Page 153 of 692 FirstFirst ... 53103143151152153154155163203253653 ... LastLast
Results 3,193 to 3,213 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #3193
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Iti multumesc pentru neatentia acordata cretino-idiotule.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #3194
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Tocilescu ala de la TVR 1 (n-am stiut ca asa il cheama, am prins o singura data o recomandare de a sa si era ultima fraza ) probabil e in stare sa recomande filmul chiar daca lui personal nu i-a placut. Cum ar fi sa dea TVR 1 un film si sa-ti zica dinainte: "Evitati filmul! E un esec total!" ? Doar cineva trebuie sa le promoveze marfa .

    Cat despre filme vazute in ultima vreme....n-am vazut niciunul in ultimele 4 zile

    Adevarul e ca si eu am intalnit cazuri in care mi-a placut un film si pe IMDB avea nota 5 sau 6. Chiar cateva dintre filmele mele preferate au note destul de mici, but who cares? Gusturile...
    Last edited by buticut; 28th June 2008 at 20:25.
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  3. #3195
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    The Hulk, asta din 2008, din cate am inteles e mai reusit decat versiunea din 2003 sau cat.
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  4. #3196
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    am vazut You don`t mess with the Zohan 7/10,generos

  5. #3197
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by buticut View Post
    ... probabil e in stare sa recomande filmul chiar daca lui personal nu i-a placut...
    Probabil,dar din cate stiu,playlistul de vineri seara e facut chiar de ''maestru''.Apropos,tot partenerul meu de tras pe nas (Tocilescu) recomanda acum ceva timp The Machinist.Dar ce stim noi....
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  6. #3198
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Da. Recunosc. Am vazut d-abia acum La vita e bella. Recunosc. Catastrofal(eu nu filmul). Hai totusi sa vorbim despre film care e nerealist da, tras de par da si alte probleme pe care le are cu actorii in sensul ca unii sunt cam slabi. In ciuda tuturor acestor lucruri filmul este excelent. Benigni este incredibil de bun si atmosfera pe care o creaza e superba. Nota: 9.5/10.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  7. #3199
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    sheitan. prima impresie a fost wtf is that? asa ca m-am mai uitat inca o data la el la a doua impresie e interesant realizat, dar in afara de vincent cassel si tipa care o joaca pe eve, actorii sunt foarte prost alesi. strica filmul. vincent si tipa aia nota 10.


    cassandra's dream, nice.... exceptand cateva faze si in special finalul. funny ca tocmai pe collin farrel, marele bad boy l-au pus in asa rol de plangacios.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  8. #3200
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Stai sa vezi in "In Bruges" ce se smiorcaie.

    Am vazut si eu Cassandra'a dream dupa ce am vazut ca a scris dogville despre el pe aici. Hmm, e slabut.
    Am draci! Caut exorcist.

  9. #3201
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    mai am vazut acest godsend dar acum ceva vreme. problema acestui film e ca e o facatura dupa o carte. problema mea e ca nu imi aduc aminte titlul cartii ( era ceva ce am luat sa citesc in sesiune. si in sesiuni luam doar carti horror, pe care puteam sa le citesc din 10 in 10 pagini . daca as putea sa imi aduc aminte titlul cartii atunci v-as ruga sa va uitati in ea sa vedeti in ce fel a luat regizorul subiectul de acolo si a incercat sa faca ceva mai putin penibil decat cartea dar nu i-a reusit prea bine. )

    de acord ca tvr 1 da multe filme bune. si daca nu neaprat toate bune, macar da multe filme ce nu sunt blockbustere. eu chiar am reusit sa vad un film pe care ma chinuiam de f multa vreme sa il gasesc undeva. dar tocilescu nu m-a impresionat cu nici un comentariu.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #3202
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ah, si am vazut si chaos theory, care in afara de multele momente de drama penibile si hollywoodiene e funny asa. dar recunosc ca i-am dat fast forward de multe ori
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  11. #3203
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    OMG ! Gata, vreau sa vad WALL-E!
    http://img166.imageshack.us/img166/451/ffdsfdab0.jpg
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  12. #3204
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    War, Inc. - Sunt nevoit sa-i dau un 9.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #3205
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Dintre legile lui Ed Murphy,printre favoritele mele se numara si aceasta :Nu spune nimic pana cand intalnirea nu trece de jumatate; vei fi etichetat ca intelept
    Ce-ai putea spune,de exemplu, urmarind prima jumatate a filmului ZODIAC ? Plictiseala e la ea acasa,va garantez.Avem un asasin in serie (scenariul preferat a lu' Fincher,se pare...) care-si face treaba constiincios,cativa politisti care se-nvart in jurul cozii , doi reporteri bagaciosi plus o avalansa de dialoguri care te sufoca.Ancheta treneaza,timpul trece,se asterne praful...Nu inainte ca personajele principale sa fie ''devorate '',sa se alieneze realmente (coool ,man aici e tare de tot Fincher ) in urma nereusitei de a prinde criminalul.Thrillerul insa isi face toti banii abia in repriza a doua,cand intra in scena Jake Gyllenhaal,un gazetar care iese din obscuritate impins de obsesia maladiva de a rezolva misterul.La final aflam ca filmul a avut la baza un caz real si ca scenariul s-a bazat pe doua carti publicate de Robert Graysmith,chiar personajul lui Gyllenhaal.In fine,intelegem exaltarea personajului dar in practica nu a avut niciun efect pentru ca..... daca aveti rabdare doua ore jumate o sa aflati atunci ! 8/10

    In schimb ,The barber of Siberia il surclaseaza pe Fincher (tine 3 ore ) si ne duce inapoi timp un secol jumate cu o interesanta poveste de dragoste
    intre un tanar subofiter rus si o misterioasa calatoare americana (Julia Ormond,care,servita bine de acest scenariu,este o actrita exceptionala ).Ce mi-a placut a fost umorul fin de pe tot parcursul filmului,pe undeva anacronic avand in vedere ca actiunea se petrece in Imperiul Rus.Un pic minimalist Mihalkov (si aici trebuie sa-i fac cinste lu' Tyler,ca de la el am preluat acest minunat cuvant ) dar un film agreabil,cam de 8,5/10

    PS. Va rog eu,nu-mi mai reprosati notele.Ele sunt,logic,subiective ,si reprezinta doar o modalitate a cinefilului amator (uneori nereusita ) de a
    trece la catedra.
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  14. #3206
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    ieri am vazut un film atat de prost, incat nu exista nota pentru el.
    se numeste Popcorn... ceva low-budget englezesc. toata actiunea se petrece intr`un cinema... actori slabi, scenariu slab, etc.
    0.1/10

  15. #3207
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    am vazut si eu zodiac dar ca film politist mi s-a parut penibil.genul de film in care regizorul vrea sa faca si film politist si psihologic si thriller si moralist etc si nu-i iese nimic.imitatie de twin peaks.il recomand doar daca nu aveti nimic altceva de facut si vreti sa "kill some time".
    am vazut in autocar un film cu tommy lee jones si benicio del toro(n-am retinut numele parca the hunted?).mi-a lasat un gust amar sa-i vad pe amandoi incercand sa para credibili intr-un scenariu de tot rahatul. prefer sa nu mai zic nimic ptr ca-l admiram pe benicio dar ce dracu sa joci intr-un film in care chipurile te vaneaza un bosorog la 75 de ani si-ti arata ce tare e la taijutsu!? regizorul ar trebui castrat sa nu se inmulteasca prostii.huoooo
    Last edited by jesus supremu; 1st July 2008 at 21:46.

  16. #3208
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    eu legat de zodiac atat pot sa zic: s-a ales prafu de dorinta "bietului" asasin
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  17. #3209
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    ce film porcarie am vazut aseara

  18. #3210
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Un film pentru pudici: Kinsey.
    Am draci! Caut exorcist.

  19. #3211
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Deci am vazut aseara cel mai prost film ever: Samhain. Mi-a zis un prieten sa ma uit la el, ca e un horror bun. Doamne fereste, m-am uitat la o gramada de filme dar asta, fara nicio discutie, cel mai slab dintre toate. Au murit toti actorii si nici macar un tresarit nu am mimat pe tot parcursul filmului. Doar doua senzatii de greata, cand le-a scos matele unora (cica horror). Actorii infecti, dialogurile la fel (god, ce replici)...nu mai are rost sa zic nimic. Samhain 0/10

    Apoi am vazut The Messengers...desigur, asta mi s-a parut excelent dupa ce urmarisem cu cateva minute inainte. Chiar mi-a placut, multe momente bune, nu mai vazusem de mult timp un horror (ala de mai sus nu poate fi catalogat horror), asa ca, ok. The Messengers 7.5/10

    Astept niste recomandari, acelasi gen, horror
    .

  20. #3212
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    am vazut Wall-E. Foarte draguta povestea de dragoste dintre doi robotei Chiar daca nu prea imi plac SF-urile, filmul asta mi-a ajuns la suflet.

    Apoi am vazut Definitely, maybe, o comedia romantica extrem de reusita si ca poveste si ca realizare. O dedicatie pt tiza, lula mica si dulcineea

  21. #3213
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Doar e in top 10 all-time pe imdb...sigur e ceva de capul lui...
    .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •