Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: Natatie

  1. #22
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Thorpe nu putea sa recupereze cat au pierdut ceilalti. Cand a sarit in bazit avea o distanta mare de recuperat... Si, cum am mai spus, nivelul intregului concurs a crescut fata de Sydney (pregatirea tuturor competitorilor) astfel incat finishurile Thorpilei nu mai sunt surprinzatoare.

    Nu pot spune ca m-am bucurat dar mi-a placut spectacolul.
    Felicitari Cameliei Potec. Sincer nu mai credeam ca din natatie mai poate veni vre-o medalie.

    Azi e proba probelor: 100m liber Masc, nu?

  2. #23
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Intr-un fel, Phelps s-a razbunat pe Thorpe, punand un avans imposibil de recuperat de acesta. Personal, mie al doilea schimb al Australiei mi s-a parut foarte slab, nu primul.
    Cat despre romani, sa facem un exercitiu de imaginatie: Ce-ar fi fost ca, dupa ce Camelia Potec a invins-o pe Van Almstick, si Gherghel sa-l fi invins pe Phelps?

    PS. Cand o fi proba de 1500 masculin? Mai e Dragos Coman calificat?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #24
    Over the top junior's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Acolo unde se face cea mai bună pălincă din lume !!!
    Posts
    891
    Reputatie
    1

    Thumbs up interesant

    este adevarat ca marii sportivi sunt in centrul atentziei. Thorpe, Hoogeband, Phelps. dar pentru noi romānii POTEC trebuie sa fie prima. MERITA toate

  4. #25
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    paulinio, sper ca esti bucuroasa ! Hoogeband a facut o cursa de senzatie...dupa mine cea mai frumoasa de pana acum de la aceasta Olimpiada.
    Sud-africanul iar a avut rechin in urma lui in bazin...dar se pare ca Hoogeband a avut o balena. A inotat fabulos pe ultimii 50. Ai sesizat ca si Carmen Bunaciu, comentatoarea Eurosport, s-a bucurat ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #26
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    S-a calificat si Florea in finala la 200m spate.

  6. #27
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    DA, m-am bucurat mult pentru Olandez... Ma tot uitam la ceas ca se facuse deja 20:25 si proba nu incepea... iar la 20:30 incepea "marele meci"... DAr am putut sa vad cursa - imprevizibila cu ata mai mult cu cat finishul a fost atat de strans. Olandezul e foarte placut de multa lume... Mi-e imi da senzatia de vedeta "fara aere" tocmia de aceea imi place atat de mult. Ma bucur mult ca a luat la aceasta olimpiada si o medalie de aur!!! Eu am urmarit TVR2 cu Radu Naum... si el s-a bucurat pentru Olandez... ba chiar a spus ca discutase cu el cu o seara inainte. Peter se cunoaste bine cu Camelia noastra si si-au tinut reciproc pumnii... Si vad ca a avut efect: au luat amandoi aur in cursa favorita. Poate tocmai de aceea m-am bucurat aproape ca petnru o medalie romaneasca. TRebuie sa remarc si cursele bune facute de sud-africani pe 100m.
    BRAVO!

    Dar sa nu uit prezentele romanesti. Florea a facut o cursa buna. Si-a imbunatatit timpul din calificari si si-a mentinut al patrulea timp. Felicitari! La nivelul la care este inotul masculin... orice prezenta in finala este laudabila. SE poate mai mult? Asta numai el stie! Poate se sfatuieste un pic cu Camelia... sa i se dea reteta succesului

  7. #28
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Īnotatoarea romāna Simona Paduraru s-a calificat azi īn finala probei feminine de 800m din cadrul Jocurilor Olimpice de la Atena, dupa ce a reusit sa se claseze pe locul 3 īn seria sa preliminara, cu timpul de 8:34.15. Din pacate, tot azi, proaspata campioana olimpica la 200 m liber, Camelia Potec, a ratat de aceasta data calificarea īn finala, ocupānd doar pozitia a 4-a īn seria sa, cu timpul de 8:41.20. (Onlinesport)

  8. #29
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Se pare ca Potec s-a relaxat de tot.
    Poate Florea sa mai faca ceva, dar cred ca am cam terminat cu medaliile la inot. Sper sa ma insel totusi.

  9. #30
    junior OilersFan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Canada
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    VAN DEN HOOGENBAND a ratat calificarea in semifinale la 50m

  10. #31
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    E prea scurt pentru el. A luat aur in proba lui favorita si a scos un argint de unul singur pentru stafeta. Cred ca ar trebui sa fie destul de multumit.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. 19th August 2004, 20:03


  12. #32
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Bravo Razvan. A avut un finish excelent si daca mai avea vreo cativa metri poate scotea si mai bine. Oricum este o mare performanta.
    P.S. In sfarsit au patit-o si americanii. Peirsol a fost descalificat.

  13. #33
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    A luat argint??? incredibil! De ce a fost descalificat Peirsol?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. 19th August 2004, 20:27

  15. #34
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Furt pe fata la inot!

    Razvan Florea a castigat in aceasta seara medalia de bronz la 200m spate in cadrul Jocurilor Olimpice de la Atena. Insa, la cateva minute dupa final, americanul care castigase aurul, Aaron Peirsol, a fost descalificat pentru schimbarea stilului in timpul probei. Astfel, Florea a intrat in posesia argintului! Dar nu acesta a fost finalul. Dupa alte cateva minute, Peirsol a fost repus in drepturi, i-a fost redat aurul, considerandu-se ca nu a gresit (desi s-a vazut clarat ca la intoarcerea in bazin nu a mai inotat spate!), iar Florea a cazut din nou pe locul al treilea... El a stabilit insa un nou record national.

    Onlinesport

  16. #35
    junior OilersFan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Canada
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    ESPN:


    ATHENS, Greece -- American Aaron Peirsol won the gold on Thursday after a disqualification was overturned for an illegal turn Thursday in the 200-meter backstroke.

    Peirsol finished first in an Olympic-record time of 1:54.95, but was disqualified for an illegal turn at the 150-meter mark. However, the disqualification was overturned.

  17. #36
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Asa scria pe site-ul JO.
    In fine, si un bronz e bun.
    Last edited by JJ; 19th August 2004 at 20:50.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #37
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Si uite ca lui Peirsol i-a fost redata medalia de aur. Asta e, daca te nasti in SUA scapi cu orice. Imi vine in minte ce s-a intamplat acum 4 ani cand Andreei Raducan nu i s-a oferit aceeasi intelegere(oare pentru ca nu era americanca???)

  19. #38
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    DA... nu stiu de ce si mie mi-a venit in minte acelasi episod.
    Atunci s-a luat decizia conform regulamentului.
    Acum nu...
    Oricum... Razvan a facut o cursa extraordinara! BRAVO! Ar trebui ca federatiile tarilor implicate in finala sa conteste rezultatul!!! Sa se aduca probe si sa se stabileasca corect clasamentul!!!! Sunt sportivii reprezentanti ai tarilor! Nu sunt singuri!

  20. #39
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Am zis ieri ca nu mai luam nimic. Bravo mie. Ce placut este sa te inseli asa. Sper sa mai patesc asa ceva.

    Rusinos aurul lui Peirsol, s-a vazut clar cum da din picioare ca la crawl. Ce bine este sa fii superputere.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •