Page 579 of 692 FirstFirst ... 79479529569577578579580581589629679 ... LastLast
Results 12,139 to 12,159 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12139
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Slut Puppies 5

    Nu s'a ridicat la nivelul primelor 4 filme dar pot sa spun ca scenariul mai putin reusit a fost eclipsat de prestatia actritei Abella Anderson. Pur si simplu tipa asta poate sa joace in orice film fara sa'i ceri prea multe. S'a vazut mana regizorului Jules Jordan...totul calculat pana la cel mai mic detaliu. Nu'mi vine sa cred ca filmul a aparut in 2011 si eu doar acum l'am vazut. Are nota 8 din partea mea in special pentru prestatia Abelei Anderson...dar si din cauza faptului ca desi dureaza 198 de minute nu intervine nici macar pentru un singur moment senzatia aia de plictiseala.

    Recomand intr'o zi plictisitoare de luni.
    Nu cred ca a remarcat nimeni acest review bine scris.

  2. #12140
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Sau a fost atat de lame incat am ales sa-l ignoram.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  3. #12141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Nu cred ca a remarcat nimeni acest review bine scris.
    Daca nu am vazut nici macar partea 1, doar n-oi comenta la partea 5!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #12142
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Sau a fost atat de lame incat am ales sa-l ignoram.
    Joc Dota

  5. #12143
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    " Das weise band " - sau cum sa incerci o analiza ambigua a sursei unui rau. hmm, mda, nu m-a convins filmul.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #12144
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    vazut "Man of Steel" -- disappointed big time. Un fel de "Independence Day" cu superman in rolul lui Will Smith si mult mai prost facut, scene doar puse una langa alta, abrupt despartite, efecte speciale multe care la mine au avut efectul doar de a ma intreba "cand se termina odata??" 5/10.
    beleafer

  7. #12145
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    the internship, nota: 4. din tot filmul, doar partea cu clubul. a meritat vazut

  8. #12146
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...1990_film).jpg

    Frumos. Iar daca are careva cartea si vrea sa se scape de ea, sa dea un semn.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  9. #12147
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    daca nu-i musai sa fie pe hartie, there you go http://libgen.org/search.php?req=lor...ple&column=def
    sa nu se inteleaga ca nu recomand cumpararea de carti, pe hartie sau online. poate parea ciudat dar de cele mai multe ori eu intai citesc o carte si apoi ma hotarasc daca sa o cumpar. sper sa faceti si voi la fel !
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #12148
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cartea e cam overrated. Chiar nu stiam ca e si film(dar era de asteptat). O sa-l vad.

  11. #12149
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    daca nu-i musai sa fie pe hartie, there you go http://libgen.org/search.php?req=lor...ple&column=def
    sa nu se inteleaga ca nu recomand cumpararea de carti, pe hartie sau online. poate parea ciudat dar de cele mai multe ori eu intai citesc o carte si apoi ma hotarasc daca sa o cumpar. sper sa faceti si voi la fel !
    Saru'mana . Dar o iau razna daca citesc la calculator.

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Cartea e cam overrated. Chiar nu stiam ca e si film(dar era de asteptat). O sa-l vad.
    Vreau cartea deoarece am citit pe wiki ca au lasat multe chestii afara si unele scene is diferite.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  12. #12150
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Tocmai am vazut Pulp Fiction- 10 ...ce misto a putut sa fie , cred ca e noul meu film favorit .
    Joc Dota

  13. #12151
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Vreau cartea deoarece am citit pe wiki ca au lasat multe chestii afara si unele scene is diferite.
    Daca si dintr-o carte ca asta au reusit sa omita lucruri Acum depinde si ce au vrut sa faca, o ecranizare sau o adaptare a cartii.

  14. #12152
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    This is the end (2013) 8/10
    That was funny si diavolii erau bine facuti

  15. #12153
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Tocmai am vazut Pulp Fiction- 10 ...ce misto a putut sa fie , cred ca e noul meu film favorit .
    Uita-te la mai multe filme ale lui Tarantino. Ia de aici un clasament al celor mai bune filme regizate de el:

    1. Pulp Fiction
    2. Reservoir Dogs
    3. Inglorious Basterds
    4. Kill Bill Vol. 1 & 2
    5. Django Unchained
    6. Jackie Brown

    L-ai vazut pe cel mai bun. Coen Brothers fac filme foarte bune tot cam pe genul asta, dark comedies. Snatch iarasi este foarte bun.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  16. #12154
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    o ecranizare sau o adaptare a cartii.
    Care-i diferenta? nu-s sinonime?

    LE. Lingvistic se pare ca sunt sinonime:

    ECRANIZÁRE, ecranizări, s. f. Acțiunea de a ecraniza și rezultatul ei; (concr.) film realizat prin adaptarea unei opere literare. – V. ecraniza.


    beleafer

  17. #12155
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Care-i diferenta? nu-s sinonime?

    LE. Lingvistic se pare ca sunt sinonime:

    ECRANIZÁRE, ecranizări, s. f. Acțiunea de a ecraniza și rezultatul ei; (concr.) film realizat prin adaptarea unei opere literare. – V. ecraniza.


    Cand aud "adaptare a cartii" presupune modificai aduse cartii pentru a fi pusa in scena. Poate nu e cea mai fericita alegerea mea, dar trebuie sa existe si un cuvant pentru a desemna cazul in care cartea este pusa in scena in cel mai mic detaliu ca in carte.

  18. #12156
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    cazul in care cartea este pusa in scena in cel mai mic detaliu ca in carte.
    Nu exista asa film.
    beleafer

  19. #12157
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Evident ca nu, filmele nu-s altceva decat viziunea scenaristilor si regizorilor asupra unui fir al evenimentelor care respecta cu strictete sau nu o carte dupa care sa fie inspirat. Chiar in situatia in care ar respecta cu strictele firul epic al cartii tot ar fi aproape imposibil de pus in detaliu vizual, imaginatia autorului scena de scena. Si asta pentru ca scrierea unui scenarist cu scrierea unui autor sunt semnificativ diferite, scenaristul bazandu-se pe implicarea regizorului pe cand scriitorul cartii e un regizor de la sine. E mai complexa explicatia dar e perfect logic sa nu poti baga intr-un film fiecare detaliu al unei carti, ar fi monstruos de greu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #12158
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Ride along - Am vrut sa vad o comedie si asta a iesit in ultima perioada. Kevin Hart can be funny at times. Dar te plictisesti de fazele alea. It's good for a giggle or two. 5.5/10 cu mentiunea ca se putea si mai bine.
    The art of the steal - Expected as fuck tot filmul. 6/10 Aia din Vikings apare si aici si e mega bunoaca.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  21. #12159
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    The art of the steal - Expected as fuck tot filmul. 6/10 Aia din Vikings apare si aici si e mega bunoaca.
    N-am inteles absolut nimic din randu asta, te bucuri, te plangi, il critici, il aclamezi, il injuri, il elogiezi... ce faci cu el!?
    Sa-mi bag picioru de-am vazut in viata mea un rand mai derutant decat asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •