Page 4 of 97 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2022

Thread: Infrastructura sportivă din România

  1. #64

  2. #65

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Dupa ce m-am uitat la toate pozele m-am intristat si mai tare Suntem praf la domeniul stadioane. Singurele mai de doamne ajuta sunt in Gruia (ansamblu penibil de schele metalice), Ghencea (pisoar medieval) si Piatra Neamt (de nivelul unui stadion din Liga a 3 a din Anglia). De restul nici nu mai zic...proiecte megalomanice comuniste inaugurate in 1960-1980, vai de mama lor
    Ansamblu penibil din schele metalice?nu stii ce vorbesti omule,de-ai sti cate sute de stadioane cu astfel de structuri,unele chiar foarte cunoscute,sunt pe tot globul.Pana si stadionul care va gazdui Olimpiada din Londra este construit in acelasi mod.
    Cat despre Piatra Neamt,te contrazic,pana si in liga a 4-a engleza sunt stadioane mai bune decat asta,dar daca e sa compari pe asta cu pista fa-o cu un stadion din Franta,Italia..


    Stadion Dunarea,si Siderurgisul in plan apropiat:
    http://i42.tinypic.com/29esw2f.jpg

    http://i43.tinypic.com/2d2b2j8.jpg

    http://i44.tinypic.com/smdcgy.jpg

  4. #67

  5. #68
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ansamblu penibil din schele metalice?nu stii ce vorbesti omule,de-ai sti cate sute de stadioane cu astfel de structuri,unele chiar foarte cunoscute,sunt pe tot globul.Pana si stadionul care va gazdui Olimpiada din Londra este construit in acelasi mod.
    Cat despre Piatra Neamt,te contrazic,pana si in liga a 4-a engleza sunt stadioane mai bune decat asta,dar daca e sa compari pe asta cu pista fa-o cu un stadion din Franta,Italia..
    Hai sa nu ne mintim singuri. Romania nu are inca un stadion adevarat, cu care sa se poata mandri. Si raman la parerea mea ca "stadionul" din gruia nu este nimic mai mult decat un ansamblu penibil de schele metalice

  6. #69
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    mihai nu ai niste poze cu sala unde joaca echipa de volei din galati? parca din ce-am mai vazut pe la tv are numai peluze sau? apropo vad ca stati foarte bine la capitolul stadioane. ce e interesanta e ca toate 3 sunt foarte aproape unul de altul

    sala polivalenta din timisoara

    http://img264.imageshack.us/img264/3913/dsc5332.jpghttp://img91.imageshack.us/img91/623...albacomp01.jpghttp://img510.imageshack.us/img510/6...bageofin70.jpg

    sala floreasca din bucuresti

    http://img91.imageshack.us/img91/714/floreasca.jpghttp://img515.imageshack.us/img515/8...oreascaint.jpg
    Last edited by ady18 sibiu; 24th March 2009 at 01:43.

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Hai sa nu ne mintim singuri. Romania nu are inca un stadion adevarat, cu care sa se poata mandri. Si raman la parerea mea ca "stadionul" din gruia nu este nimic mai mult decat un ansamblu penibil de schele metalice
    Daca mergem pe premisa asta inseamna ca si viitorul stadion Olimpic va fi tot un ansamblu penibil din schele metalice,sau stadionul lui Liverpool, Tottenham, s.a.m.d.
    Poate ca n-ai vazut lucrarea finala si conditiile de care dispune,asa poate ca ti-ai schimba parerea.Intr-un fel ai dreptate,noi nu avem inca un stadion construit cap-coada de nivelul celor din Anglia sau Germania,insa vom avea si noi pe viitor.

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady18 sibiu View Post
    mihai nu ai niste poze cu sala unde joaca echipa de volei din galati? parca din ce-am mai vazut pe la tv are numai peluze sau? apropo vad ca stati foarte bine la capitolul stadioane. ce e interesanta e ca toate 3 sunt foarte aproape unul de altul
    F. bine intre ghilimele,ca noi nu avem inca un stadion cu nocturna...

    Sala Siderurgistul e langa stadionul Siderurgistul,e cea albastra din pozele de pe prima pagina puse cu stad asta.
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...48&postcount=2
    Are o tribuna si 2 peluze,insa numai 800 de locuri,si ne este rusine cu ea.
    Adevarata Sala a Sporturilor sta in paragina de 9 ani si se poate vedea langa stadionul Dunarea in poza pusa mai sus.

    http://i44.tinypic.com/35idijq.png
    Last edited by mihai_alex; 24th March 2009 at 02:07.

  9. #72
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Daca mergem pe premisa asta inseamna ca si viitorul stadion Olimpic va fi tot un ansamblu penibil din schele metalice,sau stadionul lui Liverpool, Tottenham, s.a.m.d.
    Poate ca n-ai vazut lucrarea finala si conditiile de care dispune,asa poate ca ti-ai schimba parerea.Intr-un fel ai dreptate,noi nu avem inca un stadion construit cap-coada de nivelul celor din Anglia sau Germania,insa vom avea si noi pe viitor.
    Tu ce intelegi printr-un stadion? Intelegi strict 2 peluze + 2 tribune in care incap 20 000 de oameni, si atat? Atunci da, in gruia e mega stadion. Dar daca vrei sa fim realisti, unde-s restul facilitatilor cu care un stadion mare trebuie sa se mandreasca? Unde-s toaletele in functie de numarul de spectatori? Unde-s locurile de parcare? Unde-s restaurantele din incinta stadionului? Unde-s inca 100 lucruri de care nici un stadion din Romania nu dispune? Orice ai zice, nu ma poti convinge ca in Romania exista un stadion ca lumea

    De salile de sport ce sa mai zic? Cu 2-3 exceptii (Cluj, Sibiu, Brasov), sunt toate sali de sport pentru licee, cu 3 randuri de scaune. JALE MARE la nivelul infrastructura

  10. #73
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    mihai sau ady, poate gasiti si o poza cu Horia Demian din Cluj, eu nu gasesc niciuna cat de cat decenta...
    BBB, deocamdata astea le avem, cu ele defilam.
    Am zis!

  11. #74

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Tu ce intelegi printr-un stadion? Intelegi strict 2 peluze + 2 tribune in care incap 20 000 de oameni, si atat? Atunci da, in gruia e mega stadion. Dar daca vrei sa fim realisti, unde-s restul facilitatilor cu care un stadion mare trebuie sa se mandreasca? Unde-s toaletele in functie de numarul de spectatori? Unde-s locurile de parcare? Unde-s restaurantele din incinta stadionului? Unde-s inca 100 lucruri de care nici un stadion din Romania nu dispune? Orice ai zice, nu ma poti convinge ca in Romania exista un stadion ca lumea

    De salile de sport ce sa mai zic? Cu 2-3 exceptii (Cluj, Sibiu, Brasov), sunt toate sali de sport pentru licee, cu 3 randuri de scaune. JALE MARE la nivelul infrastructura
    Tu ai inteles ceva din ce-am scris?ce-ai inteles tu prin conditii?stadionul CFR-ului dispune de acele conditii,toalete suficiente si la nivel european,locuri de parcare,dar restaurantele nu tin de un stadion,parerea mea,ala e deja complex comercial.

    Despre salile polivalente,si Arad sau Valcea le au destul de bune,iar la Craiova urmeaza sa fie terminata,deasemenea la Piatra Neamt,o sala de 4000 de locuri e aproape terminata,insa iarasi vorbiti fara sa fiti informati.
    Last edited by Cristian; 24th March 2009 at 15:03.

  13. #76
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    De salile de sport ce sa mai zic? Cu 2-3 exceptii (Cluj, Sibiu, Brasov), sunt toate sali de sport pentru licee, cu 3 randuri de scaune. JALE MARE la nivelul infrastructura
    iti spun doar cateva sali care imi vin acum in minte mai mari sau cel putin egale cu cele pe care le-ai enumerat: ploiesti (3000 de locuri), targoviste (4000), targu mures (2500), valcea (2500), timisoara (3000), oradea (au mai "taiat" din ea dar cred ca tot mai are in jur de 2000), constanta (2000), polivalenta din bucuresti (6000), bacau (2500), baia mare (2000), resita (2000), braila (2000). btw sala din sibiu are 1500 de locuri. revin cu poze

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Le-ai marit pe cele din Ploiesti si Braila,prima are 2000(si iti zic asta ca exista o sala identica la Galati),iar cealalta in jur de 1000.

  15. #78

  16. #79
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    sala sporturilor targoviste..capacitate 3000 nu 4000
    Cu darapanatura aia de stadion nu mai am poze dar ma duc sambata la meci si fac
    Attached Images Attached Images

  17. #80
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Le-ai marit pe cele din Ploiesti si Braila,prima are 2000(si iti zic asta ca exista o sala identica la Galati),iar cealalta in jur de 1000.
    pana sa aiba scaune sala din ploiesti avea 3000 de locuri din cate stiam. cea din braila nu e la fel cu cea din ploiesti? din poze asa mi se pare. te intreb pentru ca pana la braila n-am ajuns tu esti mai aproape.

  18. #81
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1

  19. #82

  20. #83
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Ady,niste poze cu stadionul din Mioveni ai? Vad ca ai o mica colectie
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  21. #84

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •