View Poll Results: Cine se califica in finala?

Voters
59. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    36 61.02%
  • Chelsea

    23 38.98%
Page 2 of 25 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 514

Thread: Semifinala 2009: FC Barcelona - Chelsea

  1. #22
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    meciul anului in europa , mai important si ca finala

    trece chelsea evident!
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  2. #23
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Te extazezi usor ...probabil din cauza varstei.... nu cred ca aracul lui Chelsea e de neglijat,,,, nu imi aduc aminte ce echipa a mai dat in 2 manse 7 goluri lui Liverpool...
    Ai vazut macar un meci al Barcelonei in acest sezon ?
    Barcelona are toate atuurile sa treaca de Chelsea . Forta ofensiva a Barcei este pur si simplu uluitoare . Chelsea chiar daca va juca cum a facut-o cu L'pool nu are sanse .

  3. #24
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,072
    Reputatie
    0
    ...merg pe Barcelona.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #25
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Merg pe Chelsea,daca Hiddink joaca cu formatia asta: Cech - Ivanovic, Terry, Carvalho, Bosingwa - Malouda, Essien, Ballack, Lampard - Anleka, Drogba.
    In tur il poate scoate pe Anelka si juca doar cu un singur varf, si sa-l bage la mijloc pe Mikel.

    Pacat ca Cole e suspendat pentru prima mansa...

    Il poate baga si pe Alex, macar sa-l sperie pe Messi

  5. #26
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Ai vazut macar un meci al Barcelonei in acest sezon ?
    Barcelona are toate atuurile sa treaca de Chelsea . Forta ofensiva a Barcei este pur si simplu uluitoare . Chelsea chiar daca va juca cum a facut-o cu L'pool nu are sanse .
    Dar defensiva Barcelonei cum sta? Atacul Barcelonei care e stralucitor nu crezi ca se va lovi de o anumita defensiva a lui Chelsea? Eu zic sa asteptam partida si apoi sa vorbim... Meciul e foarte echilibrat... Normal as vrea Chelsea in finala dar Barcelona il are pe Messi... Nu stiu ce va fi. May the best team win!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  6. #27
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Aparare fragila contra atacanti masivi si puternici(no-brainer) cred ca o sa conteze cine da mai multe goluri...daca CHelsea se pune bine in teren nu o vad bine pe Barcelona...
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  7. #28
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,870
    Reputatie
    0
    momentan chiar nu stiu ce sa zic...
    1. barca a defilat pana acum in CL, dar a avut o grupa usoara, apoi le-a intalnit pe lyon si bayern...
    2. chelsea e o echipa puternica si pana acum le-a scos pe juventus si liverpool, deci e ceva...
    3. returul se joaca pe stamford bridge...
    4. barca il are pe messi...

    in primul meci pe camp nou o sa bata barca...totul depinde cu cat, ptr ca in retur va avea o misiune foarte dificila...in schimb daca nu bate pe camp nou, chelsea se califica zic eu...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #29
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    YoNutZ daca Bayer e echipa slaba...inseamna ca te minti singur.Barca a facut-o sa para slaba.Carvalho e ezitant,Bosingwa e cam slabut,Ivanovic e doar un foc de paie iar Terry nu e atat de bun precum il lauda presa.Stii cate goluri au impreuna Messi,Eto'o si Henry in acest sezon?Presupun ca da.

  9. #30
    senior mes_que_un_club's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    galati
    Posts
    245
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    YoNutZ daca Bayer e echipa slaba...inseamna ca te minti singur.Barca a facut-o sa para slaba.Carvalho e ezitant,Bosingwa e cam slabut,Ivanovic e doar un foc de paie iar Terry nu e atat de bun precum il lauda presa.Stii cate goluri au impreuna Messi,Eto'o si Henry in acest sezon?Presupun ca da.
    stiu eu stiu eu ! cumva 85?
    M..E GIGI augh augh augh

  10. #31
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Barcelona este cea mai buna echipa din lume in momentul asta.

    Dupa dubla din semifinala o sa spuneti ca si Chelsea este la fel de slaba ca si Lyon si Bayern.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #32
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,072
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    YoNutZ daca Bayer e echipa slaba...inseamna ca te minti singur.Barca a facut-o sa para slaba.Carvalho e ezitant,Bosingwa e cam slabut,Ivanovic e doar un foc de paie iar Terry nu e atat de bun precum il lauda presa.Stii cate goluri au impreuna Messi,Eto'o si Henry in acest sezon?Presupun ca da.
    Bayern raportata la Barcelona,M.U,Liverpool, este o echipa slaba.
    Bayern intra in randul echipelor gen Lyon,Roma,Arsenal care se bucura de banii castigati in primavara europeana.
    Acesta este telul lor de fapt este unul din motivele infiintarii Ch.Leag.

    Barça este o echipa generoasa in stilul ce il presteaza.
    Chelsea odata cu venirea lui Hiddink este o echipa foarte speculanta.
    Daca o sa treaca cumva de Barça nu ma indoiesc ca o sa se faca cu aportul important al lui Drogba.
    Last edited by iulian_1976; 16th April 2009 at 17:34.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #33
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Barcelona este cea mai buna echipa din lume in momentul asta.
    si Nadal e cel mai bun din lume da asta nu inseamna ca nu mai pierde meciuri.Asa si aici orice se poate intampla poate prinde o zi mai proasta si ii spulbera Chelsea

    Si mai sunt aproape 2 saptamani pana la primu meci ,si se pot intampla multe ,poate se accidenteaza Messi de exemplu si atunci se schimba lucrurile.

  13. #34
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Eu ii vad castigatori anul asta.
    Urmaresc atat fotbalul spaniol, cat si pe cel englez, dar cum joaca Barcelona anul asta n-am vazut de mult. Spectacol nu alta.
    Ca o curiozitate, atat Barcelona, cat si Manchester United sunt echipele mele favorite din cele doua campionate.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #35
    Nerazzuro Anarchy1slayer's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Iasi
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Foarte multa lume da putine sanse lui Chelsea. Ma amuza unii care zic ca Barcelona e cea mai tare , spulbera tot ce prinde si tot asa. Oameni buni eu zic Chelsea e o echipa puternica si nu de calibrul lui Lyon sau Bayern. 2 la mana fotbalul englez este totusi peste cel spaniol la ora actuala , dovada cele 3 echipe englezesti care sunt in semifinala ( nu m-as mira sa asistam din nou la o finala englezeasca ). Multi zic ca Barcelona are un atac letal ( Henry - Messi si Eto ) probabil are , dar depinde si peste ce aparare dau. Chelsea are o aparare solida care nu primeste mai mult de 2 goluri ( exceptie meciul cu Liverpool si As Roma ). Probabil fanii barcelonei au vazut meciul Fc Barcelona - Atletico Madrid , cand si-a luat-o frumos in freza Barca pe Vicente Calderon. Chelsea merita anul asta parerea mea sa castige CL .. mai ales ca are si un antrenor pe masura

  15. #36
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    ^vezi ca la Chelsea Bolton le-a dat 3 goluri in 8 minute

    Probabil ca Barcelona se va califica dar nu ii va fi usor .

  16. #37
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    se intampla 1 meci 2 mai Eko ...dar nu la nesfarsit, ne revenim noi, important este sa mearga atacul

  17. #38
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    se intampla 1 meci 2 mai Eko ...dar nu la nesfarsit, ne revenim noi, important este sa mearga atacul
    se va intampla si sambata sper :d

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Smile

    Eu cred ca va fi o finala Barcelona-Manchester mai ales ca cele 2 echipe sunt pe val in momentul de fata
    Last edited by ChampionsLeague; 25th April 2009 at 16:33.

  19. #40
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu asa sper
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  20. #41
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    sperati degeaba

    pacat ca nu poate juca Arshavin

    p.s vezi ca Manchester nu e pe niciun val in momentul de fata.

  21. #42
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    eko, asa-i ca se repeta finala din 2006 ?
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •