View Poll Results: Pe ce loc s-ar clasa Real Madrid in "Il Calcio" ???

Voters
34. You may not vote on this poll
  • 1-4

    17 50.00%
  • 5-10

    10 29.41%
  • 10-16

    1 2.94%
  • "Va retrograda"...

    6 17.65%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 113

Thread: Credeti ca Real Madrid ar putea castiga Il Calcio

  1. #22
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Da. Dar si Barcelona ar putea... Si Juventus, campionatul spaniol... Si Milan la fel...
    Nu cred, in schimb, ca Arsenal sau Manchester U. ar putea sa castige campionatele italian sau spaniol! Invers, da!

  2. #23
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    De acord cu tin Swordlord ....tocmai am vazut ca Juventus este pe locul 2 dupa Man U la profituri pe anu` trecut cu aprox 218 mil ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  3. #24
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Da, N0_NaM3, si diferenta e destul de mare... Dar probabil ca cei de la Manchester vand o multime de lucruri cu emblema clubului, si cred ca stadionul lor e mereu plin. Poate ca de asta scot mai multi bani decat toate celelalte echipe. Ca, altfel, e clar ca Real Madrid si Milan sunt peste ei la calitatea fotbalului practicat, fara indoiala.

  4. #25
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    hmm, ma ai si tu drepotate in privinta lui real

  5. #26
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Da.

  6. #27
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    cred ca realul ar termina undeva pe locul 5-6 in clasament, si asta nu pentru ca nu ar putea bate echipele galonate ale italiei, ci s-ar impiedica de echipele mai mici: modena care ar juca defensiv, si care i-ar surprinde pe madrileni, sau echipe gen brescia, bologna, sau udinese ar comite usor surpriza.

  7. #28
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    1,2,3,4, astea ar fi locurile in calcio in fiecare an

  8. #29
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ar face fata dar cu siguranta nu ar fi in stare sa castige Il Calcio ar fi o echipa mediocra... de mijlocul clasamentului

    poate va intrebati de ce am scris asta chiar aici ei bine jocul practicat de Real Madrid este asemanator echipelor italiene joaca slab si urat dar castiga ... sa ne aducem aminte cu cate rezultate de 1-0 au castigat in acest sezon :p
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #30
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    `neatza....vad ca acest subiect:RealMadrid,iti ocupa tot timpul....asta e bine,ma bucur ca te intereseaza asha tare.Stai linishtit,ca Real ar cashtiga Il Calcio fara nici o problema.Nu tre` sa o injoseshti asha tare....pana shi o echipa din Romania s-ar clasa pe un loc...3,4
    ...Iker Casillas

  10. #31
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    e diferenta mare intre fotbalul spaniol si cel italian....Real are jucatori pt Spania...in fiecare campionat se folosesc alt tip de jucatori...Deci Real ar fi greu sa castige Il Calcio!
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  11. #32
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Lol...ca Zidane nu a jucat in italia shi a facut`o foarte bine....sau roberto carlos shi ronaldo...nu este vorba de asta ci ca nu ar avea nici o shansa...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  12. #33
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Nu va mai prostiti...shtiti foarte bine ca cel putin 5 echipe din Primera,ar putea cashtiga fara nici o problema Il Calcio...asha ca nu o mai dati de garduri.
    Fotbalul spaniol nu e chiar asha de diferit fata de cel italia,in comparatie de cel englez.
    ...Iker Casillas

  13. #34
    ..si stelista:D madridista's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    783
    Reputatie
    1
    eu cred ca fotbalul spaniol este foarte diferit de cel italian. In Spania conteaza sa inscrii, conteaza spectacolul, pe cand in Italia totul este nu mai apararea si aproape toate meciurile se termina 1-0 sau 1-1.Mai mult seamana cel spaniol cu cel englez.parerea mea...
    Viata nu-i niciodata chiar atat de buna, dar nici chiar atat de rea pe cat pare!!(Guy de Maupassant)

  14. #35
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Eu ma refeream la tactica de joc shi la felul cum se desfashoara un meci,la arbitraj...etc.Crede-ma ca cel englez este diferit de toate celelalte campionatele.De asta jucatorii englezi se adapteaza fff greu in alte tari.
    ...Iker Casillas

  15. #36
    ..si stelista:D madridista's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    783
    Reputatie
    1
    probabil asa e.dar cum se adapteaza un jucator spaniol in cel englez?
    apropo stiti ca Manchestre United il vrea pe Iker Casillas si e dispus sa dea 20-25 de milioane pe el.daca florentino perez nu ii prelungeste contractul si sa-i mareasca salariul care este fffff mic in comparartie cu cel al lui raul sau ronaldo, s-ar putea sa asistam la transferul anului, avand in considerare ca iker este la real madrid de la 8 ani.dar daca nu il valorifica la fel de mult ca pe ceilalti.....trebuie sa plece, nu?
    eu nu vreau sa plece de la real madrid!!!!
    Viata nu-i niciodata chiar atat de buna, dar nici chiar atat de rea pe cat pare!!(Guy de Maupassant)

  16. #37
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Iker Casillias va ramane la Madrid, stai linistita
    Cele 2 campionate sunt foarte diferite, cum atzi zis si voi, Spania este un campionat in care se marcheaza foart multe goluri, adica un campionat bazat pe atac, iar Italia se bazeaza in primul rand pe aparare...

  17. #38
    ..si stelista:D madridista's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    783
    Reputatie
    1
    da....casillas va ramane.........chiar dupa ce florentino perez il va aduce pe buffon(am citit pe site-ul elmundodeportivo.es)?nu prea cred.atunci e chiar prost dc va accepta sa stea pe banca de rezerve pana se accidenteaza ala!!!
    Viata nu-i niciodata chiar atat de buna, dar nici chiar atat de rea pe cat pare!!(Guy de Maupassant)

  18. #39
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Stati voi linishtiti ca nu pleaca Buffon de la Juve..nu va mai faceti iluzii degeaba...daca vroia sa plece o facea de vara trecuta dar a spus clar ca nu o sa plece cel putin pana cand ii expira contractul cu Juve...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  19. #40
    ..si stelista:D madridista's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    783
    Reputatie
    1
    si tocmai si-a renoit contractul pana in 2009!!!sa speram ca va ramane acolo pana atunci
    Viata nu-i niciodata chiar atat de buna, dar nici chiar atat de rea pe cat pare!!(Guy de Maupassant)

  20. #41
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Nu tati, Realul nu are cum sa castige IlCalcio... Se va vedea asta si in LG, atunci cand va da piept cu Juve,Milan sau Inter...Asta daca ajunge acolo
    My inner child beats up your inner child

  21. #42
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    mare dreptate ai CoolRain sa vedeti maine ce bataie luati de la Roma (chiar daca vor juca fara public :p)... insa nu este exclus si un egal http://www.poliaektimisoara.ro/forum.../smiles/77.gif
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •