Page 151 of 692 FirstFirst ... 51101141149150151152153161201251651 ... LastLast
Results 3,151 to 3,171 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #3151
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    am vazut atatea filme in ultimele zile... incat nici ce am vazuta alaltaieri nu`mi mai amintesc

    anyway, cele mai memorabile au fost

    21 - Imi place genul asta de film, poker, LA, femei... bla bla. Un final destul de surprinzator...ar spune unii ( inclusiv pe imdb ), dar nu stiu cum, mi`am dat seama de fiecare data ce o sa se intample, mai ales pe final.
    8.5/10 .

    Jack and Jill vs. the world - l`am vazut chiar acum, desi nu`s mare fan al genului ( http://www.imdb.com/title/tt0475252/ ) mi s`a parut foarte bun filmul; ideea transmisa, energia lui "Jill" ( Taryn Manning ), Freddie Prinze Jr. , unul din actorii care imi plac ( nu sunt prea multi, de fapt nici unul in afara de arhicunoscutii Adam Sandler, Jim Carrey sau Steve Martin ).
    9/10 . merita vazut... cand ai chef de ceva "touchy"

    si un "oldie" ( totusi nu chiar) vazut de toata lumea, in afara de mine... Scary Movie... probabil l`ati vazut toti.

    Above the rim - cu Tupac, bla bla, baschet, hip hop... my kind of movie ( nu neaparat cu tupac ! oricum n`a avut rolul cel mai important... ) ! Nu pot sa`i dau nota... pentru ca este pur si simplu vorba de gusturi aici.


    Bill ( aka Meet Bill ) - nu foarte bun...dar nici deranjant. bun sa`l vezi cand ai 2 ore libere. poate daca nu era cu Alba aveam alta parere
    8/10 ( +2 pentru Alba, nu ca ar fi fost un film foarte bun ).


    13 going on 30 - funny ! merita vazut. daca nu l`ai vazut, fa`ti timp


    Bringing down the house - un barbat are ghinionul/norocul ?! ca o fosta puscariasa sa dea peste el, apoi nu`l mai lasa sa scape, il urmareste peste tot si ii face viata cam grea... pana la urma, ...vedeti voi ( no, not that ! )
    8/10 cu Steve Martin, Queen Latifah si baiatu din two and a half men


    Bring it on - cheerldeader things... bun de vazut cand te plictisesti.
    7/10


    bla bla... and the list goes on and on...

  2. #3152
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by buticut View Post
    Vreau neaparat sa vad The Visitor si Snow Angels,dar nu le gasesc
    si eu vreau sa vad snow angels dar cred ca nu a avut inca o lansare in cinematografe si de asta nu-l gasim.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  3. #3153
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    mongol - toti se culcau cu nevastasa in afara de el... din nimic reuseste sa stranga o intreaga armata... 5,5/10
    Memoirs of a Geisha - cat de frumoasa poate fi actrita, filmul destul de slab , fara nici o scena de sex..probabil ca am descarcat eu varianta cenzurata ca altfel nu inteleg.. 6/10
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  4. #3154
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    mongol - toti se culcau cu nevastasa in afara de el... din nimic reuseste sa stranga o intreaga armata... 5,5/10
    Interesant rezumat.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #3155
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    mongol - toti se culcau cu nevastasa in afara de el... din nimic reuseste sa stranga o intreaga armata... 5,5/10
    Memoirs of a Geisha - cat de frumoasa poate fi actrita, filmul destul de slab , fara nici o scena de sex..probabil ca am descarcat eu varianta cenzurata ca altfel nu inteleg.. 6/10
    obsedat sexual

    am vazut made oh honor...dragut...hairspray...nu mi'a placut travolta in rest e mishto filmu....superbad, nu prea mi-a placut asa mult...ma asteptam sa fie mai amuzant da mi s-a parut cam..rasuflat asa...si comercial....the bank job, mi-a placut...am revazut closer si the big lebowski...si man on the moon aseara la tv... house of sand and fog care chiar mi'a placut foarte mult...si everything is illuminated care iar mi'a placut mult, mai ales prima jumatate
    Last edited by Lavinia; 20th June 2008 at 23:12.
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  6. #3156
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Acum ma uit la prima parte din trilogia "lost room".Interesant film....merita downlodat de pe net.Hai ca ma intorc la film,am ajuns doar la minutul 16!

  7. #3157
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Pentru Sasuke,un film sensibil si romantic si cu cateva scene de sex este CENUSAREASA,o foarte interesanta adaptare dupa Perrault,marca Titus Steel.Le-am apreciat la superlativ pe Jasmine in rolul fetitei cu chibrituri dar si pe Leelee interpreta magistrala a Zanei Maseluta Enjoy draga Sasuke 7/10
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  8. #3158
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    ma dogvile , dupa ce ai spus ca reservoir dogs e un film slab , parerea ta despre filme nu o i-au in seama
    lalaaa, eu la superbad m-am tavalit de ras iar big lebowski a fost genial
    acum am sa ma uit la Cassandra's Dream , farrell si mcGregor promite promite...
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  9. #3159
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    Fuck it, dude. Let's go bowling.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  10. #3160
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    ma dogvile , dupa ce ai spus ca reservoir dogs e un film slab , parerea ta despre filme nu o i-au in seama
    Prietene,nu mai bate campii,ca nu stii ce vorbesti ! N-am spus niciodata asa ceva.Dimpotriva,am intervenit in discutie pentru ca cineva asezase Rezervoir Dogs alaturi de Troia si Alexander si le catalogase la gramada drept filme proaste .Pentru ultimile doua cred ca a fost destul de aproape de adevar,Rezervoir insa.....e altceva ! Punem mana pe carte,da ?
    Last edited by Dogville; 21st June 2008 at 10:22.
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  11. #3161
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    ma dogvile , dupa ce ai spus ca reservoir dogs e un film slab , parerea ta despre filme nu o i-au in seama
    lalaaa, eu la superbad m-am tavalit de ras iar big lebowski a fost genial
    acum am sa ma uit la Cassandra's Dream , farrell si mcGregor promite promite...
    the big lebowski a fost intr-adevar super tare, insa superbad chiar mi s-a parut un pic rasuflat...prea ieftin umoru
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  12. #3162
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    The Warlords
    The Forbidden Kingdom , un film cu jet li si jackie chan trebuia sa fie mult mult mult mai bun , nu am reusit sa-l vad pana la sfarsit
    dogville , poate ai dreptate insa parerea mea despre tine tot aia e... multumesc pt sfat dar cred ca si tu ai mare nevoie poate asa vei scrie numele filmului corect
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  13. #3163
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    .... poate asa vei scrie numele filmului corect
    Da,dom'le,am scris gresit (Z in loc de S).O bagatela in comparatie cu,sa zicem :

    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    ... parerea ta despre filme nu o i-au in seama
    Asa sa faci !
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  14. #3164
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    The Big Lebowski poti sa il vezi in fiecare zi ca nu te plictisesti....in rest filmele lui George Romero sunt mortale...cam toate sunt la fel dar dupa fiecare vizionare ma duc la wal-mart si mai imi iau un shotgun( glumesc desigur). Nu mergeti la The Happening...nu merita.

    btw, check this out, this is for all the Coen fans

    http://www.youtube.com/watch?v=2tEDPZNWG4o
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  15. #3165
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    dogville cand iti citeam mesajul mi sA stins ecranU, am crezut ca sa ars tocmai acum am resit sa-l fac, nIci ecranul nu rezista posturilor tale

    nu e bun the happening ?? la cata publicitate i sa facut pe mine ma convins sa ma duc la cinema sa-l vad
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  16. #3166
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    bai... eu am aflat fara sa vreau surpriza obligatorie de la finalul filmului, marca 'Shyamalamalan' si mi s-a parut cea mai stupida intorsatura posibila pt un film al lui Shyamalan.

    si in general din cate am citit pe net majoritatea oamenilor au spus ca e praf. multi au zis ca e amuzant in mod neintentionat.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  17. #3167
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut ala cu What Happens in Vegas ...a fost destul de dragut

    the_dogville in afara ca stai si te uiti la filme mai faci ceva ?

  18. #3168
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Arsenal4Life View Post
    Am vazut ala cu What Happens in Vegas ...a fost destul de dragut

    the_dogville in afara ca stai si te uiti la filme mai faci ceva ?
    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    un film sensibil si romantic si cu cateva scene de sex este CENUSAREASA,o foarte interesanta adaptare dupa Perrault,marca Titus Steel.Le-am apreciat la superlativ pe Jasmine in rolul fetitei cu chibrituri dar si pe Leelee interpreta magistrala a Zanei Maseluta Enjoy draga Sasuke 7/10
    ti`am raspuns ?

  19. #3169
    ............. The_Blonde's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,384
    Reputatie
    1
    What Happens in Vegas - prea tare , am ras 1 ora si 40 min
    [B]TOTI ALCOLISTII SI DROGATII STRIGA SA-TI TRAGEM CLANTA MITICA DE LA LIGA[/B]
    ex-Steel_Girl

  20. #3170
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Superhero Movie - 4/10..penibil, absolut penibil...

    What Happens in Vegas - 8/10..superb, absolut superb...de mult timp nu am mai vazut o comedie romantica asa de reusita, au mai fost multe tentative dar majoritatea au esuat..
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  21. #3171
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    @ Arsenal & Lover :you're on the edge,guyzzz !

    Boooon... I have a dream ! Se facea ca doi frati plictisiti de vietile monotone si fara orizont pe care le traiau,intra concomitent intr-un mare rahat,din motive diferite insa:Ian (E.McGregor) cunoaste o parasuta (actrita de teatru,deh.. ),se indragosteste (dragostea-i o cuurvaaaa...)si constata ca existenta-i modesta va fi un impediment serios in continuarea relatiei lor.He needs money ! Terry (Colin Farrell),gambler addict,dupa cateva succese marunte la poker intra la apa rau de tot (90.000 pounds ) and,of course,he needs money ! La tzanc intra-n scena un unchi (Tom Wilkinson,my favourite ) bine pozitionat abroad dar,stiti cum se spune la geografie :do ut des (pentru statisticieni:dau ca sa-mi dai).El da banu' ...dar oare baietii nostri sunt pregatiti sa-si aduca aportul in toata aceasta afacere de familie ? Cam asta despre CASSANDRA'S DREAM,o drama made by Woody Allen,undeva de la bunicel spre bunut. 8/10 zic !
    Primiti si cu filme de categorie B ? THE HAMILTONS,o scurta saga despre familie,celula de baza a societatii,desigur Evident face parte din echipa de baza a primei editii AFTER DARK horror fest asa ca nu puteam rata Mi-a placut fix de 6/10
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •