Page 620 of 692 FirstFirst ... 120520570610618619620621622630670 ... LastLast
Results 13,000 to 13,020 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13000
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Uita-te la The lobster. Revin si eu zilele astea cu o parere despre el mai pe larg. Dar pe scurt, cred ca e cel mai bun film de 2015 pe care l-am vazut pana acum
    Au aparut pe torrent o gramada. The Lobster, Creed, The Hateful Eight.
    Creed nu l-am vazut pe lista la cinema asa ca ma uit de craciun la el. Abia astept.
    La filmul lui Tarantino o sa ma uit la cinema cred, daca pot sa ma abtin....
    The Lobster am citit numai de bine, il bag zilele astea.

  2. #13001
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am uitat sa mai pun, The Revenant a aparut(nou cu DiCaprio) si ala despre Steve Jobs.

  3. #13002
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Hai bai, Sir, lasa-ma cu CAM-urile In afara de The Lobster, niciunul din alea zise de tine n-a aparut pe DVD, deci tot ce e pe net e low quality.

  4. #13003
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    The revenant a aparut dvdscreener pe filelist. Se vede si se aude decent spre bine.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #13004
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Hai bai, Sir, lasa-ma cu CAM-urile In afara de The Lobster, niciunul din alea zise de tine n-a aparut pe DVD, deci tot ce e pe net e low quality.
    Dvd screen au aparut toate. Chiar decent. Un coleg azi la munca a bagat The Revenant si Creed, se vede bine.

  6. #13005
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Dvd screen au aparut toate. Chiar decent. Un coleg azi la munca a bagat The Revenant si Creed, se vede bine.
    Crezi ca nu stiu nimic de piraterie? E destul de simplu: ori il vezi in cinema, ori astepti DVD-ul. Orice altceva, oricum ai incerca sa o dai, nu se merita.

    Ideea aici e ca mi-ai facut sperante desarte aici cand ai zis ca au aparut alea, ca tocmai ce verificasem weekend-ul asta ce filme au mai aparut pe DVD Rusine Ca pedeapsa trebuie sa-mi recomanzi niste filme pentru zilele astea ca nu mai gasesc nimic decent. Anul asta a fost slab rau pana acum.

  7. #13006
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Crezi ca nu stiu nimic de piraterie? E destul de simplu: ori il vezi in cinema, ori astepti DVD-ul. Orice altceva, oricum ai incerca sa o dai, nu se merita.

    Ideea aici e ca mi-ai facut sperante desarte aici cand ai zis ca au aparut alea, ca tocmai ce verificasem weekend-ul asta ce filme au mai aparut pe DVD Rusine Ca pedeapsa trebuie sa-mi recomanzi niste filme pentru zilele astea ca nu mai gasesc nimic decent. Anul asta a fost slab rau pana acum.
    Iti recomand, dar eu zic sa incerci totusi .

  8. #13007
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    si mie mi-a facut sperante

    Steve Jobs l-am vazut la cinema saptamana trecuta. e ok, dar parca asteptam mai multe de la filmul asta.

    Astept sa apara The Revenant.

  9. #13008
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Kingsman: The Secret Service (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt2802144/

    Nota mea 5/10. Foarte slab. Doar Colin Firth ce salveaza la capitolul actorie, fara el filmul margea dpmdv la 3/10. Daca lua o nota comica, usor putea fi Johnny English 3. Iar scena de final, de-a dreptul penibila.

    Good Kill (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt3297330/?ref_=fn_al_tt_1

    Nota mea 9/10. Excellent filmul. O viziune realista asupra 'war on terror' in zilele noastre.
    beleafer

  10. #13009
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Uita-te la The lobster. Revin si eu zilele astea cu o parere despre el mai pe larg. Dar pe scurt, cred ca e cel mai bun film de 2015 pe care l-am vazut pana acum
    L-am vazut si eu, nu e usor de inteles un astfel de film dar pentru finul critic al societatii cotidiene a fost o delicatesa! Un 7/10 solid!
    Ce-am mai vazut... stai sa ma gandesc... fix acu ma uit la Southpaw ca preludiu pt Arsenal - City, dar inainte... hmm...
    Eh, The Last Days on Mars 2013 6/10, n-a fost rau, pt fanii space - the final frontier, sau finala din front, merge!
    Eu d-aia i-am dat o nota mai maricica, ca-s fan al astor fel de filme si mi s-a parut destul de incitant, altfel film intre 5 si 6.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #13010
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    L-am vazut si eu, nu e usor de inteles un astfel de film dar pentru finul critic al societatii cotidiene a fost o delicatesa! Un 7/10 solid!
    Pai astea sunt parerile pe imdb:

    I personally think that the concept and the set up was more than enough to make an interesting movie WITHOUT the requirement to also slide in the super-awkward, nerdy, monotone speech patterns that everyone uses in the movie.
    pretentious garbage
    Zzzzzznor... I made it through about 30 minutes and I wanted to kill myself from boredom. Watch paint dry instead, it's much better paced.....
    Dull, painfully boring, and that was only the first half. Couldn't force myself to watch any more.
    ...si altele. Asa iti dai seama ca filmul e bun

    Totusi, nu stiu daca asa ti s-a parut si tie, se pierde putin dupa ce actiunea se muta in afara hotelului. Parca acolo au ramas in pana de idei si n-au stiut ce sa mai faca cu filmul. Pana in punctul ala, cred ca a fost de nota 10 (hai un 9). A fost absolut ridicol. Actingul s-a mulat perfect pe ridicolul situatiilor care erau prezentate. Sunt cateva scene absolut spumoase, niste dialoguri inteligente si subtile, foarte original in comparatie cu ceea ce da Holywwod in ziua de azi. Eu i-as da un 7.5 spre 8, poate si pentru ca filmul pare o piesa de arta prin toate gunoaiele lansate anul asta.

  12. #13011
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Primul in ordinea cronologica a actiunii sau in ordinea in care au fost produse?


    Star Wars - The Force Awakens 8/10
    Nota i-am dat-o pentru ca sunt fan al seriei, dar daca as fi fost mai obiectiv, nu lua mai mult de 6.
    Are prea mult Disney in el, povestea este subtire, lungita pentru a mai scoate inca 15 episoade si multe lucruri au fost fortate.
    [SPOILER="SW"]Fazele cu Kylo Ren au fost porcarii pure si i-au discreditat pe sith in ultimul hal. Daca o tin cu acest personaj negativ pana la finalul umpluturii, isi bat joc de noi.[/SPOILER]
    Mi-as dori sa se faca si varianta fara 3D, pentru ca mi s-a parut inutila si nu-mi place sa vad filmele astfel.
    tu ai vazut filmul si ma intrebi care primul? pe bune?

    eu exact varianta 2d am vazut-o pt ca EXISTA.

    si eu ca si tine detest 99.9% din 3d.

  13. #13012
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    tigri sau lei sau alte animale feroce de asemenea tip care fiind crescute de pui intr-un mediu diferit de cel pe care-l cunoastem au ajuns sa se giugiuleasca precum cele mai dragastoase feline de casa.
    Si inca o chestie ca sa sintetizam bine lucrurile. Star Wars a prins asa de mult si la adulti pentru ca majoritatea acelor adulti sunt oameni imaturi.
    .
    restul postarii era binisor dar a trebuit sa ma leg de asta

    ia pune un porculet cu tigrisorii aia sa vezi cum o sa-l giugiuleasca de-l face jumari.

    starwars - adulti

    te-ai gindit ca ar fi vreo legatura intre adultii de azi care si-au format iubirea acu 40 de ani cind erau copchii?

  14. #13013
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Gata Irina. Ma conformez.
    Sicario - Filmul nu are un ritm sustinut. Din aceasta cauza poate fi extrem de plictisitor cred pentru unii. O agenta FBI, Emily Blunt, este recrutata de o echipa speciala pentru a-l prinde pe un cap al unui cartel al drogurilor mexican. Benicio Del Toro e excelent. Blunt joaca foarte bine. Imaginile panoramice sunt foarte faine si intregesc tabloul mesajului dorit a fi transmis.
    Sunt niste scene foarte misto, de o tensiune si de o incordare maxima, care mie mi-au placut foarte mult.
    Cumva reminiscente din ce am vazut in sfarsitul episodului 4 din True Detective sezonul 1 bineinteles.
    Si eu l-am vazut, la cinema, si mi-a placut. In primul rand, dragostea mea pt all things Emily Blunt este eterna. Nu stiu exact de ce imi place femeia asta, dar pot sa ma uit la ea oricand. Pe langa asta, asa cum ai zis si tu, cam toata lumea joaca bine. Ce a fost interesant pt mine, a fost faptul ca nu stiam mai nimic despre film si m-a luat prin surprindere. Nu m-am gandit in timp ce l-am vazut, dar acum ca ai zis tu, da, are ceva din atmosfera True detective ( firesc ca sez 1, dar de ce, a existat si sez 2 ??? )

    @Eddy - mi-e cam teama sa ma uit la The lobster. Am mai dat peste recomandari pt el. Eu am alergie la filmele care sunt hipsteresti doar de dragul de a fi hipsteresti ( ok, uneori nu am, dar nu pot sti , cu siguranta, inainte - da, stiu, sunt dubioasa ) - de exemplu, m-a secat Juno si Little miss sunshine, to no end. Am senzatia ca Homarul asta ar putea fi in categorie cu cele 2, anterior mentionate.

    Raman totusi cu intebarea - ce au facut oamenii care trebuiau sa faca filme anul asta ???
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #13014
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    @Eddy - mi-e cam teama sa ma uit la The lobster. Am mai dat peste recomandari pt el. Eu am alergie la filmele care sunt hipsteresti doar de dragul de a fi hipsteresti ( ok, uneori nu am, dar nu pot stii , cu siguranta, inainte - da, stiu, sunt dubioasa ) - de exemplu, m-a secat Juno si Little miss sunshine, to no end. Am senzatia ca Homarul asta ar putea fi in categorie cu cele 2, anterior mentionate.
    Nu stiu ce e ala film "hipsteresc". Filmul ia un subiect simplu si-l ridiculizeaza la maxim. E misto. Pot sa inteleg unde e o mica (foarte mica) asemanare cu Little miss sunshine (care a fost un film bun, nu inteleg de ce esti nemultumita), dar Juno nu prea mi-l amintesc asa ca de el nu pot sa zic nimic.

  16. #13015
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Nu stiu ce e ala film "hipsteresc".
    Genul de film artsy for no reason, in care toate personajele au tot felul de ciudatenii si cumva, pt ca sunt in film, ar trebui sa le consideram dragute, cu toate ca nu au nicio logica si ca, in mod normal, astfel de persoane, in viata reala, mi-ar crea dorinta de a le da una peste bot......
    Iaca ce zice urban dictionary pt artsy-fartsy - used to describe either a person who does weird art for the sake of being artsy or the art that a person like that does. artsy fartsy is generally bad artwork that is made so weird and hard to understand, that people just assume it's genius.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  17. 22nd December 2015, 04:29
    Reason
    double

  18. #13016
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Genul de film artsy for no reason, in care toate personajele au tot felul de ciudatenii si cumva, pt ca sunt in film, ar trebui sa le consideram dragute, cu toate ca nu au nicio logica si ca, in mod normal, astfel de persoane, in viata reala, mi-ar crea dorinta de a le da una peste bot......
    Iaca ce zice urban dictionary pt artsy-fartsy - used to describe either a person who does weird art for the sake of being artsy or the art that a person like that does. artsy fartsy is generally bad artwork that is made so weird and hard to understand, that people just assume it's genius.
    Nu cred ca se aplica. In primul rand, filmul e plasat oarecum la jumatatea dintre realitate si fictiune. Cred ca cel mai usor de descris e plasandul in categoria de satire. Cam asta e: o satira. Nici macar Little miss sunshine nu cred ca se incadreaza in ceea ce zici tu.
    Primele filme care imi vin in minte si s-ar potrivi perfect la descrierea ta sunt Melancholia si The tree of life.
    Eu zic sa-l vezi. Cred ca nu o sa ramai dezamagita. Daca il vezi pana la capat si crezi ca a fost o pierdere de vreme, o sa ma uit la un film foarte naspa pe care mi-l recomanzi tu

  19. #13017
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Eu i-as da un 7.5 spre 8, poate si pentru ca filmul pare o piesa de arta prin toate gunoaiele lansate anul asta.
    Da, am zis un 7 solid, mai degraba 7.5! Unele lucruri au fost prea exagerate mai ales in privinta celora solitari cu pedepsele lor incredibil de stupide doar din pura retaliere la sistem. Te asteptai acolo sa se exercite pura libertate si nu alte constrangeri chiar si mai idioate doar pt ca se opun exact in cap sistemului de asemenea ridicol dar care e ideea filmului defapt. Si din cauza acelor constrangeri ridicole ale "libertinilor" ajung ei sa-si piarda vederea, aici e ce-a durut cel mai mult la acest film, poate subantelesul ca in orice extrama te duci, tot prostie gasesti. De aceea e bine sa te situezi intr-o zona gri, o zona tampon, o zona medie, daca ea exista, aceea e cea mai buna pt supravietuirea sanatoasa si prospera a eului fiecaruia. Aceasta societate nu lasa loc unei asemenea zone si tocmai de aceea fu atat de stupida de la cap la coada, de la sistem la opozantii lui.
    Doar eu anticipasem acest film pe threadul celalalt si pot zice ca n-a dezamagit. Ma asteptam la mai multe din zona in afara hotelului, vorba ta, si de la minisocietatea rebela, acolo a fost dezamagirea pe undeva, o dezamagire care creeaza teama de viitor.
    Humans can't possibly be that stupid! Can... they!? o.O
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Eu am alergie la filmele care sunt hipsteresti
    Nu e.
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    @Eddy - mi-e cam teama sa ma uit la The lobster.
    Sa nu-ti fie.


    Apropo, a fost o faza geniala la care am ras maxim "Who would want a hug from a silly little girl!?" si-i fute una fetitei peste picior, doar din teama de-a nu fi descoperit drept sensibil de sotia sa ce-l putea condamna usor la moarte, mai ales ca avea atuuri in acest sens!
    Bine, nu era chiar sotie, mai degraba insotitorie iar a fi condamnat de-a fi transformat intr-un animal era practic condamnare la moarte.

    Cea mai mare critica pe care filmul asta o aduce este conformismului!
    Adica trebuie sa ai cel putin o caracteristica mare similara cu consortul/consoarta ca sa te potrivesti cu el/ea si sa fii credibil!
    Last edited by Johnny D; 22nd December 2015 at 07:14.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #13018
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Apropo, a fost o faza geniala la care am ras maxim "Who would want a hug from a silly little girl!?" si-i fute una fetitei peste picior,
    Mie mi-a placut faza de la antrenamentul de tras cu pistolul. Erau tintele alea ca la tragere si parca un grasan acolo care organiza totul zice ceva de genul: "Dupa cum vedeti, silueta la care trageti este copia fidela a unei persoane singure, pentru un mai bun antrenament.". Absolut ridicol

  21. #13019
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Mie mi-a placut faza de la antrenamentul de tras cu pistolul. Erau tintele alea ca la tragere si parca un grasan acolo care organiza totul zice ceva de genul: "Dupa cum vedeti, silueta la care trageti este copia fidela a unei persoane singure, pentru un mai bun antrenament.". Absolut ridicol
    Pai da, asa te antrenai pt vanatoare, de care depindeau zilele care le mai aveai!
    Tipa aia de-a acceptat sa se cupleze cu el era psihopata rau de tot, avea vreo 150 de zile, nici n-avea sens sa plece de acolo, pt ea era distractie maxima atat cat poate avea un psihopat la vanatoare, dar pana si asta a plictisit-o si-a incercat ceva nou. I-a iesit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #13020
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai da, asa te antrenai pt vanatoare, de care depindeau zilele care le mai aveai!
    Nu cred ca te-ai prins Ziceam ca aici ideea filmului e dusa atat de mult la extrem incat se insinueaza ca persoanele singure sunt atat de diferite de cei normali incat un contur de ala de tinta poate fi desenat astfel incat sa-i reprezinte (desi logic dintr-o silueta de aia desenata nu poti sa spui absolut nimic despre omul respectiv). Neah, e greu de explicat, e subtila asta
    Last edited by Eddy DoubleD; 22nd December 2015 at 23:18.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •