View Poll Results: De ce este Nadal cel mai bun

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Are un FH extraordinar

    14 27.45%
  • Are un BH f. bun

    3 5.88%
  • Are un serviciu f. bun

    3 5.88%
  • Se deplaseaza extraordinar in teren

    25 49.02%
  • Unchiul Toni este unul dintre cei mai buni antrenori

    7 13.73%
  • Munceste mult la antrenamente

    17 33.33%
  • Isi perfectioneaza permanent jocul

    23 45.10%
  • Este stangaci

    9 17.65%
  • Enerveaza adversarul luandu-si prea mult timp inainte de-a servi

    4 7.84%
  • Are un psihic care dezarmeaza adversarul

    20 39.22%
  • Altele

    6 11.76%
  • Imprima mingii cea mai mare rotatie - 5000 rot/min

    12 23.53%
Multiple Choice Poll.
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 194 of 194

Thread: De ce este Nadal cel mai bun jucator?

  1. #190
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    ma rog, sa nu insistam asupra comentariilor privind cum sint forumistii, am mentionat ca nu sint de acord cu acest gen de categorisiri... oricum nu inteleg aceasta trimitere constanta la karynna si faptul ca mereu te iei de ea, desi aveti aceeasi virsta parca, tu pareai totusi mai matura, si ma asteptam sa o lasi in lumea ei. ce sa-i faci, daca e indragostita...... isi apara si ea idolul cum poate. iata ca am facut si eu categorisiri. ...caracterizari mai bine zis, in cazul de fata

    discutiile privind diferentele de valoare dintre cei 2 sint relative. la urma urmei rezultatele sint cel mai bun indiciu, nu ce lovitura executa unul sau celalalt, sau ce stil de joc are, iar daca nu ma insel, corecteaza-ma daca gresesc, acestea cam sint in favoarea lui Rafa in acest moment, deci.....
    bine, in legatura cu karynna, ai dreptate..dar ce vrei daca nu pot sa ma abtin ? o sa vina si vremea asta maine sau poimaine...m`am gandit ca poate ea se acomodeaza mai greu pe forumuri si ii ia ceva pana sa revina la normal si sa vada ca aici nu vorbim de iubirea ei pt nadal, ci vorbim si noi despre neshte tenis...dar observ ca ea e absolut normala de la inceput si nu prea e de bine...imi pare rau sa vad asta

    in ceea ce priveste rezultatele, ai dreptate...ale lui nadal sunt mai bune, nu contrazic pe nimeni si nici n`as putea pt ca as fi eu contrazisa de clasament...federer a avut si el rezultate la vremea lui si inca mai are, deci aceasta tehnica impecabila n`a fost in zadar, numai ca`n prezent tenisul se bazeaza pe altceva si roger e cam depasit la acest capitol...fiecare cu stilul lui, dar nu mi se pare normal sa zici ca postul meu a fost lipsit de fair-play pt ca am spus ca prefer tenisul lui fed, si nu modul de joc al lui nadal...eu asa vad valoarea

    cat despre uni, lasati`l sa se desfasoare il baneaza astia iar, cred

    jo, uite un exemplu de fair-play la kooler, mai sus
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  2. #191
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Chk Chk Boom

    In primul rand, sunteti off topic!!! Aici vorbim de ce e Nadal pe primul loc, de ce castiga meciurile de ce e cel mai bun in acest moment, nu de ce e mai bun ca Federer.
    In al doilea rand, credeam ca am terminat cu astea, le luam din nou si din nou, si din nou. Ca Nadal, nu stie engleza, ca se scarpina in fund. Ca Federer e cel mai tare ca n-o sa uitam toata viata meciul cu Safin ca il iubim pana la infinit... GATA No sa terminati chestile astea niciodata. Am incercat eu personal nu se ajunge la un numitor comun niciodata. Pe mine nu ma asculta nimeni. De ce nu pot fi amandoi buni, noi noua generatie a lui Nadal sa-i apreciem jocul lui mental, iar cei cu Federer sa se bucure de jocul lui cu tehnica cu frumusete. NU VA MAI ASTEPTATI SA-L LAUDAM PE FEDERER CA NO SA-L LAUDAM NICIODATA. NOI APRECIEM MODUL IN CARE A FOST CRESCUT NADAL PUNCT.

    Deci mingea vine spre Nadal loveste tusa interioara, Nadal se potriveste sa loveasca cu un forehand in care pune taria si racheta la milimetru in momnetul optim. Chk Chk Boom mingea lovita puternic vine trece fileul iar apoi coboara sa prinda tusa lasand adversarul uitandu-se lung dupa ea.

    tare , insa nu sint de acord cu ce-ai scris cu majuscule. ce-i drept nici nu cred ca sintem din aceeasi generatie...

  3. #192
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    bine, in legatura cu karynna, ai dreptate..dar ce vrei daca nu pot sa ma abtin ? o sa vina si vremea asta maine sau poimaine...m`am gandit ca poate ea se acomodeaza mai greu pe forumuri si ii ia ceva pana sa revina la normal si sa vada ca aici nu vorbim de iubirea ei pt nadal, ci vorbim si noi despre neshte tenis...dar observ ca ea e absolut normala de la inceput si nu prea e de bine...imi pare rau sa vad asta

    in ceea ce priveste rezultatele, ai dreptate...ale lui nadal sunt mai bune, nu contrazic pe nimeni si nici n`as putea pt ca as fi eu contrazisa de clasament...federer a avut si el rezultate la vremea lui si inca mai are, deci aceasta tehnica impecabila n`a fost in zadar, numai ca`n prezent tenisul se bazeaza pe altceva si roger e cam depasit la acest capitol...fiecare cu stilul lui, dar nu mi se pare normal sa zici ca postul meu a fost lipsit de fair-play pt ca am spus ca prefer tenisul lui fed, si nu modul de joc al lui nadal...eu asa vad valoarea

    cat despre uni, lasati`l sa se desfasoare il baneaza astia iar, cred

    ok, sa lasam,

  4. #193
    senior Atiase's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Blue House
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Chk Chk Boom
    De prost gust semnatura acestui ins ce se viseaza original.Suparatoare in primul rand fizic.In regula,nu toti pot intelege arta asa cum nu toti dispun de timp,sunt inzestrati cu rabdarea/capacitatea necesara/e.Toleranta fata de astfel de indivizi e un lucru pozitiv insa nu vad nimic pozitiv in a permite etalarea ostentativa a kitschului.
    [I][B][COLOR="Black"][I]Dejate Notar[/I][/COLOR][/B][/I]

  5. #194
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    tare , insa nu sint de acord cu ce-ai scris cu majuscule. ce-i drept nici nu cred ca sintem din aceeasi generatie...
    Suntem in aceasi generatie, eu am 24. Nici eu nu sunt de acord cu ce am spus dar poate e adevarat. Intr-o oareacare masura. Eu acum un an si ceva am apreciat jocul lui Federer, si finale Rafa - Fed stau marturie. Imi placea reverul lui, care se intersecta cu forehandul lui Rafa. Gandea unele puncte mai bine ca Nadal, cu exceptia Serve&volley care nu am apreciat niciodata la niciun jucator. E adevarat ca vorbesc obiectiv in sensul ca ignor meritele lui Fed, dar asta e, nu sunt cronicar.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •