Page 556 of 692 FirstFirst ... 56456506546554555556557558566606656 ... LastLast
Results 11,656 to 11,676 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #11656
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    Ajutor!
    caut un film, e din anii 90 , eu l-am vazut prin 99, nu imi amintesc nici un actor insa imi amintesc perfect prima parte din film si vreu sa-l vad din nou , incepea cu 2 politisti care se infiltrau c-am obligati intr-un club de batai, era 1vs 1 intr-o cusca cu arme de tip cutite sabii , bate etc... atat imi amintesc , l-am vazut in aceasi zi cu ringul de foc 1 si 2
    Infiltratii

  2. #11657
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Filosofie? Gusturile nu se discuta pentru ca papilele tale gustative percep rosia ca pe castravete. Ce pentru unul e carne de iepure pentru altii e pateu de gasca.
    Nefiind o conversie element la acelasi element absoluta atunci tu nu poti simti ce simte un alt subiect.
    Puteti sa discutati pe marginea aceluiasi film in urmatorul mod: eu imi spun parerea tu iti spui parerea. Punct. Ca ne certam ca la piata si vrem sa discutam gusturile asta-i latura naturala a umanitatii...
    Pai nu ne certam, fiecare isi spune parerea, dar mai apoi fiecare comenteaza parerea celuilalt!
    Bine, nu ca Reivan sau altii cu remarci puierile in batjocura de 3 lei si 3 caractere, ci cu o parerea de bun simt venita din creier si din inima!

    Quote Originally Posted by Anisia View Post
    Moon - un SF cu o atmosfera realista, fara creaturi, monstri, dar la fel sau chiar mai captivant. Iar coloana sonora e de exceptie. 8/10
    Dap! E un film pe care si eu cred ca l-am mai recomandat, chiar iti da senzatia aia de chill pe shira spinarii uneori, tinandu-i pumnii personajului sa reuseasca pana la urma!

    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Infiltratii
    -_-'
    Last edited by Johnny D; 30th December 2013 at 14:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #11658
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    serios ?! atati cinefili pe aici si nici unul nu ma poate ajuta, creadeam ca in 5 minute imi raspundeau 10 ... probabil sunt toti in vacanta...
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  4. #11659
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ti-a raspuns jo27 mai sus Apare chiar de doua ori postul ca a mai dat si Johnny quote

  5. #11660
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    nu cred , raspunsul banuiesc ca e in gluma , da un link ceva ca nu gasasc nimic cu numela ala
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  6. #11661
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Il stiam pe jo baiat serios...

  7. #11662
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Rush- 10/10. Deci cred ca e unul dintre cele mai bune filme de anul acesta. E absolut perfect, modul in care au prezentat rivalitatea, actorii au fost foarte buni, Chris Hemsworth isi face un culcus tot mai pufos in inima mea, chiar e un actor foarte bun, iar cea mai importanta parte, nu e nevoie sa fi un fan F1 pentru a indragi acest film. Alta parte foarte frumoasa este faptul ca nu exista un baiat rau sau unul bun, amandoi te fac sa ii iubest mai mult sau mai putin in diferite parti ale filmului. Apoi vine faptul ca sunt complet diferiti. James Hunt e tipul care e pregatit sa moara in timpul cursei, vrea doar sa castige sa se distreze, in timp ce Nikki Lauda e tipul calculat, mai inteligent, care gandeste totul inainte de-a face ceva. In fine, un film excelent, chiar mi greu in afara de Django sa numesc un film mai bun de anul asta
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #11663
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    nu cred , raspunsul banuiesc ca e in gluma , da un link ceva ca nu gasasc nimic cu numela ala
    E o gluma din start! Un om e serios iti da raspunsu pe engleza(macar), romanii au o gramada de traduceri imbecile la filme si probabil omul a vrut sa-ti faca evident ca a glumit prin faptul ca a zis-o-n romana. Da chiar nu cunosti niciun actor din filmul ala, nimic!?
    Oricum conteaza mai putin decat crezi, chiar daca acum nu ti se pare, iti spun sigur ca nu-ti va mai placea acel film cum ti-a placut atunci, nici la 40% macar probabil asa ca si daca n-o sa mai dai de el, pierderea nu e atat de mare.

    Tin minte cand aveam 10-16 ani eram euforic dupa filme asiatice cu "sariti pe sus"(Jet Li was a god), acum ma plictisesc enorm genul ala de filme si mi se par chiar hilare sau de-a dreptul plictisitoare deseori!

    Totusi acum ca mi-am amintit recomand filmul "Romeo must Die", e relativ ok 7/10 cu actiune din plin dar mai ales pentru ca puteti sa o revedeti pe deosebita Aaliah, o cantareata fantastica, sexi, mulatra, un fel de Beyonce dar de bun simt cu mai putin cur fleshcuit prin fata, o fata absolut geniala care are melodii superbe(le puteti cauta pe net), dar care a murit din pacate la o varsta extrem de frageda in "accident de avion", ghinion maxim pentru fanii ei printre care pot si eu zice ca ma numar, sau m-as fi numarat 100% daca ar fi apucat fata sa-si dezvolte maturitatea artistica. O pierdere mare de tot si filmul te ajuta s-o cunosti cat de cat pe cantareata si actrita respectiva.
    Recomand si "Lethal Weapon 4", tot cu Jet Li 8/10, e misto sa-l vezi si pe Mel Gibson cum e caftit de n-are noroc macar o data de cineva!
    Last edited by Johnny D; 31st December 2013 at 10:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #11664
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E o gluma din start! Un om e serios iti da raspunsu pe engleza(macar), romanii au o gramada de traduceri imbecile la filme si probabil omul a vrut sa-ti faca evident ca a glumit prin faptul ca a zis-o-n romana. Da chiar nu cunosti niciun actor din filmul ala, nimic!?
    Oricum conteaza mai putin decat crezi, chiar daca acum nu ti se pare, iti spun sigur ca nu-ti va mai placea acel film cum ti-a placut atunci, nici la 40% macar probabil asa ca si daca n-o sa mai dai de el, pierderea nu e atat de mare.

    Tin minte cand aveam 10-16 ani eram euforic dupa filme asiatice cu "sariti pe sus"(Jet Li was a god), acum ma plictisesc enorm genul ala de filme si mi se par chiar hilare sau de-a dreptul plictisitoare deseori!
    imi amintesc practic tot filmu in special inceputul ,insa din pacate nu imi amintesc deloc de actori, ultima sansa e intr-o zi plictsitoare sa ma pun sa caut pe imdb filme de actiune sub nota 4-5 , banuiesc ca sunt foarte multe insa cu mare rabdare am sa-l gasesc , e ultima optiune.

    Ai mare dreaptate si chiar nu ma asteptam la asta, am descarcat ringul de foc 1 si 2 cu Don The Dragon Wilson (ce tare) si nu erau deloc asa de bune cum eu imi aminteam, 2 a fost chiar penibil in unele parti.
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  10. #11665
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    My future boyfriend - Cam prostut asa avand in vedere ca vorbim de oameni maturi. In acelasi timp aveam nevoie de ceva zahar pentru inceputul de an. Presimt ca or sa fie ceva drame in domeniu pt O scap. 5.5/10
    The world's end - Imi place ca s-au tinut de idee pana la capat. O comedie placuta pe alocuri iar ideea din film chiar a fost implementata de un coleg de-al meu. 7/10
    About time - Acest film s-a mai facut cumva inainte. Voiam ceva suprinzator si nu s-a intamplat asta. E mai mult un film despre relatia baiatului cu tatal sau si cat de stransa si importanta a fost pentru el decat altceva. Filmul are doua parti practic si nu ma asteptam sa fie asa. Nu-i rau dar nu-i nici de nota pe care o are pe imdb in opinia mea. 7/10
    Make your move - Am mai spus asta pana acum si-o s-o repet: mie-mi place sa dansez iar asta fiind un film despre dans a picat precum un "guilty pleasure". Stiam ca scenariul n-o sa fie cine stie ce si nu a fost. N-a fost nici catastrofal iar scenele de dans au compensat pentru toate astea. 6/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  11. #11666
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    My future boyfriend - Cam prostut asa avand in vedere ca vorbim de oameni maturi. In acelasi timp aveam nevoie de ceva zahar pentru inceputul de an. Presimt ca or sa fie ceva drame in domeniu pt O scap. 5.5/10
    The world's end - Imi place ca s-au tinut de idee pana la capat. O comedie placuta pe alocuri iar ideea din film chiar a fost implementata de un coleg de-al meu. 7/10
    About time - Acest film s-a mai facut cumva inainte. Voiam ceva suprinzator si nu s-a intamplat asta. E mai mult un film despre relatia baiatului cu tatal sau si cat de stransa si importanta a fost pentru el decat altceva. Filmul are doua parti practic si nu ma asteptam sa fie asa. Nu-i rau dar nu-i nici de nota pe care o are pe imdb in opinia mea. 7/10
    Make your move - Am mai spus asta pana acum si-o s-o repet: mie-mi place sa dansez iar asta fiind un film despre dans a picat precum un "guilty pleasure". Stiam ca scenariul n-o sa fie cine stie ce si nu a fost. N-a fost nici catastrofal iar scenele de dans au compensat pentru toate astea. 6/10
    tocmai ce l-am vazut. sunt perfect de acord cu tine. aceeasi nota si de la mine

  12. #11667
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    About Time ar fi fost chiar decent daca nu avea aproape 3 ore. Mult prea tras de par la un moment dat, iar actorul din rolul principal chiar a fost nepotrivit. Noroc cu Rachel McAdams
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  13. #11668
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Sa nu exageram. Filmul a durat 2h si vreo 10 minute asa. Chestia pe care voiam s-o aduc aminte in postul anterior si am uitat e ca McAdams a jucat intr-o pelicula similara care mie mi s-a parut mult mai puternica si mai emotionanta decat asta. E vorba de The time traveler's wife. S-ar putea sa-l revad sa-mi dau mai bine seama.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  14. #11669
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    12 Years A Slave --- 8.5/10 Probabil va lua Oscarul (n-am vazut inca Gravity).

  15. #11670
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    About Time ar fi fost chiar decent daca nu avea aproape 3 ore. Mult prea tras de par la un moment dat, iar actorul din rolul principal chiar a fost nepotrivit. Noroc cu Rachel McAdams
    ce, l-au dat si pe kanal D si l-ai prins cu tot cu reclame? sau de unde ai scos 3 ore

    mai degraba 2 ore, daca scoatem cele 5 min de "scris" pe final

  16. #11671
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    12 Years A Slave --- 8.5/10 Probabil va lua Oscarul (n-am vazut inca Gravity).
    Am citit si eu review-uri acum, pare mai bun ca Gravity chiar daca la polul opus poate ca si tipologie artistica, azi il scot si ma uit! Mersi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #11672
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    imi amintesc practic tot filmu in special inceputul ,insa din pacate nu imi amintesc deloc de actori, ultima sansa e intr-o zi plictsitoare sa ma pun sa caut pe imdb filme de actiune sub nota 4-5 , banuiesc ca sunt foarte multe insa cu mare rabdare am sa-l gasesc , e ultima optiune.

    Ai mare dreaptate si chiar nu ma asteptam la asta, am descarcat ringul de foc 1 si 2 cu Don The Dragon Wilson (ce tare) si nu erau deloc asa de bune cum eu imi aminteam, 2 a fost chiar penibil in unele parti.
    Din descriere ar avea sanse mari sa fie cu actori de talia lui Michael Dudikoff sau Michael Pare. Era cumva blond personajul principal?
    In perioada respectiva filmele de acel gen erau la duzina, remarcandu-se actori ca Van Damme si Chuck Norris. Parerea mea e ca vei cauta acul in carul cu fan, iar cand il vei gasi vei descoperi ca e ruginit, bont si indoit.

    Bachelor's Party 2 - 6/10
    L-am vazut pe sarite la TV si stiu ca-mi atrageau atentia peisajele topless. Pentru aceste aparitii, ar merita nota 10. De apreciat munca depusa pentru a face preselectia (ce oameni norocosi). Actiune slabuta, tipic pentru astfel de comedii, cam de nota 6. Ideile romantice au stricat tot filmul, au fost de nota 2. Facem media si obtinem nota acordata. Pacat de romantismul de 2 bani.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #11673
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    ce, l-au dat si pe kanal D si l-ai prins cu tot cu reclame? sau de unde ai scos 3 ore

    mai degraba 2 ore, daca scoatem cele 5 min de "scris" pe final
    La cat de tare m-o plictisit mi s-or parut 3, scuzati eroarea.

    American Hustle 7/10- Sunt un mare fan al actorilor care au jucat in acest film, insa ma asteptam la mai mult dupa ce am citit atatea review-uri pozitive. Jocul actorilor e foarte bun, insa povestea care e destul de comuna a stricat filmul

    The Family 2/10- Foarte plictisitor filmul, Diana Agronn a fost singurul factor care m-a facut sa il vizionez pana la capat.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #11674
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    despicable me- 10
    despicable me 2- 10

  20. #11675
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    American Hustle - 7/10
    Mi sa parut putin monoton. Castul excelent dar parca ceva lipseste in filmul asta. Mi-a placut mult interpretarea lui Jennifer Lawrence si sarmul lui Amy Adams; in rest nimic special; nici macar Christian Bale despre care trebuie mentionata profesionalitatea sa pentru faptul ca s-a ingrasat mult pentru a face acest film. Il ador pe Louis C.K. ca stand-up comedian insa ca actor nu mi se pare cine stie ce, cel putin in filmul asta (asta mai serioase)

  21. #11676
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Nu stiu cum joaca in American Hustle, ca nu am vazut filmu, dar in Blue Jasmine a fost chiar decent Louis CK.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •