Page 616 of 692 FirstFirst ... 116516566606614615616617618626666 ... LastLast
Results 12,916 to 12,936 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12916
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Phoenix - Fain. 8/10
    Rudderless Fain. 8/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #12917
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    vazut si eu pe Django, fain filmul
    Silly con carne, s-a plafonat teribil baiatul.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #12918
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Eu nu-s un fan a lui Tarantino, dar fainut Django, pe alocuri mi-a dat senzatia ca este un remake la "Inglourious Basterds" in context western. Christoph Waltz interpreteaza un personaj cu discurs elegant, filosofic, complet rupt de interlocutori, nazistii, aici proprietarii albi haini sunt macelariti, Shosanna nu se razbuna ea insasi, ci sotul ei... Da, ai dreptate s-a cam plafonat, dar totusi film agreabil, un 7/10 e ok pentru el.
    beleafer

  4. #12919
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut The Walk . Primeste o nota mare din start, pentru ca povestea ii incredibila.
    Documentarul ii mai bun...dar nu cu mult.

    Joseph Gordon-Levitt ii un actor de top, am tot zis asta Joaca bine si aici.
    Imaginiile din filmul asta sunt superbe, nu stiu cum au facut dar a iesit ... .
    Chiar te simti ca esti la ultimul etaj pe World Trade Center. Foarte foarte tare ce au facut

    8/10

  5. #12920
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Am vazut The Walk . Primeste o nota mare din start, pentru ca povestea ii incredibila.
    Documentarul ii mai bun...dar nu cu mult.

    Joseph Gordon-Levitt ii un actor de top, am tot zis asta Joaca bine si aici.
    Imaginiile din filmul asta sunt superbe, nu stiu cum au facut dar a iesit ... .
    Chiar te simti ca esti la ultimul etaj pe World Trade Center. Foarte foarte tare ce au facut

    8/10
    green screen?

    am vazut si eu trailerul si chiar ma gindeam daca o fi adevarat ca s-a rupt o bucata din zid sau ce era aia.

  6. #12921
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    straight outta compton.
    7/10 nu e cine stie ce, mai ales daca esti ascultator sau ai fost la un moment dat. s-a incercat o condensare a unor evenimente, filmul si asa e prea lung pentru ce ar trebui sa repreznite.

    ma rog, fuck the police,rip easy-e si asa mai departe.
    ati stricat genu' tiganilor.
    retired.

  7. #12922
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    The Martian 9/10
    De acord! Superbitate de film, si l-am vazut varianta cam deoarece se vedea decent!
    Dar merita vazut si BluRay o data doar ca sa vezi detaliul facial al actorilor cu precadere al lu Matt!

    "Take that, Neil Armstrong!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #12923
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut Legend , filmul nou a lui Tom Hardy.
    Povestea buna, baza pe fapte reale, faze amuzante in film...scene bune. Film cu gangsteri adica .
    Daaar, filmu nu duce nicaieri...ajunge intr-un punct, pe la jumate cand devine plat si tot merge asa in gol pana e gata. Prea lung.

    In schimb Tom Hardy joaca doua personaje, pe ambele perfect . El duce filmul in spate. 6.5/10. 10/10 pentru Hardy.

  9. #12924
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Siniste 2 - 5/10 meh
    Joc Dota

  10. #12925
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Jurassic World 2015 7.5/10, e chiar nota reala, genul de film care e parca nu atat de bun pt un 8/10 ca e prea lipsit de esenta dar parca prea bun pentru un 7/10 c-a avut de toate: efecte speciale, dramatice, urmariri, suspans, blood and gore, cam tot ce-ti trebuie intr-un film de actiune marca HOLIWOOD. E cu final misto, crocobauzaurul ala din apa e tata lor, juma de punct in plus pentru el atat la prezentarea din start cat si la finalizare sa zic asa! Troll crocobauzaur, numa ca n-a zis: Was it really so hard fox!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #12926
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Vazut Martianul.
    Slabutz, puteau scoate mai mult din subiect.
    E un film agreabil dar fara nerv si cu prea multa caterinca pentru situatia data.
    In unele momente e asa de tras de par incat m-a scos total din priza filmului...de ex la prima incercare de a face apa ca sa-i iasa cartofii pe Marte, scena regizata si jucata caricatural gen desene animate...si mai sunt destule.
    Un film care nu ramane in memorie prin ceva deosebit.

    In fine, o sa-si scoata profit bunicel pana cand incep sa apara James Bondurile si Stars Warsurile si ii rad definitiv audienta.
    Last edited by Utilizator; 22nd October 2015 at 23:18.

  12. #12927
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Da un 8/10 tot ii dai!
    De era Eddy la mai mult de un 4/10 nu ma asteptam la un asa review, dar in cazul tau cred ca pot sa fiu mai lucrativ putin in gandire.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. 23rd October 2015, 17:29

  14. #12928
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Va-ncurcati cu martieni nu aveti rabdare pana de Craciun
    beleafer

  15. #12929
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    American Sniper --- 2/10 More like American Bullshit...
    Avengers: Age of Ultron --- 5/10
    Cooties --- 3/10
    Entourage --- 4/10
    Jurassic World --- 5/10
    Knock Knock --- 3/10 This is why I have trust issues
    Me and Earl and the dying girl --- 7/10
    Z for Zacharia --- 4/10
    Black Mass --- 6/10
    Minions --- 4/10 Really disappointing...
    Shouthpaw --- 4/10 Disappointing as well...
    Everest --- 6/10

  16. #12930
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Pixels 2015 6/10 - Cam dezamagitor, dar... de vreo 2 ori tot razi la el cu pofta, n-a fost asa rau. Apare si Serena Williams de vreo 2 ori!
    San Andreaas 2015 8/10 - Filmul asta arata ca dezastrele naturale pot veni si de la noi, nu neaparat din spatiu! Mi-a placut cum au sprijinit ditamai iahtul ala de zgarie nori, mai rar ai ocazia sa traversezi o metropola americana cu barca, si sa treci printr-un arc facut dintr-un zgarie nor si un iaht imens naufragiat cu varful in cladire! "The Rock", excelent, imi place din ce-n ce mai mult acest actor, parca, parca devine si el ce trebuie sa fie! I-am dat nota asa mare pt ca e aspru underrated filmu in opinia mea, n-o fi de 8, dar nici de 6 nu e!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #12931
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Me and Earl and the dying girl --- 7/10
    am vazut ce note ai dat in rest si inclin sa-ti dau dreptate. pe asta nu l-am vazut, dar reclama zicea ceva despre juno si 500 days of summer si astea, ambele, m-au cam plictisit. are ceva legatura cu ele, sau era numai asa spus in reclama, de umplutura ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  18. #12932
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    am vazut ce note ai dat in rest si inclin sa-ti dau dreptate. pe asta nu l-am vazut, dar reclama zicea ceva despre juno si 500 days of summer si astea, ambele, m-au cam plictisit. are ceva legatura cu ele, sau era numai asa spus in reclama, de umplutura ?
    Mai degraba as zice ca aduce cu "50/50". Probabil ca nici nu ma asteptam la prea mult de la el, dar a fost simpatic. Cast-ul e in general format din actori necunoscuti. Doar Molly Shannon, Connie Britton si "la piece de resistance" Nick "Ron Swanson" Offerman sunt pe acolo si sunt misto in putinele scene in care apar. Mai e si Jon Bernthal care e iar smecher Personajele principale sunt destul de colorate, in special Earl (pare talentat tipul). Eu zic sa-i dai o sansa ca sunt doar 100 de minute Nu o sa te dea pe spate, dar e un film relaxant.

    Btw, filme cu adevarat bune sunt doar alea la care dau peste 8-9 7 e asa, "average"...

  19. #12933
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Mai degraba as zice ca aduce cu "50/50". Probabil ca nici nu ma asteptam la prea mult de la el, dar a fost simpatic. Cast-ul e in general format din actori necunoscuti. Doar Molly Shannon, Connie Britton si "la piece de resistance" Nick "Ron Swanson" Offerman sunt pe acolo si sunt misto in putinele scene in care apar. Mai e si Jon Bernthal care e iar smecher Personajele principale sunt destul de colorate, in special Earl (pare talentat tipul). Eu zic sa-i dai o sansa ca sunt doar 100 de minute Nu o sa te dea pe spate, dar e un film relaxant.

    Btw, filme cu adevarat bune sunt doar alea la care dau peste 8-9 7 e asa, "average"...
    inteleg ideea de film relaxant, care pica bine. in functie de dipozitie, pt mine, un film de 7 poate sa fie si foarte bun. anyway, o sa ma uit si revin cu pareri.

    si fara nici o legatura, am vazut Black mass si Legend si mi s-au parut ambele o pierdere de vreme. Nu sunt neaparat filme proaste, dar sunt fara rost .
    Last edited by irinaidu; 28th October 2015 at 00:41.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  20. #12934
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Transformers: Age of Extinction (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt2109248/?ref_=nv_sr_1
    4/10 Nu sunt fan al francizei, iar asta m-a exasperat. Scene fara continuitate, personaje slabe, batai inexplicabile, si colac peste pupaza, transformer T-Rex. Recomandat doar copiilor

    By the Gun (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt2543702/
    5/10 un fel de Romeo+Julieta in lumea mafiotilor. Fara nerv, fara nimic. Salbut

    The Three Musketeers (2011)
    http://www.imdb.com/title/tt1509767/?ref_=nm_flmg_act_9
    7/10 nu chiar atat de prost pe cat ma asteptam citind comentariile, dar nici exceptional. Decent.

    Bagdad Cafe (1987)
    http://www.imdb.com/title/tt0095801/?ref_=nv_sr_1
    8.5/10 un film de arta bun.
    beleafer

  21. #12935
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Me and Earl and the dying girl --- 7/10
    vazut. placut. de acord cu tine, nimic genial dar creeaza o atmosfera buna si e relaxant.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  22. #12936
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Before We Go --- 5/10

    Copenhagen --- 8/10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •