View Poll Results: CE NE LIPSESTE??

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Un sponsor majoritar mai bun

    7 46.67%
  • Un actionar

    9 60.00%
  • Un nou director general

    2 13.33%
  • Motivatie

    7 46.67%
  • Atacanti

    9 60.00%
  • Mijlocasi

    2 13.33%
  • Fundasi

    3 20.00%
  • Altceva (specifica te rog)

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: Ce ne lipseste???

  1. #1
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Question Ce ne lipseste???

    Ce credeti ca lipseste clubului OTELUL, in momentrul de fata, pentru a se califica la anul in cupele europene? Ce trebuie schimbat la echipa pentru ca OTELUL sa devena revelatia sezonului urmator?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Pai am gasit asta in prostport ieri,De unde vin banii in Liga 1?(2008-2009)
    * investitiile patronilor de cluburi - 90-95 mil. euro
    * drepturi de televizare a meciurilor - 30 mil. euro
    * sponsori si contracte comerciale - 20 mil. euro
    * banii de la UEFA - 19,5 mil. euro
    * panotaj - 7-8 mil. euro
    * vanzarile de bilete si abonamente - 8-9 mil. euro
    Raspunsul vine de la sine,ai performante daca ai si un investitor puternic,sponsorii sunt abia a 3-a sursa de bani,cu mult sub investitori.

    Insa cat timp sunt Bors si Stan n-o sa se puna problema de vreun investitor...asa ca votez...
    Last edited by mihai_alex; 16th April 2009 at 18:50.

  3. #3
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    pai atunci de ce nu ai votat "un nou director general" daca nu-l mai vrei pe Marius Stan?

    Deci in primul rand ne trebuiesc bani...de oriunde.....dar cel mai usor ar fi de la un actionar. Oricum, vorba ta: atata timp cat va fi Marius Stan director, nu vom beneficia de acest privilegiu. Cu acesti bani am reconstrui echipa. In primul rand ne-ar trebui un atacant bun; cel putin lafel de bun cum a fost Jula dar care totusi e constant si are si viteza. In rest ar fi super daca am putea readuce jucatorii buni care au trecut pe la Galati (Otelul, Dunarea, Poli Galati) : Cernat, Ghionea, Szekely, Jula, Ochirosii, Ropotan, etc. etc.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Lasa-ma cu Szekely,Ropotan si Ochirosii,astia n-au ce cauta la Otelul.
    Mai bine un Deac de 100 de ori

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Islamabad
    Posts
    32
    Reputatie
    0
    jucatori ....asta lipsesc..trebuie dubluri de valoare pe toate compartimentele

  6. #6
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Cristian, sa inteleg ca din punctul tau de vedere totul trebuie schimbat.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Da, ne lipsesc foarte multe din toate Asa ca am ales cum trebuie

  8. #8
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    1.Un investitor.
    2.Un stadion modern
    3.O baza de antrenament moderna pentru copii si juniori
    in plus pentru a indeplini conditiile standard UEFA +
    4.un aeroport

    Ce are Otelul :
    -un conducator priceput
    -un antrenor foarte bun
    -o baza de copii si juniori buna
    -un sponsor zgarcit
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    3.O baza de antrenament moderna pentru copii si juniori
    Asta e "pe vine",in rest mai asteptam mult si bine.
    2.Un stadion modern
    Sa-i dea o mana de vopsea(au trecut 3 ani),sa-i puna nocturna,turnicheti,si sa faca 2 case de bilete si eu o sa fiu multumit.

  10. #10
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    va lipseste nocturna si o galerie .
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Specfica ce fel de galerie,ca avem 2.
    Am avut o galerie,vreo 2 ani la rand,n-o sa mai avem prea curand.

  12. #12
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Eu consider ca in primul rand avem nevoie de un actionar cu punguta adanca si, cam pe la acelasi nivel, de un director general care sa munceasca pentru club, nu pentru hainita lui de blana.
    Cu aceste doua aspecte rezolvate, restul vin de la sine.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #13
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    sincer, cred ca va lipseste MM si un actionar ca dare de mana, restul vine de la sine
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    La ce citesc prin presa locala despre combinat nu vad deloc bine echipa asta in 2010.....

  15. #15
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    1.Un investitor.
    2.Un stadion modern
    3.O baza de antrenament moderna pentru copii si juniori
    in plus pentru a indeplini conditiile standard UEFA +
    4.un aeroport

    Ce are Otelul :
    -un conducator priceput
    -un antrenor foarte bun
    -o baza de copii si juniori buna
    -un sponsor zgarcit
    Era vorba lipsurile echipei ce ne impiedica sa ne calificam in Cupele Europene la anul, si ce trebuie schimbat pentru a ajunge revelatia sezonului urmator. Nu cred ca un stadion modern si un aeroport ar fi necesare pentru a atinge aceste scopuri.

    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    La ce citesc prin presa locala despre combinat nu vad deloc bine echipa asta in 2010.....
    Sa dea Dumnezeu sa te inseli, Mihai. Poate pana la anul vom avea venituri si din alta parte. Dar daca echipa ar fi jucat si ea mai bine ne-ar fi mult mai usor sa ne gasim sponsori mai putin zgarciti.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    sincer, cred ca va lipseste MM si un actionar ca dare de mana, restul vine de la sine
    Mie sincer MM nu-mi lipseste Eu zic ca ne trebuie un sponsor mai "activ" decat Mittal.

  17. #17
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Avem nevoie de experienta. Daca nu vom pierde in urmatorii 2-3 ani tinerele noastre talente, vom capata experienta necesara pentru a fi considerata o echipa de top 5 in Romania. Problema e sa rezistam financiar pana atunci fara a pierde jucatorii de valoare.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Astea-s vise,n-avem un patron care sa tina jucatorii cum o face Mititelu la Craiova.
    Cum va prinde unul o oferta mai buna va pleca imediat,iar jucatorii abia asteapta asa ceva.

  19. #19
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Daca nu am avea nici o problema cu accidentarile sau cu suspendarile, cred ca 2 atacanti prolifici ne-ar fi de ajuns. Doar 4-5 meciuri ne-ar trebui pentru a ne omogeniza. Grigoras observa foarte usor ce tactica trebuie abordata in functie de adversar, dar pentru asta i-ar trebuie un lot disponibil 100%. S-a vazut de la an la an ca ne lipseste golgeterul.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  20. #20
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Daca nu am avea nici o problema cu accidentarile sau cu suspendarile, cred ca 2 atacanti prolifici ne-ar fi de ajuns. Doar 4-5 meciuri ne-ar trebui pentru a ne omogeniza. Grigoras observa foarte usor ce tactica trebuie abordata in functie de adversar, dar pentru asta i-ar trebuie un lot disponibil 100%. S-a vazut de la an la an ca ne lipseste golgeterul.
    Si un fundas stanga de meserie, obligatoriu! Si un atacant gen Mansour, dar care sa fie valid tot sezonul, nu cu accidentari cum am avut parte noi tot sezonul, si am fi fost fara probleme in primele 10. Fara sa exagerez, asta e sezonul cu cele mai multe si mai grave accidentari de cand tin eu minte. Preparatorii fizici sunt depasiti de nivelul actual al fotbalului.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  21. #21
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    FUNDASI STANGA

    Daniel Barna (Ceahlãul) – deºi a jucat ºi pe banda dreaptã a apãrãrii atunci când a fost nevoie, postul sãu de bazã este pe stânga. Tânãrul fundaº nemþean a fost unul dintre cei mai buni jucãtori ai echipei în acest tur de campionat, demonstrând cã Rapid nu l-a dorit degeaba.

    Florin Acsinte (FC Botoºani) – deºi echipa lui nu a avut un sezon extraordinar, evoluþiile sale au fost peste nota echipei

    Cornel Cornea (Delta) – folosit ca fundaº stânga avansat într-un sistem de 5 fundaºi, Cornel a spãlat imaginea proastã pe care ºi-o fãcuse la Botoºani în sezonul trecut. Evoluþiile sale excelente i-au permis în aceastã iarnã sã obþinã un contract la OFI Creta

    Bogdan Bucuricã (Unirea AIba Iulia) - Jucãtorul de 22 de ani a revenit în aceastã varã la Unirea Alba Iulia ºi pare sã-ºi fi revenit dupã grava accidentare care l-a împiedicat sã confirme la CFR Cluj. Bucuricã este nelipsit din echipa Unirii ºi vrea sã joace în Liga I cu formaþia din Alba Iulia, lucru pe care nu l-a reuºit cu CFR din pricina accidentãrilor.

    Alexandru Pop (FCM Tg Mure&#186 - Fundaºul de 23 de ani al lui FCM Târgu Mureº este unul dintre puþinii debutanþi în Liga a doua a nou promovatei. Fundaºul venit de la Avântul Reghin nu a resimþit schimbul de eºaloane ºi este unul dintre titularii de bazã ai lui Cosmin Bodea.

    Liviu ªtefan (CFR Timiºoara) – experimentatul fundaº stânga, sosit în varã de la Delta, a confirmat cã rãmâne unul dintre cei mai buni fundaºi stânga din Liga a II-a, fiind ºi unul dintre cei mai buni executanþi de lovituri libere.
    O fi bun vreo unul din astia oare? Ca bani de jucatori din Liga I nu avem; va trebui din nou sa ne orientam catre jucatorii din Liga II-a.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •