Page 560 of 692 FirstFirst ... 60460510550558559560561562570610660 ... LastLast
Results 11,740 to 11,760 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #11740
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Hachi: A Dog's Tale

    NO COMMENT !
    Maine cred ca il vad si eu.

  2. #11741
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1


    Asta e scena care aproape m-a facut sa plang, dar sunt barbat, ce naibii.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  3. #11742
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Eram sigur ca cineva o sa aduca in discutie asta . Intrebarea e logica asa cum zici si tu . De plans nu am plans , dar nici mult nu mai aveam . Sper ca am fost destul de clar . Filmul m-a impresionat foarte mult si cand am mai vazut la final ca e inspirat din realitate ...

    Nota 10+ din partea mea !
    Eu am pus pe pauza ca sa ma duc dupa servetele. O adevarata lectie de viata.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  4. #11743
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Hachi: A Dog's Tale

    NO COMMENT !
    Bun film, dar parca Fluke mi s-a parut si mai trist... mi s-o fi parut...
    Pe IMDB oricum are nota mai mica, dar pe mine m-a impresionat mai mult, chiar daca nu e inspirat din realitate.
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Eu am pus pe pauza ca sa ma duc dupa servetele. O adevarata lectie de viata.
    A fost trist dar... dar pentru mine n-a fost chiar atat de trist ca poate n-am priceput lectia aia de viata, care e pana la urma?
    Oricat de stupid ar fi, du-te zi dupa zi, luna dupa luna, an dupa an si stai pe un peron sa-ti astepti persoana mult iubita!? Eh...
    A fost un caine si cainele in sine simbolizeaza dupa mine diminuarea intelectuala, si simultan intensitatea emotionala, dar uneori e prea multa diminuare intelectuala ce da chiar in prostie, ca sa ma faca sa plang in hohote dupa bietu caine.
    Eu inteleg ca bietu caine nu poate judeca, dar o astfel de creatura care ramane blocata intr-un eveniment fara judecata e sortita pieirii, dupa mine nu e deloc un final neasteptat ba chiar unul foarte logic, poate de aia m-a impresionat destul incat sa lacrimez, dar nu destul sa-i plang o serenada. Pe cand Fluke, el avea ratiune si nu statea pur si simplu degeaba...
    Last edited by Johnny D; 14th January 2014 at 08:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #11744
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Ba Johnny, trebuie sa recunosc ca, oricit de aberante sint unele dintre argumentele tale, macar sint ambalate frumos

  6. #11745
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Mersi... cred!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #11746
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    coa', tu esti cyborg, ce naiba e cu tine? eu cand am vazut ca e inspirat din realitate, faceam schimb de tricouri cu nevasta-mea. eram leoarca. ma rog, cu viitoarea nevasta.

    Probabil e printre aia catalogati ca "insensibili".
    Cred ca cine a avut un animal pe care sa-l iubeasca si care a murit, are sanse mari sa planga la acest film. Eu inca nu l-am vazut, dar nu m-ar mira sa lacrimez ca unii copii la Bambi.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #11747
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Lone Survivour- 8/10, bun film mi-a placut, chiar daca langa mine a stat o familie care avea un bebelus ce o plans tot filmul. Cine naiba aduce un bebelus la un film cu razboi?

    Escape Plan- 6/10 povestea are o multime de gauri, iar Stallone si Schwarzenger au jucat foarte prost aici
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  9. #11748
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post

    Escape Plan- 6/10 povestea are o multime de gauri, iar Stallone si Schwarzenger au jucat foarte prost aici
    http://i.imgur.com/p5rqP.gif

  10. #11749
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Cine naiba aduce un bebelus la un film cu razboi?
    Cineva care nu are cu cine sa-l lase pe bebelus acasa.
    beleafer

  11. #11750
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    12 years a slave a fost mai degraba modest, sau ma rog, mie nu mi-a placut deloc. Dar sunt sigur ca o sa castige o gramada de premii Oscar.
    Mult mai bun mi s-a parut American Hustle. Jocul actoricesc foarte bun, J.Lawrance din nou cu un rol foarte bun.

  12. #11751
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    12 years a slave a fost mai degraba modest, sau ma rog, mie nu mi-a placut deloc.
    confirm...
    poate ne asteptam la prea mult...

  13. #11752
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Hachi: A Dog's Tale 10/10

  14. #11753
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    lasa astea, ai plans sau nu ai plans?

  15. #11754
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Da-va in plm cu recomandariile voastre cu Hachi. 10000/10 ce mai, am plans ca la 4 ani, bocit de-a dreptul. Cel mai emotional film pe care l-am vazut vreodata, dar va rog nu mai recomandati filme d-astea ca raman fara servetele (
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #11755
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    12 years a slave a fost mai degraba modest, sau ma rog, mie nu mi-a placut deloc. Dar sunt sigur ca o sa castige o gramada de premii Oscar. Mult mai bun mi s-a parut American Hustle. Jocul actoricesc foarte bun, J.Lawrance din nou cu un rol foarte bun.
    Pe mine m-a dezamagit un pic "The Wolf of Wall Street", ma asteptam la un film de 9 chiar 9.5, dar am gasit unul de 8.5/10.
    Am vazut un film cu Kevin Spacey mai demult, nu mai stiu cum ii zice, cu treburi din astea de stoke marketing ce mi s-a parut superior poate nu per total, dar ca intensitatea si nervi in care te tinea fiecare moment sigur... daca mi-as aminti cum ii zice...
    L-am gasit "Margin call" din 2011, chiar daca nota sa pe IMDB e doar de 7.1, pentru mine unul a fost cam la fel de bun ca si cel cu DiCaprio, si evident il recomand la toti cei care au placere in filme foarte tensionate, acesta cu Spacey se desfasoara doar pe parcursul a 24 de ore!
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    lasa astea, ai plans sau nu ai plans?
    Daca i-a dat 10/10 e foarte evident, probabil si-a si lasat cateva parti din ochi pe langa monitoare!
    Hai ca pot zice si eu ca mi s-a scurs o lacrima pe obraz, nu am lacrimat usor doar, insa am vazut multe filme si anime-uri mult mai dramatice.


    PS: Srdjan!
    Last edited by Johnny D; 15th January 2014 at 00:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #11756
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Grudge Match Robert De Niro and Sylvester Stallone.


    Clar nu mergi la el pentru plot. E plin de clisee, dar cui ii pasa cand ai in fata doi zei ? Mie nu. Chiar am ras...si cel mai important, am avut onoarea sa il vad pe Sly la bustu gol. Mai mult, sa il vad pe Sly in ring iar . No homo.

  18. #11757
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    lasa astea, ai plans sau nu ai plans?
    Neah dar nici mult nu mai aveam. Cel mai emotionant film pe care l-am vazut.

  19. #11758
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Mi se pare ca anul asta e mult mai bun in materie de filme fata de precedentii. Vazut si Dallas Buyers Club. Bun, iar Leto e fantastic
    .

  20. #11759
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Leto o sa ia Oscarul I can feel it.

  21. #11760
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    De curiozitate m-am uitat, are 1.25 la pariuri. Deci cam e sigura treaba.

    Btw, nu mai am nici cel mai mic respect pentru astia de la Oscaruri. A fost maraton de filme la mine si am vazut A beautiful mind. Insa tocmai am observat ca Russell Crowe nu a luat Oscarul pentru rolul asta.

    O nesimtire fara margini sa-i dai negrului ala.
    .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •