View Poll Results: Pe ce loc s-ar clasa Real Madrid in "Il Calcio" ???

Voters
34. You may not vote on this poll
  • 1-4

    17 50.00%
  • 5-10

    10 29.41%
  • 10-16

    1 2.94%
  • "Va retrograda"...

    6 17.65%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 113

Thread: Credeti ca Real Madrid ar putea castiga Il Calcio

  1. #1
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1

    Credeti ca Real Madrid ar putea castiga Il Calcio

    Credeti ca Real Madrid sau orice echipa de top spaniola ar castiga Il Calcio.Adica la ce fotbal de cacao juaca italia se apara in prostie nu stiu. Pt ca echipele spaniole au o aparare mai slaba decat cele italiene

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    poate un campionat din 10
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Intersanta intrebare,dar nu prea cred ca Real ar putea castiga un campionat italian,poate dupa cum spune, inter unul din zece!
    Ionutze daca Realu e format din multe vedete nu inseamna ca e neaparat si bun!Unde sunt multi indivizi cu caractere puternice precum baietii tai de la Real ,vor fii intodeauna probleme atat pe teren cat si in vestiar si asta e cam naspa...Ia exemplu de la Manchester ,Beckham cu Ferguson...nu m-as mira daca si Ronaldo ar primi o gheata in cap de la vreun antrenor "galactic"
    Trebuie sa-ti aduc aminte ca Real a trecut de grupe dupa o grea victorie impotriva lui Lokomotiv Moscova?
    AFC Red member

  4. #4
    junior Milan's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mures
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    Sincer nu stiu ce sa-ti spun Ionutz. Anul asta cam toate echipele Spaniole sau inclinat in fata celor Italiene. E o diferenta mare de stil de joc intre cele doua campionate. Eu zic ca este clar ca in momentul de fata nu prea are sanse dar in timp in citiva ani da, dupa ce se vor adapta.

  5. #5
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Milane da spune-mi si mie daca nu era danezul ala thomason sau nu stiu cine a dat gol poate finala o castiga juve intet sau ajax. Pai daca toata lumea zice ca italieni juaca un fotbal frumos de ce dracu vati chinuit atat ma cu ajax ma ? Sau marele JUVE cu faimoasa fc barcelona,pai juve a fost asediata in prostie ma nimic nu a aratat.Pai astea nus echipe ma.Cel putin trebuia sa treaca de barca cu 3-1.Si milan la fel de ajax bai italienilor.Si acum io cred ca toate echipele italiene juaca acelasi fotbal de kkt, adica da gol si se apara.
    Intr-o mare parte sunt de acord cu tine baubau pt singura lor problema este apararea si neintelegerea intre jucatori.Pai daca ar avea aparare asa cum juaca ar putea sa bata orice echipa din lume

  6. #6
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Improtant e ca Thomasson sau care o fii dupa cum zici tu era acolo sau s-a nimerit sa fie acolo(probabil dintr-o plictistoare tactica de antrenor italian ) Daca nu sunt echipe ce sunt...???Nu-mi place Juve dar in meciul cu Real a aratat ca stie sa joace fotbal si chiar frumos iar Del Piero a fost magnific mai ales cand a facut varza toata apararea de pe partea stanga!
    Iar echipele italiene incep sa se schimbe,un exemplu in serieA Inter-Roma ,au fost 3-3 si daca meciul ala s-a bazat pe aparare...
    AFC Red member

  7. #7
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    A naibii tactica cu golul decisiv in minutul 88 (Milan - Ajax) sau in prelungiri (Juventus). Adevarul e ca au avut NOROC. Oricum, nu cred ca Ajax avea sanse sa castige CL, dar daca Barcelona batea Juventus eu zic ca Real Madrid lua trofeul. Bine ca nu l-a luat Juventus, ar fi fost prea de tot...
    Daca Real ii schimba pe Salgado si (mai ales) Hierro si eventual aduce si un mijlocas la inchidere nu mai are probleme cu nici o echipa.

  8. #8
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Baubau dar in meciul cu Barca ce a aratat???
    Purul stil italian aparate in prostie,aia de la protv au avut dreptate doar 50% pt ca Juve nu a dat o lectie de fotbal ci cum sa te aperi 90 de min pt ca in prima repriza vreo 30 de min au atacat si ei.

  9. #9
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    NU!
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  10. #10
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    De ce nu ,dar jocul ar avea serios de suferit in fata apararilor beton italiene.Desi utopica intrebarea trebuie sa excluda din start ca ar fii spanioli caci atunci toata peninsula ar lupta impotriva lor . Un meci de fotbal nu se castiga doar pe teren ! Dorin

  11. #11
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Sunt sigur ca real ar castiga titlul in italia...defapt cred ca oricare din primele 4 echipe din spania ar castiga titlul in italia

  12. #12
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Cel mai interesant este ca vor cistiga titlul spaniol datorita rezultatelor de azi cind Sociedad a pierdut cu Celta si Real a umilit pe Atletico Dorin

  13. #13
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    No way..nici o shansa n`ar avea ...poate sa prinda locul doi sau trei da` sa cashtige nici odata..este cel mai tare campionat din lume unde orice echipa poate produce surprize..shi sa nu mai spun ca realu` joaca prost in deplasare...asha ca nu mai are rost sa vb despre asta.
    Forza Juve, Barça & Petrolul
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu-tzi face iluzii. Campionatul italian nu e cel mai puternic. Adevarul e ca in campionatul italian se gasesc cele mai bune defensive. Asta da. Cat despre Real in campionatul italian.......se poate. Mai ales acum cand echipa a inceput sa mearga bine. NU sunt fan Real dar cred k in retur nu vor avea probleme in campionat. Shi se prea poate sa cashtige din nou Champions League. Asta daca nu cumva prietenii mei de la Bayern nu o sa le incurce socotelilie.........
    ex-alpopa

  15. #15
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    ) Parerea mea este ca poate castiga, dar in acelasi timp poate sa si piarda..ar fi la fel de favorita la titlu ca roma , juve, milan , inter... in il calcio sunt mai multe echipe bune, spre deosebire de primera division ,si o sa fie mai multa oboseala. Desi nu`s fan real, din contra, cred ca totusi ar avea prima sansa..
    Amor de lejos, felices los quatro....

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu cred ca da....dar nu vad rostul aceste intrebari din moment ce Real Madrid este o echipa spaniola si evolueaza in campionatul Spaniei
    Faceti comparatiile in CL, acolo se vede adevarata valoare a unei echipe de club
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Ma refeream si eu asa la misto, bine si eu cred ca ar putea dar nu este posibil nu?

  18. #18
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Stai linishtit alpopa<SCRIPT type=text/javascript> vbmenu_register("postmenu_38862", true); </SCRIPT> ....italienii dupa parerea mea au cele mai multe echipa de valoare ... Daca ar juca real cu apararea lor... cred ca mai bine s`ar lasa...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  19. #19
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dorin
    De ce nu ,dar jocul ar avea serios de suferit in fata apararilor beton italiene.Desi utopica intrebarea trebuie sa excluda din start ca ar fii spanioli caci atunci toata peninsula ar lupta impotriva lor . Un meci de fotbal nu se castiga doar pe teren ! Dorin
    Bravo Dorin!

  20. #20
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Hai ma nu mai faceti misto atata. Dupa cum stiti aparea cea mai buna este atacul

  21. #21
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Poate, cine stie? Si intrebarea inversa are un raspuns la fel de greu.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •