Page 53 of 279 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 5855

Thread: Arena Națională (55.200 locuri)

  1. #1093
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    a fost vreme buna in ultimile saptamani , cred ca au avansat destul de mult pacat ca nu avem niste poze noi

  2. #1094
    junior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    mda ai dreptate . Am vazut acum un articol pe sport.ro
    http://www.sport.ro/nationala/e-o-ru...au-spania.html

  3. #1095
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    sambata ma voi duce si voi face cateva poze
    intre timp se aude ca nationala va juca la anul si pe noul stadion din Turnu Severin ( viitorul stadion al Craiovei ).
    stadionul din severin va fi printre primele 4 din tara.
    poze pe www.liga2.ro
    In prezent este cel mai bun gazon din tara.

  4. #1096
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Adresa exacta pentru a vedea stadionul cu superbul gazonu de la Sevrin:
    http://www.liga2.ro/seria-2/municipa...urarea-5094883

  5. #1097
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Tu de unde ai mai aparut?
    In primul rand,n-au nicio treaba postarile tale cu topicul threadului,in al doilea rand,noul stadion din Turnu Severin?Eu vad acelasi lighean comunist,cu tencuiala refacuta,cu scaunele noi,si scari vopsite.Apoi,asta e stadion de primele patru din tara? la ce anume? ca nici la capacitate n-are cum,ca nu cred sa aiba 24000 de locuri.
    Inca un lucru mai trebuie sa stii,daca are gazonul cel mai nou,nu inseamna ca e cel mai bun din tara,asa declara numai idiotii cand isi schimba gazonul.Sunt multe stadioane pe care s-a schimbat gazonul in ultimii timp,si asta nu prea mai e o problema pentru fotbalul din Romania in ultimii ani.

  6. #1098
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    postati stiri despre stadionul national ,altceva nu ma intereseaza......

  7. #1099
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    mda, am facut o paranteza de la topic pt ca acolo va juca si nationala dupa spusele ,,oficialilor"
    Intradevar stadionul e cam acelasi insa la momentul actual comisia FRF a concluzionat ca este cel mai bun gazon din tara la ora actuala.

  8. #1100
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Tu de unde ai mai aparut?
    In primul rand,n-au nicio treaba postarile tale cu topicul threadului,in al doilea rand,noul stadion din Turnu Severin?Eu vad acelasi lighean comunist,cu tencuiala refacuta,cu scaunele noi,si scari vopsite.Apoi,asta e stadion de primele patru din tara? la ce anume? ca nici la capacitate n-are cum,ca nu cred sa aiba 24000 de locuri.
    Inca un lucru mai trebuie sa stii,daca are gazonul cel mai nou,nu inseamna ca e cel mai bun din tara,asa declara numai idiotii cand isi schimba gazonul.Sunt multe stadioane pe care s-a schimbat gazonul in ultimii timp,si asta nu prea mai e o problema pentru fotbalul din Romania in ultimii ani.
    Vorbeste iar expertul forumului.Trebuie sa comentezi tu la orice.Bine ca aveti voi stadion la Galati...Plm si ce daca e lighean comunist?Ti-se pare cumva ca avem stadioane prea bune in tara?Asta macar are gazon bun...nu mai jucam pe toate ogoarele...

  9. #1101
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Ti se pare ca am mai comentat pe forum? si niciodata nu ma bag in discutii despre lucruri pe care nu le cunosc.Am atacat pentru ca acele postari nu-si aveau locul aici,si nici nu vad de ce ar trebui ca cineva sa fie atat de entuziasmat pentru o lucrare ca asta.Interventia mea mi s-a parut normala,pe de alta parte interventia ta nu-si are locul,nu vii cu nimic util,faci atacuri personale,asta fiind intentia ta,desi nu m-am simtit atacat,pentru ca nu m-am laudat niciodata ca am avea cine stie ce stadion la Galati.Lucrarea asta e intr-adevar bine venita,si normala pentru un oras care se respecta cat de cat,dar e doar o fardare a unei babe,nu ceva deosebit,ceva cu care sa te mandresti,nici macar cu un gazon nou,ca nu mai e ca acum cinci ani,cand erau vreo trei terenuri decente in toata tara.Acum sunt 30.

  10. #1102
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ti se pare ca am mai comentat pe forum? si niciodata nu ma bag in discutii despre lucruri pe care nu le cunosc.Am atacat pentru ca acele postari nu-si aveau locul aici,si nici nu vad de ce ar trebui ca cineva sa fie atat de entuziasmat pentru o lucrare ca asta.Interventia mea mi s-a parut normala,pe de alta parte interventia ta nu-si are locul,nu vii cu nimic util,faci atacuri personale,asta fiind intentia ta,desi nu m-am simtit atacat,pentru ca nu m-am laudat niciodata ca am avea cine stie ce stadion la Galati.Lucrarea asta e intr-adevar bine venita,si normala pentru un oras care se respecta cat de cat,dar e doar o fardare a unei babe,nu ceva deosebit,ceva cu care sa te mandresti,nici macar cu un gazon nou,ca nu mai e ca acum cinci ani,cand erau vreo trei terenuri decente in toata tara.Acum sunt 30.
    30?Zi macar 10 terenuri decente in tara.De unde frate bani de stadioane noi...Cad spitalele pe noi si visam stadioane ca in occident.astia macar au fost in stare sa fardeze stadionul ala...sa vii in alte orase sa vezi cum arata stadioanele....

  11. #1103
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1

    mdea...

    Quote Originally Posted by carstic2000 View Post
    mda, am facut o paranteza de la topic pt ca acolo va juca si nationala dupa spusele ,,oficialilor"
    Intradevar stadionul e cam acelasi insa la momentul actual comisia FRF a concluzionat ca este cel mai bun gazon din tara la ora actuala.
    cel mai proaspat gazon schimbat este pe "DAN PALTINISANU" Timisoara ,in septembrie 2009,iar ce "concluzioneaza" FRF-ul este apa de ploaie !

  12. #1104
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    30?Zi macar 10 terenuri decente in tara.De unde frate bani de stadioane noi...Cad spitalele pe noi si visam stadioane ca in occident.astia macar au fost in stare sa fardeze stadionul ala...sa vii in alte orase sa vezi cum arata stadioanele....
    In ordine aleatoare:
    Rapid,Craiova,Brasov,Timisoara,Cluj,Galati,Bistrit a, Piatra Neamt,Pitesti,Turnu Severin,Focsani, Curtea de Arges,poate si Dinamo,Mogosoaia si Otopeni,insa nu mai stiu de starea lor.In afara de astea mai sunt multe de antrenament,si cred ca se ajunge la 30 de terenuri decente.

  13. 13th November 2009, 11:01

  14. #1105
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    terenuri bune avem, mai ramane sa modernizam tribunele ...de facut altele noi mai greu

  15. #1106
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    In ordine aleatoare:
    Rapid,Craiova,Brasov,Timisoara,Cluj,Galati,Bistrit a, Piatra Neamt,Pitesti,Turnu Severin,Focsani, Curtea de Arges,poate si Dinamo,Mogosoaia si Otopeni,insa nu mai stiu de starea lor.In afara de astea mai sunt multe de antrenament,si cred ca se ajunge la 30 de terenuri decente.
    mda...jumate din astea sunt cutii de conserve....tare as vrea sa vad cum joaca mutu la mogosoaia in preliminarii.....sau la focsani...curtea de arges....otopeni....
    Vezi ca si aia de la Covaci au gazon bun...poate jucam acolo

  16. #1107
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Era vorba de terenuri, nu de stadioane.

  17. #1108
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    O poza mai noua unde se vede cum au inceput sa lucreze si la peluza neterminata.
    Attached Images Attached Images

  18. #1109
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    Last edited by cristi13; 14th November 2009 at 12:21.

  19. #1110
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadookoo5 View Post
    Era vorba de terenuri, nu de stadioane.
    si bunicii mei la tara au pe islazul comunal un teren foarte bun.....e tratat cu ingrasaminte naturale, tuns ecologic.Poate jucam ceva meciuri acolo...ce ziceti?

  20. #1111
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    si bunicii mei la tara au pe islazul comunal un teren foarte bun.....e tratat cu ingrasaminte naturale, tuns ecologic.Poate jucam ceva meciuri acolo...ce ziceti?
    Aspersoare are? Si cu ce il niveleaza?

  21. #1112
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadookoo5 View Post
    Aspersoare are? Si cu ce il niveleaza?
    are si aspersoare...sunt facute de cartite.Il niveleaza vacutele, ca sunt multe si grele

  22. #1113
    junior
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    In ordine aleatoare:
    Rapid,Craiova,Brasov,Timisoara,Cluj,Galati,Bistrit a, Piatra Neamt,Pitesti,Turnu Severin,Focsani, Curtea de Arges,poate si Dinamo,Mogosoaia si Otopeni,insa nu mai stiu de starea lor.In afara de astea mai sunt multe de antrenament,si cred ca se ajunge la 30 de terenuri decente.
    Ar fi trebuit sa incepi clasamentul cu Stadionul de la Cluj, deocamdata e cel mai bun din tara. Cel din Ghencea nu are conditiile necesare pt a juca un meci de CL pe el. Daca se supara aia de la Uefa si fac o inspectie nu ii mai lasa sa joace meciuri in CL. una dintre cerinte e ca stadionul sa aiba 80% din locuri acoperite.. asta imi vine in minte.. si mai sunt multe altele pe care steaua nu le indeplineste, dar nu imi vin acum in minte. Sa faci stadion de CL din bani tai, pe criza asta, e lucru mare, Respect Conducerea CFR!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •