Page 4 of 279 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 5855

Thread: Arena Națională (55.200 locuri)

  1. #64
    junior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Buna Ziua ,stirea aiya dateaza dacum mai mult de un an ..... ar fi bine daca cineva sta pe langa BRASOV si BUCURESTI sa faca poze si sa le posteze aici ,sa vedem cum avanseaza constructiile ! Asteptam !

  2. #65
    junior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    Unhappy Cineva mai are noutati ?

    Vreau sa stiu daca cineva are noutati despre constructia noului stadion din Bucuresti + poze
    Multumesc


  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1

  4. #67
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    era de asteptat,insa un lucru e deranjant:din ce se vede in poze,se pare ca un nivel va fi construit pe pamant!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  5. #68
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    exact....va fi acel stadion de 5 stele care il tot asteptam
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  6. #69
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cioclu View Post
    era de asteptat,insa un lucru e deranjant:din ce se vede in poze,se pare ca un nivel va fi construit pe pamant!
    exact asta am vrut sa spun si eu, parca in proiect nu era asa. dar mai e pana il termina, poate se vor gandi dupa aceea sa scoata pamantul de sub el

    pozele din evenimentul:

    http://img245.imageshack.us/img245/4...ba2df0bd45.jpghttp://img245.imageshack.us/img245/7...renamainvs.jpghttp://img245.imageshack.us/img245/5...ntamain1vs.jpghttp://img265.imageshack.us/img265/1...ntamain2vs.jpghttp://img297.imageshack.us/img297/6...ntamain3vs.jpg

  7. #70
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Stati calmi, ca se rezolva. Se va comanda inca un studiu de fezabilitate, preferabil la o "firma de consultanta" platit cu minim 500 de euro ora, la care vor lucra evident vreo 20 de oameni. Dupa 2 ani de zile si ceva milioane bagate in firma (si de acolo in Q7, Mercedes, Vertu, Jimmy Chu Chu, Gucci si alte produse nesimtit de scumpe produse de poponauti ) se va ajunge la concluzia solemna ca vom fi gata la timp, desi stadionul nu va avea toalete, parcari, scaune ( ici-colo ) si astfel de fleacuri. Cat timp iarba, nocturna si lojele pt VIP-uri sunt gata, restul e o bagatela .

  8. #71
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    De ce mi-a fost frica nu am scapat
    Chiar ma gandeam o sa termine ceva statul roman vreodata ?

    In prezent vad autostrazi neterminate ,stadioane pe jumatate facute
    Tare ar fi sa incepa si Ion Moina si sa-l opreasca la jumatate
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #72
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    o logica simpla spune ca nu incepi o constructie daca nu ai banii necesari!
    noi incepem orice si nu terminam nimic!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  10. #73
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De ce mi-a fost frica nu am scapat
    Chiar ma gandeam o sa termine ceva statul roman vreodata ?

    In prezent vad autostrazi neterminate ,stadioane pe jumatate facute
    Tare ar fi sa incepa si Ion Moina si sa-l opreasca la jumatate
    Nici o sansa, daca e taraganata treaba fac zebrele miting
    Oricum, jenanta treaba se intampla pe Lia Manoliu.... Sa construiesti in 2009 un stadion la standardele din 1950 ...

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Numai experti sunt pe-aici...pentru informarea voastra sa stiti ca si stadionul pe care se va disputa finala Cupei Mondiale de anul viitor are primul nivel proiectat in acelasi mod,si e o bijuterie de stadion.Asa se construieste cand ai suficient spatiu in jur pentru parcari,si nu mai ai nevoie de cele subterane.
    Oricum,nici nu se compara cu vechiul Lia Manoliu,daca la asta faceati aluzie,are si grinzi de sustinere verticale,ca la orice stadion modern,daca va uitati atent.
    De bani se vor face rost.

  12. #75
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    "Din păcate, există și riscul ca stadionul să nu fie terminat la timp pentru organizarea finalei! Să sperăm că se vor găsi soluții, pentru că este vorba despre un angajament național și ar fi rușinos să nu-l putem respecta." - Mircea Raicu, viceprimarul Bucureștiului

    ..eu sper totusi ca peste 2 ani o sa am ocazia sa intru pe stadion.
    Last edited by iulian_1976; 22nd May 2009 at 18:21.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #76
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    ,,Unii sînt în campanie electorală și vorbesc multe. Pentru lucările efectuate în acest an, am plătit 13,7 milioane de lei! Nu sînt întîrzieri! Am vorbit și cu premierul Boc nu vom avea probleme cu banii" a spus Oprescu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #77
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Salutare baieti,

    A mai trecut cineva pe acolo sa faca o poza chiar si cu mobilul? Din cate am auzit/vazut la TV zilele astea ar fi ceva progrese pe acolo. Legat de faza cu pamantul de sub tribune... clar ca asa o sa ramana, poate totusi il betoneaza si pe exterior sa nu ne "prindem" ca s-au furat banii...

  15. #78
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Am trecut eu ieri ca am jucat un tenis ...si pe la ora 19:00 se muncea de zor, chiar la ora aia ridicau cu macaraua o ditamai tribuna

  16. #79
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    Pai si pozele unde's ?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  17. #80
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    pai ce ma duc la tenis cu aparatul foto? ..hai ca poate fac azi cu mobilu vreo 2 ..desi gardul e destul de mare

  18. #81
    junior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Mersi , incearca sa iei poze !! la ce stagiu sa ajuns acum la stadion ?

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Constructorul nu s-a obosit sa monteze un webcam,sau sa faca un rahat de site in care sa puna cateva poze din cand in cand.Iar bucurestenii sunt prea mari putori ca sa care aparatul dupa ei,sau sa traga o tura pana la stadion(cei de fata se exclud,bineinteles),ce sa mai zic si de fituicile nationale care au cu totul alte interese, extrem de importante precum becali,turcu,iancu sau mititelu nu lucruri nesemnifcative ca stadionul national.
    Nici macar pe site-ul FRF-ului nu-s in stare sa incarce cateva amarate de poze.In ce tara faina traim.

  20. #83
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Constructorul nu s-a obosit sa monteze un webcam,sau sa faca un rahat de site in care sa puna cateva poze din cand in cand.Iar bucurestenii sunt prea mari putori ca sa care aparatul dupa ei,sau sa traga o tura pana la stadion(cei de fata se exclud,bineinteles),ce sa mai zic si de fituicile nationale care au cu totul alte interese, extrem de importante precum becali,turcu,iancu sau mititelu nu lucruri nesemnifcative ca stadionul national.
    Nici macar pe site-ul FRF-ului nu-s in stare sa incarce cateva amarate de poze.In ce tara faina traim.
    ar trebui saptamanal sa se duca de la cate un ziar, 1-2 oameni sa intrebe, sa faca poze, sa mai scrie ceva in ziar, poate se accelereaza lucrul acolo ...

  21. #84
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    ar trebui saptamanal sa se duca de la cate un ziar, 1-2 oameni sa intrebe, sa faca poze, sa mai scrie ceva in ziar, poate se accelereaza lucrul acolo ...
    Corect graiesti!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •