Page 580 of 692 FirstFirst ... 80480530570578579580581582590630680 ... LastLast
Results 12,160 to 12,180 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12160
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Adica pe film il poti anticipa de foarte mult timp. Adica pe finalul sau. De elogiat o elogiez pe actrita care apare in film. E aceeasi cu aia de e nevasta lu' Ragnar din Vikings. Si o elogiez pentru bunaciunea trupului sau respectiv a fizionomiei nu pentru rolul fantastic din filmul mai sus mentionat.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #12161
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    N-am inteles absolut nimic din randu asta, te bucuri, te plangi, il critici, il aclamezi, il injuri, il elogiezi... ce faci cu el!?
    Sa-mi bag picioru de-am vazut in viata mea un rand mai derutant decat asta!
    Romgleza e derutanta, de cele mai multe ori.

  3. #12162
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Sa-i auzi pe japoglezi cum vorbesc in anime-uri dar asta e oarecum acceptabil comparandu-i cu indoglezii din filmele alea indiene penibile!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #12163
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Blood ties - Parerea mea este ca filmul este slab in comparatie cu talentul actoricesc avut la indemana. Desigur au fost momente bune dar scenariul a fost slab si probabil si de aici impresia generala. Primele 40 de minute sunt extrem de plictisitoare si abia apoi tempo-ul actiunii este ridicat. 6.5/10
    Snowpiercer - Un SF extrem de interesant ca idee. Ceea ce e si mai misto e ca se pastreaza interesant pe tot parcursul pelicului si nu e previzibil... 7.5/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #12164
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    https://www.movieposter.com/posters/.../156/MPW-78470

    Filmul nu m-a dat pe spate, dar Joaquin joaca excelent.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  6. #12165
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Snowpiercer si The Master, filmele discutate si mai sus au fost ok dar nu recomand, n-au fost prea deosebite, 7/10 la ambele.
    This is the End, o comedie savuroasa plina de nebunii despre sfarsitul lumii, o recomand cu incredere, 7.5/10!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #12166
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Get carter - Thirller psihologic britanic cu Michael Caine in rolul principal. Caine, un asasin pt Mafie in Londra, se intoarce in Newcastle sa afle cine l-a omorat pe fratele sau. Solid dar nu impresionant. 7/10
    Out of the furnace - Zici ca poate fi un episod oarecare din Justified. Filmul e cam plictisitor. Sunt unele momente bune datorate actorilor de calibru dar in rest nu-i prea mare lucru. 6/10
    Transcendence - Am fost la cinema la el. Bani pierduti si timp pierdut. Premisa e interesanta dar desfasurarea si executia sunt catastrofale. Siropul inimaginabil tipic hoolywoodian de la final a fost cireasa de pe tort. 3/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  8. #12167
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Captain America: The First Avenger- un film ca slab ...cam foarte slab....are nota 5 de la mine.
    Joc Dota

  9. #12168
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Transcendence - Am fost la cinema la el. Bani pierduti si timp pierdut. Premisa e interesanta dar desfasurarea si executia sunt catastrofale. Siropul inimaginabil tipic hoolywoodian de la final a fost cireasa de pe tort. 3/10
    Iar m-ai lasat in ceata! Ti-a placut siropul ala sau a fost nasol ca si restul!?
    Pentru mine expresia "siropul tipic hoolywoodian de la final" imi suna cu un final foarte apetisant!
    Mult ma poti deruta, incep sa cred ca o faci intentionat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #12169
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Sirop inseamna ceva dulce nu? Sirop sau dulcegarie absoluta, zahariseala diabetica si alte chestii de genul asta. Tie ti-o placea excesul de dulce la granita cu diabetul dar mie nu.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  11. #12170
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Mai aproape de luna(Closer to the moon)-film inspirat de marele jaf din 1959 de la Banca Nationala,pune mai mult accentul pe prietenia dintre cei cinci participanti la jaf ( toti erau evrei,au luptat in rezista anti-fascista din timpul razboiului insa au ajuns niste intelectuali trasi pe linie moarta de partid), ce i-a determinat si i-a motivat sa comita o asemenea fapta. Mi-au placut personajele dar si viziunea regizorala ( probabil nu degeaba regizorul coproductiei e Nae Caramfil)
    Cand se lasa seara peste Bucuresti sau Metabolism-unul din cele mai proaste si mai plictisitoare filme romanesti pe care le-am vazut pana acum,mi-a placut doar cum au fost filmate unele cadre...
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  12. #12171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Sirop inseamna ceva dulce nu? Sirop sau dulcegarie absoluta, zahariseala diabetica si alte chestii de genul asta. Tie ti-o placea excesul de dulce la granita cu diabetul dar mie nu.
    Unele filme sunt facute sa fie foarte siropoase dar in majoritatea imprejurarilor iti dau dreptate, nici eu nu sunt fan al dulcegariilor!
    Singura mea problema a fost cu expresia ta, nu se intelegea foarte bine ce vrei sa spui, acu am inteles!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #12172
    incepator Dather's Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Sa privesc The Godfather II? Vad ca are 3 ore jumate...merita?

  14. #12173
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dather View Post
    Sa privesc The Godfather II? Vad ca are 3 ore jumate...merita?
    Nu merita sa-l privesti doar, trebe vazut cu atentie
    beleafer

  15. #12174
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu are 3 ore jumate...parca e mai scurt
    da , e de urmarit. nu e in nota primului dar e aproape la fel de bun si perspectiva e alta.
    retired.

  16. #12175
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    E buna seria Godfather I,II&III dar nu mi s-a parut senzationala, Highly overrated in ceea ce ma priveste pe mine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #12176
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E buna seria Godfather I,II&III dar nu mi s-a parut senzationala, Highly overrated in ceea ce ma priveste pe mine.
    Joc Dota

  18. #12177
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    overrated?
    larger then cinema. mai ales 1.
    3 a fost intr-o cheie mai trista si inferioara ca joc primelor 2...
    retired.

  19. #12178
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    http://img842.imageshack.us/img842/7822/traffic2000.jpg

    Putin cam lung, dar e bun. Recomand.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  20. #12179
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    overrated?
    larger then cinema. mai ales 1.
    3 a fost intr-o cheie mai trista si inferioara ca joc primelor 2...
    Asta e parerea majoritatii si o respect.
    Insa in ceea ce ma priveste nu o impartasesc, niciodata n-am recomandat si n-o sa recomand aceasta serie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #12180
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    The Amazing Spider-Man 2 - 8/10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •