Page 5 of 692 FirstFirst ... 345671555105505 ... LastLast
Results 85 to 105 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #85
    junior notthespoon's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    irreversible e foarte violent. tehnica de filmare (nu ştiu dacă e potrivit termenul ăsta) de care vorbeşte cyber surprinde doar prin noutate si -poate- şoc iniţial. inversarea timeline-ului mie mi-a produs doar un pic de curiozitate, care s-a transformat după jumătatea filmului īn plictiseală. īn cazul īn care ar fi fost normal (timeline-ul), cred că s-ar fi acumulat progresiv tensiunea şi rezultatul ar fi fost mai impresionant. poate că e şi o treabă din aia cu "de gustibus".

    alt film (văzut ieri): THREE BLIND MICE. un fel de Hackers, Reloaded foarte slab, părerea mea. Nerecomandat programatorilor
    Be cruel instantly!

  2. #86
    junior notthespoon's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Baise Moi
    mai bun decāt irreversible (cu care are īn comun violenţa, violul, faptul că e tot francez ), după părerea mea, un fel de thelma & louise mai nevrotic şi absurd.
    Last edited by notthespoon; 23rd November 2004 at 11:05.
    Be cruel instantly!

  3. #87
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Un film francez bun, ca veni vorba de fratzuji, pe care el-am vazut de mult: Metro, cu Isabelle Adjani (cand ierea tanara ) si Christophe Lambert. Un film ciudat, cu o coloana sonora excelenta (ceva jazz). Chiar l-as revedea daca l-as mai gasi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #88
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    a vazut cineva acest film: Rules of Attraction. eu l-am vazut acu 2 veri, e foarte greu de gasit, dar nu m-am putut pronunta daca mi-a placut sau nu !
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  5. #89
    senior gianni's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rouen - Franta
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    " Serenedipity " , cine l-a vazut stie de ce
    [COLOR=Red]S[/COLOR][COLOR=Blue]T[/COLOR][COLOR=Red]E[/COLOR][COLOR=Blue]A[/COLOR][COLOR=Red]U[/COLOR][COLOR=Blue]A[/COLOR] [COLOR=Blue]FOR EVER !!![/COLOR]

  6. #90
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grig_jr
    a vazut cineva acest film: Rules of Attraction. eu l-am vazut acu 2 veri, e foarte greu de gasit, dar nu m-am putut pronunta daca mi-a placut sau nu !
    hotaraste-te odata si nu ne mai tine atata timp in tensiune
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  7. #91
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    film care merita vazut: "SAW"
    in stilul lui Silence of the lambs.
    e scary, e funny, e o poveste buna si actori interesanti (1,2 cunoscuti)
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  8. #92
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Va rog sa cititi mai bine care este titlul acestui subiect.Am sters unele posturi care erau total aiurea.Va rog sa postati on-topic !

    ----------

    Man on Fire . 8/10
    Desi subiectul nu este cine stie ce...filmul mi s-a parut exceptional datorita jocului facut de Denzel Washington. Cu sigurantza va fi primi o nominalizare la Oscar pentru rolul sau din aceasta pelicula. Si coloana sonora a fost foarte buna...dar si modul futurist de abordare al filmarii.
    Un film pe care il recomand celor ce nu l-au vazut inca.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  9. #93
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Alo, nenea moderator, vezi ca nu ai voie sa scrii cu culori. Ce moderator mai esti si tu.

  10. #94
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am voie...cand vreau sa va atentionez ca faceti prostii.
    Va mai rog inca 1data...limitati-va la ce zice in titlul subiectului. Lasati prostiile !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #95
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Tu esti sigur ca ai citit regulamentul?

  12. #96
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    filmul Man on Fire pentru Oscar?
    nici o sansa. Poate numai daca vor sa-i mai dea un Oscar la Denzel pentru ca e negru.
    La fel cum l-a castigat data trecuta.
    Anul ala cand a castigat el Oscar pentru rolul lui in Training day, Russell Crowe trebuia sa castige, dar n-au vrut sa-i dea 2 oscaruri la rand.
    Dar Training Day e mult superior lui Man on Fire.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #97
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mie Training day mi-a placut mult, desi la prima tentativa de vizionare l-am rejectat.
    Pentru ce trebuia sa ia Russell Crowe al doilea Oscar in acel an?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #98
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    pentru nimic pentru ca in 2002 Russell Crowe nu a jucat in nici un film...
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  15. #99
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ce am mai vazut in ultima vreme:

    incredibilii, code 46. vi le recomand pe amandoua dar pt motive diferite: incredibilii esta noua animatie de la pixar. merge pt relaxare in familie. toata lumea va gasi ceva in acest film. de la copii de 6-7 ani pana la parintii lor

    code 46 este extrem de interesant. o viziune interesanta aspupra viitorului planetei (nu va ganditi la un sf tras de par), care este doar fundalul (pretextul) pentru o poveste de dragoste. e cu tim robins si samantha morton (este tipa din minority report). merita vazut intr-o seara cand aveti chef de un film serios.

    am mai primit In America (de la Alpi) dar nu am apucat sa il vad. sa va zica el cum e
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  16. #100
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    "Butterfly effect "! Nice , very nice! "Lost in Transition" : FANTASTIC! Dorin
    Last edited by Dorin; 3rd December 2004 at 21:44.
    THE TRUTH IS OUT THERE

  17. #101
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    am vazut jumate din "in america". pare interesant. o sa revin dupa ce il vad pe tot.

    in schimb am vazut "the girl nex door". filmul e o comedie cu tineri americani Clasica,dar din alta cauza am tzinut sa mentionez de filmu asta: tipa care apare in el : Elisha Cuthbert - este magica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  18. #102
    senior gianni's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rouen - Franta
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    "Legendele Toamnei" . Superb !
    [COLOR=Red]S[/COLOR][COLOR=Blue]T[/COLOR][COLOR=Red]E[/COLOR][COLOR=Blue]A[/COLOR][COLOR=Red]U[/COLOR][COLOR=Blue]A[/COLOR] [COLOR=Blue]FOR EVER !!![/COLOR]

  19. #103
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    In america n-am vazut, dar nu-i vechi? I mean.. mai vechi decat gothika de exemplu, ca tot am vazut ca se discuta `vechimea` filmelor, de parca asta ar conta. Eu, de exemplu, sunt restanta la o gramada de filme care ma asteapta pe raft, dar asta nu inseamna ca nu o sa le vad intr-o buna zi, doar pentru ca s-au `invechit`
    Ultimul film pe care l-am vazut si care sa-mi si placa a fost Specii 3. Ah, si King Arthur, nice one

    Din ce am vazut pe aici, prin post-uri, butterfly efect a fost genial. Subscriu si la SW si creatiile Tarantino.

    Si neaparat tin sa adaug filmele lui Lynch (Mulholland drive, lost highway etc) - astea da "oldies, but goldies"
    Last edited by desdemona; 4th December 2004 at 13:28.

  20. #104
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    The Incredibles. 7/10
    N-a fost un film de animatie stralucit...dar a fost destul de amuzant. Cel mai mult mi-a placut de Frozone, care are vocea asigurata de Samuel L. Jackson.

    The Hurricane . 7/10
    Filmul este povestea adevarata a pugilistului de culoare Rubin The Hurricane Carter, acuzat de crime pe care nu le-a comis. In rolul principal Denzel Washington. Printre altele...a se remarca melodia lui Bob Dylan...dedicata special lui Rubin Carter.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  21. #105
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Va plac filmele de animatie? Nu stiu de ce mie nu-mi prea plac... Am vazut numai Final Fantasy si o jumatate de Shrek 2... dar nu m-au determinat sa-mi placa genul. Haioase, dar cam atat. Nici filmele Spiderman, Hulk, Batman etc nu mi-au placut absolut deloc, probabil pentru ca se trag din benzile desenate si mi pareau ca seamana cu niste desene animate
    Si n-am 50 de ani, desi poate unii si la varsta aia le-ar aprecia. Nu le contest meritul, nu cred ca sunt filme pentru copii mici, spuneam doar ca nu sunt pe gustul meu.
    Totusi, am o intrebare. Care este, dupa parerea voastra, cel mai reusit film de animatie? Am sa fac un efort sa-l vad, poate imi schimb impresia Am cateva filme de gen pe acasa si stau neatinse in carcasa. Astept sugestii

    P.S. Mi-am amintit ca mi-a placut totusi un filmulet d-asta.. si anume Antz... ala recunosc ca a fost fainutz, dar l-am vazut prin anul 1 de facultate, adica prin 1998/1999, nu stiu exact cand. Asta nu schimba ce am scris mai sus... asa ca astept in continuare o sugestie...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •