Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 249

Thread: Discutii libere cu Vintila Bogdan Arges

  1. #64
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    sa speram ca visul nostru al tuturor va deveni realitate si vom vedea din nou argesul acolo sus!!
    Attached Images Attached Images

  2. #65
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Vizitati www.fcarges.ro
    Este un inceput bun si sper sa o tina tot asa.
    Last edited by VBA; 16th August 2004 at 23:21.

  3. #66
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Bogdane, sa ne spui si noua daca se mai intimpla ceva cu tine..de exemplu sa semnezi cu argesu':-))

    Ce parere ai de Lobont in meciul cu Finlanda ? Crezi ca s-a vazut faptul ca e rezerva la Ajax ?(echipa care nu a jucat decit un meci in campionat pina acum)

  4. #67
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    Ce parere ai de Lobont in meciul cu Finlanda? Crezi ca s-a vazut faptul ca e rezerva la Ajax? (echipa care nu a jucat decit un meci in campionat pina acum)
    Probabil are o scadere de forma iar faptul ca este rezerva la Ajax sa-l afecteze pe moment, dar el este un portar bun si isi va reveni repede. Cu Finlanda nu s-a concentrat cum trebuia iar la un portar greselile se vad imediat, pe cand un jucator de camp poate gresi mai mult (cum dealtfel s-a si intamplat) si nu-i spune nimeni nimic. Oricum, sa fii portar nu este usor iar daca psihic nu esti pregatit poti comite multe greseli chiar si la cele mai simple mingi. Am incredere in el!
    Last edited by VBA; 20th August 2004 at 13:36.

  5. #68
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Bogdane, tocmai pentru ca greselile portarilor sint cele mai vizibile, sinteti voi cei mai nervosi jucatori de pe teren ? Din cauza stresului ? Am vazut in dese ridnuri portari certindu-si coechipierii..Chiar asa, tu ti-ai batut vreun coleg pe teren ?:-)))))

  6. #69
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Bogdan are dreptate aici. Daca un portar ia gol de la 16 metri, oricāt de imparabil ar fi fost şutul, toată lumea spune că "el este de vină", nu fundaşul care l-a lăsat pe Sneijder să tragă . Dacă un jucător de cāmp luftează, mai există coechipieri care să dreagă busuiocul - un portar nu īşi poate permite luxul ăsta.

    Lucrul ăsta s-a văzut cel mai mult īn amintirea nostră cea mai "plăcută": toată lumea s-a luat de Prunea pentru golul ăla fatidic (a greşit şi el, īntr-adevăr), dar nu prea a zis nimeni nimic de fundaşii care l-au lăsat liber să sară, sau cei care l-au lăsat pe celălalt să centreze (de pe undeva de la 35-40 m!).

  7. #70
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    Bogdane, tocmai pentru ca greselile portarilor sint cele mai vizibile, sinteti voi cei mai nervosi jucatori de pe teren ? Din cauza stresului ? Am vazut in dese ridnuri portari certindu-si coechipierii..Chiar asa, tu ti-ai batut vreun coleg pe teren ?:-)))))
    Normal nu ar trebui sa fi nervos, dar cand vezi ca echipa ta joaca mai slab iti vine sa iesi din poarta si sa faci mai multe ( cu toate ca nu ar rezolva nimic) iar atunci devii nervos si nu mai judeci limpede. Apoi apar greselile tale.

    De cate ori strig la un coechipier o fac doar ca sa-i explic unde a gresit si sa nu se mai repete, apoi il incurajez pentru a-i da moral. Atat.
    O vorba urata aruncata intr-un moment nepotrivit poate ruina munca antrenorilor si a coechipierilor.

    Inca nu!
    Last edited by VBA; 21st August 2004 at 14:35.

  8. #71
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletu
    Bogdan are dreptate aici. Daca un portar ia gol de la 16 metri, oricāt de imparabil ar fi fost şutul, toată lumea spune că "el este de vină", nu fundaşul care l-a lăsat pe Sneijder să tragă . Dacă un jucător de cāmp luftează, mai există coechipieri care să dreagă busuiocul - un portar nu īşi poate permite luxul ăsta.

    Lucrul ăsta s-a văzut cel mai mult īn amintirea nostră cea mai "plăcută": toată lumea s-a luat de Prunea pentru golul ăla fatidic (a greşit şi el, īntr-adevăr), dar nu prea a zis nimeni nimic de fundaşii care l-au lăsat liber să sară, sau cei care l-au lăsat pe celălalt să centreze (de pe undeva de la 35-40 m!).

  9. #72
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Bogdan ce se mai aude de imnul ala de care am vb ???asteptam un raspuns!!!

  10. #73
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maniacul
    Bogdan ce se mai aude de imnul ala de care am vb ???asteptam un raspuns!!!
    Astept sa primesc linia melodica pe care sa pot concepe versurile.Prietenul meu DJ SLY se ocupa de asta momentan.Va spun cand voi termina imnul.

  11. #74
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Bogdane te-ai gindit si la alternativa unei functii administrative in cadrul clubului ? vicepresedinte ceva de genul asta..cu toate conflictele de la club am avea nevoie de un om care pune suflet pentru FC Arges la echipa!

  12. #75
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    Bogdane te-ai gindit si la alternativa unei functii administrative in cadrul clubului ? vicepresedinte ceva de genul asta..cu toate conflictele de la club am avea nevoie de un om care pune suflet pentru FC Arges la echipa!
    Cu toate ca am 32 de ani simt ca mai pot juca inca 3-4 ani si e pacat sa nu o fac. Iar cand nu voi mai juca voi ramane in iarba ca iubesc prea mult sportul asta si nu cred ca pot sta la birou. Multumesc pentru incredere.

  13. #76
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Bogdane, mergi duminica la meci ?;-) Facem noi cinste cu gardurile :-)

  14. #77
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Salut Bogdan. Desi sunt suporter Universitatea Craiova m-am hotarit sa scriu un pic pe acest topic pentru ca eu te stiu personal. Am copilarit la capatul Pantelimonului in blocul 1 si tu stateai vis-a-vis in blocul 18. Tin minte ca jucam miute in fata blocului si tu nu erai niciodata portar. mai tin minte ca aveai un coleg la metalul, Nicu, care era extrem de talentat dar care s-a lasat de fotbal. N-a avut aceeasi vointa ca si tine. In fine, m-am mutat de mult de acolo dar tot imi amintesc cum jucam fotbal in "sticlarie" sau altele. Multa bafta in continuare.

  15. #78
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    Bogdane, mergi duminica la meci ?;-) Facem noi cinste cu gardurile :-)
    Daca te referi la meciul cu Steaua sa stii ca nu puteam lipsi.Am fost la meci si am fost placut surprins de atmosfera de pe stadion. Daca ar fi mereu asa cu siguranta ca Argesul ar avea rezultate mult mai bune.Nota 10 suporterilor si echipei!

  16. #79
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valimarine
    Salut Bogdan. Desi sunt suporter Universitatea Craiova m-am hotarit sa scriu un pic pe acest topic pentru ca eu te stiu personal. Am copilarit la capatul Pantelimonului in blocul 1 si tu stateai vis-a-vis in blocul 18. Tin minte ca jucam miute in fata blocului si tu nu erai niciodata portar. mai tin minte ca aveai un coleg la metalul, Nicu, care era extrem de talentat dar care s-a lasat de fotbal. N-a avut aceeasi vointa ca si tine. In fine, m-am mutat de mult de acolo dar tot imi amintesc cum jucam fotbal in "sticlarie" sau altele. Multa bafta in continuare.
    Salut prietene! Stii cam multe detalii deci ai fost acolo.Nu stateam in poarta pentru ca nu-mi placea,eram prea tehnic sa stau in poarta .Mai tarziu soarta a vrut asa iar eu am acceptat(fara sa regret o secunda).
    Nicu vecinul meu era fotbalist de rasa, supertalentat dar ca orice talent era si puturos iar acum este macelar prin Obor.
    Spune-mi, daca vrei, cum te cheama sau porecla sa-mi pun memoria la treaba.
    Respect!

  17. #80
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    VBA, as vrea si io un autograf de la tine pe un tricou al Argesului, cum putem face?

  18. #81
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Bogdane, ma cheama Vali Marinescu, eram prieten cu Marin din blocul 15 si cu tiganu' de la opt care juca la Metalul... Nu cred ca iti amintesti. Erati mai mari. Am un frate care a jucat si el fotbal la Dinamo. Mircea Marinescu. I se zicea Mirtoaga...
    Nicu nu mai e macelar ca s-a desfiintat hala de carne. Intr-adevar, pacat de talentul lui. Imi pare bine ca te-ai realizat!
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  19. #82
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    VBA, as vrea si io un autograf de la tine pe un tricou al Argesului, cum putem face?
    Daca vii cu tricoul se rezolva, pentru ca ce am eu nu pot sa dau. Ma gasesti la antrenamentele Argesului daca esti din Pitesti.Daca nu o scoatem noi la capat intr-un fel.Anunta-ma de unde esti si vedem mai departe.

  20. #83
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    bogdane, da mie in montreal cum imi poti trimite unul?

  21. #84
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletcanada
    bogdane, da mie in montreal cum imi poti trimite unul?
    ultravioletule, daca bogdan iti trimite un tricou de joc cu Dacia pe piept si cu autograf, promit ca ma stabilesc in Canada si poate imi trimite si mie unu acolo
    oare de unde se mai poate obtine un tricou al lui FC Arges de acum 3-4 ani, cand era Dacia sponsor?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •