View Poll Results: Va e frica de care baubau?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • inaltimi inalte

    9 32.14%
  • spatii inguste si tavane indecent de joase

    3 10.71%
  • vietuitoare posesoare de multe picioare

    6 21.43%
  • intunericul, dar nu si Lordul Intunericului

    2 7.14%
  • animale patrupede/bipede

    1 3.57%
  • natiuni conlocuitoare

    4 14.29%
  • paradontoza

    3 10.71%
  • plante

    0 0%
  • lucruri mari

    0 0%
  • singuratate

    0 0%
  • Death and Taxes

    3 10.71%
  • ciuma

    2 7.14%
  • cutremure&alte intemperii

    3 10.71%
  • anumite genuri muzicale

    6 21.43%
  • creaturi dubioase (clovni)

    4 14.29%
  • tunete&fulgere&mii de draci

    2 7.14%
  • alcool

    1 3.57%
  • adancimi nebanuite ale apei

    2 7.14%
  • femei inalte

    2 7.14%
  • nimic domne', io l-am invatat pe braveheart tot ce stie

    3 10.71%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 132

Thread: un thread inghesuit

  1. #1
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1

    Cool un thread inghesuit

    ca tot veni vorba, din cutremure in paianjeni si intuneric, sa vorbim de experientele neplacute si "fobice" ale tuturor.





    de altfel ca sa nu fiu offtopic la cutremur sa va povestesc aici cum m-am dus eu la un interviu pe bd. dacia, intr-o cladire veche, f. veche. am intrat, era un lift de-ala de 1 persoana (mie mi-e frica de lifturi), cu usa metalica, prin care vezi totul. mic, mic de tot, cred ca cineva de 1.80 nu incapea in el. am stat 5 minute facandu-mi curaj sa intru in el. apoi m-am gandit sa merg pe scari. de unde, inguste si alea, nu-mi venea sa ma bag, mai erau si intunecate.

    pana la urma, brava fiind, mi-am luat inima-n dinti si am intrat in lift, am apasat etajul si am inchis ochii, cu adrenalina la maxim. am coborat din lift, alt spatiu ingust si aia nu mai venea odata sa-mi deschida. camera de interviu, iar 2 pe 2 si joasa, nu ma puteam concentra, nu stiam cum sa plec mai repede. la intoarcere am coborat fugind pe scari si gandindu-ma ... eh nu va zic la ce


    deci, voi, ce pitici aveti?
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  2. #2
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Eu am rau de inaltime si nu prea imi plac lifturile.

  3. #3
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    da, nici cu inaltimile nu ma prea inteleg mai e intunericul, apoi mai sunt gandacii (inclusiv fluturii) si ar mai fi ca mi-e frica sa dorm singurica
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  4. #4
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Piticii mei sunt paiianjenii...care nu-s deloc pitici. Sunt uriasi, parosi si sigur au gheare si colti. Si daca nu au, sigur le cresc cand ma vor fugari pe mine.
    E o problema cand ma duc la munte, ca toata lumea sta relaxata, mananca, bea, paturica la iarba verde...eu, ma plimb.

    Mai am o problema: apa. Unica apa sigura e cea din cada.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  5. #5
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Eu claustrofob

    Cel mai nasol este pe scarile tip tunel (fara lumina naturala si aerisire).. am trait vreo 2 "evenimente" d'astea, 1. alea de la castelul Bran cand urci vreo 15-20 de metri si 2.cand am coborat prin barajul de la lacul LESU (vreo 60 de metri - cand am ajuns jos eram ud ca scos din sauna.

    Altfel evit tot ce-i ci tavanul jos iar golful este la limita inferioara a suportabilitatii (am testat inainte si l-am comandat tocmai de aia cu trapa).

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #6
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    da, asa si eu am o problema cu ganganiile la munte


    mda, novac, inteleg perfect
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  7. #7
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Ehh!Cu intunericul incerc sa cooperez.Cand sunt singura acasa si e noapte mai aprind cate un bec sau dorm cu tv-ul aprins.Si apa de la mare ma cam sperie.De fapt imensitatea ei ma sperie!

  8. #8
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    da, am fost eu mai demult la capu' midia si era o plaja de-asta privata si nu era nimeni pe-acolo decat eu si persoana cu care mai eram si la un moment dat el a iesit din apa si am ramas numai eu si mi s-a parut atat de creepy si am fugit si eu pe prosopel

    si cand raman singura acasa ori plec ori chem pe cineva ori ma uit la filme sau mai stiu eu ce pana mi se face super somn


    cu aceasta ocazie, va doresc somn usor ca ma duc la somnic!
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  9. #9
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    FOBII
    Cred ca denumirea asta era mai buna

  10. #10
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Mie imi e frica de caini si de inaltime(astea cand sunt treaz luminat,cand sunt beat...no problem)
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  11. #11
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    fobii era un nume prea banal
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  12. #12
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Somnic pufos!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  13. #13
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    asemenea!


    andrei, grinco, n-aveti fobii?



    ps: va place avataru' meu?
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  14. #14
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Cel mai aiurea m-am simtit acum aproape 8 ani. Eram la mare si avea UM Timisoara meci la Galati si m-am gandit eu cu inca 2 destepti sa mergem, ca cica e aproape Dupa meci ne-am mai fatait pe faleza iar urmatorul tren era abia dimineata. Asa ca am luat un maxi-taxi si am zis sa ne duca la gara. Ala a zis ca nu merge pe acolo dar ne lasa aproape, langa un gang (la capatul bulevardului Brailei, sau asa ceva) de unde cica ajungem imediat la gara, Na, in gangul ala mi-am vazut toata viata. Galatenii banuiesc ca stiu cat de dubios e gangul. O latime de vreo 2 metri cu case de favelas pe o parte si pe cealalta. Iar intr-o curte se desfasura un chef, o chermeza ceva, cu unul mai colorat ca altul. Un cal langa masa, gaste si gaini alergand pe acolo, manele urland la maxim, dedicatii pentru "nasul din Braila", tot tacamul. Eu, mai tampit, am vrut sa fac poza...noroc ca m-au oprit aialalti doi, ca daca gineau aia blitz-ul ar fi avut carne pentru inca cateva chefuri
    Alta faza nasoala a fost in 2007 cand veneam cu avionul din Suedia si la aterizarea in Budapesta am prins ceva goluri de aer nasoale, de a inceput avionul sa tremure
    Mai adaugati si sobolanii si soarecii la fobii

    LE Am pus si poza cu intrarea in gang, cand aveau aialati doi tupeu sa faca poze (editata pentru a le proteja identitatea)
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Grinco; 26th April 2009 at 01:05.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  15. #15
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Mie mi-e frica sa nu ma palesc la dinti...noaptea am cosmaruri ca imi sparg dintii, ca imi cad dintii, ca imi cresc stramb etc.

    Imi e frica de Tir-uri si camioane cand sunt cu masina...

    Mi-e frica de urzica...


    Mai sunt lucruri care ma terorizeza dar nu imi trec prin cap acum.

  16. #16
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ai vrut sa faci poze, de aici deduc eu ca te imbarbatase vreo bere sau vreun vin ceva inainte


    io inca n-am mers cu avionul, de frica, dar cand va trebui musai, clar servesc niste vodka inainte




    ah da, si mie mi-e frica de tiruri si... atentie... de femei inalte
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  17. #17
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    mie mi-e frica sa merg singura pe strada cand e intuneric afara
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  18. #18
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    ps: va place avataru' meu?
    Este poza lui Uni? Ala cred ca are stoluri de fobii

    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Mai adaugati si sobolanii si soarecii la fobii
    De fapt astea sunt fobiile tale restu's doar povesti

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  19. #19
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    Mi-e frica de urzica...
    Mai sunt lucruri care ma terorizeza dar ....
    Viespi/ albine/ gargauni deci intepaturi dureroase???

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  20. #20
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Nu prea mi-e frica de albine, am fost intepat de cateva ori cand eram mai mic si nu mi s-a parut ceva extraordinar...dar urzica mi se pare sinistra, la cea mai mica atingere ma irit de numa'

    Aaa, mi-e frica si de cal...am fost calcat pe laba piciorului de unul, poate si din cauza asta. Nu mi se par nici pe departe acele animale blande, angelice...cand se crizeaza un cal e bine sa nu stai pe langa el...

  21. #21
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    Aaa, mi-e frica si de cal...am fost calcat pe laba piciorului de unul, poate si din cauza asta. Nu mi se par nici pe departe acele animale blande, angelice...cand se crizeaza un cal e bine sa nu stai pe langa el...
    dar ce le faci de se crizeaza asa? saracii cai
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •