Page 4 of 692 FirstFirst ... 234561454104504 ... LastLast
Results 64 to 84 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #64
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai cine incepe mai grig?

    Hai sa spun si eu ceva ontopic ca iar vine modul suparat si ma paraste la ceilalti. Aseara am vazut kill Bill Vol I. mie mi-a placut mia mult Vol II insa si I e misto. Oricum Tarantino e imposibil sa fie nasol.

  2. #65
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grig_jr
    mama cate posturi s-au sters....lol
    f bine ca o luasem cu totzii razna.
    ma mir ca a rams in schimb ultimul post de la maximus! vreti sa incepem iara?
    Foarte bine ca s-au sters pentru ca erati off-topic
    Postul a ramas pentru ca e on.
    Si ca sa fiu si mai on, sa nu vedeti Anaconda II
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  3. #66
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Intradevar o porcarie Anaconda... Eu am vazut Spartacus aseara, in afara ca tine destul de mult e un film care mi-a placut

    @ieppy : si cand ma gandesc ca sunt o groaza care zic despre tarantino ca e un nimeni...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  4. #67
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ma rog,.. depasim momentul.

    kill bill-urile sunt geniale. dar fiecare in felulul lui. in primu tarantino isi face de cap si baga toate secventele de bataie si lupta. nu il limiteaza nimeni si nimic, mai ales pt ca stia ca nu trebuie sa finalizeze nimic in prima parte. si tocmai de aia e genial.

    volumul doi, in schimb e mai potolit. stia ca trebuie sa incheie povestea si de aia e mai cumpatat. se intampla mai multe chestii, se bate lumea mai putin. dar face cateva chesti la care nu te astepti si tocmai de aia este genial: amintesc doar faza cand intra uma in rulota lui bob, toata lumea se asteapta la o lupta ninja pe cinste, cand colo bob e cu shotgun-ul in usa si rezolva problema in 2 secunde! - you didn't see that comming, huh?

    de muzica nu mai zic nimic!!!! am ascultat soundtrackul acasa saptamani intregi ! cica tipul mai intai a stat si a facut coloana sonora si apoi pe fundalul melodiilor a scris scenariul.

    tarantino e genial. probabil exact pentru ca nu are NICI o scoala de film facuta, in afara de un curs de cameraman amator
    Last edited by grig_jr; 16th November 2004 at 13:45.
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ce facui ieppy ?! Vazui vol II inainte de I ?!
    Shi mie mi-a placut II mai mult decat I. Trairile sunt parca mai intense.
    ex-alpopa

  6. #69
    junior notthespoon's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    kill bill ambele sunt ok, sa zicem. dar comparate cu cele de dinaintea lor (reservoir dogs, pulp fiction, four rooms, from dusk til dawn, plus cele la care a scris sau si-a adus contributia la scrierea scenariului, ca true romance sau jackie brown) mie mi se par slabe. in nici un caz nu reprezinta masterpiece-urile lui tarantino, si parerea mea e ca sunt chiar far from it.
    interesant totusi cum incearca in kill bill sa pastreze ceva din simplitatea de altadata (simplitate ca realizare, nu ca idei sau substrat, exemplificativ -si preferatul meu- este reservoir dogs), si incearca sa o combine cu un stil oarecum "proaspat". nu stiu daca tarantino chiar s-a schimbat, ca regizor (si writer, daca vreti), sau a facut ceva diferit din dorinta de a arata o schimbare care nu s-a produs de fapt, in el.
    am luat-o un pic pe langa

    ce am mai vazut: city by the sea (de niro in rolul unui detectiv al carui fiu e implicat intr-o crima). deloc impresionant filmul; de niro parca tot in jos se duce, de la ronin incoace.
    Be cruel instantly!

  7. #70
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    kill bill nici nu se vrea o capodopera. cred ca si tarantino stie ca nu va putea sa faca ceva mai tare decat pulp fiction ever !!!! aceste doua filme sunt o parodie la filmele si desenele animate japoneze si o critica pe undeva a modului deja incastrat in care se realizeaza filmele la hollywood. ceva de genul: " nu ma intere ce credeti voi, eu fac filme care sa ma distreze pe mine" (vezi four rooms)


    de niro? tocmai a primit distinctia de cel mai mare actor in activitate !!!!! fi atent in ce filme a jucat de la ronin incoace: analyze this, men of honor, meet the parents,15 minutes, the score, city by the sea, analyze that, godsend. si mai sunt 5 filme pe tzava. ok, nu sunt ca godfather-urile, cape fear sau raging bull, dar totusi, numa in jos nu merge

    ultimul film care l-am vazut cu el este godsend (shark tale nu se pune). tema este inedita, rolul lui nu ii permite foarte multe, dar isi face treaba bine

    "the most impressive actor working in films today"
    "is thought of as one of the greatest actors of his time"
    Ranked #5 in Empire (UK) magazine's "The Top 100 Movie Stars of All Time" list. [October 1997]
    etc

    eu as zice ca a luat-o mai moale,.. joaca in comedii, isi face de cap,.. isi permite,... e un zeu ! tra sa iasa meet the fokers,... tzineti-va bine.. nu cred ca ati mai ras in cinematografe asa cum o sa radeti la asta
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  8. #71
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Ce facui ieppy ?! Vazui vol II inainte de I ?!
    Shi mie mi-a placut II mai mult decat I. Trairile sunt parca mai intense.
    De unde ai dedus asta mia dasteptule?

    Am fost la double feature la cinema cand au aparut. Bestial. Cam lung ce-i drept but worth it.

    Ma intreb daca la aparitia SW III o sa faca un 6time feature(cum dracu s-o numi nu stiu). Ar fi belea, insa ma indoiesc ca o sa mearga cineva.

    Ati vazut variantele digitalizate a SW IV, V, VI? Ati vazut cum arata? Innebunesti, C3PO e auriu. Who knew?

    Plus ca in VI ultima faza iti da un soc din ala de nu il uiti o viata intreaga, mai ales daca ai baut inainte sa il vezi.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ar fi o idee sa bage SW toata seria !!!
    Am nishte prietene care au vazut LOR in aceeashi zi. De dimineatza pana seara !!!
    Mi-ai dat o idee cu variantele digitalizate. Sa le caut pe net. Ca io am IV, V shi VI da' alea vechi.
    ex-alpopa

  10. #73
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    popica, neaparat trebuie sa le vezi. e socant cat de bine arata.

  11. #74
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    prea multi fani SW aici. !!!!

    eu am vazut godfather-urile intr-o zi,.. iar lotr am rezist numa la 2 odata !

    e bine totusi ca nu sunteti fani dallas sau santa barbara,.... sa va vad atunci cum va uitati la toata seria odata !
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  12. #75
    junior LordRhadoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    The Ethernal Shunshine of the Spottles Mind - super film, nota 10

  13. 18th November 2004, 18:44
    Reason
    off-topic

  14. #76
    in free space cyber_goool's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordRhadoo
    The Ethernal Shunshine of the Spottles Mind - super film, nota 10
    M-ati facut curios cu filmul asta, vreau si eu sa-l vad. Sa-l caut pe la mine pe aici prin zona; daca nu-l gasesc LordRhadoo mi-l dai si mie?

  15. #77
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Mi-a placut Eternal Sunshine of the Spotless Mind, dar nu i-as da mai mult de 7. La un moment dat incepe sa devina oarecum repetitiv si unele subploturi nu sunt prea reusite.

  16. #78
    junior LordRhadoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    cum crezi tu dar eu zic ca filmu il vedem la oscaruri in februarie

  17. #79
    junior LordRhadoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Sau Martie, de fapt nici nu stiu exact cand si imi e prea lene ca sa caut

  18. 19th November 2004, 21:19
    Reason
    off-topic

  19. 20th November 2004, 14:12
    Reason
    off-topic

  20. #80
    junior notthespoon's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Malčna
    film italian (2000) cu monica bellucci (mama italia ) şi giuseppe sulfaro. povestea concentrată īn jurul malenei scordia (monica bellucci frumoasă ca īntotdeauna) şi a unui adolescent care o urmăreşte īndeaproape şi devine singurul care ştie istoria acestei femei, soţie a unui soldat care ajunge să se prostitueze, după vestea (falsă ) a morţii soţului. soţul īnsă revine īn final şi restabileşte familia şi totodată onoarea soţiei.
    Be cruel instantly!

  21. #81
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Malena mi-a placut foarte mult si mie...un film care arata cat de usor pot invidia si rautatea oamenilor sa distruga viata unui om. Chiar daca finalul e oarecum 'reparatoriu', senzatia traumatizanta ramane...Foarte dureroasa mi s-a parut scena pedepsirii publice a Malenei de catre concetatzeni ...
    Peste toate frumusetzea Monicai Bellucci fascineaza cu adevarat Filmul parca e in regia lui Tornattore (Cinema Paradisio printre altele)
    Apropo de Monica, se pare ca s-a specializat pe roluri dramatice, Irreversible am inteles ca e mult mai dur.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  22. #82
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cel mai bun film pe care l-am vazut anul asta a fost "In the mood for love". Tcmai l-am revazut ieri. Nu cred ca a aparut la noi pe ecrene, este un film chinez aparut din 2000. Este povestea de dragoste intre un jurnalist si o secretara. El casatosit, ea maritata. Se muta in acelasi bloc si de aici incepe totul. Extrem de bine filmat, idee de abordare excelenta, muzica frumoasa, ea este superba si imbracata in niste rochii "mandarin".

    Cu filmele americane nu pot sa va incurc, nu ma mai uit de ani de zile decit daca imi suna vreun nume de actor. (De niro, Al Pacino etc). Arta totusi este in alta parte, la rusi si la chinezi.

    http://www.mediacircus.net/inthemoodforlove.html
    http://us.imdb.com/title/tt0118694/combined

    Anul asta am mai vazut si "The Hero", tot un film chinez nominalizat la Oscar in 2003 pentru cel mai bun film strain. Dar atunci a luat Nowhere in Africa, pe o problematica mult mai importanta la nivel mondial...

  23. 22nd November 2004, 23:34

  24. #83
    in free space cyber_goool's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Malena mi-a placut foarte mult si mie...un film care arata cat de usor pot invidia si rautatea oamenilor sa distruga viata unui om. Chiar daca finalul e oarecum 'reparatoriu', senzatia traumatizanta ramane...Foarte dureroasa mi s-a parut scena pedepsirii publice a Malenei de catre concetatzeni ...
    Peste toate frumusetzea Monicai Bellucci fascineaza cu adevarat Filmul parca e in regia lui Tornattore (Cinema Paradisio printre altele)
    Apropo de Monica, se pare ca s-a specializat pe roluri dramatice, Irreversible am inteles ca e mult mai dur.
    S-a specializat intradevar pe filme dramatice si mature... (eu doar o faza am vazut din Malina, cu un pusti) . Am vazut Irreversible si e chiar dramatic, punctul culminant e un viol... E destul de interesant si incitant. O chestie care m-a frapat inafara de ideea filmului, a fost tehnica de filmare: filmul se desfasoara de la coada la cap. Eu nu prea am rabdare sa stau la filme si mai derulez inainte si tin minte ca la filmul asta dupa ce l-am vazut l-am derulat inapoi...dar a fost misto.

    Hm, filme bune, nu-mi aduc aminte. Singurul care-mi vine in minte acum e Pearl Harbour care doar mi-a placut, nu stiu daca e si bun.
    Last edited by cyber_goool; 23rd November 2004 at 01:46.

  25. #84
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    aseara am fost placut surprins de Man on fire pe care vi-l recomand si in care Denzel Washington demonstreaza - daca mai era cazul - ca este un actor perfect.
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •