Desi nu prea am foarte mult timp de a ma ocupa de aceasta actiune, m-am gandit sa deschid un thread special pt handbalul international.De ce pt handbalul international? Pt a vedea la ce nivel ne aflam si a vedea conditiile existente la noi si conditiile existente in alte parti.
Pt ca in campionatul Germaniei se joaca handbalul total, pt inceput am sa va pun la dispozitie cateva site-uri ale marilor vedete :
www.stefan-kretzschmar.de
www.daniel-stephan.de
www.christian-ramota.de
www.frank-von-behren.de


www.florian-kehrmann.de
www.ivanescu.de

Ca sa intelegeti despre ce este vorba, am sa va spun in mare cateva cuvinte:
La primul link, se afla adresa site-ului a lui Dennis Rodman al handbalului.
Stefan Kretzschmar este un excentric prin definitie, are tatuaje pe tot corpul, cercei peste tot.etc.
Cand l-am cunoscut prima data, m-a socat..........dormea intr-un cosciug (da , e adevarat) , nevasta-sa era jumate japoneza -jumate cubaneza......etc
Ca jucator, eu nu l-am vazut atat de fantastic pe cat l-a facut presa.
Are un contract pe viata cu Nike........cifrele contractului le stiu dar e mai bine sa nu le spun.....oricum a facut o revolutie a salariilor cand a facut contractul cu Magdeburg(echipa sa) si Nike.
Al doilea site......Daniel Stephan
Sincer..........de cate ori il vad ma incanta.........pt mine este un jucator complet.Are o eleganta si o finete extraordinara in el.

Christian Ramota, este genul tipic de portar........nu exceleaza prin interventii miraculoase, dar cum se spune in handbal...."scoate ce e de scos"....
Von Behren.....are sut extrordinar..........mare pacat ca s-a accidentat acum ceva timp grav , pt ca la acel moment era cel mai promitator din tanar din lume....

Kehrmann....incearca sa-l copieze la excentritate pe Kretzschmar, dar e pistol cu apa pe langa el...personal, eu zic ca e la un nivel prea mare fata de valoarea sa
Ivanescu.........pt iubitorii handbalului eu nu cred ca mai are nevoie de nici o prezentare.....


Deocamdata atat...........sper ca informatiile pe acre le culegeti sa va ajute intr-un fel....
In viitorul apropiat o sa va pun la dispozitie si cateva portale ale echipelor ......
Urmand apoi ca sa intram in partea tehnica, medicala, etc