Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 45

Thread: Si eu tin cu Progresul

  1. #22
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    În fiecare zi aflăm câte ceva nou.De fapt mai cunoșteam un George, tot progresist, care din păcate nu mai e printre noi.
    Dumnezeu să-l odihnească în pace!

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    383
    Reputatie
    1
    Eu tineam cu FC National, fortat de imprejurari acum tin cu Progresu'.
    Tineam cu FC National de prin '95 cand am pierdut in Giulesti cu 2-1. A fost primul meu meci de fotbal dintre 2 echipe romanesti vazut la tv.
    Am tinut cu FC National fara sa ma duc la meciuri decat incepand cu 2002. Am vorbit cu primul om care mergea in galerie la FC National in 2004,i de atunci ,,ma taraie'' dupa el si ii multumesc pentru asta. Meciul de maine aniverseaza 5 ani de cand am mers doar in galerie, sa fie 8 meciuri din deplasare si unul singur de acasa pe care le-am ratat de atunci fie ca s-au jucat in campionat sau in cupa.
    Cele mai grele momente au fost in pauza ce a trecut si sper ca astfel de emotii sa nu se mai repete.
    Nu conteaza batai de la analfabeti in uniforma, nu conteaza scuipatii de dupa gard, de la 100 de scursuri ale societatii care se refuleaza pe stadion, nu conteaza infrangeri rezultate din blaturi nerusinate, nu conteaza mizeria asta ce se numeste fotbal modern, cat conteaza familia mea, numita acum, Progresu' Bucuresti.

  3. #24
    amator jarod's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Jarod e al doilea iesean pe care il stim noi si care tine cu Progresul. Jarod, pe Be@ o cunosti?
    Nu o cunosc personal, dar o stiu de pe forum ca e din Iasi si e Progresista...

  4. #25
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Salut-o din partea noastra, daca ai ocazia, si spune-i ca-i ducem lipsa.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #26
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Facem un topic cu sondaj?
    Daca reusim promovarea, lucru de care eu ma indoiesc (poate Lucian sa mai sustina, el zicea misterios ca vb la final...) cred ca numarul suporterilor va creste. Fireste, trebuie sa se termine si cu magariile astea uite Dodu, nu e Iacov.

  6. #27
    junior marianZ's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    acum pot si eu sa scriu.sunt marian si tin cu progresul din 75"
    [color=lightblue][b]Bancar pana la moarte[/b][/color][color=blue][b] si dincolo de ea[/b][/color]

  7. #28
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Eu sunt Platanu si tin cu Progresul de prin 2001.

  8. #29
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Progresist din 1981.Deci proverbul cu "Boala lunga,moarte sigura" nu tine...

  9. #30
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Uite si pe neamtul nostru. Carlo, stai asa ca sunt unii cu state mai vechi. Si sunt sanatosi, slava Domnului. Probabil ca nu vom mai suferi in momentul in care nu vom mai avea dupa cine.

  10. #31
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Probabil ca nu vom mai suferi in momentul in care nu vom mai avea dupa cine.
    Oare?Pe vremuri,copil fiind,visam la un meci al Progresului intr-o cupa oarecare contra Werder Bremen.Si sa bata Progresul.2-0,nu mai mult.Goluri Pandele si Predeanu.
    Astazi,cand echipa joaca la Chiajna am sosetele fleasca de emotie.
    Am visat la lucruri modeste.N-am avut pretentii sa castig la 6 din 49.

  11. #32
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Era o replica intr-un film: ai grija ce iti doresti caci s-ar putea sa ti se indeplineasca. Desi ... la ce naiba sa mai avem grija? Ai dreptate, asta e microbul, nu moare, manca-l-ar buba. Inseamna ca si dupa Werder suspini de mult.

  12. #33
    junior u.c.a.d.k.'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    pandele si predeanu.... ce amintiri, valelei
    [I][FONT="Book Antiqua"][COLOR="RoyalBlue"]We Await Silent Trystero's Empire[/COLOR][/FONT][/I]

  13. #34
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pe Pandele il am si acum in ochi ni si pe Predeanu. Mai era si faimosul Bulina. O tempora!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #35
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Inseamna ca si dupa Werder suspini de mult.
    Cam asa este.Numai ca astia de la Bremen se gandesc la sanatatea mea mai mult decat aia de la Progresul.

  15. #36
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by u.c.a.d.k. View Post
    pandele si predeanu
    Apropo,oare ce mai fac astazi?Beldie,Al.Moldovan,Gh.Stefan,Sandu Ion,Sandu Gabriel,Greaca,Apostol,Victor Ene,Marica,Anghel Marian si restul?

  16. #37
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Beldie este la centrul de juniori, Ion este tot la centrul de juniori, Dinamo, Marica este in Suedia, Moldovan este antrenor, daca nu ma insel, de restul nu mai stiu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #38
    junior u.c.a.d.k.'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    sandu gabriel a incetat din viata din pacate
    [I][FONT="Book Antiqua"][COLOR="RoyalBlue"]We Await Silent Trystero's Empire[/COLOR][/FONT][/I]

  18. #39
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Da, am vrut sa spun si eu dar nu eram sigur. A avut o viata tare agitata potrivita talentu-i imens.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #40
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Carlo, nu ai meci in seara asta? Poate ne spui si noua ce faceti cu Sfantul Stefan.

  20. #41
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Carlo, nu ai meci in seara asta? Poate ne spui si noua ce faceti cu Sfantul Stefan.
    Cine este Sfantul Stefan?Saint Etienne?Asa se traduce...pe bune?Eu in scoala am invatat limba rusa.Adica Sveti Stefan...sau Sveti Etienne.Panimaeshi?
    OK,cred ca bate Werder...1-0.
    Last edited by carlo; 13th March 2009 at 23:19.

  21. #42
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Iar eu cred ca golul va fi marcat de Naldo.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •