Results 1 to 20 of 20

Thread: O noua sala de Jiu-Jitsu Brazilian in Bucuresti

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    O noua sala de Jiu-Jitsu Brazilian in Bucuresti

    In incinta hotelului SIR Orhideea(Orhideelor 12B, sector 6), vis-a-vis de Carrefour Orhideea. Program: Ma si J de la 18:30, S si D de la ora 11:00.
    Dotari: saltele noi, aer conditionat, acces sala moderna fitness, instructor personal etc.
    Instructor, Stefan Gavrilescu, atestat in Brazilia
    www.jiujitsu4life.ro
    stefan@jiujitsu4life.ro
    Attached Images Attached Images
    Last edited by stefan_bjj; 7th April 2009 at 21:08.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Buna ziua,
    am dat peste anuntul dvs...ca prima intrebare as putea sa aflu ce inseamna exact atestat in Brazilia? Cat v-ati antrenat acolo, cu cine, de la cine ati primit atestare?

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Salut,as vrea sa incep si eu sa practic sportul asta,am vazut o gala de MMA la televizor si unii luptatori de akolo se antrenau in jiu-jitsu brazilian si mi s-a parut foarte ok.Cum as putea lua legatura cu voi pentru a incepe a incepe??

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Am stat aproape trei luni si m-am antrenat la sala Renovacao din Tijuca, RJ, alaturi de echipa Soul Fighters. Scoala este condusa de Bruno "Tank" Mendez, elevul lui Alvaro Mansur presedintele comisiei de arbitrii. Eu m-am antrenat doar cu Bruno si cu fratele lui Augusto. La sala mai venea si Felipe Costa, Leandro Escobar, Glover Teixeira care are un parcurs foarte bun in UFC. El s-a calificat si pentru ADCC. Antrenamente faceam zilnic inafara de week-end, asa ca mi-am propus sa fac asta si aici. Sala de aici majoritatea timpului este disponibila, se pot face antrenamente si dimineata si seara. A, atestatul l-am luat de la Bruno Mendez. La anul o sa fac si un curs de arbitrii cu Alvaro Mansur.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Salut Stefan,

    In cautarile mele legate de bjj am gasit acest forum si evident acest anut.
    Ma bucur ca esti activ si in plan virtual si abia astept sa ne putem antrena impreuna ca in trecut, mai ales ca acum experienta din brazilia sunt convins ca si-a spus cuvantul asupra tehnici si evolutiei tale in bjj.

    Pentru toti ceilalti,
    Daca locuiti in zona Regie / Grozavesti sala de bjj de la SIR Orhideea este solutia ideeala. Mergeti cu incredere si incepeti sa [puneti caramizile unei fundatii solide in bjj si lupta la sol.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Mihai, daca vrei sa incepi practicarea jiu-jitsului brazilian vino la hotelul SIR Orhideea(Orhideelor 12B, sector 6), vis-a-vis de Carrefour Orhideea. Program: Ma si J de la 18:30, S si D de la ora 11:00. O sa primesti informatii la receptia salii, care este la subsol. Ai acces deasemenea, la o moderna sala de fitness, sauna, masaj etc etc O sa revin si cu alte poze.
    www.jiujitsu4life.ro
    stefan@jiujitsu4life.ro
    Last edited by stefan_bjj; 10th April 2009 at 20:33.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Salut Stefan, mersi de reclama si te astept pe tatami. Sa-mi spui cum a fost la Craiova
    www.jiujitsu4life.ro
    stefan@jiujitsu4life.ro
    Last edited by stefan_bjj; 10th April 2009 at 20:33.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    In primul rand multumesc pentru raspuns... as mai avea o intrebare. Din pacate nu mai am timpul disponibil asa cum aveam in studentie, jobul imi ocupa foarte mult timp dar nu as vrea totusi sa renunt la pasiunea artelor martiale. E putin probabil sa pot ajunge la antrenamentele din cursul saptamanii, fiind la o ora relativ devreme, dar chiar si pentru cele din week-end va trebui sa fac un efort, de aceea intrebarea mea e in ce masura credeti ca mi-ar folosi un antrenament - doua pe saptamana, ar putea fi eficient asa?

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Ca sa-ti menti pasiunea pentru artele martiale doua antrenamente sunt de ajuns. O sa fii si intr-o forma buna fizica pt ca antrenamentul de BJJ te solicita destul de mult. Vei pleca multumit de la sala pt ca atmosfera este relaxanta si lipsita de prea multe etichete si ritualuri traditionale. Pe viitor vor mai aparea niste pozitii in program, cel mai probabil L-MI-V de la 20:00 si dimineata pt cei care vor sa faca performanta. Asta in timp. Tot in timp se vor forma si grupe de Submission Wrestling si probabil MMA.

  10. #10
    incepator adrianeke's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    romania
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    salut stefan si bine ca ai deschis sala, cu cat mai multe cu atat mai bine pt BJJ

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Hey

    Salut,

    Interesant. Cred ca m-ar tine putin in forma acest sport. In sensul asta pot sa spun ca vreau sa incep si eu sa vin la sala, dar foarte important, se va incepe si lucrul de dimineata sau nu? E necesar de stiut sigur, deoarece altfel eu nu pot ajunge. Din cauza programului incarcat, evident.
    Deci, astept un raspuns. Sal...

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Trebuie doar sa-ti faci abonament. Acesta e valabil o luna si are 12 sau 8 sedinte. O sa apara si varianta abonamentului nelimitat. Dimineata deja se face antrenament. Eu sunt disponibil aproape tot timpul. Respir BJJ.

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Salutare la toata lumea,

    Dupa o minivacanta, cursurile de jiu-jitsu brazilian au reinceput.
    Programul este urmatorul: Marti si Joi de la ora 18:30 si Sambata si Duminica de la ora 12
    Taxa este 80 de Ron
    Sambata este un antrenament deschis catre sparring, in special No-Gi (fara kimono)

    Va astept

    http://www.jiujitsu4life.ro

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Programul salii s-a modificat prin adaugarea unei noi serii la antrenamentul obisnuit:
    Seria 1 - martea si joia de la 18:30, sambata de la 12:30 si duminica de la 12:00
    Seria 2-a - miercurea si vinerea de la 20:00, sambata de la 12:30 si duminica de la 12:00
    Seria de dimineata ramane flexibila: miercurea si vinerea de la 12:00
    Mentionez ca sambata se face antrenament de NoGi (doar in short si rashguard sau tricou).

    O seara placuta si va astept la antrenament!

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    salutare,la aceasta sala nu se face si antrenamente MMA....sau unde as putea sa gasesc o sala tot prin zona aceea

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    sala s-a mutat intr-un loc nou, complexul SIR de la Lujerului
    in viitor, va exista un antrenament dedicat MMA-ului, sambata
    cei care vor sa se dedice MMA-ului trebuie sa priveasca foarte serios lupta la sol, acesta fiind lucrul cu care ar trebui sa se inceapa
    binenteles, daca in paralel, mai faci cateva ore de striking e ok
    intra pe site si vei gasi si noul orar si locatia

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Aha este foarte bine as vrea sa vin la sala din complexul sir din lujerului , din cate am inteles trebuie sa fac jiu-jitsu si striking pt a fi totul ok . Intrebarea este daca la acea sala unde fac jiu-jitsu pot face si striking ? ca ar fi perfect

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    sambata o sa facem MMA, al doilea antrenament
    vino sa vezi un antrenament si sa stam de vb
    te astept pe tatami

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    deci la complexul SIR de la lujerului la ce ora sa vin? multumesc

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Ma si J de la 19:30
    S si D de la 12:00
    abonament 80 ron 12 sedinte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •