Page 554 of 692 FirstFirst ... 54454504544552553554555556564604654 ... LastLast
Results 11,614 to 11,634 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #11614
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Ca tot veni vorba de i am sam cred ca e comparabil cu forest gump. Cred ca ala a fost singurul film la care am plans...si in ce hal
    Nici vorba.

    SuperDumnezeu aveam loc cei drept ieri, am uitat sa te sun. Lasa ca bagam in weekend ultima parte din Lord Of The Rings.

  2. #11615
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ciudat, sunt de acord cu tine Nimic nu demonstreaza mai usor cat de idioti sunt aia de la Academie, neacordandu-i Oscarul atunci lui Sean Penn. Pentru mine e top 3 cele mai bune roluri facute de un actor intr-un film.

    Si trebuie neaparat sa plangi si la scena din Lord of the Rings cand toata lumea se apleaca in fata celor 4 hobiti sre sfarsitul filmului
    Vad ca la best actor a fost si Russel Crowe in acel an si imbecilii i-au acordat premiul lui Washington. Niste magari, pentru ca Penn si Crowe au jucat atat de bine in cele 2 filme, incat ar fi meritat sa imparta premiul.

    Cat despre scena cu hobbitii, nu m-a impresionat absolut deloc pentru ca nu pot sa-i sufar, cu toate ca Elijah Wood a jucat foarte bine. In rest, LOTR imi place la nebunie.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #11616
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Vad ca la best actor a fost si Russel Crowe in acel an si imbecilii i-au acordat premiul lui Washington. Niste magari, pentru ca Penn si Crowe au jucat atat de bine in cele 2 filme, incat ar fi meritat sa imparta premiul.

    Cat despre scena cu hobbitii, nu m-a impresionat absolut deloc pentru ca nu pot sa-i sufar, cu toate ca Elijah Wood a jucat foarte bine. In rest, LOTR imi place la nebunie.
    Lool, a fost in acelasi an cu A Beautiful Mind??? Nu mai am nimic de zis...


  4. #11617
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,746
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Ba, fara spoiler la "Lord of the rings" ca eu n-am vazut ultima parte.
    WTF!?.... *Getting busy killing himself!*
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #11618
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Lool, a fost in acelasi an cu A Beautiful Mind??? Nu mai am nimic de zis...

    Da. Si l-a luat Washington pentru Training Day. Au zis ca sa nu-i supere pe Penn si Crowe pentru ca-l merita oricare dintre ei, il dau la al treilea.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #11619
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Am vazut aseara Prisoners....mi s-a parut foarte bun
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  7. #11620
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Assault on Wall Street - Lol. Uwe Boll face niste filme absolut catastrofale de obicei. Iata ca s-a intamplat cumva sa scoata un film decent. Regia, tot a sa, e catastrofala dar filmul e destul de bine construit, decent scris si nu in ultimul rand extrem de sangeros la adresa nenorocitilor de pe Wall Street. E greu sa pui in realitate ceea ce vezi in film pentru ca intotdeauna bogatanii scapa la fel ca parlamentarii nostri dar e nostim sa vezi un film asa. 7/10.
    Don Jon - Bun film. E in asentimentul lui Shame numai ca ala e mult mai intunecat si dramatic. Gordon-Levitt face treaba buna aici desi reprezentarea din film este a unor oameni mai degraba cu un IQ mediocru. Julianne Moore ruleaza fin. Oricum e un film de vazut. 7/10.
    Stuck in love - Dragalas film. Asa de duminica. Nu poti spune ca e vreo capodopera dar e ok-ish. Feel good movie. 7/10.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  8. #11621
    Listening Anisia's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,660
    Reputatie
    1
    Donnie Darko - cel mai important lucru de spus in privinta filmului astuia e ca trebuie vazut. Preferabil de mai multe ori. 8/10
    "In muzică există ceva care te poate atinge unde nu o poate face nici cel mai profund gând." Sergiu Celibidache

  9. #11622
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    City of God la ce nota are pe imgb ma asteptam la mai mult de la acest film, de la mine doar 7/10

    13 Going on 30 comedie romantica cica... vazut cu nevasta 6/10

    Wanted prea ireal, 7/10

    Eight Below a treia oara cand il vizionez si tot e bun 8.5/10

    The Maiden Heist o comedie reusita pt. o seara de sambata 8/10

    The Company You Keep destul de contraversat in momentul in care a aparut dar mie mi-a placut 8.5/10
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  10. #11623
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Ce nu ti-a placut la CoG?

  11. #11624
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    asa cum am spus ma asteptam la mai mult... dar vb. aia, gusturile in materie de filme si de femei nu se discuta
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  12. #11625
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    asa cum am spus ma asteptam la mai mult... dar vb. aia, gusturile in materie de filme si de femei nu se discuta
    Nu e nevoie de gusturi ca sa-ti placa City of God. Doar daca esti fata...

  13. #11626
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    Nordwand (2008) - unul dintre cele mai bune filme despre alpinism bazat pe fapte reale. Cuvintele sunt de prisos in cazul acestui film. 9.5/10

    The Sting (1973) - o distributie de exceptie Paul Newman, Robert Redford si Robert Shaw. 9.5/10

    JFK (1991) - destul de controversat in momentul aparitiei a reusit sa sadeasca si mai multa indoiala in privinta Comisiei Warren care investigase asasinarea lui Kennedy. Unul din marile filme ale lui Oliver Stone. 9/10

  14. #11627
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    City of God la ce nota are pe imgb ma asteptam la mai mult de la acest film, de la mine doar 7/10

    13 Going on 30 comedie romantica cica... vazut cu nevasta 6/10

    Wanted prea ireal, 7/10

    Eight Below a treia oara cand il vizionez si tot e bun 8.5/10

    The Maiden Heist o comedie reusita pt. o seara de sambata 8/10

    The Company You Keep destul de contraversat in momentul in care a aparut dar mie mi-a placut 8.5/10
    Te roaga fratele sa nu te mai uiti la filme. Mersi!
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  15. #11628
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Eu nu inteleg replica - gusturile in materie de filme nu se discuta - pe un forum despre filme. Atunci ce cautam aici ? Mi se pare firesc daca nu ti- a placut un film sa zici de ce. Pt mine City of God a fost un film cu mult potential, care iti ia ochii in timp ce il vizionezi dar care cand te gandesti la el a2a zi, iti dai seama ca nu a oferit prea multe. Ce anume nu stiam inainte sa vad filmul asta ? Ce idee, ce emotie mi- a adus in atentie, fie noi, fie intr-o abordare noua? Daca am stat sa ma gandesc a2a zi filmul a fost tot unul destul de tipic pt gang movies dar cu un shock value mai mare, ceea ce nu inseamna ca a aborbat ideea in vreun mod mai inteligent decat altele. Filmul e bine facut, dar pe mine a incetat sa ma mai emotioneze de undeva la jumatate. Sa arat violenta si degradarea umana, in timp ce o impachetez intr-un film care arata bine, stil videoclip, nu produce vreo mare capodopera. Daca as fi vazut un documentar, ar fi fost suficient, daca vrei sa faci un film iti trebuie un pic mai mult. Pe mine una filmul m-a plictisit pe la final si gandindu-ma la el a2a zi nu mi-a oferit prea multe idei la care sa meditez.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  16. 23rd December 2013, 01:55

  17. #11629
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    Am vazut City of God de doua ori la o distanta in timp de 5 ani. Prima oara l-am luat ca pe un gang movie, putin altfel de cat eram obisnuit si atat. A doua oara cand l-am vazut (in vara asta) a fost o cu totul alta experienta. Ca si in cazul unei carti pe care daca o citesti la 16 ani vezi lucrurile intr-un fel, ca mai apoi cand trec niste ani sa o citesti din nou si sa o percepi altfel. Dincolo de gang movie am inteles cum nesansa de a te naste intr-o lume plina de vicii si violenta te face sa ajungi prizonier al acelei lumi. Buscape are sansa sa evadeze din acea lume prin hobby-ul sau, in comparatie cu prietenii lui care se lasa in voia sortii in lumea in care s-au nascut.

    E comparabil cu Goodfellas doar la nivel de fir temporal si putin ca actiune. A lasat mult de dorit jocul actorilor. Nu e genul de film in urma caruia sa meditezi, e greu sa intelegi viata lor in favelas. Nu e genul de film la finaul caruia sa spui cu usurinta "eu as face altfel". Nu e genul de film comercial, usor si digerabil. E genul de film care reuseste sa te faca sa intelegi fenomenul de violenta juvenila din Brazilia, cum se naste, se dezvolta si intr-un final moare.

  18. #11630
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Clar vedem altfel lucrurile. Tocmai mie mi s-a parut destul de comercial, prin modul oarecum glossy in care e filmat. Eu am gasit ca arata des ca un music video. Jocul actoricesc a lasat de dorit pt ca respectivii nu sunt actori. Si asta e o tehnica care ma enerveaza, cand vrei sa sugerezi realismul filmului prin diletantismul actorilor. Din pacate cele 2 notiuni nu sunt interschimbabile. Eu nu am inteles cum se naste violenta din filmul asta. Am inteles ca ea se perpetueaza, dar asta nu este ceva ce nu stiam deja. Pt mine, un film trebuie sa faca ceva - sa -mi transmta o idee sau o emotie. Am mai avut disctia asta cu cineva pe forum. Clar fiecare cauta altceva la un film, eu doar am zis de ce eu nu am apreciat in mod deosebit filmul si sigur nu l-am apreciat la nivelul valvei din jurul lui.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  19. #11631
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Da, a fost foarte comercial. Mai comercial decat Inception(mi-e lene sa caut ce film comercial ti-a placut tie).
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  20. #11632
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Ma uit acum la out of the furnace, din simplul motiv ca nu ratez nimic cu 'affleck' in distributie. Recomand

  21. #11633
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Da, a fost foarte comercial. Mai comercial decat Inception(mi-e lene sa caut ce film comercial ti-a placut tie).
    O gramada de filme cu succes de casa mi-au placut. Dar ce legatura are asta cu subiectul anterior ? Inception m-a calcat pe ultimul nerv. Daca de fapt vrei sa-mi spui ce anume te-a marcat pe tine la film, ai putea incerca cu argumente. Uneori ajuta conversatia.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  22. #11634
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Odd thomas acum. Juma pe smartphone (butonand), juma cu ochii infipti in monitor. Nu e genul meu de film, clar, da-l termin azi de vazut :d

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •