View Poll Results: CONSIDERATI CA FEDERATIA SABOTEAZA NATIONALA ?

Voters
84. You may not vote on this poll
  • NU

    9 10.71%
  • DA

    3 3.57%
  • da

    5 5.95%
  • nu

    5 5.95%
  • FC Porto

    3 3.57%
  • AC Milan

    8 9.52%
  • Florin Bratu

    4 4.76%
  • Emanuel Godfroid

    3 3.57%
  • Lucian Sanmartean

    4 4.76%
  • Mirel Radoi

    0 0%
  • Petre Marin

    0 0%
  • Giani Kirita

    1 1.19%
  • Claudiu Raducanu

    0 0%
  • Florin Prunea

    1 1.19%
  • Marian Aliuta

    2 2.38%
  • Ianis Zicu

    1 1.19%
  • A.C. MILAN

    9 10.71%
  • REAL MADRID

    3 3.57%
  • INTER

    1 1.19%
  • MANCHESTER

    2 2.38%
  • BARCELONA

    0 0%
  • VALENCIA

    0 0%
  • PORTO

    1 1.19%
  • AJAX

    1 1.19%
  • BAYERN MUNCHEN

    0 0%
  • da

    12 14.29%
  • nu

    6 7.14%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: OMOR PE BILETE LA CRAIOVA

  1. #1
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    OMOR PE BILETE LA CRAIOVA

    ESTE O CRIMA SA INTERZICI ACCESUL SUPORTERILOR LA MECIUL NATIONALEI.
    FRF A DECIS CA MECIUL SA FIE URMARIT DOAR DE 20 000
    DE SPECTATORI IN LOC DE 40 000.
    DUPA CE A DECIS CA NATIONALA SA JOACE IN MOCIRLA SI IN NISIP IATA CA FRF CONTINUA SA SABOTETZE NATIONALA

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    salut blue
    n-ar fi exclus sa auzim dupa meciul de sambata ca stadioanele din tara nu sunt "bune" pt. meciurile nationalei, datoriya faptului ca nu vin suporterii la meci ............ asa cum vin in bucuresti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu nu pot sa cred chestia asta, ca "FRF A DECIS CA MECIUL SA FIE URMARIT DOAR DE 20 000 DE SPECTATORI IN LOC DE 40 000", poate ca au pus in vanzare doar atatea bilete, restul o sa fie invitati si pilosi care vor intra gratuit pe stadion, care va fi cu siguranta plin cu 35.000 de suporteri ai tricolorilor. Chestia asta, cu bilete puse in vanzare la jumatate din capacitatea stadionului a practicat-o FRF si la meciurile cu Norvegia din Ghencea si cel cu Danemarca de pe 23 August, si tot au fost pline ochi stadioanele...

  4. #4
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Federatia si-a batut joc de meci ,incredibil de putine bilete puse in vanzare.Si Dinel este foarte vinovat desi este si supus unor presiuni foarte mari.Aud ca partidele politice si-au cumparat bilete .Ce sa caute politicienii aia la meci ca de strigat nu striga ca nu pot de burdihane si de gushe. Gonesc suporterii si de pe stadioane. Este incredibil ce a ajuns aceasta tara.
    Iar numarul foarte mic de bilete pe care l-a stabilit federatie c a si nenorocirile din Ghencea si 23 august poate sint dirijate.Cine stie daca nu cumva sandu si dragomir nu au primit bani ca Romania sa nu se califice.Pare nebunesc dar si gesturile lor sint tot nebunesti

  5. #5
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Intrebare pentru craioveni : tampenia aia aparuta in presa precum ca primarul Craiovei ar distribui biletele la meci prin sindicat e cumva adevarata, sau e o inventie destinata sa-l 'acopere' pe M. Sandu ?

  6. #6
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    E adevarat faptul ca stadionul 'Ion Oblemenco' nu are decat 25502 locuri pe scaune ? Daca se confirma, atunci FRF are dreptate, fiindca din cate stiu UEFA nu permite vanzarea unui numar de bilete mai mare decat numarul de scaune existente pe stadion minus 10 %.

  7. #7
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    adbogdan are dreptate!

  8. #8
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    nu,este eronata cifrata ta. Capacitatea reala a stafionului este de 29.500
    si credeam ca nu mai este un secret pentru nimeni

  9. #9
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    primarul nu are nici o treaba, dinel a impartit si el aiurea biletele.Chestia este ca oricum s-a stabilit o cifra de doar 20 000 de bilete de catre federatie si asta este intradevar straniu

  10. #10
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    mai sorin ... se vede ka esti oltean ka nu intelgi ce zice ala mai sus ... ala se refera la locuri pe scaune! nu la orice fel de locuri ...!!!! ???? !!!! citeste mai bine inainte sa raspunzi! hai la revedere

  11. #11
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Sper intr-o victorie la Craiova.Tin sa va anunt ca am sa vad meciul la Oslo !!! Dorin

  12. #12
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pe ce program vezi meciul Dorine ca Ro1 il codeaza?

  13. #13
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Pe teren sau daca vrei din tribuna . Stau la ca 180 km de Oslo... Dorin

  14. #14
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1

    pentru riva

    riva, se vede ca esti mai incet...la minte. si eu tot la locuri pe scaune ma refeream. Nu sint scaune lipsa pe Central iar asta e capacitatea reala.Poti da, foarte simplu, un tf la sediul clubului ;nu cred ca te costa asa de mult iar numarul il ai chiar pe acest site. Cifra aparuta pe site este insa eronata.Se mai intampla si la case mai mari.

    Cand vei inceta sa faci pe fudulul (cica prostul nu e prost destul pana nu e si fudul) poate vei intelege. E drept, Centralul e mai mare ca stadionul din Bistrita si tu poate n-ai vazut prea multe stadioane la viatza ta si esti mai derutat

    Dar nu-i nimic, acum ai aflat si esti mai cult si mai "dastapt" acum, tot semeni tu cu Garcea

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Sorine, de ce esti oltean?

    ESTE FOARTE ADEVARAT CA MODUL IN CARE S-A FACUT VANZAREA DE CATRE DINEL ESTE RUSINOS. SI TOTUSI, NUMARUL DE BILETE ESTE FOARTE MIC. CAPACITATEA STADIONULUI CHIAR ESTE DE 29 500 SI NU DE 25 OOO IAR CA LASI NEOCUPATE 10 000 DE LOCURI ESTE STRIGATOR LA CER. HAI CA DAU CITEVA SUTE BOSNIECILOR, MAI LASA LIBERE 5% DIN CAPACITATE CICA PENTRU SIGURANTZA. DAR ATENTIE, IN CELE 20 000 DE BILETE SINT INCLUSE SI CELE ALE POLITICIENILOR ,ALE ALTOR GALERII DIN TARA. ASTA ESTE NUMARUL DE SPECTATORI PE CARE IL VREA FEDERATIA!!!!!!!!!


    P.S.: vezi tu riva, daca erai oltean,pricepeai, dar cum nu esti...mai greu tata
    auzi, da' tu sa nu te lasi, sa citesti de mai multe ori...pana pricepi
    pari ganditor da' si cainele meu e ganditor si are o privire inteligenta Hai , sa ai noroc in viatza!

  16. #16
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    ce alta eticheta poate primi federatia cu nashul in frunte daca am ajuns sa jucam pe Ghencea ca la Calugareni sau pe Lia Manoliu ca la Acapulco iar acum ,colac peste pupaza, se interzice accesul pe stadion a celui mai frumos si mai fierbinte public ,cel de la Craiova.
    Inainte de a-si da Iordanescu demisia, trebuiau sa si-o dea demult Sandu si Dragomir dar asa e in Romania, hotii conduc iar prostimea tace si inghite toate hapurile pe care i le ofera mai-marii zilei.
    Vad aici, chiar un curent de intelegere a situatiei bazat in unele cazuri pe proasta informare sau chiar pe invidie intr-unul din cazuri. Dar nici asta nu e o noutate. Sintem in Romania, sa incercam sa strigam :
    Hai Romania!

  17. #17
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Blue
    Sorine, de ce esti oltean?

    ESTE FOARTE ADEVARAT CA MODUL IN CARE S-A FACUT VANZAREA DE CATRE DINEL ESTE RUSINOS. SI TOTUSI, NUMARUL DE BILETE ESTE FOARTE MIC. CAPACITATEA STADIONULUI CHIAR ESTE DE 29 500 SI NU DE 25 OOO IAR CA LASI NEOCUPATE 10 000 DE LOCURI ESTE STRIGATOR LA CER. HAI CA DAU CITEVA SUTE BOSNIECILOR, MAI LASA LIBERE 5% DIN CAPACITATE CICA PENTRU SIGURANTZA. DAR ATENTIE, IN CELE 20 000 DE BILETE SINT INCLUSE SI CELE ALE POLITICIENILOR ,ALE ALTOR GALERII DIN TARA. ASTA ESTE NUMARUL DE SPECTATORI PE CARE IL VREA FEDERATIA!!!!!!!!!


    P.S.: vezi tu riva, daca erai oltean,pricepeai, dar cum nu esti...mai greu tata
    auzi, da' tu sa nu te lasi, sa citesti de mai multe ori...pana pricepi
    pari ganditor da' si cainele meu e ganditor si are o privire inteligenta Hai , sa ai noroc in viatza!

    chiat daca sunt fan Stiinta poate inainte de a va naste unii dintre voi , nu am sa permit ca un bistritean de-al meu sa fie atacat in haita .
    sa riposteze doar cel atacat . daca are nevoie de ajutor sa recunoasca cinstit ca nu e in stare sa se apere singur .

    si inca ceva : daca , prin absurd , meciul ala s-ar juca la Bistrita , situatia tragico-comica din ceteate Baniei nu s-ar repeta si la noi.
    da ma rog , cum il cheama pe primarul vostru ??
    Bulucea ?? ce a fost el ??
    cine e patronul echipei ?? Dinel ?? ce a fost el ??
    cine a fost patronu echipei ?? un ******** ??

    atunci de ce va mai mirati de ce se intampla ????
    puneti mana si alegeti oameni adevarati , si nu mai lasati toate gunoaiele sa se atinga de fotbalul din Craiova.

    Ati avut un un om deosebit care ar fi putut prelua destinele fotbalului craiovean : Gica Popescu. dar , tipic voua , l-ati alungat.
    noapte buna.


    Hai Stiinta !!
    Schumi? the only one!

  18. #18
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Si parca era vorba despre Federatie,bilete,bisnitari...
    AFC Red member

  19. #19
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Sa fie clar : nu sunt partizan al sefimii FRF, si personal cred ca M. Sandu ar fi trebuit sa plece de mult de la conducerea federatiei. Ce mi se pare insa inacceptabil este faptul ca se uzeaza de o tactica 'de acoperire' : care este in acest moment 'vina' nr. 1 a lui M. Sandu ? Problema biletelor de la Craiova ? Nu. Are alte vini, cu mult mai serioase.
    Este interesant de stiut de unde a luat federatia cifra de 25.000 de locuri pe scaune (de la club, cumva ?), si de ce n-a profitat de ocazia de a vinde inca 4-5000 de bilete la un pret de 2-300.0000 / bilet (ceea ce ar fi insemnat un castig de min 1 miliard de lei). Oare federatia n-are nevoie de bani ? Ar fi prima institutie din Romania care s-ar putea 'lauda' cu asa ceva.
    Referitor la problema cotei de 10 % din locurile pe scaune care trebuie sa ramana neocupate : se pare ca este greu de inteles ca este vorba de o reglementare a UEFA, reglementare care chiar exista, nu a fost inventata de FRF. Treaba nu se negociaza, mai la eu 5 %, mai lasi tu 3 %, fiindca in cazul in care dai peste un observator UEFA mai dat draku, ala s-ar putea sa nu permita inceperea meciului, si fiind vorba de o culpa a gazdelor (a partii romane), se va intampla exact ce s-a intamplat la Rapid - PSG : UEFA va hotara meci pierdut cu 0 - 3 pentru echipa care nu a respectat regulamentele.
    Daca Sandu si Dragomir ar vrea sa saboteze 'nationala', exact asta ar trebui sa faca : sa permita accesul in stadion al 30-35.000 de oameni, iar apoi, dupa aplicarea de catre UEFA a sanctiunilor respective sa 'urle' : ne persecuta UEFA, noi am vrut sa facem o bucurie boborului si porcii aia de la UEFA nu ne-au lasat.
    p.s : FRF zice ca 3.000 de locuri sunt rezervate pentru invitati, oficiali, presa + eventuala galerie bosniaca.

  20. #20
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Cata vreme FRF va privi orice meci numai din punctul de vedere al "afaceristilor" ce o conduc, va sabota implicit orice echipa de fotbal inclusiv Nationala ! Pentru ca adevaratii oameni de fotbal de la cluburi si Nationala nu isi pot face linistit meseria, adevaratele valori nu sunt promovate si astfel Romania nu mai are satisfactii, in afara granitelor, decat prin prisma Nationalei sustinuta doar de ambitia profesionistilor gen Iordanescu si cativa jucatori care au invatat ce inseamna fotbalul adevarat, iar cand acestia sunt cuprinsi de lehamite si se imputineaza... Dar asta este ! Oamenii de rand vor sustine oricand Echipa Nationala, oriunde si impotriva oricarui adversar ! Sper ca internationalii nostri sa fie purtati spre victorie la Craiova de adevaratii suporteri ! HAI ROMANIA !
    (A)

  21. #21
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Blue,nu inteleg de ce te revolta faptul ca s-au pus in vanzare doar 19.500 bilete!!!!!!!Pai ce vroiai sa fie?Ca la meciul cu Steaua unde au ramas 20.000 de oameni cu bilet in afara stadionului?Iar in stadion....cu cat peste capacitate?Daca scadem din capacitate de 29.500 cat zici tu(27 800 dupa datele mele)raman 26 550.Din acest numar 10% pt bosniaci(ca le vor inapoia e alta poveste),raman cam 24.000.1000 de bilete gratuite a distribuit Bergenbier,alta mie a primit galeria Stiintei.Raman 22 000.Plus alte bilete distribuite gratuit de Stalinskaya(alt sponsor),raman cam 2.000 de bilete nepuse in vanzare care probabil s-au distribuit la agentii de turism in tara(asa mi-am facut rost de bilete la meciurile cu Italia si Ungaria,printr-o agentie de turism).Problema e ca,eu cred ca nu s-au pus in vanzare nici alea,poate un sfert din ele,restul ajungand la bisnitari....cine stie poate peste cativa ani o sa apara vre-un giovanni oltean care si-a inceput cariera cu bilete la Romania-Bosnia!
    Imi pare rau ca n-ai incheiat in stilu-ti caracteristic(stii tu)!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •