Page 52 of 97 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 1,072 to 1,092 of 2022

Thread: Infrastructura sportivă din România

  1. #1072
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Unde e aia ?

  2. #1073
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Stadionul Farul sau Gica Hagi, sau cum i-o mai zice. In Constanta

  3. #1074
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    ca idee, pista de mai jos a costat aproape 1,5 milioane lei
    e aia din constanta? merci beaucoup dar aia e printre cele mai bune din romania, daca nu cea mai buna

    tot ca o idee, la medias nocturna a costat peste un milion si nu de lei ci de euro

  4. #1075
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Cred ca e vorba in primul rand de lipsa proiectelor si a vointei mai mult decat lipsa banilor. Cat de mult ar putea sa coste o pista de atletism si 2 tribune metalice de o parte si celalalta de cate 1,000 locuri fiecare de exemplu? Sunt convins ca am putea avea 3-4 astfel de mini stadioane in fiecare judet din tara si asa nu o sa trebuiasca sa avem pe fiecare Municipal pista de atletism. Bine, ar trebui sa fie 4-5 stadioane in tara cu pista de atletism pentru concursuri cavtrebuie sa ajutam si atletismul sa se dezvolte. Pana la urma ei chiar aduc medalii la europene si mondiale.

    Avem nevoie de max 1-2 stadioane mari de atletism. Clujul ar fi unul si poate sa mai facem unul. Asta in idea sa aducem vreun campioant european sau gale IAAF. Daca da Domnu si aducem gale importante, n-o sa fie mai multe de 1-2 pe an. In rest pentru antrenamente sau concursuri locale arene cu 500-2000 de locuri sunt arhisuficiente si se pot face cu o investitie minima consiliul local in colaborare cu federatia de atletism. La arad de ex va disparea pista de pe UTA, dar se instaleaza o pista pe stadionul gloria, scos din circuit de mai multa vreme. Am citit ca va costa vreo 120-130.000 euro.

    Cred ca e si ceva nostalgie dupa vechile stadioane multifunctionale, oamenii au crescut cu ele, nu pot accepta sa nu mai vada pista pe vechile municipale
    Dar a dracului natie, ani de zile, poate zeci de ani, am auzit nemultumiri fata de pista stadionului National Lia manoliu, spectatorii ca e vizibiliatea proasta si iti trebuie binoclu, iar echipele ca nu simt publicul aproape. Cand s-a hotarat reconstructia fara pista, au sarit multi ca unde o sa se mai antreneze atletii, ca nu e doar fotbalul pe pamant, ca atletismul a adus medalii ( nu si spectatori as zice eu ) ca peste tot stadioanele nationale ar fi cu pista (minciuna gsp) etc etc
    Deci concluzia in romania e ca prost e oricum

  5. #1076
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady18 sibiu View Post
    Mai terminati cu prostiile astea cu demolarile piestelor. Voi ati fost in viata voastra pe vreun stadion? Si eu urasc ligheanele (...)
    Daca pentru tine "Si eu urasc ligheanele" inseama "noastalgie dupa vechile stadioane multifunctionale" inseamna ca ai probleme de intelegere a limbii romane. Si nici din replicile celorlalti forumisti care au scris in ultimele 2-3 pagini nu reiese ca ar fi vreunu nostalgic. Daca citesti mai bine vei vedea ca toti dorim stadioane cu tribune in stilul englezesc. Ce nu intelegi tu e altceva si nu-mi mai obosesc tastele sa-ti explic...

  6. #1077
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady18 sibiu View Post
    Daca pentru tine "Si eu urasc ligheanele" inseama "noastalgie dupa vechile stadioane multifunctionale" inseamna ca ai probleme de intelegere a limbii romane. Si nici din replicile celorlalti forumisti care au scris in ultimele 2-3 pagini nu reiese ca ar fi vreunu nostalgic. Daca citesti mai bine vei vedea ca toti dorim stadioane cu tribune in stilul englezesc. Ce nu intelegi tu e altceva si nu-mi mai obosesc tastele sa-ti explic...
    nu mai imi explica atata, am inteles f bine: vrei stadioane englezesti dar totusi cu pista. Ca n-ar fi bani pt amandoua. Si ca tu vezi f bine meciul din peluza de la medias. Si ca atletismul aduce medalii. E opinia ta, nu pot decat sa-ti urez vizibilitate placuta din peluza de la medias si sa te bucuri pt sacii de medalii de la atletism

  7. #1078
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca te bucuri tu pentru rezultatele excelente obtinute in fotbal in meciuri cu albania sau austria sau cum matura toti cu noi in ligile europene intercluburi. Iti recomand intai sa mai observi vizibilitatea din tribuna de la fata locului si nu dintr-o poza si atunci mai reluam discutia. Pana atunci vizionare placute de pe stadioane virtuale inca neconstruite dar la care tot visam.

  8. #1079
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady18 sibiu View Post
    1. Din peluza de la Medias eu am vazut foarte bine jocul
    Ce este drept, era ceata de fiecare data cand am fost eu acolo.
    Si tot nu-mi place peluza aia, s-o demoleze si s-o faca pe schelet metalic la 10m inaltime.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  9. #1080
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Eu n-am fost la Medias deci nu ma bagati in seama...
    Trebuie demolata.
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  10. #1081
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Vizavi de stadionul Astra din Ploiesti

    Joi, 02 Decembrie 2010

    Baza din ”9 Mai” devine o tot mai primitoare şi... completă casă a fotbalului. Astfel, lucrările la structura metalică a noilor sectoare din tribuna I s-au încheiat. Iar dezideratul unei săli de forţă în curtea FC Astra e ca şi împlinit: construcţia e gata, urmează echiparea completă.
    sursa

    Daca am avea si niste poze...

  11. #1082
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady18 sibiu View Post
    Vizavi de stadionul Astra din Ploiesti



    sursa

    Daca am avea si niste poze...
    ura, capacitatea avanseaza de la 4.045 la vreo 4.900

    a nu se crede minciunile de prin ziare ca stad astra ar avea 10.000, nici macar cele de pe siteul oficial cu 5.400 capacitate. Stadionul avea fix 4.045

  12. #1083
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carstic2000 View Post
    Multumesc pentru poze.
    Mda, eu nu am vazut meciul cu Branestiul insa din rezumat am vazut ca e aproape gata si etajul de jos al tribunei, sunt montate si scaunele. Va fi poate una dintre cele mai mari tribune din tara dupa cea a CFR ului cred. Nu imi dau insa seama pe unde se va face accesul specatorilor la acest etaj.
    Tribuna-1 al stadionului Ghencea are 7463 locuri, cu loje cu tot.(adica aproape cat are intregul stadion din Medias) Si sunt convins ca mai sunt si alte tribune mai mari in tara. Nu mai vorbi prostii.

    http://img602.imageshack.us/img602/3572/stdg1.jpg

  13. #1084
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Haideti sa va mai arat ceva De "El monumental" din orasul Calan, judetul Hunedoara stiati? Daca nu, enjoy!

    http://img148.imageshack.us/img148/6...anvictoria.jpg

    http://img132.imageshack.us/img132/1...nvictoria1.jpg

    http://img824.imageshack.us/img824/2...nvictoria2.jpg

  14. #1085
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Malurile alea de pamant cu iarba din jurul terenului erau tribune?
    Am zis!

  15. #1086
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    E un stadion ecologic...
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  16. #1087
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Malurile alea de pamant cu iarba din jurul terenului erau tribune?
    Si sunt, banuiesc ca urmau sa fie construite gradene precum la tribuna 1 si la tribuna 2 (partea de jos). Stadionul are pista si pare sa fie inconjurat din toate partile de aceste maluri (chiar daca nu putem vedea poze din toate unghiurile) astfel ca, daca ar fi fost terminata cobnstructia, va imaginati ca aveam un Medgidia 2 intr-un orasel de cateva mii de locuitori...
    Last edited by ady18 sibiu; 14th December 2010 at 20:03.

  17. #1088
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Ce echipa joaca pe el? Daca se mai joaca pe el.

  18. #1089
    junior comisaru's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    New Jersey
    Posts
    112
    Reputatie
    1
    Victoria Calan, daca mai exista, era prin liga a 4-a.

    Edit: Se pare ca mai exista, in 16 octombrie 2010 au batut Metalul Criscior cu 1 - 0 :-)

    http://liga4hd.haipa.ro/
    Artificial intelligence doesn't stand a chance against natural stupidity
    [I][B][COLOR="Red"]Sepcile Rosii[/COLOR][/B][/I]

  19. #1090
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    exista, exista, victoria joaca pe el

  20. #1091
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by comisaru View Post
    Victoria Calan, daca mai exista, era prin liga a 4-a.

    Edit: Se pare ca mai exista, in 16 octombrie 2010 au batut Metalul Criscior cu 1 - 0 :-)

    http://liga4hd.haipa.ro/
    M-am uitat pe link, nici nu stiam ca Jiul Petrosani e in liga 4.

  21. #1092
    junior comisaru's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    New Jersey
    Posts
    112
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    M-am uitat pe link, nici nu stiam ca Jiul Petrosani e in liga 4.
    Scuze, am gresit rezultatul, in 16 octombrie Victoria Calan a pierdut 3-0 cu Jiul.
    Da' oricum, nu sta rau, e pe 10 in clasamentcu 13 puncte :-)
    Artificial intelligence doesn't stand a chance against natural stupidity
    [I][B][COLOR="Red"]Sepcile Rosii[/COLOR][/B][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •