Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 249

Thread: Discutii libere cu Vintila Bogdan Arges

  1. #22
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Maniacule de cand am plecat de la Pitesti m-am mai linistit cu treburile astea, parca nu mai avea farmec.Am si acum melodia aceea dar,din pacate, nu mai este de actualitate.Cine stie poate fac vre-un remix.

  2. #23
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Bogdane, poate meregem cu galeria si cu tine la preselectie la Eurovision :-)))

    Cu cine ai mai ramas prieten bun de pe vremea cind jucai la FCA ?..apropo de prietenia ta cu Cristescu. (Pe care te rugam sa il saluti in numele nostru! :-)
    Last edited by vladi; 9th August 2004 at 16:40.

  3. #24
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Tudose,Tudose! Multumesc pentru cv si pentru poze.Chiar nu aveam aceste poze care ma bucura si ma-ntristeaza in acelasi timp.
    Am jucat la nationala de tineret unde il aveam antrenor pe domnul Ion Moldovan.Dupa ce dansul a semnat cu F.C.Arges Pitesti a venit la mine si m-a intrebat daca vreau sa vin la Pitesti.Nu am ezitat nici o clipa pentru ca am jucat cu Mizilul la Pitesti(1-1) si mi-a placut atmosfera de acolo.N-am regretat niciodata acel pas facut.
    Iti spun acum si cum am ajuns sa port prenumele Bogdan Arges.
    Tatal meu Dumitru, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa-i ierte pacatele, s-a nascut in comuna Visina ,jud. Dambovita, la 40km de Pitesti.In anul 1972 dupa cum stii Argesul era in voga si castiga campionatul,tatal meu nelipsind de la nici un meci. Era un suporter fidel al echipei F.C.Arges si in special al lui Dobrin.Cand m-am nascut eu era in culmea fericirii ca are un baiat pe care sa-l faca fotbalist.Mama a vrut sa-mi spuna Bogdan(care inseamna "darul lui Dumnezeu") dar cand a vazut prenumele Arges a crezut ca este o greseala dar nu era. La botezul meu preotul care oficia slujba a vazut ce prenume am si l-a intrebat pe tata de ce nu mi-a pus prenumele de Dobrin daca era asa innebunit dupa el, iar el i-a raspuns: "Dobrin mai exista dar Arges nu este decat unul singur,baiatul meu."
    Acestea mi-au fost povestite de tata si confirmate de mama mea.
    Peste ani am ajuns sa joc la F.C. Arges si astfel visul tatalui meu s-a implinit.Si odata cu al lui si al meu.De a juca la o echipa mare.Destin? Sansa?

  4. #25
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Prieten foarte bun am ramas doar cu Cristescu dar mai vorbesc si cu altii cum ar fi Sumi,Crivac,Barbu,Mutu,Nastase,Popa.
    Fostul portar Cornel Iliescu(actualul antrenor de la Dacia Mioveni)este iar un prieten bun de-al meu alaturi de Telu Stancu si "taticul meu" Vasile Stan.
    Am foarte multi prieteni in Pitesti poate mai multi decat in Bucuresti

  5. #26
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Bogdane si de ce nu te reapuci de treaba? Fara nici o gluma! Uite, FC Arges nici macar nu are un imn oficial!!! Ar fi super ca noi suporterii sa avem macar melodia aia compusa de tine pe care acum cativa ani recunosc ca o aveam la suflet!!!

  6. #27
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    bogdane, imi pare bine ca v-am facut o bucurie tie si lui cristescu (apropo, cred ca multi isi mai aduc aminte de golul marcat de el in cupa la tirgoviste). maniacul are o idee destul de interesanta. nu ti-ar place sa remixezi melodia aceea? noi nu avem nici o melodie a noastra, daca te uiti pe site-urile dinamoviste de exemplu, ei au 5-6 melodii, ar fi super daca ai putea sa o remixezi, mai ales ca ar avea o valoare deosebita pentru suporteri, stiind ca este compusa de tine.

  7. #28
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by VBA
    Ultravioletule fi atent aici.Ma urmaresti? E cam greu dar incerc.Incep.
    Nu mai am cum sa te fac sa te urci pe garduri asa cum o faceam mai demult si nu pentru ca Pitestiul nu ar putea sa bata toate echipele pe care le-ai scris tu acolo ci pur si simplu pentru ca aia nu au garduri la stadion.Uff.Ai inteles ceva?
    HEHE, la cum il cunosc eu pe Ultravioletu si-ar aduce si gard de acasa, doar sa ii dea Argesul ocazia sa se urce pe el
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  8. #29
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Atasez inca 3 fotografii continand unul din momentele de referinta ale lui Vintila la Pitesti: Targoviste, 25 februarie 1998, sferturile de finala ale Cupei Romaniei, FC Arges - Steaua 4-2 (1-0, 1-1, 1-1). A fost eroul meciului, cu o prestatie foarte buna care a culminat cu KO-ul administrat stelistilor la penalty-urile de departajare.

    Impresii personale de la acel meci puteti gasi aici:
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=129

    Atasez caseta tehnica, o declaratie a lui Bogdan dupa meci si cronica cu autograf (luat de mine pe 11 aprilie 1998, la finalul unei alte partide cu Steaua, 3-2 in Trivale, cand am si dat mana cu VBA iar dlgicu era pe garduri cu Mutu de gat - vezi http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=153 )

    Si inca ceva: poza cu Cristescu si tabela cu scorul de 3-2 nu e de atunci, ci din august 1998, partida incheiata cu acelasi rezultat in etapa a 3-a de campionat. Erau vremurile cand eram nasii celor din Ghencea, o echipa de altfel cat se poate de "iubita" de Bogdan.
    Attached Images Attached Images

  9. #30
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by VBA
    Pentru dlgicu: din pacate pentru mine nu am mai ramas la Pitesti in acea perioada deoarece antrenorul de atunci nu mai avea nevoie de serviciile mele.Am plecat la jumatatea campionatului si daca nu ma-nsel echipa era clasata pe locul doi la sfarsitul turului
    Antrenorul de atunci (de ce sa nu ii dam si numele, Halagian) a avut grija sa iti gaseasca nod in papura pentru un cartonas rosu primit la Piatra Neamt si sa iti faca vant de la echipa pentru ca avea alte interese. Nu contesc calitatile Armeanului, dar se stie ca avea metode cam comuniste, valabile in alte vremuri (a castigat totusi 2 titluri la Pitesti, in 1972 si 1979), iar ceea ce ti-a facut dupa respectiva partida... nici nu mai vreau sa comentez. Ceea ce a fost mai grav e ca a zis "ori eu, ori Vintila", insa a parasit si el echipa dupa 2 luni, in pauza de iarna.
    Tot Armeanul se lauda dupa ce VBA a plecat de la noi si a ajuns la echipa nationala: "Vedeti ca am facut bine? Unde da tata, creste!".

    Quote Originally Posted by ultravioletcanada
    bogdane, imi pare bine ca v-am facut o bucurie tie si lui cristescu (apropo, cred ca multi isi mai aduc aminte de golul marcat de el in cupa la tirgoviste).
    A fost una din ceea ce noi am numi "executiile de la Targoviste" (un alt episod e mentionat in mesajul anterior).
    2 martie 1994, sferturile Cupei Romaniei, FC Arges - Dinamo 1-0 (0-0)
    Cornel Cristescu a intrat atunci in locul lui Mitica Ragea, accidentat in minutul 12, si i-a inscris un gol senzational lui Prunea la 2 minute dupa pauza.

  10. #31
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Tudose stii ca trebuia sa jucam semifinala in Cupa cu Craiova tot la Targoviste ?
    Bineinteles ca au refuzat dupa ce i-am executat pe steaua si dinamo acolo.Le-a fost frica si au propus Lia Manoliu cu toate ca era mai departe pentru ei.Daca jucam in vulcanul de la Targoviste sigur jucam finala.Si asa de-abia ne-au batut cu un gol norocos.

  11. #32
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Acele versuri le-am compus dupa ce am ascultat ritmul unei melodii compuse de prietenul meu DJ SLy(Silviu Romano de la radio 21 pitesti).Ii multumesc inca odata pentru ce a facut pentru mine,daca nu insista el nu cred ca o inregistram.Cred ca si el mai are melodia aceea deoarece este un suporter fidel al Argesului.
    Daca ar fi sa remixez melodia as avea nevoie de ajutorul lui si trebuie sa mai umblu si pe la versuri.Oricum la un imn pentru F.C.Arges m-am gandit mai de mult si chiar ma apucasem de versuri dar a aparut parca Seicaru cu un imn, dar nu-l mai tin minte.Am sa caut versurile pentru ca le-am pastrat.Daca le gasesc vi le arat.
    Eu zic sa-l facem impreuna.Fiecare vine cu cate ceva si pana la urma iese un imn beton.
    Last edited by VBA; 10th August 2004 at 00:36.

  12. #33
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by VBA
    Tudose sti ca trebuia sa jucam semifinala in Cupa cu Craiova tot la Targoviste ?
    Bineinteles ca au refuzat dupa ce i-am executat pe steaua si dinamo acolo.Le-a fost frica si au propus Lia Manoliu cu toate ca era mai departe pentru ei.Daca jucam in vulcanul de la Targoviste sigur jucam finala.Si asa deabia ne-au batut cu un gol norocos.
    cred ca au fost atunci la meci vreo 80 de autobuze din Arges. daca nu ma insel, tanase a cm visat in meciul ala, nu?
    Quote Originally Posted by VBA
    Acele versuri le-am compus dupa ce am ascultat ritmul unei melodii compuse de prietenul meu DJ SLy(Silviu Romano de la radio 21 pitesti).Ii multumesc inca odata pentru ce a facut pentru mine,daca nu insista el nu cred ca o inregistram.Cred ca si el mai are melodia aceea deoarece este un suporter fidel al Argesului.
    Daca ar fi sa remixez melodia as avea nevoie de ajutorul lui si trebuie sa mai umblu si pe la versuri.Oricum la un imn pentru F.C.Arges m-am gandit mai de mult si chiar ma apucasem de versuri dar a aparut parca Seicaru cu un imn, dar nu-l mai tin minte.Am sa caut versurile pentru ca le-am pastrat.Daca le gasesc vi le arat.
    Eu zic sa-l facem impreuna.Fiecare vine cu cate ceva si pana la urma iese un imn beton.
    ai pus-o! acu trebuie sa te apuci de treaba. noi ajutam la partea cu la-la-la

  13. #34
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    bogdane asteptam cat mai curand imnul!!!o sa incercam sa venim si noi cu ceva idei!!
    Last edited by Vulturul; 10th August 2004 at 12:32.

  14. #35
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Bogdane, tu ai fi plecat in China cum a facut schumi ?:-)) Trecind peste argumentul financiar

    mai jos e o poza cu voi la o conf a echipei nationale :-)
    Attached Images Attached Images
    Last edited by vladi; 10th August 2004 at 15:02.

  15. #36
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Mi-as dori sa joc in strainatate dar nu oriunde.Am plecat la Bursa pentru ca am fost solicitat de Hagi iar asa ceva nu se refuza.Mi-a facut placere sa joc in campionatul turcesc pentru ca a fost ceva nou si am vazut cum este cand joci fotbal cu stadioanele pline si la intensitate maxima.Nu regret ca am ajuns acolo.
    Sumi nu este de condamnat ca a ales China.El stie cel mai bine ce este bine pentru el si pentru familia lui.
    Nu stiu de ce dar am impresia ca Sumi cand se va intoarce in tara va juca la Arges.Prima dragoste nu se uita.
    Last edited by VBA; 10th August 2004 at 17:13.

  16. #37
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletcanada
    cred ca au fost atunci la meci vreo 80 de autobuze din Arges. daca nu ma insel, tanase a cm visat in meciul ala, nu?

    ai pus-o! acu trebuie sa te apuci de treaba. noi ajutam la partea cu la-la-la
    Lasati la-la-la-ul ca pe ala l-am scris deja.Mie-mi trebuiesc versuri care sa mearga la suflet.

  17. #38
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Bogdane, sper sa dovedesti calitati de profet in legatura cu Schumi :-)

    De multe ori suporterii se supara pe jucatori cind pleaca pe afara, dar si noi facem acelasi lucru pina la urma cind ne schimbam serviciile, nu ?;-))

    Ce e ciudat e ca doi portari de echipa nationala cum esti tu si bogdan stelea nu au angajament in momentul asta. Si super portari nu se gasesc chiar la toate echipele din Divizia A. Logic ar fi fost sa se bata presedintii de club sa va ia la ei.

    Bogdane, e adevarat ce se spunea despre turci ca se adapteaza greu la mentalitatea de profesionisti ? Am auzit undeva ca jucatorii turci au fost revoltati cind tehnicienii straini veniti la ei in campionat ii obligau sa se trezeasca dimineata :-)))

  18. #39
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by VBA
    Lasati la-la-la-ul ca pe ala l-am scris deja.Mie-mi trebuiesc versuri care sa mearga la suflet.
    pai aici intervii tot tu. noi sintem mai mult cu play-back-ul si cu deplasarea

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Discutii libere cu Bogdan Vintila

    Salut Bogdane! Tin minte ca o perioada foarte buna a lui FC Arges din ultimul timp a fost legata de prezenta ta in echipa. Debutul din acest an al Argesului este din nou promitator, de asta data cu Coman in poarta. Dincolo de atasamentul tau sentimental pentru echipa, nu crezi ca ar fi mai nimerit sa prinzi un loc de titular intr-o alta grupare din A, decat sa faci tusa la FC Arges? Ai avea sansa sa prinzi niste partide bune si sa intri din nou in vizorul celor importanti.
    Este in curs de desfasurare un sondaj de desemnare a celui mai slab portar din divizie. N-ai primit nici un semnal dinspre echipele la care joaca portarii vizati?

  20. #41
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    De multe ori suporterii se supara pe jucatori cind pleaca pe afara, dar si noi facem acelasi lucru pina la urma cind ne schimbam serviciile, nu ?;-))
    da bre, asa o fi, da noi nu cerem decit sa-si mai aminteasca de pe unde au plecat, sa mai dea un semn de viata din cind in cind, ce, acu le e rusine cu noi?
    ca si eu as putea sa ma duc la hockey si sa uit de netoiu, si de ilinca.... da nu pot, ca e pucul prea mic, si nu prea il vad

  21. #42
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    10
    Reputatie
    1

    Salut Bogdane! Silviu aici

    Salut Bogdane! Silviu R. aici
    Da un telefon!
    Bafta


    (VBA striga toata lumea!!!!)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •