View Poll Results: CONSIDERATI CA FEDERATIA SABOTEAZA NATIONALA ?

Voters
84. You may not vote on this poll
  • NU

    9 10.71%
  • DA

    3 3.57%
  • da

    5 5.95%
  • nu

    5 5.95%
  • FC Porto

    3 3.57%
  • AC Milan

    8 9.52%
  • Florin Bratu

    4 4.76%
  • Emanuel Godfroid

    3 3.57%
  • Lucian Sanmartean

    4 4.76%
  • Mirel Radoi

    0 0%
  • Petre Marin

    0 0%
  • Giani Kirita

    1 1.19%
  • Claudiu Raducanu

    0 0%
  • Florin Prunea

    1 1.19%
  • Marian Aliuta

    2 2.38%
  • Ianis Zicu

    1 1.19%
  • A.C. MILAN

    9 10.71%
  • REAL MADRID

    3 3.57%
  • INTER

    1 1.19%
  • MANCHESTER

    2 2.38%
  • BARCELONA

    0 0%
  • VALENCIA

    0 0%
  • PORTO

    1 1.19%
  • AJAX

    1 1.19%
  • BAYERN MUNCHEN

    0 0%
  • da

    12 14.29%
  • nu

    6 7.14%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 28 of 28

Thread: OMOR PE BILETE LA CRAIOVA

  1. #22
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Apparte , ce socoteala e aia la tine mah?
    Numeri ca Pristanda tu
    Vorbind serios acum, numarul locurilor pe scaune este 29 500 iar daca scazi
    10% deci 2950 ,tot raman 26.550 hai sa inchidem ochii la 50 de bilete ca si nemtii ar face-o si sa zicem 27 000.
    Trebuie sa inteleaga toata lumea ca in cele 20 000 de bilete intra si biletele bosniecilor, alea date sponzorilor si toate biletele de care spui tu,intra in aceasta cifra.Deci dupa toate calculele normale dupa UEFA trebuiau sa fie inca 7 000 de bilete,ceea ce este totusi o cifra destul de mare.Ce Dumnezeu vorbim aici? Asta-i chiar culmea. Pe urma nu intzeleg nici de ce federatia nu lasa lumea sa vina la meci peste numarul locurilor pe scaune. UEFA poate sa-ti dea amenda pentru depasirea numarului de spectatori nu sa-ti dea meci piedut cum zicea cineva pe aici.Nu exista asa ceva in regulamentele UEFA si nimeni nu se apuca sa numere spectatorii, cel mult verifica numarul de bilete iar la asta se pricep romanii sa le incurce de nu le mai descurca nimeni
    Si in fond si la urma urmelor n-avea nimic daca se inghesuiau peste
    40 000 , daca ai stii tu de cate ori s-a intamplat chestia asta....si n-a fost rau deloc.Din contra,de cate ori a fost stadionul asa plin, favoritii au castigat intodeauna cu citeva exceptii care au fost egaluri.Cand a fost stadionul full, s-a creeat o presiune fantastica asupra jucatorilor si efectiv s-a obtinut victoria datorita publicului.Pana nu vii sa vezi un meci cu peste 40 000 in stadion si inca vreo 20 000 de afara,urcati prin plopii de langa stadion, pe sala pollivalenta sau pe blocurile de peste bulevard. NU pot sa-ti explic prea mult in cuvinte ca nu vei intelege pana nu vezi.Pai in momentele cand tot stadionul incepe sa bata din picioare ,sa tropaie, se simt niste vibratii in tot stadionul de te trec fiori reci pe sira spinarii. Am fost copil de mingii acum niste ani si iti garantez ca vibratiile se propaga si in teren.Simti un mic cutremuri sub picioare.Efectiv ,crede-ma ca nu pot sa-ti explic pana nu vezi pe viu asa ceva.
    P.S.: Semnatura de final am scos-o pana dupa meci, am facut modificari la profil in cinstea meciului nationalei dar promit ca dupa meci.....
    Numai bine !Hai Romania! si bineinteles Forza Stiinta!

  2. #23
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by inter
    salut blue
    n-ar fi exclus sa auzim dupa meciul de sambata ca stadioanele din tara nu sunt "bune" pt. meciurile nationalei, datoriya faptului ca nu vin suporterii la meci ............ asa cum vin in bucuresti
    Salut Inter. Pai n-ar fi exclus deloc.Astia de federatie,involuntar sau nu,parca fac totul invers decat ar trebui.In loc sa ne lase sa incurajam nationala cum stiim noi,ne tot pun bete in roate.Ca de dinel nu ma mai mir, dar de dat ,tot trebuie sa le dea nebunu' ca doar n-o sa ramana cu ele in sertar. Insa federatia e aberanta.De asta s-a si facut specula asta, ca sint bilete putine.Ia sa fi zis, intrati in stadion pana nu se mai poate, pe urma inchidem portile.Sa vezi ca nu mai veneau nu stiu ce parlamentari cu nu stiu cate ore inainte de meci ca aia sint boieri si nu se sifoneaza stand ore intregi la portile stadionului pana se deschide.Ca uitandu-ma la tv la meciurile alea doua ..nu spun care , m-au apucat nervii numai cand vedeam ce namoale sau ce nisipuri miscatoare erau puse la dispozitie nationakei de federatie. Ba ca n-aveau sau ca nu merge pusa prelata si ca e gazonul prost,dar daca il acopereau nu era chiar asa,in partrea cealalta si-au dat banii intre ei pana au adus un agaraci sa planteze... nisip. Unde nu pusese nimic,era gazon destul de bun, oricum mult mai bun decat unde intrase damblagiul.Acum a incoltit iarba ,nu e nemaipomenit nici acum, dupa declaratia bosniacului, dar am vazut la finala cupei la tv,ca era in stare buna si s-a jucat fara probleme, a ajutat si vremea. Dar tampitii de la federatie au facut totul invers si au avut niste idei care mai de care mai cretinoide Nu pot sa inteleg de ce nu lasa lumea sa creeze atmosfera pe care o stiim noi, cum nu am inteles cum de nu s-au ingrijit din timp de terenurile pe care au jucat in Bucuresti.Era vorba de echipa nationala totusi si stiiau foarte bine ca are un impact destul de mare fotbalul printre romani. EU AM IMPRESIA ASTA CA PARCA NU SE SIMT BINE PANA NU PUN EI BETZE IN ROATE. SI CU DEMISIA LUI IORDANESCU LA FEL. SI MULTE ALTE DECIZII CIUDATE.Iar numarul asta mic de bilete a creeat nebuia,SA FIE CLAR PENTRU TOATA LUMEA!!!!!!!!!!! (mai si vine nu stiu ce agarici de prin Bistrita parca sa faca pe filozofu' si daca-l iau la bani maruntzi are 10 clase.

    INCA O DATA, valoroase sint lucrurile pentru care cererea ESTE FOARTE MARE si oferta INSUFICIENTA.
    CA SI AURUL DACA S-AR GASI PE TOATE DRUMURILE CA PIETRICELE, N-AR MAI AVEA NICI O VALOARE SAU MA ROG, VALOAREA PIETRICELELOR DE LA MARGINEA DRUMULUI. DE AIA INJUR EU FEDERATIA.
    SI DACA AR FI FOST PENTRU PRIMA DATA CAND SFIDEAZA SUPORTERII ROMANI SI FOTBALUL LA URMA URMELOR, NU ZICEAM NIMIC, CREDETZI-MA PE CUVANT. DAR NICI CHIAR ASA, LA FIECARE MECI ACASA, APARE CATE O MARE TAMPENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!
    HAI ROMANIA! FORZA STIINTA!

  3. #24
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    scuze, da' ma cam inferbantai :oops:


  4. #25
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Blue,facem pariu ca in ziua meciului se vor mai gasi bilete?Uite,tipul din Oradea care distribuie bilete pt meciul nationalei mi-a zis ca n-a vandut decat 15 bilete din 100!Restul tre sa le inapoieze!Acu' nu stiu daca cumva n-o mai fi vandut cateva sau daca ceva "jmekeri"n-or fi cumparat din cele ramase,dar in principiu,ieri pe la amiaza mai avea 85 nevandute!

  5. #26
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    pentru Albastreata
    cum nu e domne chestionarul?
    uite-l aici

  6. #27
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    M-AM LINISTIT !

    Incepusem sa banuiesc ca miroase a cenzura tipic frf...
    Apropo: de ce pui domne', titluri confuze ???
    (A)

  7. #28
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Este adevarat ca urmatorul meci se joaca tot la Craiova?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •