Page 608 of 692 FirstFirst ... 108508558598606607608609610618658 ... LastLast
Results 12,748 to 12,768 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12748
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Eu nu ma uit la Fast and Furious tocmai pt c-am vazut prima parte, superficial si banal, Rush si Sena, unu fiind dupa fapte reale si celalalt documentar mi se par cu 3 clase peste porcariile alea facute pe calculator, decat sa ma uit la un nou Fast and Furious mai bine revad unu din alea doua.

    Am urmarit o serie animata foarte interesanta intr-un viitor futuristic, incercand sa dau peste Ex Machina, am dat peste astea si le-am vazut:

    Appleseed 2004 - 6.5/10 Grafica misto, te tine in suspans pana spre final, personajele sunt desenate intr-un mod cald si relaxant.
    Appleseed: Ex Machina 2007 6/10 Grafica la fel de misto, se continua cam in stilul primului film.
    Appleseed XIII 2011 - 5/10 Nu e rau nici asta, felul cum au desenat niste personaje e nasol de tot, dar e ok de vizionat per total.
    Appleseed Alpha 2014 - 8/10 Ca si cronologie a evenimentelor asta ar fi trebuit sa fie primul, dar e un film animat exceptional, grafica superba, luptele cu dronele sunt superbe si personajele extrem de bine definite grafic! E genul de film animat pe care l-ai recomanda oricui si-l recomand fanilor genului fara probleme! Dupa mine e mult peste porcariile alea Toy Story sau Finding Nemo sau alte kkturi de copii de gradinita, ceva-n stil Ghost in The Shell dar mult mai putin complicat.

    As avea o rugaminte, cine poate gasi filmele It Follows 2014 si Ex Machina 2015 ca nu le-am gasit nicaieri si par f intresante, il rog sa imi trimita un PM, vreau sa le vad daca este posibil! Multumesc!
    Last edited by Johnny D; 1st May 2015 at 20:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #12749
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu am vazut monty python and the holy grail. genial ) 9/10

  3. #12750
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Adica l-ai revazut sau cum?

  4. #12751
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu, l-am vazut pentru prima oara.
    umorul clasic englezesc nu era pe gustul meu, monty python insa sunt insa " something completely different" .

  5. #12752
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    nu, l-am vazut pentru prima oara.
    umorul clasic englezesc nu era pe gustul meu, monty python insa sunt insa " something completely different" .
    Cam tarziu pt un clasic. In materie de umor, e peste tot ce s-a lansat in ultimii ani, poate chiar zeci de ani.

  6. #12753
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    se poate. in special de cand am aflat ca membri ai grupului stau la baza altor comedii care mi-au placut, gen "a fish called wanda"

  7. #12754
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Era foarte greu sa faca cineva vreo scofala dupa dilibasenia din capul lui HP Lovecraft. Ca si la Stephen King, multe dintre subiectele horror devin comedii atunci cand sunt puse pe ecran. Vizual, Dagon e un horror cam de categorie B asa, deoarece grafic e cam...meh. Dar are idei care mi-au placut. E foarte comod sa opui raul binelui si sa glosezi la infinit...Raul, in acceptiunea lui Lovecraft, e ceva mult mai inspaimantator decat o Satana clasica Postarea mea minuscula e un omagiu adus lui HP Lovecraft, care a murit intr-o crunta saracie (cred ca de foame), desi a lasat in urma o opera fantastica remarcabila. Ca si Rembrandt, ori Mozart, recunoscuti pt genialitatea lor mult mai tarziu...

    Asta e. Dagon, 6,5/10
    Last edited by Capitanu.Burcea; 3rd May 2015 at 09:19.

  8. #12755
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Avengers: Age of Ultron - 2/10

    Lameeee. Pretty goddamn lame. Uite doua ore jumate din viata pe care nu o sa le primesc niciodata inapoi. Hulk e cool
    Downey Jr. joaca acelasi rol in fiecare film, nici nu mai incearca deja si lumea il place, omu ii un actor oribil.

  9. #12756
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Am vazut iar cum am zis, nu mai stiu ce note le-am dat in trecut dar in prezent le dau cum am simt pe moment:

    Rush 2013 8/10 Film foarte bun, descrie f bine conditiile grele de pilotaj intr-una din cele mai mari rivalitati din istoria Formulei 1.
    Senna 2010 9/10 I-as fi dat doar 8.5/10 pt un film, dar pentru un documentar e 10/10 asadar medie colo la 9/10!
    Unul din cele mai bune documentare realizate vreodata, si anume despre Aryton Senna in opinia mea cel mai mare pilot de Formula 1 din istorie si poate cea mai mare rivalitate din istoria Formulei 1 precum si injustetile perpetue atrase atat de politic cat si de ghinion (computerul de bord a lu Alain Prost pe care Senna l-a invins la Monte Carlo) si in fine lipsa aceluiasi computer de bord care il oprise sa ia titluri mondiale, il ucise pe o masina lipsita de echilibru atat pe overstearing cat si pe understearing, o porcarie de-a dreptul de masina. Eu nu l-as fi lasat sa concureze cu un asemenea butoi cu pulbere pe role in veac amin mai ales dupa ce si Barichello coechipierul sau a suferit fix acelasi accident la antrenamentele cursei cu pricina din cauza understearing, tragi dracului de maneta si masina nu vrea sa se-ntoarca, dupa o secunda esti in parapet.
    Culmea, dupa accident ciumetii au rezolvat problemele si au facut campioni o gramada de piloti mediocrii, Senna probabil doar s-ar fi jucat in locul lor. Dar asa a fost sa fie, cel mai mare pilot de masini din istorie, sa traiasca si sa moara pe pista de curse.
    Pe mine in general nu ma-ntreseaza masinile dar tin minte cateva curse de-ale lui de cand eram pishpirel, intra cu o viteza fenomenala in curbe si modul in care reusea sa tina masina sub control imediat dupa curba era ceva ce numa el putea reusi, ceva cu totul iesit din comun! Asta pana cand i-o dat o masina cu grave defectiuni la arborele de directie! Mortii lor!
    Am plans mai mult la documentaru asta decat la fantezii din alea gen Hachiko cu caini visatori si kkturi verzi pe pereti gri.
    Alain Prost a fost un gunoi ciudos, trebuia sa recunosca in acest documentar ca Senna a fost de 2 ori mai pilot decat el, si al 4-lea titlu mondial l-a luat doar pe baza de calculatoru p*lii. Unde mai pui ca Senna i-a salvat viata probabil scotandu-l din ultimul an de contract de la Williams, anul in care au avut masina aia de kkt ce nu puteai s-o tragi in nici o directie cu certitudine 100% ca-ti va raspunde de fiecare data la fel.
    Pe ploaie unde conteaza soferul mai mult ca orice Senna doar isi batea joc de ceilalti piloti, undeva la inceputuri i-a depasit pe toti cu un tur mai putin pe locu 2, aia a fost una din cele mai tari faze; nemaiamintind de Openul Braziliei cand a terminat ultimele tururi de cursa cu cutia de viteza blocata in treapta a 6-a, te miri ca nu i-au explodat rotile de la franele de picior care le-a bagat la vitezele alea si consumul mental sa conduci cursa pana la final intr-o masina ce accelereaza abrupt daca nu tii piciorul pe frana puternic. Foarte misto de la concentrare nu si-a dat seama cat de tare a putut sa tina de volan, la finalul cursei degetele ii erau inclestate de de-abia i-au scos manusile si umerii distrusi de durere de la incordare!


    Ole, Ole, ,Ole, Senna, Senna!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #12757
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dau si eu cu toiagul dupa cateva.

    The canal. Genul de film pe care il recomanda Johnny si ii da 7,5 Eu spun ca e previzibil si plictisitor, 2-3/10.

    After. Inca un film care i-ar placea lui Johnny pt ideea care aduce putin cu Eternal sunshine. Slabut, totusi vizionabil. 4,5/10

    Let us pray. Johnny entuziasmat, dar marturisesc ca si mie mi-a placut. Pretty good sense of horror, 7/10.

    Si o comedie porcoasa pt baieti, Torrente 4. Delir total, abia l-am adunat pe Johnny de pe jos. 7,5/10, pe motivul ca toti barbatii e porci. Aprob afirmativ, e opera noastra de capatai. Si urmeaza 5-ul, dar eu spun ca va fi greu de depasit, e pur si simplu scarbos, nerusinat and beyond

  11. #12758
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    The Judge (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt1872194/

    nota 5/10, pentru efort.
    beleafer

  12. #12759
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Hercules - 6/10
    Slabut film. Doar pentru fanii (mai degraba fanele) lui Dwayne Johnson.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #12760
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Hercules - 6/10
    Slabut film. Doar pentru fanii (mai degraba fanele) lui Dwayne Johnson.
    Da da....fanele Dwayne Johnson...fane.

  14. #12761
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Ar trebui sa joace si in filme 7D. Asa cum la filmuletele horror se auzeau tipete de frica, la ale lui ar fi strigate de extaz si oftaturi de tristete la final.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #12762
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dau si eu cu toiagul dupa cateva.

    The canal. Genul de film pe care il recomanda Johnny si ii da 7,5 Eu spun ca e previzibil si plictisitor, 2-3/10.

    After. Inca un film care i-ar placea lui Johnny pt ideea care aduce putin cu Eternal sunshine. Slabut, totusi vizionabil. 4,5/10

    Let us pray. Johnny entuziasmat, dar marturisesc ca si mie mi-a placut. Pretty good sense of horror, 7/10.

    Si o comedie porcoasa pt baieti, Torrente 4. Delir total, abia l-am adunat pe Johnny de pe jos. 7,5/10, pe motivul ca toti barbatii e porci. Aprob afirmativ, e opera noastra de capatai. Si urmeaza 5-ul, dar eu spun ca va fi greu de depasit, e pur si simplu scarbos, nerusinat and beyond
    Voi studia cu atentie aceste observatie draga domnule si voi reveni cu pareri concluzive ulterior.
    Va rog nu clintiti mouse-ul pe tema in discutie intre timp, pentru binele reciproc. Va multumesc.

    PS: Un lucru e cert care te confirma pe undeva indirect, eu filme sub nota 5, hai 4.5 minim nu urmaresc.
    PS*: Deci sa-nteleg ca la Let us pray avem norme similare, sau eu ii dau 9.5/10?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #12763
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Sherlock Holmes (2009) 6/10
    http://www.imdb.com/title/tt0988045/?ref_=nv_sr_1

    Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011) 5/10
    http://www.imdb.com/title/tt1515091/?ref_=tt_rec_tt

    Primul a fost ok, al doilea m-a plictisit... Totusi nu imi pare ca Arthur Conan Doyle l-a imaginat pe Sherlock prea "bataus" ca s azic asa. Sau ma insel?
    beleafer

  17. #12764
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Dar asta-i de la Hollywood, e normal sa fie cu cateva clase peste ala englez.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #12765
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    PS: Un lucru e cert care te confirma pe undeva indirect, eu filme sub nota 5, hai 4.5 minim nu urmaresc.
    Pai de unde stii tu ca sunt de 4 daca nu le vezi? Am inteles, faci o prospectie pe site-urile specializate Parerea mea este ca la genul horror, de la nota 4 incolo pot aparea surprize.

    Am un calup si pt maine seara. Vedem cine revine primul

  19. #12766
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    am vazut horror uri notate de imdb cu 3 sau 2,ceva si mi s-au parut decente.

  20. #12767
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Dar asta-i de la Hollywood, e normal sa fie cu cateva clase peste ala englez.
    cine? sherlock?
    beleafer

  21. #12768
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    It Follows - cel mai bun film horror vazut de mine in ultimii ani. Fara efecte speciale duse la extrem, ci un film facut parca dupa reteta horror-ului anilor 80-90.
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •