View Poll Results: Progresul sau Cotroceni?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Progresul

    14 66.67%
  • Cotroceni

    7 33.33%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 55

Thread: Progresul sau Cotroceni?

  1. #22
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Bucurosi de oaspeti! Aici este vorba si de locatia numita stadion. Banii erau cat de cat dar fara stadion sau cu un stadion unde chiria este de 100 de ori mai mare, peste noapte, decat se practica, prin comparatie, asta omoara orice interes. Macar sa fii fost sinceri cei de la Banca si sa fii spus, nu mai intentionam sa va dam stadionul spre folosinta, vedeti ce faceti, aveti cel mult trei ani la dispozitie sa rezolvati problema, daca nu, platiti o chirie sa va usture si tot veti pleca si daca vreti si daca nu vreti. Am observat ca esti stelist, pai daca nu se dadea ordin si MApN-ul nu contruia stadionul cu soldatii si Becali nu facea ulterior afacerea cu terenuri, ilegala pentru orice om de buna credinta, pai chiar si un club galonat precum Steaua ar fi avut probleme serioase. Speram ca cei care au inca palmaresul, o data cu sfarsitul crizei financiare, adica in vreo doi-trei ani, se vor orienta spre o zona unde pot sa construiasca si un stadion si sa puna pe rol afaceri profitabile care sa favorizeze zona, ceea ce inseamna si implicare factorilor locali, sector in acest caz. Dar cum la damboviteni... Altfel, istoria ne mai ramane si amintirile frumoase. Cat vom mai fi in viata. HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #23
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Simplu.

    Progresul=Cotroceni= Fc National.

    Primele doua idei nu isi au rostul,in opinia mea.Aceasta echipa merita sa aiba palmaresul,si locul.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  3. #24
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Si noi gandim, mai toti, tot cam asa. Din pacate, realitatea ne omoara.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #25
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaden Gil View Post
    Simplu.

    Progresul=Cotroceni= Fc National.

    Primele doua idei nu isi au rostul,in opinia mea.Aceasta echipa merita sa aiba palmaresul,si locul.
    Mai este ceva la care eu tin foarte mult. Vezi echipele de traditie AC MILAN, INTERNATIONALE MILANO, JUVENTUS TORINO, MAN. U, LIVERPOOL, etc., le recunostem intr-o transmisie televizata si datorita.... echipamentului !

    Deci : PROGRESUL (NATIONAL) = COTROCENI = BLEAU/BLEAUMARIN si emblema pe tricou a frunzei de PLATAN!

    Este o dorinta ...., o rugaminte. Luati-o ca atare !

  5. #26
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ultimul echipament bleu-albastru a fost cel de la Kappa.
    http://www.vreaucuratenie.ro/national.jpg

  6. #27
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    sc lions clean? asta miroase de la o posta a spalare de bani (lei mai exact)

  7. #28
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Buna!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #29
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Semneaza poetul clubului, la vremea aia, Goga.

  9. #30
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Era o poezie p'atunci. Progresul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #31
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    pe antet apare o stema, pe stam**** alta. cam asa mergea treaba pe vremea aia , dadea faliment cu o societate, infiinta alta, iar echipa noua lua locul celei dinainte fara sa stie prea multi. asa s-a mentinut echipa. in era post-gino nu a mai mers smecheria asta, iar rezultatele s-au vazut indata

  11. #32
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu nu cred. Indiferent cum se chema societatea comerciala ea reprezenta clubul de fotbal. BNR putea sa ii dea afara a doua zi sau sa le puna o chirie mare. Uite ca nu s-a intamplat. De ce? Nu stim. Au fost multe alte interese, chiar si de partea Bancii.

  12. #33
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Eu nu cred. Indiferent cum se chema societatea comerciala ea reprezenta clubul de fotbal. BNR putea sa ii dea afara a doua zi sau sa le puna o chirie mare. Uite ca nu s-a intamplat. De ce? Nu stim. Au fost multe alte interese, chiar si de partea Bancii.
    Aseara (08.09.2009 - Nasterea FECIOAREI MARIA !) la "Fabrica" de pe TL SPORT, Mircea Sandu a adus vorba ( apropos de realegerea lui Isarescu ) despre Complexul sportiv Cotroceni si despre desfiintarea clubului Progresul... Citez din memorie "club de traditie care a dat o mare campioana, Maria Alexandru, a avut sectii de lupte, scrima cu rezultate marcante, echipa de tenis de camp foarte valoroasa, echipe de rugbi, volei, handbal, baschet si echipa de fotbal, care s-au desfiintat toate ! Cand viceguvernator este Georgescu, care a si jucat la aceasta echipa, este de neinteles cum nu s-a putut salva acest club si cum se lasa in paragina acest frumos complex sportiv ! Pe langa meritele incontestabile...." blablabla " ii imput acest lucru lui Isarescu " I-a cam taiat macaroana blegul ala de mioderator si George Stanca care intrase in discutie, pana la urma a spus " bine, nu e problema mea..."
    Am remarcat insa pozitia lui Mircea Sandu si am vrut sa o cunoasteti si voi.
    Ce ziceti ?

  13. #34
    der Verrückte KinetiX's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    Interesant :-? tinand cont ca Sandu a jucat la noi era normal ca sa nu ii treaca greul Progresului pe langa urechi

  14. #35
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eh, e campania asta SI NOUA NE PASA. Ce naiba sa zica si el? In multe alte randuri nu a facut decat sa ne baga bete in roate. Ultimul caz, si cel mai important, banii de la FRF in urma deciziei TAS. Macar daca ii lua Iacov. Dar aia de la TAS au zis Shroj si Abiodun la Progresul si noi am vazut ula. Era de competenta FRF, imi pare rau. Iar FRF = Mircea Sandu.

  15. #36
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Si cu asta basta. Cam tarziu, Mircea Sandu!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #37
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    da. iar in cazul asta nici macar nu putem spune 'mai bine mai tarziu decat niciodata'

  17. #38
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mai bine niciodata decat prea tarziu. Asta se poate?

  18. #39
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    da, macar nu ne mai oftikm

  19. #40
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #41
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    pacat

  21. #42
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Acum imi este clar, Progresul in Cotroceni sau nu tine daca Basescu, Isarescu si Croitoru vor fi sau nu vor fi... in acest secol... Iacov stia el ceva. La fel si Tohaneanu. Nu imi amintesc care dintre ei a zis. Basescu vrea locul, cu alte cuvinte, sa fiu mai explicit. Locul cu Platani. Sa-i fie de umbra! Doamne iarta-ma! HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •