View Poll Results: Va e frica de care baubau?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • inaltimi inalte

    9 32.14%
  • spatii inguste si tavane indecent de joase

    3 10.71%
  • vietuitoare posesoare de multe picioare

    6 21.43%
  • intunericul, dar nu si Lordul Intunericului

    2 7.14%
  • animale patrupede/bipede

    1 3.57%
  • natiuni conlocuitoare

    4 14.29%
  • paradontoza

    3 10.71%
  • plante

    0 0%
  • lucruri mari

    0 0%
  • singuratate

    0 0%
  • Death and Taxes

    3 10.71%
  • ciuma

    2 7.14%
  • cutremure&alte intemperii

    3 10.71%
  • anumite genuri muzicale

    6 21.43%
  • creaturi dubioase (clovni)

    4 14.29%
  • tunete&fulgere&mii de draci

    2 7.14%
  • alcool

    1 3.57%
  • adancimi nebanuite ale apei

    2 7.14%
  • femei inalte

    2 7.14%
  • nimic domne', io l-am invatat pe braveheart tot ce stie

    3 10.71%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 132

Thread: un thread inghesuit

  1. #22
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Eu dupa ce am vazut filmul Pasarile de Hitchcock,capatasem o anumita frica de stolurile de pasari,dar mi-a trecut.Mi-e frica de papusile gen Chucky si de clovni.Imi cam dau fiori,mai ales ca am avut o astfel de papuse carui i se aprindeau ochii si zicea ceva.

  2. #23
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    "Mi-e frica de papusile gen Chucky"- Taylar cred ca-i fan. I-am facut si lui invitatie pe topic si cred ca vine sa se impartasesca da, asta numa dupa ce se liberaza din bulau:0

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  3. #24
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    ai vrut sa faci poze, de aici deduc eu ca te imbarbatase vreo bere sau vreun vin ceva inainte


    io inca n-am mers cu avionul, de frica, dar cand va trebui musai, clar servesc niste vodka inainte
    Am pus si poza acolo, de dinainte de a vedea cheful ala Cat despre avion, fiind iar tampit, am si filmat un pic din faza aia

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    De fapt astea sunt fobiile tale restu's doar povesti
    Lasa ca atunci mi s-au declansat o gramada de fobii: de spatiu inghesuit, de manele, de intuneric, de anumite po****tii conlocuitoare
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  4. #25
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Hah? Frica? Mi-e frica sa raman fara bani. Si de serpi, desi la tv ma uit la tot felul de documentare cu din astia.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  5. #26
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Mie mi-i frica de cainii aia mici, uscati si bezmetici (chihuahua, sorecari, pudeli nebuni) care au un latrat de-ala aiurea...
    Last edited by zebe; 26th April 2009 at 12:08.
    Am zis!

  6. #27
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    si mie mi-e frica de clovni
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  7. #28
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Fobii...????
    In primul rand , cutremurele. Mama era gravida in luna a 6-a cu mine cand a fost ala in 1977. Si alerga pe strazi cu taicameu sa ajunga la parintii lor, sa vada care ce si cum mai traieste ( au supravietuit toti... ), si de aici si socul meu. Toate cutremurele care au fost de atunci si pina acum, nu le-am trait bine. Panica, frica, teama de moarte...
    Si ma dezgusta sobolanii de la bloc.... Cand vad unul, mi se face scarba si simt o greata. Daca imi e foame, imi trece imediat cand vad un sobolan. Ma dezgusta rau de tot!
    In rest, sa auzim numai de bine. Cu intunericul n-am probleme, din armata, cand faceam de garda pe un perimetru fara becuri, deci m-am obisnuit. Ba chiar am o vedere de noapte superba... Thank you, romanian fucking army!!!!!
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  8. #29
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    si mie mi-e frica de clovni
    si mie, sechele de cand ma duceau ai mei la circ cand eram mic. tot atunci imi era frica de mos-craciuni din aia cu care faci poze in sanie and stuff, si erau si multi.
    in rest nu am
    Both teams played hard.

  9. #30
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Mi-e frica de tunete , fulgere,ma ingrozesc defapt,mai ales cand e si intuneric afara .Cand am fost mic eram in sat,si am prins o furtuna foarte nasoala eram doar eu si un verisor acasa ...a fost oribil am ramas marcat .Tot timpu cand e furtuna ma trezesc inchid geamu si dau drumu la muzica sau la Tv .

  10. #31
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Inaltimea, serpii, sobolanii, aveam si un cal la bunici care simteam io ca nu prea ma placea, intodeauna se uita ciudat la mine, odata eram prin curte si m-am trezit cu el in spatele meu liber, de s-a tinut dupa mine pana am iesit de acolo

    La capitolul dezastre imi este frica de incendii, explozii...

  11. #32
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    mie imi este frica de.......mine la betie!
    o data luxatie la mana,o data m-am trezit dimineata intr-o sectie de politie,o data m-am trezit in Timisoara desi eu trebuia sa fiu la Oradea si o data m-am trezit cu o urata in pat!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  12. #33
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Mie imi e frica de impozite ... si cel mai mult de "drobul de sare"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Mi-e scarba,n-as zice frica,de gandaci si furnici,mi-e frica de boli,si cum a zis celso,incendii,explozii...in rest am stat intr-un picior pe marginea unui bloc 4 etaje,daca e intuneric bezna e chiar f bine,furtunile,as vrea sa fie asa in 50% din timp,cutremurele ma facineaza,sobolanii si serpii,lasa-i sa traiasca,fata de albine sunt recunoscator(fara ele s-ar opri lumea),dar clovnii..nu-mi plac

  14. #35
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cioclu View Post
    mie imi este frica de.......mine la betie!
    ....: si o data m-am trezit cu o urata in pat!:no:
    Nasol rau sa patesti asta, a vrut si bani???

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #36
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Pai sa va zic ceva: cand eram mic eram PLIN de fobii! Dar cu timpul am zis sa incerc sa scap de ele infruntandule.

    Apa - eram odata la bazin cu fratemiu mai mare si cu prietenii lui, eu fiind cel mai mic din acel grup. Un amic bun deal lui a vrut sa se joace cu nervii mei, si ma bagat cu capul sub apa si ma scos abea dupa vreo 45 de secunde, (eu fiind inca in constinta) dupa care devenisem paranoic cu cea apa; auzeam cat mai multe stiri despre inecuri.... dar cu timpul apa a devenit un camp de relaxare pentru mine. Acum iubesc apa marii si a oceanului. Pot inota cu capul sub apa chiar si timp de un minut jumate.

    Inaltimea - nu aveam un motiv anume pentru care imi era frica de inatime, dar mereu imi era frica sa ma dau in tot felul de masinarii inalte, rollercoaster-uri, etc. Dar m-am gandit....nu voi muri; nici macar nu ma voi accidenta daca incerc. Si dupa ce o faci odata, a doua oara va fi floare la ureche. Daca eu cred in proportie de 95% ca nu voi muri incercand ceva, va devine o provocare si tot odata o sansa care mi-ar ridica starea de spirit pe care nu vreau sa o pierd.

    Serpii - Nu am intrat in contact cu ei inca, dar pot spune ca mai mult imi e scarba de ei decat frica. Lafel cu sobolanii si paianjenii. Unii sunt cu adevarat gretosi, dar frica nu mi-ar fi sa-i ating.

    Filmele de groaza si cosmarurile - parca mai adauga o dimensiune in starea mea de spirit, si nu una negativa ci una pozitiva. M-am saturat de visurile banale care le am uneori, si cand am cosmaruri, dupa ce ma trezesc, ma face sa ma simt usurat pentru faptul ca e doar un vis. Pana ma trezesc petrec o aventura plina de emotii.

    As putea spune ca am o fobie. Nu sunt narcisist, sau alte chestii, dar chiar ma inspaimanta gandul ca voi cheli, si ma sacaie gandul ca ma voi ingrasa.

    Totusi am dezvoltat o logica care ma impiedica sa depistez ceva de care sa-mi fie cu adevarat frica.
    Last edited by Denis; 26th April 2009 at 13:35.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  16. #37
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cioclu View Post
    si o data m-am trezit cu o urata in pat!
    Am patit si eu odata o faza dasta,dar macar tipa era dragutza
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  17. #38
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cioclu View Post
    mie imi este frica de.......mine la betie!
    o data luxatie la mana,o data m-am trezit dimineata intr-o sectie de politie,o data m-am trezit in Timisoara desi eu trebuia sa fiu la Oradea si o data m-am trezit cu o urata in pat!
    mi s-a intamplat si mie o singura data sa fiu asa de vesela incat a doua zi sa nu mai recunosc persoana de langa mine, dar ideea era ca atunci dimineata era si lumina si am vazut in detaliu si in plina luciditate fata aluia, vai, vai, naspa senzatia de atunci am mare grija la detalii



    rave, nu m-as da in rollercoaster pt nimic in lume, sigur as muri dracu pe-acolo de frica si da, si mie mi-e frica sa imbatranesc si sa nu mai fiu ca acum
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    rave, nu m-as da in rollercoaster pt nimic in lume, sigur as muri dracu pe-acolo de frica si da, si mie mi-e frica sa imbatranesc si sa nu mai fiu ca acum
    N-am avut sansa sa incerc vreodata dar imi place tot ce tine de viteza si inaltime pentru ca te simti mai viu ca niciodata
    Nu vreau sa mor fara sa incerc bungee jumping sau parasutism.

  19. #40
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    asa zic si eu, dar nu stiu daca as avea curaj, poate doar daca ar mai sari cineva cu mine sau s-ar mai da cineva cu mine si sa ma ia cu forta
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  20. #41
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Eu anu' trecut m-am imbatat in asa hal la mare,de m-am dat in ciocan
    Credeam ca niciodata nu o sa ma dau...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  21. #42
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    @aia 2 de sus, lasati bravadele eftine si scrieti (ontopic) despre fobiile & stresurile ce va macina subconstientul... daca o dati in impozite sau vrajeli cu marginea blocului se duce de rapa topicul asta

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •