Page 287 of 692 FirstFirst ... 187237277285286287288289297337387 ... LastLast
Results 6,007 to 6,027 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #6007
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    ma....nu mai postati nimic...sa inchida cineva threadul..

    vreau ca acest post sa ramana ultimul post :

    AVATAR - CEL MAI BUN FILM DE LA GLADIATORUL INCOACE.
    da....cu siguranta

    @Ade,ai dreptate in ceea ce spui.(n-am ras la Wild Hogs)
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  2. #6008
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by praf_de_stele View Post
    no way ! daca stai sa-i plangi de mila lumii in care traim, te consumi degeaba !!! nu merita, iti spun eu. asa ca vezi-ti de viata ta si bucura-te de ea ca nu rezolvi nimic daca astepti o lume mai buna pt ca nu vei vedea asa ceva si eu inainte eram asa, prea ma consumam la orice chestie. acum merg pe indiferenta in mare parte si, daca se poate, destul tupeu. fara el nu faci nimic. alta concluzie la care am ajuns. si-ar fi mai multe, dar n-au legatura cu subiectul


    te citez tot pe tine
    idem, nici eu in ultimul timp nu prea ma amuz la comedii. sunt poate cateva exceptii, dar foarte putine. rad doar cand ma uit cu tata, el are un stil de-a rade de te face si pe tine sa razi, dar nu de fazele din film, ci de el de asta ma uit la comedii cand e si el prin preajma, ca sa ma mai amuz si eu

    a vazut cineva "wild hogs"? e una dintre comediile care mi-au placut. sau poate e din cauza ca am vizionat-o cu tata dar a fost bun filmul
    Eu ti-as recomanda si "500 days of summer" daca nu l-ai vazut, e una dintre putinele comedii romantice cu umor de calitate.

    Referitor la Avatar, am inteles ca scenariul e slabut. Pentru mine un film trebuie sa aiba si un scenariu ok ca sa il consider foarte bun, nu doar efecte. Si in ultimul timp am vazut ceva SF-uri sau filme de actiune care mi s-au parut foarte bune, mai proaspete in minte in categoria celor care m-au impresionat placut fiind "Law abiding citizen" si "District 9".
    Last edited by Datenshi; 17th January 2010 at 23:09.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #6009
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post

    AVATAR - CEL MAI BUN FILM DE LA GLADIATORUL INCOACE.
    http://failblog.org/2010/01/10/avatar-plot-fail/

    nu ziceai acelasi lucru si despre ala cu batman, cand aveai joker-ul la avatar?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #6010
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Tare de tot

  5. #6011
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by praf_de_stele View Post
    intotdeauna fetele au fost mai mature decat baietii(si nu vorbesc de toate pitipoancele carora n-ai ce sa le ceri, gen poze-n oglinda/baie pe hai faiv). bine, varsta copilariei se exclude in ambele cazuri. atunci toti suntem naivi si prostuti ma rog, asta nu e de condamnat

    exista si exceptii, totusi ! asta ca sa mai echilibrez putin balanta, nu de alta
    Hai mai, sa fii un pic imatur si copilaros nu-i rau. Atat vreme cat inca ne mai permitem.

    Si da, (500) Days Of Summer mi s-a parut destul de bun.
    Last edited by zebe; 18th January 2010 at 00:38.
    Am zis!

  6. #6012
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    am vazut .un film foarte frumos " adam " de max meyer, de care nu am mai auzit pana acum, cu hugh dancy si rose byrne.
    e o poveste de dragoste. nu e vreun film inovator, dar actorii reusesc sa-ti transmita emotia filmului si asta face toti banii. este exact ceea ce eu numesc un film frumos, care ma face sa ma simt bucuroasa ca l-am vazut inca o gramada de vreme dupa ce l-am terminat de vizionat.

    ps : zebe normal ca e bine sa fim copilarosi, as zice chiar ca e esential. dar una e sa fii copilaros si alta e sa fii imatur sau chiar prost.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #6013
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    ma....nu mai postati nimic...sa inchida cineva threadul..

    vreau ca acest post sa ramana ultimul post :

    AVATAR - CEL MAI BUN FILM DE LA GLADIATORUL INCOACE.
    n-am vazut inca Avatar....dar daca tu consideri Gladiator cel mai bun film de pina la el, de la lansarea acestuia, atunci e clar la ce sa ma astept.

  8. #6014
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    :ras-plans:...ce reactii pe aici dupa postul meu...

    modificare de post ca sa nu mai sariti toti pe mine : "Avatar nu are cum sa fie cel mai bun film de la Gladiatorul incoace deoarece Avatar este mult mai mult decat un simplu film "....

    treaba este extrem de simpla...

    majoritatea de aici apreciaza sarmalele...altele ies super fain....altele nu ies asa de bine...depinde de bucatar si de multe alte lucruri...dar pana la urma tot niste sarmale sunt....si voi dupa aia va contraziceti pe aici in legatura cu acele sarmale...ca vezi doamne una a fost mai buna decat cealalta...mai aveti putin si incepeti sa va luati la bataie pe aici ca nu stiu ce sarmale nu au castigat nu stiu ce oscar amarat....mai intrati pe mess si imi cereti sa va recomand o reteta buna....dar pana la urma tot despre niste sarmale discutam...

    dupa asa multe sarmale nu simtiti nevoia si de o mancare japoneza traditionala ?

    vine anul 2009...decembrie...sec XXI....si un baiat inteligent apare cu o mancare japoneza traditionala care nu a mai fost gustata de nimeni niciodata deoarece majoritatea bucatarilor erau ocupati cu niste amarate de sarmale....

    si aceasta mancare este servita oamenilor....si spre surprinderea tuturor bucatarilor care faceau sarmale....aceasta reteta chiar a avut un enorm succes deoarece a fost o reteta noua...ceva unic....ceva ce nu avea acelasi gust de sarmale...

    aceasta mancare japoneza traditionala are un design foarte frumos...e placut doar sa o privesti...daca te risti si gusti din aceasta mancare vei realiza ca are si un gust placut...evident ca va costa mult mai mult decat o ciorba de burta dar merita deoarece este ceva deosebit si vei ramane cu un gust placut si dupa ce ai mancat acea mancare....vei ramane cu o amintire placuta deoarece o mancare japoneza traditionala nu poate sa fie comparata cu niste simple sarmale....

    nu mai comparati aceasta mancare japoneza traditionala cu niste sarmale deoarece riscati sa cadeti in penibil...

    pe lumea asta sunt oameni care vor manca toata viata sarmale dar mai sunt oameni care vreau sa incerce si ceva nou...ceva ce nu au mai incercat niciodata....

    aceasta mancare japoneza traditionala.....cat timp o mananci ...te gandesti doar la ea....o savurezi la maxim fara sa te gandesti la sarmale...fara a face dupa aia tot felul de comparatii cretine...

    ramai cu o amintire si punct.

    dupa aceasta mancare japoneza traditionala vor urma alte sarmale apreciate de voi ....marii critici de filme de pe onlinesport...alte sarmale comerciale facute de aceasi bucatari retardati pe care nu-i duce mintea sa realizeze si altceva...ceva mai nou...mai deosebit...

    respect maxim singurului bucatar care a reusit acest lucru....James Cameron..

    felicitari bucatare...esti in fatza turmei cu un secol...

    nenea Spielberg pregateste si el o noua reteta...e bine....inca exista o speranta ca nu voi manca sarmale toata viata...
    Last edited by White Shadow; 18th January 2010 at 07:52.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  9. #6015
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TaciAcolo View Post
    un kkt de film parerea mea de amator
    de acord cu roby ...

  10. #6016
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Baiatu' cu sarmalele... Hai sa-ti explic cum e cu mancarea traditionala japoneza. E impachetata de restaurant intr-un ambalaj placut dar cand incepi s-o gusti vezi ca e un pic ranceda. Asa e si filmul Avatar. Impachetat frumos dar lipsit de substanta. Have a nice meal!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  11. #6017
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Paranormal Activity - nu credeam ca o sa fie infricosator dar a fost in unele faze
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  12. #6018
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mie nu mi s-a parut, chiar l-am vazut in mai multe episoade pentru ca adormeam. Daca te gandesti ca e bazat pe fapte reale, te poate pune un pic pe ganduri.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #6019
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    mai toate filmele sunt bazate pe fapte reale zilele astea...
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  14. #6020
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Mie nu mi s-a parut, chiar l-am vazut in mai multe episoade pentru ca adormeam. Daca te gandesti ca e bazat pe fapte reale, te poate pune un pic pe ganduri.
    Fapte reale? Ma indoiesc. Oricum cred ca 80% din commenturile pe IMDB sunt cum ca filmul nu a fost film ci chiar s-au inregistrat cei doi si... au murit
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  15. #6021
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Da, pe mine ma rugase cineva sa-l iau pentru ca stia ca e bazat pe fapte reale. Ulterior am citit ca nu ar fi asa, ci e doar un film cu buget mic.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #6022
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Da, 15.000$ si a facut peste 100 de milioane $. Aia da
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  17. #6023
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Eu ti-as recomanda si "500 days of summer" daca nu l-ai vazut, e una dintre putinele comedii romantice cu umor de calitate
    il am si pe asta pe lista. nu stiu daca am mai spus, dar am o lista lunga cu filme, interminabila. trebuie sa am rabdare cu toate
    multumesc !

    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Hai mai, sa fii un pic imatur si copilaros nu-i rau. Atat vreme cat inca ne mai permitem.
    OFFTOPIC!!!
    categoric, nu zice nimeni ca nu. pt mine, sa fii copilaros e o calitate. nu-mi place cand vad mereu fetze serioase sau adulti care nu stiu de gluma si daca te vad putin mai distrat sau stiu eu cum, te considera derbedeu. inteleg ca exista persoane care au anumite probleme si care chiar duc o viata grea...daca stau bine sa ma gandesc, tocmai astia stiu sa mai priveasca si partea frumoasa a lucrurilor. pt ca cei care au, vor din ce in ce mai mult, nu se mai satura !!! nu stiu, deci nu stiu unde se va ajunge, nu-mi place deloc ce vad in jurul meu! prea mult interes pt lucrurile materiale, pt multi asta inseamna viata! ce fac cu ele frate? sa si le ia in mormant toti!!! e din ce in ce mai trist ceea ce se intampla in prezent, nu vreau sa ma gandesc la ce va fi in viitor! exista oameni fara prea multe conditii, care chiar traiesc, traiesc cu adevarat. nimeni nu mai apreciaza lucrurile simple, dar care te fac mai fericit decat orice pe lume!!! mi-am amintit de voltaj - dematurizarea. superbe versuri !
    si acum ma scuzati din nou de offtopic, mereu deviez de la subiect cand prind momentul
    si ca sa nu fiu total offtopic, n-o sa-mi dau cu parerea despre "avatar" ca nu l-am vazut inca(ceva ma tine in loc, presimt ca n-o sa-mi placa) , un film care are legatura cu ce-am zis eu mai sus, despre cum sa te bucuri de viata cu adevarat, "la vita e bella". unul dintre preferatele mele
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  18. #6024
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    ceneva vazu` filmu` cu morgan`s?

    m`as duce oleak sapt asta la cenema, da` nush daca (se) merita

    TOTAL OFFTOPIC: praf de stele, nu plange

  19. #6025
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    aoleu white, daca si avatar e ceva ce nu a mai vazut lumea pana acum... blockbustere sunt o gramada. filme fara substanta iar o gramada. filme fara idei si doar cu efecte speciale iar o gramada. indivizi care se uita la filme care nu spun nimic si cred ca vad ceva nou iar sunt o gramda. asa ca nu vad ce a adus nou avatar.
    dar daca as fi in locul tau si as vrea sa vad ceva nou as incerca un film japonez, dar nu neaparat, si unul corean merge. asa ca tot ne-ai sugerat mancare din asia.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  20. #6026
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Trebuie neaparat sa ma uit si io la Avatar asta, la ce pasiuni starneste...

    White, cred ca era mai simplu sa zici ca-i diferit, in loc sa scrii o pagina despre sarmale, bucatari si japonezi.

    Last edited by zebe; 18th January 2010 at 15:27.
    Am zis!

  21. #6027
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    deci eu nu mai pot cu avatarul asta...cred ca o sa o iau pe urmele irinei...app:sa ma arunc de la balcon sau sa ma tai cu lama?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •