Page 229 of 279 FirstFirst ... 129179219227228229230231239 ... LastLast
Results 4,789 to 4,809 of 5855

Thread: Arena Națională (55.200 locuri)

  1. #4789
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Ar trebui comandate bilete si apoi date retur. Sa plateasca astia rambursul.In mod normal pe site trebuia sa fie grafica stadionului cu locurile vandute ...sistemul ca la cinema. Si totusi e prea putin 2 bilete pe un cont ..macar 3-4 era o treaba.Sper sa corecteze aceste probleme pana la urmatoarele meciuri.

  2. #4790
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Ar trebui comandate bilete si apoi date retur. Sa plateasca astia rambursul.In mod normal pe site trebuia sa fie grafica stadionului cu locurile vandute ...sistemul ca la cinema. Si totusi e prea putin 2 bilete pe un cont ..macar 3-4 era o treaba.Sper sa corecteze aceste probleme pana la urmatoarele meciuri.
    Este grafica, dar e pe tribune si atat.
    Iar daca se dau cate 3-4, iar nu e bine, ca apar speculantii.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  3. #4791
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Da nu ar fi mai bine sa urmareasca ei speculantii? de ce sa sufar eu pt 3-4 specimene? cand l-ai prins cu specula baga-i frate o amenda sa il usture sa vezi ca nu mai face nimeni specula.

    Dumitru Dragomir: "Tichetul e înregistrat pe calculator, într-o bază de date, care va conține și numărul cardului. Dacă rupi un scaun, ți se iau banii din cont.

    sa va paziti ma scaunu'! astia conduc fotbalul romanesc...

  4. #4792
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Da nu ar fi mai bine sa urmareasca ei speculantii? de ce sa sufar eu pt 3-4 specimene? cand l-ai prins cu specula baga-i frate o amenda sa il usture sa vezi ca nu mai face nimeni specula.
    nu mai pot tiganii de amenda aia...parnaie ar fi solutia.chiar si cei care iau bilete de la speculanti, pot sa cumpere incat sa nu-i imbogateasca pe tigani.astepti sa inceapa meciul,sau cu 5 min inainte sa inceapa partida,sa vezi cum coloratul ti-l vinde la pretul real.ciocolatiul nu se risca sa ramana cu biletul in mana.ca doar nu-i face cadou la ciocolatiul junior.
    desi e facut dupa arena din frankfurt, mi se pare ca seamana cu arena lui schalke.

  5. #4793
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Eu zic ca la interior seamana izbitor cu vechiul Lia Manoliu ...doar ca asta are acoperis si ceva loje VIP ...in rest tot pe un scaun infect o sa stau.

  6. #4794
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    dar ce ai cu scaunul in cauza?nu-l cuprinzi sau...? daca nu iti place, poti sta acasa si sa comentezi meciurile pe forumul ols.vadim se va bucura
    in afara de stadionul lui shaktior,aceasta arena arata cel mai bine,de la viena pana la urali

  7. #4795
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Dumitru Dragomir: "Tichetul e înregistrat pe calculator, într-o bază de date, care va conține și numărul cardului. Dacă rupi un scaun, ți se iau banii din cont.
    Ba esti nebun ? asta nu se cheama furt ?
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  8. #4796
    incepator
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    COMUNICAT REFERITOR LA VÂNZAREA BILETELOR DE INTRARE LA JOCUL AMICAL ROMÂNIA – ARGENTINA

    Înainte de toate, Federația Română de Fotbal dorește să-și prezinte scuzele și regretele față de inadvertențele și imperfecțiunile manifestate în prima zi a procesului de vânzare a biletelor de intrare la jocul amical România – Argentina, care va marca inaugurarea Național Arena din București, în ziua de 10 august a.c.

    Totodată, în spiritul deplinei transparențe și a respectului față de suporterii echipei naționale, ne permitem să facem mai multe precizări, care se doresc a aduce clarificările pe care opinia publică le merită.

    Nu am avut niciun moment, și nici nu avem, intenția de a ne bate joc de oameni, așa cum, fără dovezi și prea multe argumente, ne-a acuzat azi cotidianul Pro Sport, în timp ce Gazeta Sporturilor, solicitând punctul de vedere al tuturor factorilor implicați, a izbutit o prezentare profesionistă a subiectului, relevând felurite spețe care au apărut sau pot apărea într-un domeniu mereu perfectibil, contestabil și contestat. Domnilor de la Pro Sport, noi nu ne batem joc de oameni, așa cum procedați dumneavoastră cu cititorii pe care îi aveți!

    1. Biletele vor fi vândute de doar patru site-uri specializate: www.biletefotbalonline.ro, www.bilete.ro, www.myticket.roși www.eventim.ro
    Nu achiziționați bilete din alte surse (persoane fizice sau alte site-uri decât cele evocate anterior). Biletele vor fi transmise EXCLUSIV prin curier rapid după data de 20 iulie a.c., ele nefiind încă tipărite. Cu alte cuvinte, eventuale bilete apărute până la acea dată vor fi false. Chiar și ulterior, dacă se va apela la alte surse de achiziționare a biletelor, va exista riscul de a fi escrocați.

    2. Politica FRF este aceea de a oferi șanse egale tuturor cetățenilor români de pe teritoriul României și din alte țări de a urmări o partidă de fotbal, de a preîntâmpina specula și de a asigura tuturor spectatorilor confortul pe un stadion de categoria Elite și, implicit, securitatea personală. Astfel se explică decizia ca fiecare persoană să poată achiziționa maxim două bilete.

    3. În mod absolut firesc și obligatoriu, cele două bilete achiziționate de o persoană vor fi alăturate. Cuvintele “repartizare aleatorie”se referă la alocarea biletelor aferente mai multor comenzi. Asta înseamnă, apropo de grupurile de prieteni sau de colegi, care au efectuat mai multe comenzi, că locurile pe care le vor primi, aferent categoriei alese, nu vor fi neapărat alăturate.

    4. Există, într-adevăr, cazurile familiilor, ai căror membri doresc, pe bună dreptate, să asiste la meci de pe locuri alăturate. În aceste cazuri, rugăm solicitanții membri ai aceleiași familii, cu condiția de a fi cumpărat bilete LA ACEEAȘI CATEGORIE, să adreseze un e-mail site-ului de unde au achiziționat biletele respective, specificând numerele comenzilor și alte detalii relevante, precum și solicitarea ca locurile să fie alăturate.

    5. Conform comunicatului nostru oficial din data de 10 iulie a.c., la vânzare s-au aflat, aflându-se și în prezent în limita disponibilă, pe toate cele patru site-uri și pe site-ul Fan Clubului Echipei Naționale, și bilete VIP (338 – VIP1, 338 – VIP2, 308 – VIP3 cu catering, 664 – VIP3 fără catering), fapt care poate fi dovedit. Așa cum se întâmplă și la concerte sau la alte spectacole, cererea pentru acest tip de bilete a fost din start chiar mai mare decât cea pentru biletele din celelalte categorii.

    6. Toate acuzațiile care s-au adus și se vor mai aduce vor trebui dovedite. Chiar lansăm un apel către toți cei care vor sesiza eventuale nereguli să le semnaleze, dar argumentat și cu dovezi puternice, nu doar de dragul de a înjura sau de a acuza.

    7. Cât despre taxe, ele sunt identice pe toate cele patru site-uri menționate mai sus, acest gen de taxe reprezentând o practică firească în momentul vânzării biletelor online, atât la jocuri de fotbal, cât și la alte evenimente, fie ele sportive sau de altă natură. Cuantumul lor este unul normal, toate comentariile de acest gen omițând cheltuielile pe care le incumbă o asemenea activitate, de procesare a comenzilor online și de onorare a acestora. FRF a pus la dispoziția celor patru site-uri biletele la prețurile lor tipărite (valoarea de bază sau, în limbaj internațional, face value), fără a încasa vreo taxă sau vreun comision.

    8. Toate cele patru site-uri menționate mai sus vor recepționa, telefonic sau prin e-mail, orice sesizare, nelămurire sau reclamație. Federația Română de Fotbal vă stă, la rându-i, la dispoziție pentru nelămuriri sau eventuale reclamații, zilnic, între orele 12.00-14.00 (exceptând sâmbăta și duminica), la următorul număr de telefon: 021-3029150, interior 199. Va răspunde domnul Paul Cazan.

    Direcția Presă și Relații Publice a FRF

  9. 12th July 2011, 12:48

  10. #4797
    incepator
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    ba ce nesimtitiiiiiiiiiiiiii. pai eu le dau 25 de lei la tziganii aia infecti de curieri pt 2 bilete? adica-mi iau 25% din valoarea biletelor pt curierat? ce tiganieeeeeeeeeee
    cumpara de la biletefotbalonline si iti ridici singur biletele de la ei de la sediu pe str Maior Coravu. eu asa am facut cu niste bilete la meciul cu bosnia din deplasare si nu am mai platit curierul

  11. #4798
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by palomino View Post
    cumpara de la biletefotbalonline si iti ridici singur biletele de la ei de la sediu pe str Maior Coravu. eu asa am facut cu niste bilete la meciul cu bosnia din deplasare si nu am mai platit curierul
    ms frumos oricum, dar deja am dat comanda. nu-mi ramane decat sa astept acum.

  12. #4799
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Ita ce comunicat baga, pai nu era mai frumos sa lamureasca lucrurile inainte de a baga biletele la vanzare? si nu inteleg de ce nu se vand biletele prin situ-ul frfului si trebuie sa isi ia comisioane tot felul de situri fantoma.

    Inca odata, mare RAHAT sa iti cumperi bilet online.

    Apropo, ce naiba firma de curierat percepe 18 lei pt un plic? am lucrat cu multe firme de curierat si mai mult de 10 lei la plic nu se ia.Asta e alta hotie.

  13. #4800
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    293
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Ita ce comunicat baga, pai nu era mai frumos sa lamureasca lucrurile inainte de a baga biletele la vanzare? si nu inteleg de ce nu se vand biletele prin situ-ul frfului si trebuie sa isi ia comisioane tot felul de situri fantoma.

    Inca odata, mare RAHAT sa iti cumperi bilet online.

    Apropo, ce naiba firma de curierat percepe 18 lei pt un plic? am lucrat cu multe firme de curierat si mai mult de 10 lei la plic nu se ia.Asta e alta hotie.
    puteau sa se puna in vanzare biletele in diferite puncte din oras, intr-o retea de magazine sau librarii, etc... nu doar on-line. Dar asa trebuie sa fie, sa castige si sandu ceva si mai sunt multi care trebuie sa castige de pe spatele fraierilor. Cumperi un bilet cu 100 de lei si in final te trezesti ca ai dat pe el 150. e chiar penibil sa stai in zona stadionului si sa-ti vina biletul prin curier )
    Last edited by dulcecalamaia; 12th July 2011 at 18:58.

  14. #4801
    junior
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Ideea in sine nu e rea zic eu... parca e mai civilizat decat sa stai in soare la coada sau sa te imbulzesti prin stiu eu ce magazine...
    Daca era pus la punct un sistem de achizitionare pe scaune gen cinema era si mai bine pentru ca aici vor aparea problemele si anume cu acele mail-uri de atentionare ca biletele din anumite comenzi sa fie alaturate pentru ca stim cu totii la ce nivel sunt prestarile de servicii in Romania... nu o data am dat mail pentru diverse informatii la site-uri de acest fel iar raspunsul a venit mult dupa spectacolul sau concertul respectiv sau deloc...

  15. #4802
    junior Mutu90's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Pitesti
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Eu zic ca la interior seamana izbitor cu vechiul Lia Manoliu ...doar ca asta are acoperis si ceva loje VIP ...in rest tot pe un scaun infect o sa stau.
    =)))))))))))) daaa sa sti ca e la fel nu ca seamana izbitor).

  16. #4803
    junior Mutu90's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Pitesti
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Cand o sa intelegem si noi ca sistemul asta este in toata Europa??Eu unul sunt multumit,sunt din pitesti si imi convine sa cumpar online,plus ca au controlul fiecarui om din stadion si e greu sa mai vedem huligani pe stadioan..Taxele mi se par stupide,taxa de procesare de rezevare.Si chestia cu 2 bilete..cred ca totusi sunt cam putin sa rezervi 2 bilete,si ar trebuii sa iti poti alege locurile unde vrei sa stai,mi se pare normal sa stau pe randul 1 daca vreau pe randul 1..Am luat si eu 2 bilete si stiu ca vor fi unul langa altul..dar le-am luat la Cat a 3-a si e posibil sa stau pe ultimul rand de pe primul inel si poate eu nu vreau sa stau akolo..In fine probabil ca la meciul cu franta va fi altfel..

  17. #4804
    incepator
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bucharest
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    @dulcecalamaia: dar in ce tara te crezi tu de suporterii mai trec si prin librarii sau stiu macar ce e asa ceva sigur nu in romania ...

  18. #4805
    incepator
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mutu90 View Post
    Cand o sa intelegem si noi ca sistemul asta este in toata Europa??Eu unul sunt multumit,sunt din pitesti si imi convine sa cumpar online,plus ca au controlul fiecarui om din stadion si e greu sa mai vedem huligani pe stadioan..Taxele mi se par stupide,taxa de procesare de rezevare.Si chestia cu 2 bilete..cred ca totusi sunt cam putin sa rezervi 2 bilete,si ar trebuii sa iti poti alege locurile unde vrei sa stai,mi se pare normal sa stau pe randul 1 daca vreau pe randul 1..Am luat si eu 2 bilete si stiu ca vor fi unul langa altul..dar le-am luat la Cat a 3-a si e posibil sa stau pe ultimul rand de pe primul inel si poate eu nu vreau sa stau akolo..In fine probabil ca la meciul cu franta va fi altfel..
    Cu siguranta cine are de comentat, nu comenteaza asupra faptului ca se vand online, ci asupra celorlalte probleme, ca nu iti poti alege locul, ca se vand doar 2 bilete de pers., taxele acelea inutile etc. Sistemul de vanzare online este o idee buna. Numai romanii stiu s-o faca sa para "nasol".

  19. #4806
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Da nu ar fi mai bine sa urmareasca ei speculantii? de ce sa sufar eu pt 3-4 specimene? cand l-ai prins cu specula baga-i frate o amenda sa il usture sa vezi ca nu mai face nimeni specula.

    Dumitru Dragomir: "Tichetul e înregistrat pe calculator, într-o bază de date, care va conține și numărul cardului. Dacă rupi un scaun, ți se iau banii din cont.

    sa va paziti ma scaunu'! astia conduc fotbalul romanesc...
    parca si vad scene e genul "stai bah asta e scaunul meu !!! "

    o aberatie totala organizarea de la meciul cu Argentina...

  20. #4807
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Frf are departament de PR? n-as fi zis

    Am o recomandare pentru toti. Stati acasa! Lasati frfistii sa mearga ei la meciuri, fara spectatori.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  21. #4808
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Parca vad in ziua meciului mori cu biletu' in mana langa turnichet pt ca nu functioneaza sau da nu stiu ce eroare.

  22. #4809
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Parca vad in ziua meciului mori cu biletu' in mana langa turnichet pt ca nu functioneaza sau da nu stiu ce eroare.
    iti dai seama ca daca se intampla asta trebuie construit un stadion nou, nu?!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •