Page 603 of 692 FirstFirst ... 103503553593601602603604605613653 ... LastLast
Results 12,643 to 12,663 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12643
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    http://www.alexklinghoffer.com/colle...nietzsche.html
    http://www.the-philosophy.com/fight-club-analysis

    Nu am timp si nici rabdarea necesara sa stau sa aprofundez si sa detaliez in zeci de paragrafe semnificatiile filmului, de aceea i-am recomandat sa se mai uite o data, dar el a ales sa fie atat de fudul incat mi-a aruncat-o pe aia cu cartile, de acolo mi-am dat seama ca nu are rost sa-mi bat capul cu el, ar fi o pierdere totala de timp si energie.
    Alti fuduli:

    "Roger Ebert, reviewing for the Chicago Sun-Times, called Fight Club "visceral and hard-edged", and "a thrill ride masquerading as philosophy" that most audiences would not appreciate."

    "Newsweek '​s David Ansen described Fight Club as "an outrageous mixture of brilliant technique, puerile philosophizing, trenchant satire and sensory overload" and thought that the ending was too pretentious."
    beleafer

  2. #12644
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut Birdman-povestea e ok, filmul e bun. Michael Keaton si Edward Norton joaca excelent...cam toti fac asta, pana si Zach Galifianakis.

    Dar cel mai tare e modu in care e facut filmul sa para single shot. Incredibil ce a reusit Iñárritu dar mai ales cum. Nu mi-a venit sa cred, foarte tare ! Merita tot ce a castigat

  3. #12645
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Am văzut 2 filme românești, ambele regizate de Radu Muntean.

    Furia (2002) - Debutul lui ca regizor, o încercare de prezentare a vieții pe străzile din București, asemănător cu serialele Băieți Buni și Umbre, care au apărut după lansarea filmului. S-a încercat îmbinarea cu o poveste de dragoste, iar rezultatul a fost că filmul nu s-a concentrat pe niciuna dintre povești. E un film prost făcut din toate punctele de vedere, iar personal faptul că apare și un manelist m-a făcut să-mi displacă mai mult. 5

    Hîrtia va fi albastră (2006) - La fel ca în filmul precedent și aici apare Dragoș Bucur, dar care de data asta nu mai este în rolul principal, rolul fiind al lui Paul Ipate, pe care mulți îl știu din reclamele de la Vodafone. Abordează subiectul preferat al românilor, comunismul, mai exact întâmplările din noaptea de 22 spre 23 decembrie 1989, momentul în care Televiziunea Română a fost atacată de "teroriști". A fost interesant de urmărit, fiind pe alocuri amuzant. Singura problemă pe care am avut-o a fost că (probabil) nu s-a folosit un trepied în procesul de filmare, astfel că imaginea s-a mișcat tot timpul. A fost filmat pe parcursul a 28 de nopți. 8
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  4. #12646
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Birdman e un film cu mult potential insa parca s-a terminat repede; parca e incomplet si grabit.

  5. #12647
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Whiplash- 7/10...mi se pare prea exagerat...
    Birdman-8/10 parca prea scurt
    Boyhood- 6/10, daca filmul asta ar fi fost facut intr un an nu ar fi primit atata atentie
    Interstellar- 7/10 doar pentru efecte, povestea a fost stupida
    2001: A Space Odyssey- 7/10 mi s a parut cam prea exagerat in unele momente, iar actorii parca ar fi roboti, nu arata nici un pic de emotie.
    Goodfellas- 9/10 prea smecher
    The Grand Budapest Hotel- 8/10
    American Beauty- 8/10
    Fight Club-9/10
    Joc Dota

  6. #12648
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    The Signal 6.5/10 - Finalul a fost simpatic, sa-l vezi pe Laurence Fishborne cu pielita aia in loc de moaca trasa pe plastic/metal, f sec!
    The Colony 6/10 - Alt SF cu Fishborne, aici moare la mijlocu filmului... meeeh, iti tin de urat filemele astea dar nu sunt de recomandat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #12649
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Mie The Colony mi s-a parut mult mai reusit decat The Signal. I-as fi dat pe la un 7-8.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #12650
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    What we did on our holiday - Lumea zicea ca ar fi super funny. Comedie britanica si asa mai departe. Au fost cateva rasete si giggles dar nu cine stie ce. A dat-o inspre drama/weird shitz pe alocuri. 6/10
    Jack Strong - Thriller psihologic asezat in perioada razboiului rece din perspectiva unui colonel polonez care era super patriot si isi vedea de interesele natiei in dauna faptului ca erau calcati pe cap de sovietici. Dureaza cam mult(2 ore) si e plicitisitor in prima ora. Dupa asta lucrurile se intetesc putin si e un film decent pana la urma. E foarte realist. E bazat pe fapte reale. 7/10
    Trash - Un copil ce cauta in gunoi gaseste o chestie ce n-ar fi trebuit s-o gaseasca si apoi e urmarit de toata politia orasului. Joaca Rooney Mara care mie-mi place super mult si tata lu' Charlie Sheen desi filmul e brazilian. Avand spuse toate astea nu m-a impresionat. 6.5/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  9. #12651
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Page Eight (2011)
    http://www.imdb.com/title/tt1797469/

    Foarte fain, un film inteligent si realistic cu spioni 10/10
    beleafer

  10. #12652
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Relatos salvajes --- 9/10 Nebunie totala

  11. #12653
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Mie The Colony mi s-a parut mult mai reusit decat The Signal. I-as fi dat pe la un 7-8.
    N-a fost rau, finalul mediocru dar cel mai nasol e c-a murit Fishborne devreme, ti-am zis!
    Vroiam sa vad cum se reintoarce acasa si-l pune la punct pe retard-ul cu pushca, era cel mai esential lucru, nu s-a mai intamplat...

    Still Alice 8/10 - A fost un film superb dar parca, parca ma asteptam la nitel mai mult din partea scenaristilor, un rol jucat bine dar un rol prea usor! Ala cu Stephen Hawkins a avut mult mai mult de tras decat aici si merita mult mai multe felicitari(trofee), parerea mea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12654
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Pai sa mai moara si el in cate un film, ca imediat zici ca-i Brusc Uilis.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #12655
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Las' c-a murit destul devreme in ala cu Predatorii, si acolo tipu ala dur era nasosu din Pianistu, mai sa mori de ras nu altceva!
    They don't make them like they used to anymore...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #12656
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Ala a fost o comedie penala. La fel ca si seria AVP.
    Si cand te gandesti ca m-a enervat Predator 2 ca Danny Glover a fost mai bengos ca Schwarzie.
    Singurul film decent din serie mi s-a parut Prometheus.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #12657
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Dawn of the planet of the apes - 9/10
    Un film care face cinste seriei vechi, captivant si cu multa actiune.
    Nu are nici un cusur, dar filmele carora le dau 10 sunt cele care-mi persista in minte si vreau sa le revad pentru a descoperi lucruri noi (gen Fight Club, The Crow, L'Inferno).
    Aici, actiunea a fost destul de simpla si fara prea multe chestii care sa merite revazute.
    Nu stiu daca inca o parte, cu exterminarea si subjugarea rasei umane s-ar putea apropia de nivelul celor facute pana acum.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #12658
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Nu am vazut dawn dar am vazut rise si plingeam dupa bani daca m-as fi dus. normal este ca in sf-uri sa-ti suspend disbelief dar cind o ceata de maimute ies invingatoare dintr-o lupta cu tehnica armata moderna filmul e de pus pe rug. straight to video quality. stiu ca nu-I remake dar e o regurgitare si rezultatul e acelasi. prost.

  17. #12659
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Nu-i remake. Seria veche nu prezenta inceputul dominatiei maimutelor.
    Cat despre lupta aia, sa nu uitam ca o maimuta e cu mult mai puternica si mai rapida decat un om, iar daca dispune si de o inteligenta cel putin egala, devine explicabila.
    Nu stiu daca sunt multi cei carora le-a placut seria veche si nu le-a placut cea noua.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #12660
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Hugo (2011)
    http://www.imdb.com/title/tt0970179/

    Doar nota 10/10
    beleafer

  19. #12661
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Jupiter Ascending, IMAX, 3D. babaiatule.....

  20. #12662
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Nu-i remake. Seria veche nu prezenta inceputul dominatiei maimutelor.
    Cat despre lupta aia, sa nu uitam ca o maimuta e cu mult mai puternica si mai rapida decat un om, iar daca dispune si de o inteligenta cel putin egala, devine explicabila.
    Nu stiu daca sunt multi cei carora le-a placut seria veche si nu le-a placut cea noua.
    Una la mina nu am zis ca e remake.
    Doi la mina hai sa fim serioși maimuțe puternice vs arme rezultat vezi aici
    https://www.youtube.com/watch?v=GkLXdLgOybE

    Trei la mina mi a placut originalul.

  21. #12663
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Nu stiu daca sunt multi cei carora le-a placut seria veche si nu le-a placut cea noua.
    A fost misto filmul dar prea mult i-ai dat, 8/10!

    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Trei la mina mi a placut originalul.
    Ambele sunt 8/10 dupa mine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •