Page 162 of 692 FirstFirst ... 62112152160161162163164172212262662 ... LastLast
Results 3,382 to 3,402 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #3382
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    X-Files: I Want To Believe - 6/10

    ma asteptam la cu totul altceva...la ceva mister..putin mister...nu a fost sa fie.

    Mulder isi joaca bine rolul....

    Scully is a shadow of what she once was....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  2. #3383
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    Yoyshor ,stai olecuta ca-l dau jos din copac pana maine dimineata.Vin de la servi,beau o cafea tare (cred ca voi avea nevoie...am auzit ca multi au ramas cu sechele dupa dracovenia asta) si pe seara il vizionez.
    io n-am ramas cu sechele decat dupa discutiile cu prietenii mei, unii fiind extrem de inversunati...
    hai ca fac un topic separat sa ne putem sfadi ca oamenii normali

  3. #3384
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Ok.Il vad si ne sfadim cat vrei tu Dar e un fel de documentar sau ce ?
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  4. #3385
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mdea

  5. #3386
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu am rezistat numai 5 minute la porcaria aia, dup-aia i-am dat shift del si gata
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  6. #3387
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    doggy , ia nu te mai da dupa prun si zi repede care sunt alea 10 filme la care vrei sa te uiti ca eu ma chinui sa gasesc unul mai de doamne ajuta si nu am succes.


    probabil am mai intrebat, dar a vazut cineva " long way round ". e un fel de documentar. e facut de ian mcgregor ( cum s-o scrie ) si un prieten de-al lui care se hotarasc sa plece intr-o aventura prin lume pe motociclete. e foarte fain.

    a trecut ceva vreme de cand a fost facut si probabil baietii au devenit addicted de adeventura si s-au hotarat sa mai faca unul : long way down. il dau astia acum pe national geografic. dar parca nu ma mai emotioneaza asa de tare ca primul.
    Last edited by irinaidu; 2nd August 2008 at 01:47.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #3388
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Ok,boss avem asa (mai,nu cred ca-s chiar 10 dar am ales eu o cifra rotunda ).

    1.Instinct (am si vazut juma de ora din el.Parea prost,apoi bun...dupa aia am adormit.Revin,desigur)

    2.Eraserhead si Salo (recomandate de Tyler,sincer,nu va sfatuiesc deocamdata.Lasati-ma pe mine sa fac primul pas )

    3.Eternal sunshine of ...bla,bla N-as vrea sa raman singurul care nu l-a vazut

    4.Anamorph ,The Signal (normal,revin mereu la locurile natale cu multa placere :horror,tata )

    5.Iron Man (n-am ce-i face daca vreau sa fiu trendy.Ma risc si cu asta )

    6.Atonement (mi-ati facut capul calendar.tra poco e si la mine)

    7.Auf der anderen seite (cica-i interesant.am eu un feeling )

    Si-nca vreo 5,6 cel putin dar nu mai stau acum sa le-nsir.Booon,astea-s trase. Neaparat x-files si cateva oldies-uri bine alese

    LE.Bai cat timp pierdut
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  8. #3389
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    instinct - pe mine nu m-a convins.

    eternal sunshine bla, bla - faina idee dar o cam lalaie dupa parerea mea.

    atonement - filmul e mai pt fete asa. depinde cum vezi filmul. ca poveste de dragoste e cam bullshit. dar partea cealalta cu cel care spune povestea e pana la urma dumnezeu e faina. zi-ne ce parere ai tu.

    cred ca o sa vad si eu iron man asta. macar pt downey, ca-i simpatic.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #3390
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Stii ce-i haios ? Vorbesc cu Tyler.Ba,uita-te la Eraserhead ca-i marfa.Il trag.Dupa aia vine Yo si propune The Secret.Il bag pe teava si-n capul playlist-ului.Imi zice un amic de Iron Man.Schimb modificarea Apari tu.Tai si-o iau de la capat.Atonement e-n pole position .

    Rastimp,ma pune dracu' sa ma uit la CAPOTE.Pe scurt,(pe foarte scurt chiar ) o poveste cretina cu un gay (scriitor bun el asa dar un pic deontolog si exeget) care se amorezeaza de-un criminal pentru ca-l crede nevinovat(dar si atractiv...'r-ati ai dreacu' ).O mai freaca o ora aiurea-n tramvai dupa care se convinge ca ala chiar era vinovat si face pe imbufnatul (scrie si-o carte ca nu care cumva sa ramana posteritatea nelamurita )Cam asta este interpretarea care i-a adus lu' Ph.Seymour Hoffman un Oscar Sincer,facand o paralela absolut necesara,cred ca Bendeac ala de la Prima merita si el un kil de statuete pentru interpretarea magistrala a personajului M.Solcanu In final aflam ca americanii au apreciat foarte mult cartea lu' Truman Capote ,omul a devenit cel mai important scriitor dar a crapat din cauza alcoolului.

    Sa le fie tarana usoara filmului si lu' Capote,ala De la mine are un 5/10 maxim
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  10. #3391
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    filmul nu m-a atras deloc in ciuda laudelor in stanga si in dreapta.
    iar ca scriitor pe mine capote asta m-a lasat in ceata. am citit alte glasuri, alte incaperi din care nu am inteles nimic, dar mi-a placut. apoi am citit cu sange rece pe care am inteles-o dar nu prea mi-a placut. si am citit mic-dejun la tiffany , ce sa zic prefer versiunea roz ( sa nu zica luma ca nu-mi place rozul ) de la hollywood.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  11. #3392
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Suntem si noi odata de acord la un film
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  12. #3393
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    si eu nici macar nu l-am vazut

    dar cand ne-am contrazis???
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #3394
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    si eu nici macar nu l-am vazut
    Cred ca de-aia

    Nu ne-am contrazis,deci ? E bine,dar ar trebui sa-ncepem odata si-o data

    LE. Aaaaaah....ne-am contrazis dar la medicina. Mi se pare normal pe undeva
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  14. #3395
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    deci daaaa, am tras si io ca omul pe Batman asta nou, dupa ce initial am luat un desene animatele tot cu Batman , dar l-am sters, relax. Asaaa si m-am tomnit frumusel in pat am dat drumul la pelicula si .... da-i si lupta. Vreo 10-15 minute m-am chinuit sa-mi dau seama cine-i unul si cine-i altul. Apoi mi-am dat seama ca in viata vietii mele nu mai vazusem un film cu batman asta, acesta fiind si motivul pentru care nu stiam care cu cine tine.
    Cine-i ala? Da' aia? ce treaba are unul cu altul... tra la la... Mascariciul ala m-a scos din sarite, pentru ca isi cam facea de cap si, mai ales, era lasat sa-si faca de cap. Pai ma Batman, care esti tu Batman, trai-ti-ar familia. Pai tu te lasi ma la mascariciul ala? Tu, cu peterile tale, super extra mega puteri te lasi la ala, care-i pielea de pe caltabos?
    No in fine... si dupa actul de curaj al politatiului care s-a dat drept Batman, ca sa-l scoata pe Batman din cacao... am adormit

  15. #3396
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Foarte interesant.Sigur n-ai vazut desenele ?
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  16. #3397
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu, ca pe alea le-am sters instant

  17. #3398
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    deci daaaa, am tras si io ca omul pe Batman asta nou
    Adica varianta piratata? De astea faci?
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  18. #3399
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Grinco,ce-s cu iesirile-astea ? N-o vad eu pe Yo,girl,sa faca d-astea.Desigur era vorba de varianta ripata timpuriu ...aia facuta inainte sa iasa DVD-ul pe piata.Prototipu' mah.....
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  19. #3400
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Adica varianta piratata? De astea faci?
    ba bine ca nu

  20. #3401
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    "Batoru rowaiaru" ("Battle Royale") - Se iau 42 de derbedei dintr-o clasa de a 9-a din Japonia. Se rapesc si se duc pe o insula nelocuita. Li se prezinta un filmulet de instructie in care li se spune ca au 3 zile in care sa se omoare intre ei iar ultimul care ramane in picioare castiga. Li se da o geanta cu cele trebuincioase pt supravietuire si cate o arma (care un pistol, care un evantai, care o mitraliera, care un capac de oala etc). Li se da drumul in salbaticie unde sunt lasati 3 zile la "dospit". Se servesc reci (majoritatea ) 9/10
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  21. #3402
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    Yoyoyoi, eu am gasit toata colectia batman din 1989 pana in prezent pe torente. ca sa nu adormi si sa stii cum e cu inceputul la TDK, poti incepe incetul cu incetul sa vezi versiunile mai vechi din batman.
    referitor la TDK pe care l-am vazut sapt asta la cinema tb sa ma plang: am fost miercuri (trebuia sa imi dau seama ca era si ziua cu ORANGE movie), am ajuns cu 15 minute inainte, coada era imensa la casa, am pierdut primele 5 minute din film apoi, cand sa ne asezam pe locurile noastre, am ocolit toata sala, locurile ne erau ocupate de niste puturosi nesimtiti, ne-am asezat in apropiere , caci trebuia sa deranjam multe persoane ca sa se dea aia la o parte, pana la urma ne-au dat la o parte niste oameni care aveau locurile unde ne asezaseram noi din bunavointa de a nu deranja. da, greseala noastra . in plus, fiindca sala era full, auzeam numai fosnait si rontait de popcorn, iar unii "domni" mai ieseau si din sala sa raspunda la telefoane, atragandu-ne atentia fara sa vrem (stateam si langa scara, pe margine).
    DECI:
    -nu va mai foiti pungile de popcorn
    -nu va asezati decat pe locurile primite (exceptie fac analfabetii ce nu stiu sa citeasca locurile de pe bilet, sau cei cu probleme de vedere)
    -NU iesiti din sala de cinema (decat daca este f urgent)
    -evitati blockbusterele miercurea

    Astea`s invataturile de minte pe ziua de azi
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •