Page 5 of 24 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 495

Thread: VICTOR HANESCU

  1. #85
    manager
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    La Sopot

    Fin. R. Nadal 6 6

    V. Hanescu 4 4

    Sa dai cu sapca in asfalt!!!

    Chiar daca e vorba despre Rafael Nadal...

  2. #86
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Din pacate, era de asteptat. Dar poate asa are timp mai mult sa se pregateasa pe suprafata pe care se va juca la Atena. Cred ca din martie nu a mai jucat pe hard.
    Sunt tare curioasa ce isprava o sa faca la Atena la dublu cu Pavel, pt. ca nu au jucat impreuna decat un meci, pe care l-au pierdut (pe zgura parca ...)

  3. #87
    manager
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Hanescu joaca acum cu Waine Arthurs, care a castigat primul set la 4. Slabe sanse pentru Victor.

    Ceva mai tarziu va juca si Andrei Pavel cu Ivo Karlovic. Din nou, favorit nu este romanul.

  4. #88
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Din pacate, W. Arthurs il bate pe Victor 6-4 7-6.
    La ora asta are loc si meciul de dublu, in care romanii se intalnesc cu Kiefer/Schuttler, ambii cu clasamente de dublu mai bune decat ai nostri... Iar Kiefer e intr-o forma f. buna...

  5. #89
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Nemtii ii bat pe ai nostri cu 7-5 7-6...
    C-asa e in tenis ...

  6. #90
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    La forma pe care o arată Pavel şi Hănescu in ultimele 2 luni,n-au nici o şansă la US Open ...păcat de ei că sunt jucători buni.
    fan Poli Iasi,Andrei Pavel şi Hănescu

  7. #91
    Over the top junior's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Acolo unde se face cea mai bună pălincă din lume !!!
    Posts
    891
    Reputatie
    1
    ce Hanescu. nu vedetzi ca s-a dus degeaba la Olimpiada.
    cine este Arhuis? unul care îl bate pe Hanescu

  8. #92
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    nu stiu ce avem de la o vreme cam luam bataie dar ne-am revansat la gimnastica
    Tenisul este si va ramana sportul <<alb>>(si nu ma refer la echipament)

  9. #93
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Poate aveam o sansa la tenis daca mergeam tot cu gimnastele, ca sunt fete capabile…

    Junior, pe ala nu il cheama Arhuis, Haarhuis era un jucator mai demult , pe Hanescu l-a batut Wayne Arthurs…

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by junior
    ce Hanescu. nu vedetzi ca s-a dus degeaba la Olimpiada.
    cine este Arhuis? unul care îl bate pe Hanescu
    wayne arthurs este un jucator foarte bun asa ca domnule junior daca nu stii jucatorii prea bine nu mai vorbi.arthurs este un jucator stingaci serving volleyer si da cu serviciul slice foarte bine.pe hardcourt este foarte periculos asa ca victor a avut un meci f greu
    Last edited by css2; 20th September 2004 at 19:32.

  11. #95
    senior A|3x's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    timisoara
    Posts
    149
    Reputatie
    1
    deocamdata e prea slab pt primii 50
    sau inca nu e muncit cum trebe
    dar in 3 ani nu s-a vazut nici o diferenta
    la el

  12. #96
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Ce s-a mai chinuit cu canadianu ala. Victoras nu are nici viteza de executie si nici forta in lovituri, sa il puna antrenoru sa traga de fiare. Trebuie inchis in sala de forta cate o saptamana

  13. #97
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    Antrenor..... asta e nevoie...

    Eu cred ca Victor s-a suparat fara motiv cand i s-a recomandat sa-si ia un antrenor strain.

    Nu avem in Romania antrenori adevarati, trecuti prin experiente la turnee importante. Avem din pacate doar descoperitori de talente... care scot jucatori buni la nivel de juniori. Atat pot sa faca, pentru ca atat sunt obijnuiti sa faca, si nu e vina lor. Sunt multe multe exemple de tineri care se pierd atunci cand vine vorba de trecerea in ATP sau WTA....

    Daca Hanescu ar face acest pas, si ar plati un atrenor serios... atunci la potentialul sau ar putea sa ajunga lejer in primii 50. Si eu am curaj sa spun ca in primii 30.... si ce sa mai zicem de Ionita, Mergea, Tecau.... mari talente care se pierd daca nu scot capul ACUM in lumea mare a tenisului. Uitati-va la ce varsta au jucatorii din primii 20-30 in lume..

  14. #98
    manager
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Aveti idee ce se intampla la Palermo? Site-ul ATP nu e updatat, www.livescore.com doarme, de pe site-ul oficial nu am aflat nimic.

    Multumesc

  15. #99
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Ce ne doare pe noi....este ca
    Hanescu a pierdut in turul 1 la favoritul 4, DAVYDENKO, cu un sec 2-6, 5-7.
    Fara alte comentarii..... ca iar se supara Victor....

    Site-ul oricial: http://www.internazionalidisicilia.it/

  16. #100
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    De altfel... nu e prima oara cand o ia de la Davydenko ci a treia oara (a doua oara pe anul acesta) Si Pavel a pierdut tot de 2 ori anul acesta in fata lui rusul fiind foarte bun pe zgura si a avut un sezon excelent. Se pare ca a devenit "nashul" nostru

  17. #101
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Avem cam multi nasi....

    Dupa un inceput de an bun, romanii termina in stilul clasic.... si anume pierd cam tot. Poate ma contrazice Pavel, inca mai sper sa intre in primii 10 in lume..

  18. #102
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Speranta moare ultima Oricum, el a zis ca se multumeste sa termine anul in primii 20. Mai are 5 turnee grele, din alea mari. Cred ca saptamana viitoare joaca la Tokio...

  19. #103
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulia
    Speranta moare ultima Oricum, el a zis ca se multumeste sa termine anul in primii 20. Mai are 5 turnee grele, din alea mari. Cred ca saptamana viitoare joaca la Tokio...
    Anul asta nu prea mai are cum sa intre in Top 10. Poate doar la inceputul anului viitor, cine stie. Oricum, daca ramane in primii 20 avem de ce sa fim multumiti... sper insa ca e constient ca putea mai mult..

  20. #104
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Eu zic ca (teoretic) poate sa prinda si ...de ce nu... si practic. daca mai "prinde" o finala de Master Series cum a prins anul trecut la Paris .... Totul depinde de el si de cheful pe care-l are sa joace. Eu zic ca spectacolul abia acum incepe in circuitul ATP cand turneele de Mare Slam s-au terminat dar incep cle Indoor unde Pavel se simte bine .

  21. #105
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DJ Klaus
    Eu zic ca (teoretic) poate sa prinda si ...de ce nu... si practic. daca mai "prinde" o finala de Master Series cum a prins anul trecut la Paris .... Totul depinde de el si de cheful pe care-l are sa joace. Eu zic ca spectacolul abia acum incepe in circuitul ATP cand turneele de Mare Slam s-au terminat dar incep cle Indoor unde Pavel se simte bine .
    Ce bine ar fi sa ai dreptate. In principiu, daca ne luam dupa clasament ai dreptate, sanse sa intre in primii 10 mai are. Dar are nevoie din nou de cateva sferturi de finala minim la cateva turnee asa cum a reusit in prima parte a sezonului, sau chiar mai bine

    Revenind la Victor Hanescu, cum credeti ca va termina anul?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •