Page 555 of 692 FirstFirst ... 55455505545553554555556557565605655 ... LastLast
Results 11,635 to 11,655 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #11635
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Revazutam azi si in weekend din nou triologia Lord of the Rings si a ramas la fel de perfecta ca intotdeauna. 10/10 pentru toate filmele,cele mai frumoase capodopere din istoria cinematografiei.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  2. #11636
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    O gramada de filme cu succes de casa mi-au placut. Dar ce legatura are asta cu subiectul anterior ? Inception m-a calcat pe ultimul nerv. Daca de fapt vrei sa-mi spui ce anume te-a marcat pe tine la film, ai putea incerca cu argumente. Uneori ajuta conversatia.
    Era ironic omul. City of God nu e absolut deloc un film comercial, asa cum il etichetezi tu. E genul de film care n-ar lua niciodata premiul Oscar si e genul de film care ar fi banat prin niste zone in care locuiesc inapoiatii mintal, cu toate ca este un film genial.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  3. #11637
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Don Jon (2013) - Nota 6 pentru film, 10 pentru alte lucruri deci sa facem o medie ponderata de 7.
    Idea filmului e buna dar cred ca este dezvoltata intr-un mod destul de mediocru. N-am inteles anumite personaje si nu mi-a placut cum au fost prezentate; scenariul este destul de simplist; parca lipseste mereu ceva; pare totul improvizat. Si-n fine, n-am fost deloc de acord cu multe lucruri spuse in acest film (in special de la narator). Multe considerente erau mult prea exagerate in opinia mea.

    Am ras in schimb la confesiunile lui Jon la preot. Dincolo de ilaritatea scenelor, prezenta lui saptamana acolo, se poate interpreta in multe moduri. Chestia asta chiar mi-a placut

  4. #11638
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Filmul a fost o satira din punctul meu de vedere, una facuta excelent as zice. Nu stiu daca chiar asta s-a vrut a fi. Filmul ori e extraordinar, ori e "intamplator" extraordinar. Ca sa subliniez cateva idei ce au fost bine exploatate in film ar fi ipocrizia omului religios, lipsa de substanta a relatiilor de dragoste din ziua de azi, tehnologia devenita obsesie pt tinerii din ziua de azi, obsesia barbatilor pentru un corp bine lucrat, etc., toate exploatate mai pe larg sau mai din scurt. E un film care a iesit foarte bine, mult peste ce am vazut in ultima perioada. I-as da un 8.5/10.

  5. #11639
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    E filmul anului, ce mai ... . Lasati chestiile zen si luati-l ca atare

  6. #11640
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Hobbitul 2 - 9/10
    Am ajuns sa-l vad la cinema si a meritat. Actiune cursiva, interesanta, care face sa nu se simta cele 2,5 ore. Finalul a fost totusi prea brusc.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  7. #11641
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Filmul a fost o satira din punctul meu de vedere, una facuta excelent as zice. Nu stiu daca chiar asta s-a vrut a fi. Filmul ori e extraordinar, ori e "intamplator" extraordinar. Ca sa subliniez cateva idei ce au fost bine exploatate in film ar fi ipocrizia omului religios, lipsa de substanta a relatiilor de dragoste din ziua de azi, tehnologia devenita obsesie pt tinerii din ziua de azi, obsesia barbatilor pentru un corp bine lucrat, etc., toate exploatate mai pe larg sau mai din scurt. E un film care a iesit foarte bine, mult peste ce am vazut in ultima perioada. I-as da un 8.5/10.
    Nu cred ca este o satira si daca asta a vrut sa fie, n-au facut o treaba buna in opinia mea. E mai mult o comedie romantica; in afara confesiunilor, nu cred ca a fost ceva anume de care ei sa faca misto in acest film.

  8. #11642
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    @lucian unde a fost partea romantica?

  9. #11643
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    @lucian unde a fost partea romantica?
    Pai el cu Miss Julianne Moore care l-a invatat ce e dragostea

  10. #11644
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Pentru mine ramane un film in care s-au luat peste picior foarte multe lucruri. Nu stiu unde ai vazut tu in el comrom, ca a fost departe de ideea asta

  11. #11645
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  12. #11646
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Pentru mine ramane un film in care s-au luat peste picior foarte multe lucruri. Nu stiu unde ai vazut tu in el comrom, ca a fost departe de ideea asta
    Pai o persona cu probleme in dragoste ajunge s-o gaseasca pe acea adevarata; nu asta e tiparul comediei romantice ?

  13. #11647
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Pai o persona cu probleme in dragoste ajunge s-o gaseasca pe acea adevarata; nu asta e tiparul comediei romantice ?
    Dar asta n-a fost in niciun caz punctul central al filmului. Nu avem parte de clasicele scene al unui comrom.

  14. #11648
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Don Jon e comedie romantica, boss, fie ca accepti sau nu tu asta.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  15. #11649
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Scenic route. Mi-a adus aminte de Phonebooth. Ii dau 7/10

  16. #11650
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Eu nu inteleg replica - gusturile in materie de filme nu se discuta - pe un forum despre filme.
    Replica asta in sine e un cliseu stupid, adevarul e ca toate gusturile se discuta indiferent despre ce e vorba! Insa conteaza modul in care se discuta, si pana la urma fiecare-si argumenteaza cum crede gustul, fie ca e inteles sau nu de altii cu alte gusturi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #11651
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Filosofie? Gusturile nu se discuta pentru ca papilele tale gustative percep rosia ca pe castravete. Ce pentru unul e carne de iepure pentru altii e pateu de gasca.
    Nefiind o conversie element la acelasi element absoluta atunci tu nu poti simti ce simte un alt subiect.
    Puteti sa discutati pe marginea aceluiasi film in urmatorul mod: eu imi spun parerea tu iti spui parerea. Punct. Ca ne certam ca la piata si vrem sa discutam gusturile asta-i latura naturala a umanitatii...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  18. #11652
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    The Rum Diary-8. Am citit multe pareri negative. Da, n-are cine stie ce substrat filosofic, nu e lacrimogen, samd.. Nu pot fi toate filmele ca "The King's Speech" si nu poate sa ne placa tuturor genul ala de filme(nu foarte mult, cel putin). Pot sa zic ca mi-a placut "The Rum Diary". E ceva fresh. Sa-ti iei lumea-n cap, sa lasi in urma rutina si viata pe care ai dus-o pana atunci pentru a pleca intr-un loc total diferit fata de cel in care ai trait: exotic, usor periculos, instabil, neprevazut, colorat, viu. Chiar ca livin' the dream. Imaginile sunt nemaipomenite(am o slabiciune pentru Caraibe); la fel si atmosfera pe care o creeaza. Mi s-a parut a fi o parte din viata unui om filmata(pe alocuri plictisitoare; viata noastra nu e mereu palpitanta-asta i-a deranjat pe multi la film). Alcoolul a fost pentru mine aproape insesizabil(nu stiu cum de pe multi i-a deranjat atat de tare). Johnny Depp, asa cum il stiu . Cred ca cel mai mult mi-a placut ideea de a renunta la tot si de a pleca intr-un loc exotic cu o cultura diferita, fara sa stii prea bine la ce sa te astepti(daca as putea, as face si eu asta, intr-o zi...Imi lipseste curajul.).
    Coco avant Chanel-8,50. Nu stiam mai nimic despre viata lui Coco Chanel. Si asta a fost bine, pentru ca am savurat filmul din plin. Nu stiam la ce sa ma astept: scene, replici, noi relatii, etc.. Imaginea e foarte buna, s-a insistat foarte frumos pe unghiuri. Costumele nu frapeaza, dar impreuna cu decorurile fac totul foarte placut de privit. Iar Audrey este...minunata.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  19. #11653
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    Ajutor!
    caut un film, e din anii 90 , eu l-am vazut prin 99, nu imi amintesc nici un actor insa imi amintesc perfect prima parte din film si vreu sa-l vad din nou , incepea cu 2 politisti care se infiltrau c-am obligati intr-un club de batai, era 1vs 1 intr-o cusca cu arme de tip cutite sabii , bate etc... atat imi amintesc , l-am vazut in aceasi zi cu ringul de foc 1 si 2
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  20. #11654
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Dupa descrierea pe care ai facut-o pare un film la care nu m-as uita, deci nu stiu.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  21. #11655
    Listening Anisia's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,660
    Reputatie
    1
    Moon - un SF cu o atmosfera realista, fara creaturi, monstri, dar la fel sau chiar mai captivant. Iar coloana sonora e de exceptie. 8/10
    "In muzică există ceva care te poate atinge unde nu o poate face nici cel mai profund gând." Sergiu Celibidache

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •