Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 77 of 77

Thread: Cel mai bun 11 romanesc

  1. #64
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril
    Ce sa-i faci <Vasile>, nu toata lumea a avut norocul lui Camataru, adica sa dea...revolutia peste romani.
    asta este o mare absurditate, Camataru a plecat inainte de revolutie. Miril, daca n-ai minima decenta sa recunosti ce ai spus aici , ce rost are sa discute cineva cu tine?

    si sa stii ca sint inregistrari, am avut acces la multe meciuri datorita unui prieten, sint carti si articole sint multe mijloace de informare. Sa stii ca nu trebuie sa fie toata lumea contemporan cu Burebista ca tine ca sa aiba dreptul sa-si dea cu parerea despre Burebista
    La faza cu dudu si dumitrache, mirile este ca la radio erevan, erau ofertati dar echipele care facusera ofertele erau dinamo moscova si dinamo tirana
    Last edited by Pacala; 29th August 2004 at 16:06.

  2. #65
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Lasule, dupa ce imi trimiti un mesaj personal, in care ma jignesti, nici macar nu te limitezi sa nu mai continui. Sa stii, ca ii dau dreptate lui Claudiu, va clonati si in obsesii si in comportament. In definitiv, am o parere pe care o sustin civilizat si fara sa jignesc. De aici, insa, si a fi atacat la persona asa cum procedezi tu, mi se pare o depasire a bunului simt general. Nu ma astept, de acum incolo, de la o replica fair-play din partea clonelor. Ele sunt doar artefacte genetice sau virtuale. Hm, Burebista. De ce nu Matusalem, Greuceanule?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #66
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    lung- Dan Petrescu, Stefanescu, Belodedici, Chivu- Hagi, Gh.Popescu, Dobrin, Balaci-
    Camataru ,Mutu

  4. #67
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    In Banie a fost ceva unic: Craiova-Maxima sau "Echipa cu 15 Titulari":
    Silviu Lung, Gabriel Boldici - Nicolae Negrilă, Nicolae Tilihoi, Nicolae Ungureanu, Costică Stefănescu - Aurel Ticleanu, Costică Donose, Ilie Balaci, Aurică Beldeanu, Mircea Irimescu - Rodion Cămătaru, Sorin Cârtu, Zoltan Crisan, Gheorghită Geolgău

    Sub bagheta antrenorilor Constantin Otet si Nicolae Ivan, Universitatea Craiova a ajuns pana in semifinalele cupei UEFA, eliminand formatii de prim rang in Europa, ca Fiorentina (vicecampioana Italiei), Girondins de Bordeaux (Franta) si F.C. Kaiserslautern (Germania Federala) si parasind competitia dupa o dubla mansa in care nu a pierdut in fata formatiei Benfica Lisabona (Portugalia), fosta dubla campioana si tripla vicecampioana a Europei. A fost prima semifinala de cupa europeana jucata de o echipa din Romania, iar la nivel de cupa UEFA este, in continuare, o realizare unica, nici o alta formatie romaneasca nemaiajungand pana in prezent in aceasta faza avansata a cupei UEFA.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #68
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    miril, am vazut meciul impreuna cu Pacala, nu sughitasi deloc ?
    nu ti-a raspuns decat sub numele ttx pentru ca a fost banat desi nu a aparut oficila pe site , motivul a fost ca i-a atars atentia cuiva ca are un limbaj vulgar si pentru ca l-a aparat pe Blue.
    Am citit dialogul si n-am observat ca Blue sau pacala sa te fi jignit dar tu din primele interventii ai folosit un limbaj nepotrivit la adresa lor. Nici Blue si nici Pacala nu si-au permis sa te trateze cu desconsideratie, daca vrei poti sa-ti dau exemplu, citeste primul mesaj al lui Blue si apoi mesajul tau de raspuns cu proprietare si alte cele, dar probabil stiindu-te mai in varsta crezi ca ai si dreptul sa vorbesti asa. Il acuzi pe pacala de lasitate si ca te jigneste desi nu a facut-o
    iar faptul ca a scris sub alt nume dat ti-a raspuns direct, banuiesc ca te-ai prins ca doar esti om inteligent, nu?

    sa revenim la dudu georgescu, sau dumitrache? ce ar mai fi de spus. Inteleg de dudu e produsul prograsului si astfel iti da un motiv de satisfatie ca a facut totusi ceva si prograsul in istoria lor. Eu iti spun ca national nu prinde 2010 si se va intampla ceva, fuziune sau desfiintare pentru ca este un club fara suporteri sortit pieirii.In capitalism, echipele fara suporteri dispar cu timpul , poate doar daca va lua un titlu sa scape
    Last edited by Hoffa; 29th August 2004 at 21:48.

  6. #69
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Hoffa, desi cred ca esti o clona, iti voi raspunde. Ti-a povestit Pacala, dialog interior(?), ca mi-a trimis un mesaj privat in care m-a jignit neprovocat? La asta m-am referit cand am vorbit de lasitate. Despre Progresul n-avea grija, nu-i bai ca se desfiinteaza, de cand si-a preluat denumirea de National, inima imi bate pe jumatate pentru club. Asta-i soarta echipelor care neiubite de sistem si pierzandu-si suporterii pe care ii avea candva, in ciuda unei pepiniere valorase inca, nu poate supravietui intr-un fotbal corupt si nu de piata, cum incerci sa sugerezi. Nu reusiti voi oltenii sa va faceti echipa, cum sa reuseasca Nationalul, desi palmaresul lor, daca excludem titlul castigat de voi imediat dupa revolutie, este mai bun decat al Universitatii, in perioada postdecembrista. In cele din urma, nu ma astept sa-mi dai dreptate, dar daca cineva neutru va analiza cele spuse de mine si "voi", nu cred ca va sesiza aroganta pe care mi-o atribui. Bleu, daca nu-i place titlul de "propietar" de pe forum sa-si-l "vanda". Nu eu i-am dat titlul. Nu vad unde-i ofensa. Cat despre varsta, o obsesie a unor forumisti, toti vom ajunge...acolo, mai devreme sau mai tarziu. Nu-i o povara, ci o virtute, daca o porti cu demnitate. Timpul va decide. Tu ce crezi? Semnat, Mircea Ilie, nu fotbalistul, ci progresistul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #70
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    vasile, TEOHARIE COCA COZMA i-a incurcat pe Marcel Raducanu cu marcel Coras si cred ca a facut-o la fel de "intentiont" cum le comite Ilie Dobre
    Acum m-am dumirit. Ma miram ca n=am stiut de chestia asta. Cu CCT e posibil pentru ca nu prea l-ascultam. Sint de aceiasi parere cu tine despre crainicul "sudamerican" de la radio, ma mir insa ca e mentinut. O fi adevarat ca a ajuns acolo prin greva foamei?
    -------------------------------------------
    In general observ ca mesajele sint foarte agresive, unii folosesc apelative de gust indoielnic,altii expresii mitocanesti desi nu stiu in general cu cine discuta. Se pare ca cine nu tine cu echipa ta favorita ti-e dusman. Cred ca un pic de respect pentru colegii de forum ar face ca informatia despre fotbal sa fie mai densa. Mai deranjant e ca si unii moderatorii au defectele astea.

    Desi sint mai in virsta probabil decit Miril nici eu nu-mi aminteam ca R. Camataru a plecat inainte de revolutie.

    Si ca o gluma apropo de Burebista, noi cei mai "vechi" nu sintem prea convinsi ca in istoria din scoli mai exista Burebista de cind in istorie a intrat crainica de la PROTV...
    Last edited by <vasile>; 29th August 2004 at 23:09.
    Fotbalul e doar un joc.

  8. #71
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    miril, am dublul varstei lui pacala , e cam greu sa ne confunde cineva in afara ta deci evit sa-ti raspund cum poate ai merita in privinta asta. Si cunoscandu-l sint convins ca minti si pacala nu te-a injurat sau jignit tu insa l-ai jignit pe forum si asta te descalifica, sa minti in legatura cu un tanar de 21 de ani si sa-l jignesti mai ales ca el nu are posibilitatea sa se apre, a fost banat hoteste
    Mesajele tale sint prea polemice si partizane, parerea mea. Ai tendinta de a ataca adversarul si nu ideea spusa de catre el si te invit sa revezi mesajele. iar daca intradevar ai anii cu care te lauzi, nu e bine.

  9. #72
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Este bine ca ai incredere in tineri, Hoffa. Este bine ca ai si pareri atat de ferme, obiective si necontroversate. Se pare ca iti porti bine varsta. Concluzia, lucrurile stau bine, in ceea ce te priveste. Fii multumit! In rest, capitolul este incheiat in ceea ce ma priveste.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #73
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    miril, daca n-ai inteles ce ti-am spus sau n-ai avut puterea sa vezi in propria ograda, atunci esti un om fericit. Nimeni nu-ti va zdruncina ideile
    perseverenta este calitatea ta, numai ca nu chiar intodeauna este o calitate, asta asa o vorba intre noi astia mai in varsta de la care tinerii asteapta exemple bune.Pacala este unul dintre copii romani care au adus medalii la olimpiadele internationale ,a adus cinste si onoare Romaniei si nu l-am auzit niciodata injurand, iar ca un om in varsta ca tine sa minta in felul asta, mi se pare un gest extrem de josnic. Se pare ca forumurile sint pline de pierde-vara si oameni fara nimic in ei
    Last edited by Hoffa; 3rd September 2004 at 04:00.

  11. #74
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Warrenton, Oregon, US
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution
    Antrenor: Iordanescu (1994)
    Lovituri Libere: Hagi
    Cornere: Dobrin
    Penalty Order:
    1. Mutu
    2. Dumitrescu
    3. Dobrin
    4. Hagi
    5. D. Munteanu

    Duckadam
    -----------
    Belodedici
    Radoi
    Chivu
    D. Petrescu
    --------------
    D. Munteanu
    Hagi (cpt.)
    Gh. Popescu
    Dobrin
    --------------
    Mutu
    Ilie Dumitrecu
    -------------
    Rezerve:
    Silviu Lung
    Adi Ilie
    Galca
    Lacatush
    Raducioiu
    astai echipa

  12. #75
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Hoffa, iti dau, in oarecare masura, dreptate cand spui ca forumurile sunt pline de pierde-vara si oameni fara nimic in ei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #76
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by <vasile>
    Acum m-am dumirit. Ma miram ca n=am stiut de chestia asta. Cu CCT e posibil pentru ca nu prea l-ascultam. Sint de aceiasi parere cu tine despre crainicul "sudamerican" de la radio, ma mir insa ca e mentinut. O fi adevarat ca a ajuns acolo prin greva foamei?
    -- Start off-topic:

    Da, e adevarat

    Ilie Dobre a prestat si inainte de revolutie la Radio ca si crainic-reporter la Fotbal minut cu minut. Prin 1990 insa, Octavian Vintila pare-mi-se ca a decis sa scape de el, si atunci conducerea Radioului din vremea aia a hotarit sa-l faca reporter in agricultura

    Ilie Dobre nu s-a lasat, a amenintat cu greva foamei si a setei si a cistigat. Vintila a hotarit sa-i mai dea o sansa si soarta lui sa fie decisa de publicul ascultator.

    Pesemne ca au uitat insa sa mai faca referendumul printre microbistii ascultatori de radio

    De atunci, Dobre scoate chelalaiturile alea ingrozitoare (gooooooool!), ca sa fie deosebit de ceilalti si sa nu carecumva sa mai patza vreun conflict cu onor conducerea ...

    -- End off-topic

  14. #77
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Echipa nr 1:
    Lung- Klein Belodedici Chivu D. Petrescu- Hagi Dobrin Gh. Popescu Sabau- Dudu Lacatus

    Echipa nr. 2:
    Iordache- Ungureanu Stefanescu Iovan Contra- D. Munteanu Balaci Boloni Fl. Petre- Camataru Raducioiu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •