Page 12 of 279 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 232 to 252 of 5855

Thread: Arena Națională (55.200 locuri)

  1. #232
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SfantuMM View Post
    hahaha

    auzi ia doreste-ti sa trec toate examenele te rog !
    mersi !

    cat despre timisoara .... sa se uite la cluj vs roma se poate !!!
    Nu o mai dati ata cu roma-cluj.....in meciul retur clujul a luat 3 acasa.Hai sa nu mai fim asa optimisti....nu ne putem compara cu marile echipe ale europei....si in momentul asta shaktar e o mare echipa.
    Plus ca miza este imensa...calificarea in ch league....shaktar daca trece de mecil asta va fii foarte aproape de ch league.Si nu cred ca vor rata obiectivul.

  2. #233
    allez gab's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    reveniti la topic si poate mai puneti si o poza...
    “They lie about marijuana. Tell you pot-smoking makes you unmotivated. Lie! When you're high, you can do everything you normally do, just as well. You just realize that it's not worth the fucking effort. There is a difference.” BILL HICKS

  3. #234
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Mentinem si noi threadul activ asa cum putem,ca poze n-avem de unde.Poate trage cineva o fuga pana la stadion sa faca cateva poze.

  4. #235
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    daca stateam langa stadion faceam poze in fiecare zi...sa va saturati ...mi se pare aiurea ca nu exista un site special dedicat constructiei

  5. #236
    junior
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    mai, dar chiar tre sa ma urc in avion sa fac niste poze sa ma intorc si sa le postez ????

    hai mai cu viata! ::*

  6. #237
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    Nu o mai dati ata cu roma-cluj.....in meciul retur clujul a luat 3 acasa.Hai sa nu mai fim asa optimisti....nu ne putem compara cu marile echipe ale europei....si in momentul asta shaktar e o mare echipa.
    Plus ca miza este imensa...calificarea in ch league....shaktar daca trece de mecil asta va fii foarte aproape de ch league.Si nu cred ca vor rata obiectivul.
    Poate-mi spui cand a mai invins o echipa romaneasca una italiana in deplasare ( nu te intreb de Dinamo, sa nu zici ca te iau la misto ).... Astept cu viu interes raspunsul

  7. #238
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Am primit raspuns,Timisorenii nu vor juca pe Donbass-Arena,ci pe vechiul stadion.

  8. #239
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Poate-mi spui cand a mai invins o echipa romaneasca una italiana in deplasare ( nu te intreb de Dinamo, sa nu zici ca te iau la misto ).... Astept cu viu interes raspunsul
    n-ai inteles nimik...nu e vorba de asta...ati batut pe roma si e meritul vostru.aici ma refeream la sansele de calificare ale celor de la poli si ei va dadaeau pe voi exemplu.Per total in cele doua manse cluj-roma scorul fost favorabil romanilor.Ideea era ca poti castiga un meci dar cu un singur meci nu esti calificat.

  9. #240
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Pacat, ar fi fost fain sa inaugureze stadionul cu timisorenii.
    Am zis!

  10. #241
    junior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Haideti sa vorbim despre viitorul nostru stadion . A mai facut cineva niste poze ? .. Sau cineva a mai vazut o progresare ?

  11. #242
    junior
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    hai sa vorbim ....

    apropo cum o sa arate imprejurimile stadionului mai apare vreo constructie adiacenta?

  12. #243
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    BUCUREȘTI / 18:42, 22.07.2009

    Primarul general al Capitalei a declarat, miercuri, la șantierul de la Stadionul "Lia Manoliu", că a fost informat de constructor că lucrările sunt finalizate în proporție de 35%, Oprescu explicând că a venit pentru a discuta probleme strict tehnice, printre care și subiectul cupolei retractabile.

    Sorin Oprescu a spus că întârzierile la lucrările de la Stadionul "Lia Manoliu" nu au crescut, ceea ce este un lucru bun, precizând că a aflat de la reprezentanții constructorului că "nu există alte probleme de rezolvat în acest sens".

    Discuțiile pe care edilul șef al Capitalei le-a început cu reprezentanții firmei constructoare, Astaldi-Max Bogl, privesc rezolvarea unor probleme "de natură strict tehnică", semnalate de consultantul Primăriei Capitalei și vizează, de asemenea, o decizie în privința cupolei retractabile, care ar trebui inclusă în realizarea stadionului.

    Astfel, primarul general a arătat că, după luarea unei hotărâri definitive în acest sens va fi înaintată Guvernului o propunere legislativă.

    Potrivit legislației, realizarea cupolei retractabile la Stadionul "Lia Manoliu" , care va costa aproximativ 14 milioane de euro, ar putea fi făcută de aceeași firmă care construiește stadionul numai prin organizarea unei licitații, și nu printr-un act adițional la contractul inițial, având în vedere costurile acestui acoperiș.

    Pentru a putea fi realizată fără licitație, este nevoie de o hotărâre de guvern, astfel încât să nu existe probleme privind ilegalitatea actelor semnate de primarul general.

    Sorin Oprescu a precizat că în momentul în care va fi luată o decizie, aceasta va fi adusă la cunoștința opiniei publice, iar propunerea pentru hotărârea de guvern va fi transmisă Executivului.

    Totodată, primarul Capitalei a precizat că dorește ca reprezentantul constructorului să găsească o soluție pentru construirea a aproximativ 6.000 de locuri de parcare, în afara celor 186 prevăzute în contract, plecând de la capacitatea totală a stadionului care este de 50.000 de locuri și pentru care ar fi necesare aproximativ 10.000 de locuri de parcare.

    Stadionul Național Arena va avea o clasificare de categoria I și o capacitate de 55.000 de locuri. Proiectul noii arene are o valoare de 120 milioane de euro (fără TVA) și ar trebui să fie finalizat în luna mai 2010.

    Arena va găzdui în 2012 finala Liga Europa.

  13. #244
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    in cateva zile s-a ridicat uluitor inca un nivel (cel putin pe partea cu tribuna oficiala,pe partea cealalta nu am fost) ...acum chiar nu mai e la nivel cu pamantul

    ps: nu imi cereti poze ca nu am
    Last edited by Celso; 22nd July 2009 at 19:48.

  14. #245
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    da acum putem spune ca se lucreaza la structura stadionului.

  15. #246
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Pai normal ca se ridica repede, ca doar folosesc prefabricate. Cel mai greu e la inceput, cu fundatia, incaperile de sub tribune. Cred ca termenul de finalizare initial nu va fi depasit cu mai mult de o jumatate de an.

  16. #247
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    in cateva zile s-a ridicat uluitor inca un nivel (cel putin pe partea cu tribuna oficiala,pe partea cealalta nu am fost) ...acum chiar nu mai e la nivel cu pamantul

    ps: nu imi cereti poze ca nu am

    Cand mai treci fa niste poze.Nu stiu cum s-a ridicat nivelul ala daca zici ca abia a depasit nivelul solului,iar stadionul trebuie sa aiba doar 2 nivele.Probabil ca n-ai inteles exact ce ai vazut.

  17. #248
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    un nivel are aproape 30 de mii de locuri deci este destul de inalt..probabil celso a vazut structura primului nivel ridicata complet in zona tribunei oficiale
    Last edited by cristi13; 22nd July 2009 at 21:44.

  18. #249
    junior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Multumim pentru informatii Celso , si daca ai ocazia fa poze sa vedem si noi . Multumesc din avans

  19. #250
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristi13 View Post
    un nivel are aproape 30 de mii de locuri deci este destul de inalt..probabil celso a vazut structura primului nivel ridicata complet in zona tribunei oficiale
    Primul are probabil vreo 20-22000,iar al 2-lea 33-35000,dupa ochi.

  20. #251
    junior
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Stadionul National: 162 locuri de parcari pentru 50.000 de spectatori

    nu stiu ce sa spun decat ... ce idiotentie

  21. #252
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Alea-s doar subterane.Nu si-au batut prea mult capul cu ele pentru ca e mult spatiu imprejurul stadionului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •