View Poll Results: cine va fi viitoarea castigatoare a valoroasei noastre competitii interne?

Voters
146. You may not vote on this poll
  • NU

    9 6.16%
  • DA

    3 2.05%
  • da

    5 3.42%
  • nu

    5 3.42%
  • FC Porto

    3 2.05%
  • AC Milan

    8 5.48%
  • Florin Bratu

    4 2.74%
  • Emanuel Godfroid

    3 2.05%
  • Lucian Sanmartean

    4 2.74%
  • Mirel Radoi

    0 0%
  • Petre Marin

    0 0%
  • Giani Kirita

    1 0.68%
  • Claudiu Raducanu

    0 0%
  • Florin Prunea

    1 0.68%
  • Marian Aliuta

    2 1.37%
  • Ianis Zicu

    1 0.68%
  • A.C. MILAN

    9 6.16%
  • REAL MADRID

    3 2.05%
  • INTER

    1 0.68%
  • MANCHESTER

    2 1.37%
  • BARCELONA

    0 0%
  • VALENCIA

    0 0%
  • PORTO

    1 0.68%
  • AJAX

    1 0.68%
  • BAYERN MUNCHEN

    0 0%
  • da

    12 8.22%
  • nu

    6 4.11%
  • Dinamo

    15 10.27%
  • Steaua

    16 10.96%
  • Rapid

    9 6.16%
  • FC National

    1 0.68%
  • U Craiova

    21 14.38%
  • FC Brasov

    0 0%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 79 of 79

Thread: cine va castiga Divizia A sezonul 2003-2004?

  1. #64
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Dinamo....am mai zis-o....desi mi-as dori din tot sufletul o victorie a cainilor nu cred ca au sanse....ramane de vazut ce vor face in viitorul apropiat...,....poate cumpara niste jucatori...valorosi....poate se schimba conducerea....
    ...anywhay...will see!
    FORTZA DINAMO!!!

  2. #65
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Steaua...Rapid.....maby!
    FORTZA DINAMO!!!

  3. #66
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    in rest...nu stiu cine ar putea sa se puna cu CEI DOI...Becali si Copos!!!!?!!!
    FORTZA DINAMO!!!

  4. #67
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Nemo you should watch foxkids more often and less football
    j/k Dinamo nu are nevoie de jucatori tot depinde de Andone
    anti Dinamo, anti oier

  5. #68
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Dacă STEAUA își păstrează jucătorii va lua Campionatul.
    Următoarele locuri: Rapid, Dinamo, Ceahlăul, Gloria, Universitatea, Brașovul(dacă nu pleacă Lăcătuș).
    Leave me alone!

  6. #69
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    STEAUA va lua campionatul deoarece are un lot foarte valoros cu jucatori care se cunosc bine.
    1. STEAUA
    2. Rapid
    3. Dinamo
    4. Brasov
    5. CEAHLAUL
    6. National
    7. Gloria
    8. FCM Bacau
    9. Craiova
    10. FC Oradea
    11. Poli AEK
    12. Arges
    13. Astra
    14. Farul
    15. Petrolul

    16. Apulum

  7. #70
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Craiova,Steaua,Poli,Farul vor avea sigur un an mai bun.

    Rapidul e greu de spus acum,sa vedem campania de transferari

    Bacau ceva mai bine daca au scapat de mercenari

    National,Astra,Brasov,Bistrita,Ceahlaul si Arges un usor regres au pierdut jucatori fara inlocuiri pe masura. Nu cred ca ramane Sanmartean in Romania.Dossey a fugit si nu se mai intoarce dupa cearta cu Nicolae.

    Dinamo,Oradea ,Petrolul si Alba Iulia vor avea probleme foarte mari cu retrogradarea.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  8. #71
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Craiova va castiga titlul

    retrogradate sigure: dinamo si petrolul
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    da sigur....yo i si vad in grupele UEFA ChL!!!!...pe craioveni.....
    Every success is build on the ability to do better than good enough.
    Fortza Dinamo!!!

  10. #73
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    schimba ochelarii sa nu-ti intre sare-n ochi
    ce patisi? cazusi cu capu'n sare?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  11. #74
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    .

    Vad ca in sondaj conduce Craiova, dar sincer, la cum merg lucrurile cu transferurile eu zic ca, realist vorbind, Rapid are prima sansa.
    Asta nu inseamna ca nu voi sustine in continuare Dinamo, si o sa fiu cel mai bucuros daca alb-rosii ma contrazic.

  12. #75
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    ayrton, vezi ca daca nu se impaca ai tai cat mai curand cu Becali s-ar putea ca Sorin sa aiba gura fermecata. Mai ramane pentru voi varianta arbitrilor, dar daca e pus Craciunescu pe biciuit iar cred ca nu va miroase bine. Ma rog, e treaba voastra.
    La National/Progresul chiar ca nu pot sa-mi dau cu parerea. Jidanii nu sunt tipul de oameni care sa investeasca de dragul artei si sa-si lase banii acolo sau sa-i scoata inapoi neinzeciti. Aa ca nu stiu cum vor reusi ei sa obtina profit din tribune goale, drepturi de televiziune aproape deloc etc. E ceva ce poate noi nu stim.
    Steaua nu e o echipa stralucita. Daca va amintiti a mai avut si sansa si ceva arbitrii in retur. Sa nu uitam ca o echipa ca Ceahlaul care se zbatea pe-atunci in partea de jos a clasamentului le-a luat trei puncte. La Timisoara au catigat in prima etapa ca aia nu se trezisera cred dupa o noapte de bauta iar la Bacau...
    Voi toti vorbiti de Copos dar el imi pare mie cel mai bun om de afaceri din Romania. El prefera sa se planga ca n-are bani tocmai pentru a nu lasa posibilitatea altora sa atarne pe langa el ca poate poate pica ceva. Se plange ca s-ar putea sa se lase de fotbal ca numa necazuri i-a adus, dar in schimb e cam singurul care scoate bani adevarati din fotbal. Asa ca Rapidul ca si Copos continua sa fie echipa surpriza.
    Craiova are echipa buna care incepe sa se omogenizeze si mai e si Cartu antrenor bun. Pacat ca un afon ca Staicu ar putea sa le puna probleme. Dar au sanse bune la titlu.
    La Brasov e nevoie de mai multa seriozitate. Si aici ma refer la partea financiara.
    De Bistritza... sau mai bine nu.

  13. #76
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Sa fim seriosi, la Craiova nu va fi niciodata liniste pt o astfel de performanta.La Timisoara la fel.Asa suntem noi, punem prea mult suflet si ne luam de orice.Poate sunt si suporterii de vina. Din punctul asta de vedere dinamo pare favorita, dar atat.

    Ma mir ca nimeni n-a votat National.Daca fac rost de bani e ok la ei,lotul e mai bun decat al Stelei sau Rapid, de dinamo nu mai zic.Problema lor e tot cu linistea asta care cam lipseste demult.Oricum, eu i-am votat.Decat Steaua sau dinamo...

    O remarca pt olteni:fiti putin mai obiectivi si veti avea mai mult de castigat.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #77
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Sergio, poate tu sau altcineva stie ce se va intampla totusi cu Nationalul. Tocmai i-au scos datori la stat cu suma de 33 de miliarde, adica putin peste un milion de parai si nu stiu cum vor scoate jidanii aia banii aia doar de dragul artei. Sincer nu-i vad pe nepoteii lui David sa zica "daca datoram asta e, platim".

  15. #78
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Eu am zis ca fac figura buna daca isi rezolva problemele.Altfel,nici o sansa.

    Ca la noi de altfel.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  16. #79
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sergio
    Sa fim seriosi, la Craiova nu va fi niciodata liniste pt o astfel de performanta.La Timisoara la fel.Asa suntem noi, punem prea mult suflet si ne luam de orice.Poate sunt si suporterii de vina. Din punctul asta de vedere dinamo pare favorita, dar atat.
    Stai asa ca nu e bine sa fie nici prea multa liniste ,la nici un club adevarat nu e liniste. Uite ca au mai fost perioade la noi pentru performantza si asta chiar in conditzii delicate. Eu sint relativ multzumit de atmosfera de acum. In momentul asta nu exista scandaluri .

    In Dinel nu prea am incredere dar pare pe drumul cel bun. Sa vedem,nu e asa usor sa castigi increderea la Craiova dar si daca o faci ....

    Noi avem totusi un avantaj foarte mare .La nici o echipa din tzara,la orice nivel , antrenorul nu are din partea suporterilor Wildcard absolut cum are Sorinel la noi(el si cu Balaci erau cei mai talentatzi din Craiova Maxima,are profilul oltenului tipic,e antrenor f.bun ,are ochi de descoperitor,cunoaste fotbal si e singurul din generatzia Maximei care are performantze ca antrenor aici- EVENTUL DIN 91,e f.sufletist si nu ne e frica ca fura bani sau blatuieste meciuri dandu-se la o parte. Asta e un avantaj colosal pentru el.Ai vazut, ajunsesera pe 17, suporterii ii injurau pe totzi ,conducatori si jucatori dar pe el il pupau.Si cand a mai fost el in trecut antrenor tot asa a fost. Pentru noi este antrenorul ideal, sa-l pui pe viatza. Cat e el la echipa nu ne facem probleme.

    Iar dinel o avea el defecte, ca toata lumea dealtfel, da' prost nu e. Imediat
    si-a dat seama ca Sorin e exact ce-i trebuie ca sa-i mearga treaba chiar daca Sorin e mai zanatic. Si eu daca asi fi patronul, chit ca m-asi certa toata ziua cu el, l-asi tzine pe post pe viatza.Vorbesc foarte serios.

    Sa stii ca relatzia dintre suporterii Craiovei si antrenorul Sorin Cartu e un
    fenomen bun de studiat pentru sociologi si filozofi. Asa trebuie sa fie si in politica, trebuie sa fie in fatza unul cu charisma care sa aibe priza totala la public chiar si cand greseste rau.E o chestie subtila aici

    Nimeni nu poate pretinde ca e obiectiv cand esti fan inrait al unei echipe.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •