Page 551 of 692 FirstFirst ... 51451501541549550551552553561601651 ... LastLast
Results 11,551 to 11,571 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #11551
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    am vazut in urma unei recomandari forumistice " odd thomas " . dialogurile sunt haioase, actorii niste draguti, dar a2a jumatate a filmului nu se ridica la nivelul primei parti. pacat. totusi mi-a placut sa-l urmaresc.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #11552
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    the hobbit an unexpected journey. Epic shit in blu ray 1080p

  3. #11553
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    am vazut fast furious 6. cu 3 clase sub 5 ... sau poate ca nu am avut eu dispozitia necesara, habar n-am.

  4. #11554
    incepator lamps95's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Galati
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Mie unul mi-a placut mai mult 6 decat 5

  5. #11555
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    N-am mai intrat de mult pe aici

    Heat- 10/10- unul dintre cele mai bune filme din anii 90'. Cel mai inteligent thriller pe care l-am vazut vreodata
    Thor: The Dark World-8/10, Tom Hiddleston a fost starul acestui film, insa pe langa el au mai fost momente bune. Katt Dennings si Stellan Skarsgard si-au jucat si ei bine rolurile foarte bine, iar actiunea nu a fost deloc plicitsitoare.
    Bad Grandpa- 7/10, filmul m-a surprins intr-un mod placut, eu nefiind un fan al filmelor Jackass. Povestea a fost ok, iar scenele au fost indeajuns de haioase
    Kings of Summer- 7/10, un film usor de duminica dupa-amiaza. Actorii au fost foarte buni, iar povestea placuta
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  6. #11556
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    N-am mai intrat de mult pe aici

    Heat- 10/10- unul dintre cele mai bune filme din anii 90'. Cel mai inteligent thriller pe care l-am vazut vreodata
    Thor: The Dark World-8/10, Tom Hiddleston a fost starul acestui film, insa pe langa el au mai fost momente bune. Katt Dennings si Stellan Skarsgard si-au jucat si ei bine rolurile foarte bine, iar actiunea nu a fost deloc plicitsitoare.
    Bad Grandpa- 7/10, filmul m-a surprins intr-un mod placut, eu nefiind un fan al filmelor Jackass. Povestea a fost ok, iar scenele au fost indeajuns de haioase
    Kings of Summer- 7/10, un film usor de duminica dupa-amiaza. Actorii au fost foarte buni, iar povestea placuta
    daca te uiti la meciurile lui acs in loc sa bagi filme

    am vazut si insidous 2. slab.

  7. #11557
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Fiecare cu placerile noastre
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #11558
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Captain Phillips - foarte bun, un film bazat pe fapte reale, despre capturarea unei nave americane de catre piratii somalezi.

  9. #11559
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Tropa de Elite 1997 si partea a 2 din 2007 le gasiti pe filelist hd
    fff bun
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  10. #11560
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Eu nu stiu sa fie scrisa sub vreun pseudonim. Eu am varianta in care scrie mare si frumos numele Regelui pe coperta.

    In ce priveste finalul HG, nu cred ca va fi la fel ca-n Running Man pentru ca prea rar vezi astfel de finaluri la Hollywood. Stii ca nici macar filmul The Running Man nu are finalul cartii.
    Despre The running man scrisa sub pseudonim de King, vezi aici: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Running_Man_(novel)

    Intamplator eu am o editie mai veche a cartii (in romana), iar pe coperta e scris limpede doar pseudonimul si asta fara mentiune la numele real al autorului. Tu probabil ca ai o editie mai recenta unde King si-a repus numele.




    Am revazut in weekend filmul 'Wag the Dog' http://www.imdb.com/title/tt0120885/

    O satira politica super faina in opinia mea. Si inspaimantatoare in acelasi timp daca analizezi similitudinile cu realitatea de la americani sau de aiurea (inclusiv de la noi unde consilierii politici americani sunt de mult pe scena). Despre politica, campanii si mani****re media in scopul distragerii atentiei de la scandalurile ce pot afecta personaje politice.
    De altfel asta i-a si redus distributia filmului pe piata si a fost un mic scandal in jurul lui in momentul lansarii.

    O distributie remarcabila, cu De Niro si Dustin Hoffman in prim plan, intr-un film regizat de Barry Levinson.

    De retinut ca filmul este anterior cu 1 an incidentului Clinton-Levinsky (nu povestesc mai mult).
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #11561
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Am vazut ieri seara in fine si "Gravity", l-am asteptat de vreo 2 luni sa apara o varianta ce sa-ti permita sa te bucuri de fiecare detaliu sa cum trebuie la un astfel de film si a aparut in fine ieri pe filelist o varianta DVD sau foarte aproape de o astfel de calitate. Filmul e unul senzational, si intr-adevar trebuie sa mergi in cinema sa-l vezi 3D pentru a-i acapara pe de-antregul esenta dar chiar daca-ti alegi sa-l vezi intr-o noapte tarzie, peste tot intuneric doar spatiul de pe ecran, ai usor senzatia ca esti acolo in spatiu alaturi de personaje, incercand sa supravietuiesti cand totul pare ca se va sfarsi in cateva secunde ori minute.
    Un film impresionant cu o tema relativ uzuala, generala dar o modelitate extrem de personala, individuala de realizare! 8.5/10!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #11562
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    the great gatsby. nu e genul meu. 5/10

  13. #11563
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Elysium - Mult sub celalalt film al lui Blomkamp District 9. Mai degraba un festival de plictiseala cu cateva momente interesante. Oricum slabut pentru standarul lui Damon. 6/10
    The family - Festival de plictiseala patentat. Nu am inteles ideea filmului. Adica am inteles-o dar de ce sa faci un film despre asta? Aproape totul este inutil(in afara de Belle). Nici macar nu e un pic amuzant. E la granita catastrofalului. 4.5 - 5/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  14. #11564
    incepator lamps95's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Galati
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Hai ca The Family nu a fost chiar asa rau.Nu e o capodopera, insa merge ca un film de vineri seara asa.E o comedie frumusica, zic eu.

  15. #11565
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Despre The running man scrisa sub pseudonim de King, vezi aici: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Running_Man_(novel)

    Intamplator eu am o editie mai veche a cartii (in romana), iar pe coperta e scris limpede doar pseudonimul si asta fara mentiune la numele real al autorului. Tu probabil ca ai o editie mai recenta unde King si-a repus numele.
    Eu intr-adevar am o varianta mai noua, cu numele Stephen King.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #11566
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Machete Kills - 5/10
    Aveam asteptari de la acest film, dupa ce l-am vazut pe primul. Dar a fost o mare dezamagire. Actiune slaba, cu lacune, efecte groaznice (e adevarat, daca dai toti banii sa aduci nume mari in film <<chiar si daca pe unii doar in poze>>, nu-ti mai raman si de efecte). Prezentele feminine au fost si acestea inferioare fata de primul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  17. #11567
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Matrix 1 - 8/10 Un film foarte bun
    Matrix 2 - 5/10 Penibile rau al doilea si al treilea film...
    Matrix 3 - 5/10
    Joc Dota

  18. #11568
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...nal_poster.jpg


    Homefront.
    Screenplay by Sylvester Stallone. .
    Produced by Sylvester Stallone.
    Starring Jason Statham, James Franco.

    Bun ...dar era loc de mai mult.

  19. #11569
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Homefront, o tema fumata. Imi plac actorii principali. De-asta o sa-l vad.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  20. #11570
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...cal_poster.jpg

    The Hobbit: The Desolation of Smaug. Mai bun ca prima parte
    Smaug a fost cool

  21. #11571
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    si mie mi-a placut hobbitul. smaug a fost destul de cool pt un fake dragon. dar imi plac toate personajele si actorii care le joaca. imi place mult richard armitage si ma bucur sa-l vad aici si imi place foarte mult lee pace si m-am bucurat sa-l vad.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •