Page 604 of 692 FirstFirst ... 104504554594602603604605606614654 ... LastLast
Results 12,664 to 12,684 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12664
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Dar maimuta aia din Indiana Jones nu era inteligenta.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #12665
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A fost misto filmul dar prea mult i-ai dat, 8/10!
    N-au avut nici un cusur decat ca n-au fost atat de imprevizibile ca cele originale.
    Probabil m-au prins si intr-o dispozitie in care chiar aveam chef sa le vad.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #12666
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La isla minima. Chiar are calitate filmul asta, e o povestioara politista din Spania anilor 80. Fain de tot jucat, desi ca scenariu nu pot sa spun ca te arunca din motul patului. Pune-i pe Tom Hardy si Ed Harris in rolurile astea doua si multi s-ar fi strans de oua ca, vai!, ce film misto! Pai e misto si fara astia, eu zic de 7+/10.

  4. #12667
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu La isla minima. Desfasurarea actiunii se petrece intr-o locatie similara cu ce avem in True detective sau Memories of murder. Si subiectul e similar. Jocul actoricesc e bun. Ritmul este bun. Peisajul este minunat. Per total este un film solid dar care are unele lacune in sensul ca raman ceva intrebari fara raspuns la final. Oricum mult peste media filmelor vazute/aparute in ultima perioada. 8/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #12668
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    tocmai am vazut interstellar a treia oara la cinema si pot recomanda vederi successive. m-am pomenit intrebindu-ma chestii diferite. in acelasi timp am incercat sa dorm la chestiile trase de par. poate ca nu degeaba nu a luat oscaruri importante.

  6. #12669
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    tocmai am vazut interstellar a treia oara la cinema si pot recomanda vederi successive. m-am pomenit intrebindu-ma chestii diferite. in acelasi timp am incercat sa dorm la chestiile trase de par. poate ca nu degeaba nu a luat oscaruri importante.

  7. #12670
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    vazut 20 minute din remake of Karate Kid, plictisit, enervat, scos DVD si gata. Nota mea 2/10
    beleafer

  8. #12671
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    22 jump street. De evitat, o mizerie. Primu' cred ca e de 3/10, si asta pt Ice. Al 2-lea...0/10, oprit la jumatate. Ce vizionar a fost Idiocracy! Exact asta se intampla!

    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Per total este un film solid dar care are unele lacune in sensul ca raman ceva intrebari fara raspuns la final.
    Dar e smecher facut. Daca era mai concluziv cred ca isi pierdea un pic din stralucire. Nu da verdicte filmul asta, nici nu senzationalizeaza raul, mizeria umana. Unii se mantuiesc, altii vor continua, cam asa...

  9. #12672
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Clown 2014 7/10 - Un horror de calitate, e realizat extrem de vivid, asta e ceea ce mi-a placut la el, multe filme nu reusesc asta.
    The Pyramid 2014 7.5/10 - Din ceva motiv mi-a placut foarte mult, creatura(zeul) aia care e cu ei prin catacombe e tare misto!
    All in all mi s-au parut peste The Conjuring si As Above So Beelow, recomand astea 2 filme horror inaintea celorlalte.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #12673
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    tre sa revad 4 luni palme d'or. si pe subiectul cinema, chiar sunt orase fara cinema in Romania? cum zice mungiu?

    Travelling cinema

    Some 20 years on, Mungiu remains committed to supporting the screening of art-house cinema in Romania, where the number of screens has dwindled even further in recent years.

    He recounted how after the Palme d’Or win for 4 Months, 3 Weeks and 2 Days at Cannes in 2007, he had toured the film back home to ensure it got seen.

    “The Palme d’Or was a great thing but once I got back home, I realised the reality didn’t match the expectation. There was a huge curiosity. People wanted to see the film but I couldn’t screen it,” recounted Mungiu.

    “I took advantage of this special moment in my life,” he continued. “I was able to fund raise a lot of money and rented equipment from Germany and did something that had been done in Romania forty years before, I toured the film, not in tiny villages where there was no cinema, but big towns where there was no cinema — we gathered more than 20,000 people in these screenings over 30 days in some 20 cities.”

  11. #12674
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    E posibil sa nu existe cinematografe in asezari nou promovate la statutul de oras, unde aproape toate evenimentele sociale au loc la eternul camin cultural.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #12675
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    The Boy Next Door

    Focus

  13. #12676
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    E posibil sa nu existe cinematografe in asezari nou promovate la statutul de oras, unde aproape toate evenimentele sociale au loc la eternul camin cultural.
    Nu cred ca la asezari se refera mungiu. Big towns zice.

  14. #12677
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    The Stand - 9/10
    O adaptare destul de fidela a unei carti senzationale.
    Efectele speciale sunt chiar in regula, avand in vedere ca a fost facut in anul 1994 si este o mini-serie TV.
    Recomandarea mea este sa cititi cartea inainte de a vedea filmul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #12678
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    E posibil sa nu existe cinematografe in asezari nou promovate la statutul de oras, unde aproape toate evenimentele sociale au loc la eternul camin cultural.
    Nu doar asta, noi am avut cinematograf in Zalau, insa l-au desfiintat acu mai multi ani si n-au pus nimic in loc.
    Deci sunt chiar si resedinte de judet fara cinematograf!

    OT: The Water Diviner film bun, 7.5/10. Daca-l cautati pe limba romana, se traduce "Promisiunea".
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #12679
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    The November Man (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt2402157/?ref_=nv_sr_1

    Nota mea: 7/10. film ok, bazat pe retete cunoscute, nimic nou sub soare.
    beleafer

  17. #12680
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    tocmai am vazut interstellar a treia oara la cinema si pot recomanda vederi successive.
    Vederi succesive da, posturi succesive nu! Chiar vroiam si eu sa-l revad cand apare calitate Blu Ray... oare a aparut!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #12681
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Vaz ca da si il iau si eu fara nici cea mai mica remuscare .

    Eddie
    http://www.imdb.com/title/tt0116168/reference
    Nota 5/10

    Super film Revazut pe Bro Tv duminica dupa 101 ani.

  19. #12682
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am gasit pe sursa un policier frantuzesc, La chambre bleu. Simenon, alea-alea, suna bine in preview. Dn pacate, fail mizerabil si plagiat ordinar al romanului Fratii Karamavrov din care incearca o spoiala de twist. Jegos, 2/10.

  20. #12683
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    The Woman in Black 2: Angel of Death - O mizerie.

  21. #12684
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asta voiam sa spun si eu O continuare mizera a unui film oricum f prost in original. Am adormit de 3 ori, dar tot asteptam sa vina cu ceva care sa justifice...Nimic, ba, nimic! Jeguri, 0/10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •