View Poll Results: Care credeti ca ar fi cel mai potrivit antrenor pentru Steaua?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Piturca

    3 10.34%
  • Halagian

    4 13.79%
  • Jenei

    2 6.90%
  • lacatus

    10 34.48%
  • Andone

    3 10.34%
  • Zenga

    7 24.14%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 57

Thread: Antrenor pentru Steaua

  1. #1
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1

    Antrenor pentru Steaua

    Becali repeta gresala facuta cu Olaroiu. Il aduce pe Zenga ,care era comis-voiajor pentru aparate de bronzat dupa cum am aflat de la unele posturi TV, cu 2-3 zile inainte de inceperea campionatului. Nu stiu ce-a gasit la italian. Crede ca orice fost mare jucator de fotbal este si antrenor mare? Nici macar Hagi nu este. de altfel nici Piturca.
    Exista un antrenor adevarat dar cred ca nu a fost dispus sa colaboreze cu noua conducere a Stelei...
    Este cel mai bun antrenor roman prin prisma rezultatelor si este oradean...
    De la el a ciupit si Iordanescu. Emerich Jenei.
    De asemenea e curios cum antrenorii portarilor sint de la Craiova,Pitesti si nu dintre fostii portari ai Stelei. Oare de ce?
    Last edited by <vasile>; 9th August 2004 at 18:01.

  2. #2
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    meshtere, ce-ar fi fost Jenei fara Vali? mai spune-mi ceva din palmaresul lui si o sa te cred, poate nu am eu informatiile necesare

    p.s. - tu ai auzit de Teasca?
    Last edited by gigel_bucur; 9th August 2004 at 21:52.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    S-a vazut acu cativa ani ce poate Ienei. Vremea lui s-a dus.Imi pare rau dar a fost o tampenie din partea lui jiji sa-i dea cu flit lu Piturca,mai ales ca variantele cat de cat apropiate erau ocupate(Andone si Rednic). Ne ducem dracu cu playboyu' asta de italian.
    The beauty of perfection is the difficulty in reaching it.

  4. #4
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    voi nu vedetzi ma ca isi bate joc de voi?Nu tzine cont de parerea voastra deloc....din contra...va amenintza....ce va tot agitatzi atata cu antrenorul?ca tot ce facetzi e in zadar!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  5. #5
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    daca vine andone in ghencea o sa fie huiduit chiar daca o sa faca treaba buna

  6. #6
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Ce sa caute Andone in Ghencea? Mai baieti, ati luat-o pe ulei? Sau Rednic? Mai si ganditi inainte sa vorbiti.
    Mai vasile, esti si tu cumva din Oradea, de-l sustii pe Jenei? S-a cam dus vremea lui, fotbalul s-a schimbat de cand avea el rezultate.
    Iar poll-ul tau e cam ... degeaba. Steaua are antrenori acum. Si mai lasati-l in pace pe Zenga, macar vreo 5 etape. Sau vreti sa castige campionatul in 2 etape? Nu vedeti ca orice jucator/antrenor asupra caruia se creeaza presiuni si multe asteptari, nu mai da rezultatele asteptate? Si Andone a inceput prost cu Dinamo, dar a fost lasat in pace!

    Cine a inceput bine in acest campionat? Raspuns: Echipele fara pretentii, fara vedete si fara presiuni: Farul, Rapid, FC National.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca Zenga ar trebui lasat in pace sa lucreze, iar daca la sfarsitul turului rezultatele nu sunt satisfacatoare sa fie adus Lacatus, caruia nu i s-a dat nici o sansa pana acum.

  8. #8
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Un alt thread aiurea si rau intentionat. Ce usor e sa improsti cu noroi. Daca toti ar face la fel ca <vasile>, ar fi aicea numai threaduri "Noul antrenor al lui Dinamo - Grigoras" sau "Il Muce" sau alte tampenii d-astea .... ce prostie de thread.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Lacatush
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  10. #10
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    meshtere, ce-ar fi fost Jenei fara Vali? mai spune-mi ceva din palmaresul lui si o sa te cred, poate nu am eu informatiile necesare

    p.s. - tu ai auzit de Teasca?
    Meshtere cine e Vali? Iar Teasca parca a murit. Palmaresul lui Jenei e mai bun si decit al lui Lucescu. Are cupe si campionate cistigate plus cupa a mare. Nu cred ca Jenei e chiar atit de batrin pentru fotbal.dar nu accepta situatia de la Steaua.

    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    voi nu vedetzi ma ca isi bate joc de voi?Nu tzine cont de parerea voastra deloc....din contra...va amenintza....ce va tot agitatzi atata cu antrenorul?ca tot ce facetzi e in zadar!
    Nu stiu pe cine ameninta. Cei care fac parte din grupurile de suporteri ai cluburilor care se milogesc pentru bani pe la conducatorii cluburilor chiar o merita.
    Personal n-am mai fost pe stadion d'inainte de revolutie. Mi se pare stupid sa dai atitia bani pentru fotbalul de divizia A.E pacat si de timp. Mafiotii fac legea si in fotbal,indiferent de club . N-are rost sa crezi ca la Rapid e altfel.

    Quote Originally Posted by sames44jc
    daca vine andone in ghencea o sa fie huiduit chiar daca o sa faca treaba buna
    andone a discutat chiar pe tema asta. A spus ca ar face-o desi stie ca nu va fi bine primit de suporteri. dar el vede problema din punct de vedere profesional. Nu conteaza clubul dar a spus ca n-ar saruta steagul...
    Si-ar face meseria cit poate de bine. Cit priveste tribuna este un spectacol jalnic indiferent de stadion. Injuraturi si lozinci care fac sa roseasca oamenii de bun simt.

    Quote Originally Posted by armin
    Ce sa caute Andone in Ghencea? Mai baieti, ati luat-o pe ulei? Sau Rednic? Mai si ganditi inainte sa vorbiti.
    Mai vasile, esti si tu cumva din Oradea, de-l sustii pe Jenei? S-a cam dus vremea lui, fotbalul s-a schimbat de cand avea el rezultate.
    Iar poll-ul tau e cam ... degeaba. Steaua are antrenori acum. Si mai lasati-l in pace pe Zenga, macar vreo 5 etape. Sau vreti sa castige campionatul in 2 etape? Nu vedeti ca orice jucator/antrenor asupra caruia se creeaza presiuni si multe asteptari, nu mai da rezultatele asteptate? Si Andone a inceput prost cu Dinamo, dar a fost lasat in pace!

    Cine a inceput bine in acest campionat? Raspuns: Echipele fara pretentii, fara vedete si fara presiuni: Farul, Rapid, FC National.
    Se vede ca esti aparut dupa ultima ploaie. N-are rost sa-ti raspund.

    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Un alt thread aiurea si rau intentionat. Ce usor e sa improsti cu noroi. Daca toti ar face la fel ca <vasile>, ar fi aicea numai threaduri "Noul antrenor al lui Dinamo - Grigoras" sau "Il Muce" sau alte tampenii d-astea .... ce prostie de thread.
    esti sigur ca te referi la "Antrenor pentru Steaua"?

    Vezi ca ti-a sarit si "il Muce" din nas sau din gura... Care e legatura?
    Crezi ca la un club poate antrena doar un fost sportiv al clubului?
    vezi cazul lui Lucescu la Rapid, alui Rednic, dan Petrescu ,balint plus provincia.Pastreaza-ti aprecierile pentru propria-ti opera.
    Last edited by IlMILAN; 12th August 2004 at 16:58. Reason: Exista butonul edit

  11. 11th August 2004, 14:02

  12. 11th August 2004, 14:07

  13. 11th August 2004, 14:09

  14. 11th August 2004, 14:25

  15. #11
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by <vasile>
    Meshtere cine e Vali? Iar Teasca parca a murit. Palmaresul lui Jenei e mai bun si decit al lui Lucescu. Are cupe si campionate cistigate plus cupa a mare. Nu cred ca Jenei e chiar atit de batrin pentru fotbal.dar nu accepta situatia de la Steaua.
    Pesemen se refera la Valentin Ceausescu. Dar asta e oricum o aberatie - sa zici cum ca Jenei datoreaza lui Valentin succesele ca antrenor. Contrexemplu: cind a dus Romania in sferturile europenelor, in 2000, Jenei nu mai avea demuuuult tangente cu "Vali".

  16. #12
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    <vasile>, Olaroiu si Zenga sunt antrenori buni, daca sunt lasati sa faca treaba. Voi ati fost pacaliti de Piturca o gramada de ani, el fiind omul care l-a sapat pe Olaroiu, dar ati tacut malc. Zenga nu trebuia sa accepte sa vina la Steaua de pe o zi pe alta, necunoscand jucatorii, la un club cu pretentii de rezultate imediate, de la locul intai in sus si cu o galerie obsedata de numele unui fost mare jucator, dar nul in ale antrenoratului. Walter a facut treaba buna la National, dar a trebuit sa parasesca fotbalul miortic, fortat de mitici incompetenti si plini de invidie mioriticodamboviteana, interesati mai mult de bovarisme decat de a sprijini introducerea modernului si a unei noi mentalitati in fotbalul autohton. Pur si simplu, signore Zenga nu a mancat salam cu soia, asta i se poate reprosa. Armine, tu consideri Rapidul o echipa fara pretentii... Poate-mi definesti tu ce inseamna o echipa cu pretentii. Ti-as mai vinde un pont, daca Steaua ar fi avut mijlocul unei echipe fara pretentii ca FC National, nu stiu daca ati fi castigat, dar garantat n-ati fi pierdut meciul, caci batalia ati pierdut-o in zona strategica a jocului, mijlocul terenului. De ce a ajuns Steaua in impasul asta? Pentru ca a incaput pe mana unui oier si gainar, in sensul propriu al cuvantului, care se crede politician si filozof, dar uita sa se uite putin in oglinda ca sa-si surprinda nimicnicia. De asemeni ati avut un antrenor pe numele lui Piturca care si-a ascuns intentiile, daca le a avut vreodata, dupa bretonul de imberb demodat. Cu astia doi nu se face fotbal, se face circ...de prost gust. Si ceva barbut, bineinteles. La cazinou cu ei, poate asa isi va pierde Jiji latifundiile si va va lasa in pace. Steaua merita mai mult.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #13
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Cel mai potrivit antrenor ar fi fost Stoichita. Este unul dintre cei mai experimentati antrenori romani si era si liber de contract. Ar fi fost un antrenor excelent pe perioada lunga. Pe Zenga nu cred ca-l prinde anul viitor in Ghencea. In plus, este stelist si ultimul antrenor care a castigat titlul cu Steaua inainte de era Piturca. Din pacate, Stoichita nu este apreciat cum trebuie in Romania. In orice caz, cred ca Gigi ar fi trebuit sa numeasca un antrenor roman si nu pe Zenga.

  18. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si eu cred ca Stoichita ar fi fost o alternativa foarte buna. El a mai fost in Ghencea si a facut treaba buna pe unde a fost si cunoaste mentalitatea jucatorului din fotbalul intern.

    Nu stiu daca Stoichita este stelist, ci cred ca mai degraba este mercenar. El a fost candva jucator la Dinamo, pentru scurt timp. Asta nu l-a impiedicat sa faca performanta la Steaua.
    Last edited by iulian; 24th August 2004 at 22:01. Reason: wash your mouth
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. 11th August 2004, 19:26

  20. #15
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Din pacate linga giulesti
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    <vasile>, Olaroiu si Zenga sunt antrenori buni, daca sunt lasati sa faca treaba. Voi ati fost pacaliti de Piturca o gramada de ani, el fiind omul care l-a sapat pe Olaroiu, dar ati tacut malc. Zenga nu trebuia sa accepte sa vina la Steaua de pe o zi pe alta, necunoscand jucatorii, la un club cu pretentii de rezultate imediate, de la locul intai in sus si cu o galerie obsedata de numele unui fost mare jucator, dar nul in ale antrenoratului. Walter a facut treaba buna la National, dar a trebuit sa parasesca fotbalul miortic, fortat de mitici incompetenti si plini de invidie mioriticodamboviteana, interesati mai mult de bovarisme decat de a sprijini introducerea modernului si a unei noi mentalitati in fotbalul autohton. Pur si simplu, signore Zenga nu a mancat salam cu soia, asta i se poate reprosa. Armine, tu consideri Rapidul o echipa fara pretentii... Poate-mi definesti tu ce inseamna o echipa cu pretentii. Ti-as mai vinde un pont, daca Steaua ar fi avut mijlocul unei echipe fara pretentii ca FC National, nu stiu daca ati fi castigat, dar garantat n-ati fi pierdut meciul, caci batalia ati pierdut-o in zona strategica a jocului, mijlocul terenului. De ce a ajuns Steaua in impasul asta? Pentru ca a incaput pe mana unui oier si gainar, in sensul propriu al cuvantului, care se crede politician si filozof, dar uita sa se uite putin in oglinda ca sa-si surprinda nimicnicia. De asemeni ati avut un antrenor pe numele lui Piturca care si-a ascuns intentiile, daca le a avut vreodata, dupa bretonul de imberb demodat. Cu astia doi nu se face fotbal, se face circ...de prost gust. Si ceva barbut, bineinteles. La cazinou cu ei, poate asa isi va pierde Jiji latifundiile si va va lasa in pace. Steaua merita mai mult.
    Piturca a stat prea mult la Steaua si s-a cam plafonat. Jocul merge cind jucatorii sint in buna dispozitie. Nu se vede contributia de strategie a omului de pe banca. Zenga e un dandy,are preocupari extrasportive dubioase-afacerea Cocaina-care priveste de sus si Romania si fotbalul de la noi dar cel italian e cam acru pentru el.
    Nici Lacatus nu cred ca ar reusi la Steaua care e o echipa prea mare pentru un antrenor tinar,fara experienta si care nu are un tata cu care sa comunice la telefon. la Steaua trebuie o mina forte care sa-i faca sa alerge asa cum se alerga la Steaua inainte sa vina Hagi,atunci cind doar portarul nu marca goluri.
    Nu pare nici Aliuta prea dispus la efort iar daca piticu' nu-i in forma e nasol pentru Steaua. Oprita nu prea mai joaca desi el are merite mari ca Raducanu a fost golgeter. Are stilul care nu prea se vede la Steaua:muncitor,insistent si altruist si modest. Probabil ca asa cum se intimpla cu politicienii scandalizati ca lumea nu merge sa voteze asa ar trebui si la fotbal:sa joace cu tribunele goale. Nu cred ca patronii ar fi totusi prea deranjati. Nu din bilete ies banii.
    Eu vad fotbal cam din '60. Existau celebrele "cuplaje" stricate pina la urma de progresul care s-a dus in B. Veneau foarte multe femei la meciuri si bineinteles copii. Nu existau scandari obscene si desi neplatiti in valuta forte fotbalistii puneau mai mult osu'. aveau placerea de a juca. Acum se pare ca dupa ce se trezesc plini de bani,in prim-planul presei pierd din bucuria de a juca. Nu stiu ce antrenor ar putea la Steaua sa-si impuna punctul de vedere dar mai ales sa aiba unul.

  21. #16
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga
    Pesemen se refera la Valentin Ceausescu. Dar asta e oricum o aberatie - sa zici cum ca Jenei datoreaza lui Valentin succesele ca antrenor. Contrexemplu: cind a dus Romania in sferturile europenelor, in 2000, Jenei nu mai avea demuuuult tangente cu "Vali".
    Valentin Ceausescu n-a facut decit sa contrabalanseze presiunea lui dinamo asupra arbitrilor,presiune care exista si acum. Dar nu avea cum sa aranjeze meciurile internationale ale Stelei.Prostii,bineinteles.Uitasem din palmares si SuperCupa Europei si o finala intercontinentala pe care Lucescu inca n-a apucat sa o joace cred,sau gresesc?

  22. #17
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Din pacate linga giulesti
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    meshtere, ce-ar fi fost Jenei fara Vali? mai spune-mi ceva din palmaresul lui si o sa te cred, poate nu am eu informatiile necesare

    p.s. - tu ai auzit de Teasca?
    Ce inseamna moderator?

  23. #18
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mike-, sunt de acord cu multe din cele spuse de tine, cu o singura exceptie. Nu Progresul a stricat cuplajele, ci cine a avut grija sa-i trimita in B. Cine a mai vazut o echipa bancara in era comunismului multilateral dezvoltat. Deci, sa eliminam elementele straine de doctrina marxistleninista. Afara cu ei, to'arasi! Ceea ce s-a si intamplat. De asemeni, ma indoiesc ca afacerea cocaina a existat in realitate si aici ma refer la realitatea din ziarele dambovitene. Se pare ca acesta afacere este mai degraba o urmare a unei comenzi politice, care nu il avea in vizor pe Zenga. Dandy, dar cu idei moderne si mentalitate de profesionist. Prefer ca antrenorul sa merga la femei, treaba lui, decat sa dea cu babaroasele si sa-si etaleze, pe langa bretonul tamp, ghiulul de prost gust si unghia netaiata de la degetul cel mic. Si nu uita, femeile veneau la meci sa vada minunea blonda, pe numele lui, Dumnezeu sa-l odihneasca, Viorel Mateianu. O tempora, o viciaes!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  24. #19
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Pai Progresul erau "bancari" numai cu numele - numele intreg era Progresul-Vulcan, deci o echipa a oamenilor muncii de la Uzinele Vulcan. Care va sa zica, interesul era sa ramina in A Progresul-Vulcan, sa arate fortza muncitorimii romane, nu?

  25. #20
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Echipa a fost infiintata de functionarii Bancii Nationale, iar stadionul si Parcul apartine si acum BNR. Ion Avram si Vulcanul au sustinut echipa de ochii lumii, pe vremea aceea Progresul inca avand cateva mii de suporteri. Dintr-o echipa departamentala a devenit echipa unei intreprinderi. Daca bancii i s-ar fi dat voie sa sustina echipa asa cum o facea armata sau MI cu echipele lor, pai..., concluziile le tragi singur. Progresul, dar mai ales Rapidul, au fost echipe cu sustinere...muncitoreasca, dar tara era condusa de...ai ghicit, de cine. Cat despre clasa muncitoare numai in paradis nu a ajuns. Nu asta era scopul, to'arasi.

    ...apartin si acum...
    Last edited by IlMILAN; 12th August 2004 at 00:04.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  26. 11th August 2004, 23:54

  27. #21
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nu e chiar asa de important ce antrenor e ...
    jucatorii treb` sa traga tare de ei pentru club si pentru viitorul lor ...
    multã lume... PUÞINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •