Page 641 of 692 FirstFirst ... 141541591631639640641642643651691 ... LastLast
Results 13,441 to 13,461 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13441
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Serialul ala e genial inca din primul episod. Dar fiecare cu ale lui. Tu baga desene despre tenis, eventual si un capitanul Tsubasha, sa vezi si tu ceva fotbal, de la atita flashscore, cred ca ti s-a facut dor. Eu cum tin la tine, daca as avea resursele necesare, as face un anime despre Arsenal... i-as umple de ligi ale campionilor. Si, cumva, cred ca pt tine satisfactia ar fi mai mare chiar decit daca le-ar cistiga pe bune.

    Ca sa fiu on-topic,n-am mai vazut niciun film recent, revad The Shield zilele astea, excelent.

  2. #13442
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Apropo de Assassin's Creed... l-am vazut si eu acum o luna, sau cand a aparut la noi. Nu intru in detalii, dar mie mi-a placut destul de mult. Poate si din cauza ca nu aveam asteptari foarte mari. Bun film, bun de tot !

    Am jucat primele 3 jocuri din serie, daca are vreo importanta

  3. #13443
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Pai are, ca nimuricii astia n-au in sange ce-nseamna sa fii asasin!
    Si vorbind despre asasini, Arsenal de mult timp incoace a asasinat sansele lu Liverpool de-a prinde top 4, mai tre sa intram si noi la mentenanta din cand in cand, ca la cat i-am shuierat, ni s-a colmatat fluierul!
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Serialul ala e genial inca din primul episod.
    Absolut. N-ai nevoie de medicamentatie sa te-apuce o repriza buna de somn.

    Apropo, daca vrea cineva sa ma uit la The Wire, ma uit cu o conditie, sa-i aleg eu atatea anime-uri a caror ore echivaleaza cu orele pe care le pierd eu uitandu-ma la alea 5 sezoane. Targul se poate face si pe cate un sezon, sau 5-10 episoade, nu am nimic impotriva.
    Eu nu sunt las, la altii e problema. The wager is in my blood. Some talk the talk, few walk the walk.
    Last edited by Johnny D; 14th March 2017 at 14:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #13444
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai are, ca nimuricii astia n-au in sange ce-nseamna sa fii asasin!
    bine, voi aveti si scoala aia de asasini din Zalau, ti-e usor sa recunosti care e asasin cu diploma si care e cabotin


    vad ca nu te lasi, tot ameninti lumea cu anime-urile tale cu gay
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #13445
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #13446
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    bine, voi aveti si scoala aia de asasini din Zalau, ti-e usor sa recunosti care e asasin cu diploma si care e cabotin
    Ai vazut ca stii? Hai sa te asasinez rapid.
    Ti-am dat acolo 26 de ep a cate 20 de minute fiecare.
    Ia zi, la ce porcarie vrei sa ma uit io si pe cat timp ca sa te provoc pe tine sa te uiti la minim 1 ep din Claymore, adica minim 20 de minute?
    Esti las sau doar indiferent? Asasinul loveste din umbra!

    Tre sa facem un topic cu provocari de genu asta. Indiferent de subiectul abordat sau modalitatea de realizare a lui, sa fie video doar!
    Si facem clasament pe minute, sa vedem cine e cel cu coaie mai mari, si cine e cel mai las si nu-l tine sa faca schimb de vizionari!
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    vad ca nu te lasi, tot ameninti lumea cu anime-urile tale cu gay
    Asa spune orice las. He sure does talk!
    Last edited by Johnny D; 14th March 2017 at 14:46.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #13447
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    O sa ignor acest atac marsav la adresa lui Liverpool si o sa mai spun ceva despre film. De apreciat easter egg-ul din final, cand asassinu' din film era incercuit de stramosii sai. L-am depistat pe Altaer si inca pe unu din jocurile mai recente, chit ca inca nu le-am jucat inca
    Sper ca urmatoarele filme (sigur o sa fie) sa se axeze si pe povestea lui Altaer si... of course, mister Ezio. Let the Assassins Cinematic Universe begin ! Altaer, Ezio si spaniolu' isi unesc fortele sa-l ucida pe templierul antihrist. Gen

    Citisem ca regizorul a dorit sa-i infatiseze pe asasini si templieri intr-o maniera neutra. Zau ca nu i-a iesit tot filmul asasinii mi s-au parut baietii buni (nu ca as avea ceva impotriva )

  8. #13448
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ti-am dat acolo 26 de ep a cate 20 de minute fiecare.
    Ia zi, la ce porcarie vrei sa ma uit io si pe cat timp ca sa te provoc pe tine sa te uiti la minim 1 ep din Claymore, adica minim 20 de minute?
    Esti las sau doar indiferent? Asasinul loveste din umbra!
    2 girls 1 cup

    si dupa, faci un rezumat frumos cu actiunea din film.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #13449
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Actiunea nu e totul, daca vrei actiune si cu narativa buna, ala e Rurouni Kenshin, doar ca acolo sunt si fillere, nu merge asa brici ca la Claymore.
    Dar stai ca le-am postat eu astea de ceva vreme, tre doar sa muti nasucul tau unghier pe thread-ul care trebuie aici pe sectiune la Anime, ultima pagina, posturile 3 si 4. Asta daca nu cumva ai fost nascut prea timpuriu pentru limba engleza, pe vremea ta nu exista asa ceva-n Europa de Est.
    http://forum.onlinesport.ro/threads/649139-Anime/page5
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #13450
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    eu ti-am zis la ce sa te uiti tu daca vrei sa vad un episod din panarama aia de mi-o sugerezi
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #13451
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Pana una alta, in postul 3 am si AMV. AMV din limba anime, pe limba unui ursuz monopolar de tropice ca si tine se traduce in trailer cu muzica! Si narativ, si video, si tot ce vrei. Doar sa nu-ti pasa ca de lumea asta in care traiesti mai ramane si sa te uiti tot la inapti mentali de la Las Fierbinti!
    Culmea e ca n-am avut ce face si m-am uitat si io acu vreo luna la un episod... asa ceva n-am vazut in viata mea, sunt parodiati niste oameni care nu exista la cat sunt de prosti de prietenii lor care evident nu le sunt prieteni. E un fel de jackass la nivel intelectual, o magarie iesita din comun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #13452
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    bine ca esti tu bipolar
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #13453
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Multipolar! Am cate un pol pe fiecare domeniu de interes, ma intereseaza orice cu exceptia Las Fierbinti, telenovele, manele, moda, caroserie de masini si in genere esteticul irelevant in tehnic, flori, The Wire, muzica maghiara sau de pe mezzo si oi deghizate in oameni! Astea cam toate merg la un loc, in rest, absolut orice se afla pe un pol al meu de interes, tot!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #13454
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    urspolar in toata regula

    am impresia ca, de fapt, tu faci reclama mascata la tuica de Zalau
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #13455
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Au explicat bine faza cu imbatranirea. Si In Days of Future Past deja avea niste par alb. Si arata ca dracu si pentru ca statea neingrijit prin desert etc.
    Si sa-si piarda puterile datorita imbatranirii in mai putin de 3 ani? Sa fim seriosi.
    Reprezinta mai putin de 2% din viata lui totala.

    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    mda, l-am vazut si eu, sambata si duminica. in trei reprize.
    slab, spre foarte slab. daca il faceau cu actiunea doar in trecut, ceea ce puteau sa faca foarte usor, poate iesea ceva mai bun. asa insa....
    Pai se pierdea ideea de Assassin's Creed.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #13456
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai are, ca nimuricii astia n-au in sange ce-nseamna sa fii asasin!
    Si vorbind despre asasini, Arsenal de mult timp incoace a asasinat sansele lu Liverpool de-a prinde top 4, mai tre sa intram si noi la mentenanta din cand in cand, ca la cat i-am shuierat, ni s-a colmatat fluierul!

    Absolut. N-ai nevoie de medicamentatie sa te-apuce o repriza buna de somn.

    Apropo, daca vrea cineva sa ma uit la The Wire, ma uit cu o conditie, sa-i aleg eu atatea anime-uri a caror ore echivaleaza cu orele pe care le pierd eu uitandu-ma la alea 5 sezoane. Targul se poate face si pe cate un sezon, sau 5-10 episoade, nu am nimic impotriva.
    Eu nu sunt las, la altii e problema. The wager is in my blood. Some talk the talk, few walk the walk.
    faptul ca m-am uitat la prostia aia de Boston Legal nu conteaza?? ar trebui sa te uiti de 7 ori la The Wire ca sa ajungi la nivelul celor 3(4??) sezoane vazute de mine.
    si apropo, poti sa imi dai mie sa ma uit la animeurile tale, ca eu nu am nici o problema sa le urmaresc.

  17. #13457
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Conteaza, insa putin tardiv, a fost inainte sa facem vreun pariu. L-ai vazut macar pana la capat, nici macar sezoanele 4 si 5 nu ti-au placut?
    Dar de-aci inainte sunt dispus la orice pariu, pe nr. de minute, nu discut calitatea minutelor ca vad ca oricum nu ajungem la consens, nu se-ntelege om cu om pe subiectul asta. Insa pe subiectul de masurat cu ceasul cred ca toata lumea are cam aceeasi unitate de masura.
    Ai vazut ce link am pus mai sus pt Unghier, esti liber sa-l vizitezi, nu te opreste nimeni.
    O sa-ti trimit totusi si link cu ce i-am trimis Unghierului si sa-mi spui dupa ce-ai vizionat treaba, macar 5 minute ca ala - rapciuga de om nici atat n-a vrut, mai bine kktu ala de Las Fierbinti, sa ne zici daca e gay, cum a zis el.

    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    urspolar in toata regula

    am impresia ca, de fapt, tu faci reclama mascata la tuica de Zalau
    Daca asa e, inseamna ca e o tuica a dracului de cautata la NASA!
    Ca vine cu dejectie automata a emisiunilor si subiectelor care te schilodesc intelectual si/sau moral!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #13458
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    The Town 2010 7/10. Cu Ben Afflec si Arrow-avengeru, sti-l pl cum il cheama. Film solid. Final mai putin solid. Merge.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #13459
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Beauty and the Beast-7/10. Meh, a fost dragutel. Film clasic Disney, cu un accent putin exagerat de Bollywood, care insa a fost pana la urma ceea ce te si asteptai sa vezi. Emma Watson a jucat bine in rolul lui Belle, la fel si Luke Evans in rolul lui Gaston.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #13460
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Dobitoacele astea cu cenzura vor sa sa-l baneze sub 16 ani ca are o scena gay, auzi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #13461
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dobitoacele astea cu cenzura vor sa sa-l baneze sub 16 ani ca are o scena gay, auzi!
    Asta e o fumigena\ de presa lansata de laboratoarele SRI. Nimeni n-a cerut sa interzica nimic. Daca era de interzis ceva, apoi mai degrabapica la foarfeca Zootropolis / Zootopia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •