Page 7 of 279 FirstFirst ... 567891757107 ... LastLast
Results 127 to 147 of 5855

Thread: Arena Națională (55.200 locuri)

  1. #127
    manager MaxximusLegion's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    265
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady18 sibiu View Post
    Stadion exclusiv pt fotbal si rugby!

  2. #128
    junior cLicKzor's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Iasi
    Posts
    55
    Reputatie
    1
    da da =))) Exact asa o sa fie , o sa iasa un mare kkt , cum se intampla deobicei in Romania
    Scz pt "k**"
    [COLOR="Blue"]FoRzA[/COLOR] [COLOR="green"]PoLi[/COLOR] ale !
    AnTi Bucuresti ![COLOR="Green"]Vaslui[/COLOR] [COLOR="Blue"]Iasi[/COLOR]

  3. #129
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    De ce? Constructia merge destul de bine.
    Am zis!

  4. #130
    manager MaxximusLegion's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    265
    Reputatie
    1
    Se pare ca dinamovistii au pus ochii pe arena...: Cu piticul negrru aka turcu,care are firma de constructii, n-au fost in stare sa faca un stadion(deh, mare dinamovist), asteapt sa faca altul si sa manance seminte impreuna cu borcica!

  5. #131
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Decat sa putrezeasca stadionul ala si sa fie folosit de 3 ori pe an, ii mai bine asa. Se baga bani multi in el, tre sa se si scoata profit.
    Am zis!

  6. #132
    manager MaxximusLegion's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    265
    Reputatie
    1
    Bine,zebe, atunci ,hai , toate echipele din Ro sa joace pe bijuteria asta de stadion!Dupa parerea mea, stadion ar trebui folosit doar pt: meciurile importante ale nationalei de fotbal, echipa nationala de rugby , meciuri de NFL si finala cupei Romaniei.Restul e cancan!
    Cineva stie daca pe stadion se vor putea organiza concerte, fara sa calci in picioare gazonul?Precum pe Veldrome din Arnhem sau Amsterdam Arena, scoti gazonul..La noi,ar fi riscul sa vina tiganii si sa-l duca la vandut!

  7. #133
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Pai dinamovistii is aia mai vai-de-mama-lor in ce priveste stadionul, trebuie sa joace si ei undeva pana isi fac unul al lor. Si nici rapidistii nu stau asa bine. Pana la urma cred ca ai dreptate si o sa ajunga toate echipele sa joace acolo.
    Am zis!

  8. #134
    manager MaxximusLegion's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    265
    Reputatie
    1
    Bine, da, ce urat o sa arate un stadion de 55.000 cu 3000 pe stadion!Se consuma aiurea curentul

  9. #135
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    Bah esti magar rau.Mai lasa dracu aerele astea de filozof.Daca nu poti vorbi frumos mai bine nu imi mai raspunde.
    Tu sa mai lasi comentariile de rahat,ti-am mai zis o data si nu vad ca nu intelegi.
    Quote Originally Posted by MaxximusLegion View Post
    Bine, da, ce urat o sa arate un stadion de 55.000 cu 3000 pe stadion!Se consuma aiurea curentul
    3000 veneau in groapa,ce e o rusine sa-l numesti stadion,regandeste-te,cam cati ar veni pe un stadion elite,gazda de finala europeana?
    Last edited by mihai_alex; 23rd June 2009 at 22:23.

  10. #136
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    stadionul o sa aiba nocturna?
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  11. #137
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Da,o sa monteze nocturna de pe "stadionul" vostru.

  12. #138
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MaxximusLegion View Post
    Bine, da, ce urat o sa arate un stadion de 55.000 cu 3000 pe stadion!Se consuma aiurea curentul
    iti garantez eu ca vor veni mult mai multi decat in groapa..

    lumea vrea confort pe stadion..vezi ce se intampla in Germania unde toate stadioanele au fost modernizate sau construite din temelii iar acum au cea mai mare medie de spectatori dintre toate campionatele tari din Europa..

    Inainte cand jucau pe alea vechi sa stii ca nu era asa...
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  13. #139
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Da,o sa monteze nocturna de pe "stadionul" vostru.
    sau de pe stadionul vostru..
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  14. #140
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Ar putea sa aiba cea mai buna medie din campionat chiar detasat,combinat cu rezultatele echipei,si cred ca s-ar putea umple la un meci cu steaua.
    Quote Originally Posted by dannyreddog View Post
    sau de pe stadionul vostru..
    E cam chioara aia,poate cea de pe terenul 2

  15. #141
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    excelente poze celso bravo......lucrarile la stadion merg mai bine decat ma asteptam, sa speram ca o sa fie ritmu asta pana la sfarsit

  16. #142
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Tu sa mai lasi comentariile de rahat,ti-am mai zis o data si nu vad ca nu intelegi.

    3000 veneau in groapa,ce e o rusine sa-l numesti stadion,regandeste-te,cam cati ar veni pe un stadion elite,gazda de finala europeana?
    da mah comentez ce plm..e democratie?tu cine plm esti pilif de la cna?
    Cand a jucat dinamo cu manchester pe Lia manoliu au venit 30.000 de oameni.
    Stadionul lui Dinamo asa rusine cu e macar are nocturna si e omologat pentru cupa uefa....al vostru pentru ce e omologat?Pentru Cupa cartofului?Mars in plm de frustrat penal.Poate ma scutesti si de greata de a te vedea cum te bagi in seama cu mine ca fraierul

  17. #143
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Comentezi numai aiurea si enervezi multa lume de pe forum tristule,si ca dovada a cat de prost esti,ai vazut doar 30000 in loc de 50000 de oameni la meciul ala.Sunt satul sa-ti versi suferinta si nervii din viata prsonala pe-aici,niciodata nu-ti convine nimic,paharul e intotdeauna pe jumatate gol pentu tine.
    P.S.Am zis eu vreodata pe forumul asta ca Otelul o fi vreun mare stadion?dar macar e curat,are toalete,are garduri de-un metru si tribunele sunt la 2 m de teren nu la 40.

  18. #144
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Comentezi numai aiurea si enervezi multa lume de pe forum tristule,si ca dovada a cat de prost esti,ai vazut doar 30000 in loc de 50000 de oameni la meciul ala.Sunt satul sa-ti versi suferinta si nervii din viata prsonala pe-aici,niciodata nu-ti convine nimic,paharul e intotdeauna pe jumatate gol pentu tine.
    P.S.Am zis eu vreodata pe forumul asta ca Otelul o fi vreun mare stadion?dar macar e curat,are toalete,are garduri de-un metru si tribunele sunt la 2 m de teren nu la 40.
    Asa si?faptul ca au tribunele la 40 de metri (datorita prezentei unei piste de atletism moderne)constuituie un avantaj pentru club...ajuta si sectia de atletism...noi avem o gramada de campioni in caz ca nu ai aflat...si ne mandrim cu faptul ca au unde se antrena si concura
    da am zis 30.000?Si ce?era doar un exemplu...nu am avut pretentia ca am dat o cifra corecta...oricum nici 50.000 nu erau....Au fost cam 40.000
    Si pe cine plm mai enervez bai veselie?Pe tine si pe inca doi-trei....eu cu majoritatea am purtat dialoguri civilizate...nu ca tine care faci pe interesantul si le dai la toti lectii
    Putin ma interesaza de stadionul tau...poate sa fie mai tare ca santiago bernabeu...tot otelul joaca pe el

  19. #145
    allez gab's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    parca ati avea 12 ani 8-| reveniti la subiect cu o poza, doua....
    “They lie about marijuana. Tell you pot-smoking makes you unmotivated. Lie! When you're high, you can do everything you normally do, just as well. You just realize that it's not worth the fucking effort. There is a difference.” BILL HICKS

  20. #146
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Primarul general al Capitalei a declarat, vineri, că, în privința acoperișului stadionului Lia Manoliu, municipalitatea nu are bani în prezent, precizând că întâi vrea să vadă gata stadionul și că, ulterior, se vor purta discuții pentru acoperiș.

    Articole pe aceeasi tema
    Cristi Chivu știe ce face după ce se lasă de ...
    Dragomir: 'Sandu era în camera în care Prunea a adus ...
    Naționala de futsal a României pleacă în Brazilia
    Oltenia va reprezenta România în finala Cupei UEFA a ...
    Fostul internațional Mihai Mocanu a decedat în ...
    "Dacă îmi ajung banii, o fac . Întâi fac stadionul, după aceea vorbim. Nu am de unde să dau acum 14 milioane de euro, hai să fim serioși. Hai să văd stadionul gata și după aceea discutăm și pentru acoperiș", a declarat primarul Capitalei.

    Edilul șef al Capitalei preciza, la jumătatea lunii iunie, la prezentarea bilanțului de un an de la preluarea mandatului că, pentru realizarea cupolei stadionului Lia Manoliu rămân deschise discuțiile din punct de vedere al legalității și al finanțării.

    "Și să ne lămurim și în privința acoperișului: sigur va avea acoperiș pe tribune, așa cum este prevăzut în contract. În privința cupolei, care nu este prevăzută în contract, discuțiile rămân deschise, din punct de vedere al legalității și al finanțării. Când spun discuții mã refer la cei trei factori implicați: Primărie, Guvern, constructor", a precizat atunci Sorin Oprescu.

    Stadionul Național Arena va avea o clasificare de categoria I și o capacitate de 55.000 de locuri. Proiectul noii arene are o valoare de 120 milioane de euro (fără TVA) și ar trebui să fie finalizat în luna mai 2010.

    Arena va găzdui în 2012 finala Liga Europa.
    sursa> Mediafax

  21. #147
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai la ce ii trebuie cupola ? ca sa nu mai creasca iarba ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •