Page 155 of 692 FirstFirst ... 55105145153154155156157165205255655 ... LastLast
Results 3,235 to 3,255 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #3235
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    am vazut mai demult P.S i love you chiar e bun si filmul si accentul si...

    acum am terminat Killing me softly... mamiciulo ce film ... foarte "intens" film pana intr-un punct ... parca m-as fi apucat si eu de alpinism, macar asa la perete artificial . Pe final s-a bulit filmul... au omorat toata actiunea cu crime mai mult sau mai putin imaginare si o investigatie aiurea...

  2. #3236
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Am revazut Oldboy si Chinjeolhan geumjassi (Sympathy for Lady Vengeance) si am inceput sa caut cat mai multe filme regizate de Chan-wook Park. Mi se par geniale. Nu-mi vine sa cred ca americanii chiar vor sa faca remake dupa Oldboy. Ar trebui ars tot Hollywood-ul dar ar comite asa un sacrilegiu
    Am inteles ca nu se mai face remake.
    .

  3. #3237
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Ce le-o place unora sa faca filme atat de incalcite si confuze ca A TALE OF TWO SISTERS, nu inteleg.De fapt ma pregatisem pentru asa ceva, cand,dupa 5
    minute de film,tatal se-apropie de usa din spate a masinii si spune : '' Nu cobori ?'' si,evident, coboara doua fete Si asa o tine tot filmul,lupa constituind principala ustensila a privitorului.Se vrea a fi un film destept cu un mare clou pe final...reuseste doar sa emotioneze prin dramatismul intamplarii.Tai,impart,adun...hmmm,imi da cu virgula din pacate :6,5/10
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  4. #3238
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    luluta, mersi de dedicatie. am vazut ps:i love you si ai mare dreptate cu barbatii respectivi. iar eu mor dupa barbatii cu accent .

    si mie mi s-a parut interesant kinsey. nu stiam despre tip inainte sa vad filmul.

    luluta, astept o bere ca am citit tot
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #3239
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    asa cum spui tu ca LOTR sau Potter n-au ce cauta acolo asa spun si eu ca Pulp Fiction e un film cretin... tine de gusturi si stii ca in gusturile omului....
    Sa zici asa ceva despre Pulp Fiction...
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #3240
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    o sa ajung in iad, stiu

  7. #3241
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Multe multumiri pentru recomandarile de filme horror pe care le-ati facut
    .

  8. #3242
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Hancock 8/10 --> Un film ceva mai diferit fata de obisnuitele pelicule cu supereroi. Cred ca merita vazut.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #3243
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Trilogia de actiune cu Jason Bourne varf impins e de poveste.Avem The Bourne identity in care luam la
    cunostinta despre proiectul Treadstone,cauze,efecte....apres The Bourne supremacy unde eroul nostru (rol venit manusa lu' Matt Damon ) e ajuns din urma de pacatele trecutului ...si,in fine sper,The Bourne ultimatum,in care gustam victoriosi din cupa razbunarii caci,nu-i asa ?,binili invinge ! Una peste alta,3 filme excelente pe felia lor de action movies.9/10 la pachet
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  10. #3244
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Dog, 10/10 te rog, doar sunt filmele mele favorite Cele mai bune filme de actiune ever, mult mai bune decat Bond.
    .

  11. #3245
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Ai dreptate,muuult,incomparabil mai bune. Nu mi-a placut ca n-au pus punct (ma-ntelegi ) desi aveau ocazia perfecta sa faca un final memorabil.Mi-e
    teama de-o continuare (inutila) pentru ca am avut impresia ca blonda il stia pe Jason de undeva si n-a spus exact ce si cum.Povestea a fost buna...dac-o mai dilueaza c-un episod nu stiu ce va iesi.Si la ce horror-uri spuneai c-ai plans ?

    PS. 9,5 ultima strigare (puteau s-aleaga o gagica mai draguta ca Stiles.Franka e tare,tare... )
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  12. #3246
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Am zis ca am plans? (damn, m-ai prins ) Am vazut doar 2, de fapt 1 horror ok si am mai rugat pentru niste recomandari. De atunci s-au scris 2 pagini si nici macar un horror. Na, daca e bannat umbra...

    Tu recomanzi ceva?
    .

  13. #3247
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    acum am terminat Happening... ce sa zic? Foarte tare frate. M-a tinut asa pana la final... de acum o sa fiu atenta cand bate vantul mai tare sa-mi tin respiratia :scared:
    Sa fie teroristii, sa fie plantele, extraterestrii? dracu stie... sa fie dracu?

  14. #3248
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Iuli,am 7 nu unul. Ureaza-mi multi kilobitzi pe secunda din pupa si n-o sa regreti. Vezi si tu DEVOUR ca asta-mi vine-n minte acuma.
    Last edited by Dogville; 8th July 2008 at 00:30.
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  15. #3249
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Sa mai imi zici si altele.

    Kilo? Ce net ai? Nu tragi si tu cu mega pe secunda?
    .

  16. #3250
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    mega pe secunda??? sunt geloasa. foarte geloasa.

    am fost la cinema la " sex and the city ". clar nu e un film pt toata lumea. daca esti barbat nu are rost sa te uiti. si daca esti fata, in functie de dispozitie si daca ai fost sau nu fan al serialului.
    eu am fost fan al serialului si filmul mi-a placut f mult. adaugand si faptul ca trebuie sa ma mut din orasul meu si de langa cele 4+1 prietene ale mele , filmul m-a lovit in plin. m-am bocit . asta e.

    dar in caz ca l-ati vazut si vi s-a parut o porcarie pot sa inteleg si punctul asta de vedere.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  17. #3251
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    am revazut

    Ghost Busters 1 10/10
    Ghost Busters 2 10/10

  18. #3252
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    offtopic: o bere pentru Irina. Guiness sau Leffe?
    Am draci! Caut exorcist.

  19. #3253
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Offtopic: vreau si eu, ca si eu am fost cuminte, preferabil neagra.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #3254
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Pai neagra, da' tu nu stii de ce dau berea asta, deci sazi pi curu-ti.
    Am draci! Caut exorcist.

  21. #3255
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luluta View Post
    sazi pi curu-ti.
    Mi-ai adus aminte de rascoala curutilor.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •