View Poll Results: Ce FD-uri v-au placut in sezonul 2008-2009?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Oksana DOMNINA / Maxim SHABALIN

    5 83.33%
  • Isabelle DELOBEL / Olivier SCHOENFELDER

    1 16.67%
  • Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO

    3 50.00%
  • Tessa VIRTUE / Scott MOIR

    3 50.00%
  • Meryl DAVIS / Charlie WHITE

    5 83.33%
  • Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT

    1 16.67%
  • Jana KHOKHLOVA / Sergei NOVITSKI

    2 33.33%
  • Sinead KERR / John KERR

    2 33.33%
  • Federica FAIELLA / Massimo SCALI

    2 33.33%
  • Pernelle CARRON / Matthieu JOST

    2 33.33%
  • Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE

    2 33.33%
  • Emily SAMUELSON / Evan BATES

    1 16.67%
  • Vanessa CRONE / Paul POIRIER

    1 16.67%
  • alt cuplu

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Ce FD-uri v-au placut in sezonul 2008-2009?

  1. #1
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1

    Ce FD-uri v-au placut in sezonul 2008-2009?

    Ce pereche a avut cel mai bun FD in sezonul 2008-2009?

    1 Oksana DOMNINA / Maxim SHABALIN RUS Spartacus by Aram Khatchaturian
    2 Isabelle DELOBEL / Olivier SCHOENFELDER FRA The Great Gig in the Sky by Pink Floyd
    3 Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO USA Tosca by Giacomo Puccini
    4 Tessa VIRTUE / Scott MOIR CAN Great Gig in the Sky by Pink Floyd /Money by Pink Floyd
    5 Meryl DAVIS / Charlie WHITE USA Samson et Dalila by Camille Saint-Saens
    6 Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT FRA Circus (La Notte di Favola by Nicola Piovani/La Marche des Gladiateurs/Jonglage by Maxime Rodriguez )
    7 Jana KHOKHLOVA / Sergei NOVITSKI RUS Rhapsody on a Theme by Paganini by Sergei Rachmaninov / Caprice 24 by Niccolo Paganini
    8 Sinead KERR / John KERR GBR Ruled by Secrecy by Muse
    9 Federica FAIELLA / Massimo SCALI ITA Moonlight Sonata by Ludwig van Beethoven
    10 Pernelle CARRON / Matthieu JOST FRA Venez Milord by Edit Piaf /La Foule by Edit Piaf /Venez Milord by Edit Piaf
    11 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA Love Story (soundtrack) by Francis Lai, performed by Nana Mouskouri
    12 Emily SAMUELSON / Evan BATES USA Amazonic by Tonci Huljic
    13 Vanessa CRONE / Paul POIRIER CAN Doce de Coco by Jacob do Bandolim


    Propun (pt cine vrea ) pentru dansuri si o argurmentare folosind orientativ urmatoarele criterii:

    • Coregrafie:
    • Muzica:
    • Costume:
    • Interpretare:
    • Unitatea cuplului:
    • Executie si dificultate tehnica:
    Last edited by Iulya; 14th April 2009 at 16:40.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  2. #2
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    aici am mai multi favoriti
    Tessa si Scott, m-au surprins, nu ma asteptam la un program atat de special din partea lor. cred ca a fost un program conceput perfect, cu mici greseli, dar cred ca asta mi-a placut cel mai mult. coreografia a surprins f bine muzica, mie mi-a placut ca s-a schimbat muzica la final, costumele simple au evidentiat f bine elementele tehnice speciale, si au fost in perfecta armonie cu albul ghetii, o interpretare superba, de unitatea cuplului nici nu mai vorbind, cateodata nu-mi vine sa cred ca nu sunt nici frati nici iubiti si elemente f dificile
    Meryl si Charlie, mi-au placut in primul rand pt ca m-a prins muzica, si de la primii pasi nu puteam sa nu ma uit la ei, desi costumele nu mi-au placut in mod special, cred ca au interpretat f bine muzica, au avut elemente dificile, si meritau un loc mai bun
    Nath si Fab, desi am vazut acest FD de sute de ori, de fiecare data imi spun parca o noua poveste. muzica din 'la vita e bella' mereu ma pune pe ganduri, iar lumea circului este la fel de dulce -amaruie, si ei surprind f bine aceste aspecte.plus au elemente tehnice dificile, sunt tineri, frumosi...
    Jana si Sergey, la fel mi-a placut muzica si costumele, programul a fost ca un spectacol de balet rusesc...
    Pernelle si Mathieu, mi-au placut pt ca....iara muzica, m-a prins....si mi s-a parut ca si pasii se potriveau cu muzica, si costumele.erau draguti si mi se pare ca se potrivesc
    am fost putin dezamagita de fratii Kerr pt ca desi imi sunt simpatici, Fd ul lor nu m-a prins deloc, din cauza muzicii asa de deprimante
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

  3. #3
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Imi place Pink Floyd, deci in primul rand mi-au placut Tessa/Scott si apoi Isa/Oli. Desi nu ma omor dupa Davis si White trebuie sa recunnosc ca au avut un program bun la FD si i-am votat si pe ei. Si nu in ultimul rand am votat Oksana/Maxim. Imi pare tare rau ca am uitat sa-i votez pe Kerrs.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •