Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 60 of 60

Thread: Urziceni vs Steaua

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    ... ma rog ...
    auzi ce zice ciobanul, cica sa veniti cu valiza daca vreti sa-i batem...

  2. #44
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Sunt stelist, daca meciul va avea o miza pentru noi, aceea de a ne asigura locul de Europa League, e logic ca imi voi dori victoria Stelei. Nu as mai suporta inca un an fara o calificare intr-o cupa europeana dupa ce s-a intamplat in 2000 si 2002. Ultimul sezon "afara din Europa" pt dinamo a fost 1998/1999 din cate imi aduc eu aminte. De atunci joaca neintrerupt in cupele europene si se fac de cacao cu fiecare ocazie (e drept ca au fost si mici exceptii atunci cand au invins in Cupa UEFA pe Everton, CSKA Moscova, Besiktas sau Leverkusen).

    Insa eu cred ca Unirea nu va mai avea sanse la titlu in ultima etapa, borcea nu poate sa dea cu piciorul "visului de veacuri" acum cand este atat de aproape de el. Macar voi avea un motiv de distractie la toamna cu dinamo pe post de ciuca batailor in CL.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  3. #45
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Deci lasati Dinamo campioana sau pe noi in UEFA?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  4. #46
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Dintre doua rauri il alegi pe ala mai mic: deci va ajutam pe voi... Oricum, chiar mi-e mila de Rapid pentru tot ce i s-a intamplat sezonul asta.

    Acum serios vorbind, sa vedem ce se intampla maine la Timisoara si vom sti daca Steaua va fi in situatia de a juca in Europa League la toamna sau de a o ajuta pe Unirea sa ia titlul. Eu personal imi doresc victoria in ultima etapa, pentru ca in primul ma intereseaza viitorul Stelei si nu al altor echipe, chiar daca e vorba de rivala dinamo. Vreau sa jucam in cupele europene, chiar si cu aceasta echipa proasta si schioapa cum e ea, nu cred ca becali va investi vreun ban in transferuri vara asta, mai scoate un dvd de printr-un sertar si ne mai trezim cu inca un dayro...
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  5. #47
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Din tot threadul asta, ramane un singur lucru valabil, fara echivoc:"Sa presupunem"!!!!
    dupa cum vezi,am presupus bine ..
    as vrea ca dinamo sa nu castige azi, iar la Timisoara sa fie o castigatoare, astfel incat in ultima etapa Steaua sa-si permita sa bata pe Urziceni ...
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  6. #48
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Daca se ajunge in situatia ca Steaua sa fie nevoita sa piarda ca sa castige Urziceniul campionatul , atunci nici nu ma mai uit la meci , nu pot sa mi doresc ca Steaua sa piarda (niciodata nu o sa pot sa mi doresc lucru asta) si nici nu pot sa vad cum Steaua ii ajuta pe catelushi sa castige titlu ...
    Bafta, Reghe!

  7. #49
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    dorinta mi-a fost implinita
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    ... ma rog ...
    Nu mai e nevoie, gata...

    Rugati-va mai bine pentru Borcea, e la spital saracu', cu venele taiate.

    Unde joaca Unirea in CL ? In Ghencea ?
    Last edited by Liviu; 31st May 2009 at 23:23.

  9. #51
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Unirea trebuie sa arate ca o campioana la meciul asta.Sper si cred ca va invinge,Steaua nu merita loc de cupa europeana ...
    If you get in trouble, just go back in time!

  10. #52
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    meciul sa se joace pe teren....ca meritam sau nu in Europa,parerea fiecaruia....dar daca noi nu meritam,altii merita?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #53
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    unirea va fi campioana matematica inaintea meciului cu steaua, ptr ca timisoara nu isi va primi punctele, si steaua bate ultima etapa
    nici ca se putea mai bine, desi daca dinamo inca mai avea sanse la titlu, in ultima etapa as fi tinut cu urziceni
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #54
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    trebuie sa fim langa echipa neconditionat,conducerea e trecatoare,poate peste ceva timp vom avea un alt patron,mai bun sau mai idiot ca cel din ziua de azi.
    noi suntem Steaua,cei multi,cei nevazuti...milioanele de suporterii
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #55
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    meciul sa se joace pe teren....ca meritam sau nu in Europa,parerea fiecaruia....dar daca noi nu meritam,altii merita?
    da,altii merita ... dintre echipele ce se bat pt locuri in cupele europene,Steaua a jucat cel mai slab,in derby-uri am fost catastrofe,ce argumente mai vrei?
    If you get in trouble, just go back in time!

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    @Ted, intr-adevar, acum nu merita. Dar la toamna va fi o alta echipa si un alt antrenor (ati auzit ca prima sansa o are Bergodi ?), s-ar putea sa regretam ca nu suntem acolo vazandu-i pe altii cum se fac de ras. Merita Rapidul pentru ca ne-a luat 4 puncte ? Asta e prea putin important si nici n-ar trebuie sa ne pese. Sa-ti dau un exemplu : in sezonul 1990-1991 am facut egal cu Univeristatea la Craiova si i-am invins in Ghencea. Am terminat la egalitate cu ei pe primul loc dar ei au luat titlul la golaveraj cum era regulamentul atunci. A fost corect ?

    Oricum, ramane cel mai slab sezon din ultimii 26 de ani, cand in sezonul 1982-1983 am terminat pe 5. Iar in vara viitoare se vor face 4 ani de la ultimul trofeu castigat, supercupa din 2006, eu zic ca e destul.
    Last edited by Liviu; 1st June 2009 at 00:33.

  15. #57
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ted View Post
    da,altii merita ... dintre echipele ce se bat pt locuri in cupele europene,Steaua a jucat cel mai slab,in derby-uri am fost catastrofe,ce argumente mai vrei?
    am alta parere...ai ceva impotriva?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #58
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    nici vorba ,dar e bine ca parerea sa fie insotita de ceva argumente
    If you get in trouble, just go back in time!

  17. #59
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    @Ted: Foarte buna parerea lui Liviu ... are dreptate
    Bafta, Reghe!

  18. #60
    CSA Steaua BAF-kimi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Eu sper sa castigam meciul si sa ajungem in EL. Important e ca dinam0 a pierdut campionatul.
    62 - Ne vrem clubul inapoi!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •