View Poll Results: Merita Barrichello locul la Ferrari?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • NU

    9 69.23%
  • DA

    4 30.77%
Results 1 to 19 of 19

Thread: Barrichello

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Barrichello

    Ca si fan Ferrari, Barrichello mie nu imi pare a-si merita locul la echipa italiana! Da!, este un coechipier ideal pentru Schumi, nu se discuta, dar eu mi-as dori un Fisichella (de exemplu) in locul sau! Si azi a terminat pe 8 (parca). Nici nu prea l-am vazut... si cand te gandesti ca are un Ferrari la dispozitie!
    Nu am nimic cu el, dar mi se pare mediocru! Poate ii este greu sa fie coechipierul lui Schumi... Ferrari sunt multumiti cu el, echipa castigatoare de obicei nu se schimba, dar Rubinho nu are nici o "stralucire"! Mi-ar place alaturi de Schumi pe Webber, Fisichella, Alonso ori Trulli, Button si mai sunt ei. Chiar Heidfeld, poate Massa...
    Irvine mi s-a parut mai "potrivit" decat el. Parca avea mai mult caracter, curaj si talent zic eu. Apoi ar mai fi Mika Salo, si el cred ca ar fi fost mai bun.
    Forza Ferrari!

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Parerea mea, e ca dintre toti pilotii din Formula 1 care ar accepta sa fie coechipierii lui Michael Schumacher (deci fara Coulthard, Villeneuve, Montoya, Raikonen), Rubens Barrichello este de departe cel mai valoros dintre ei. Nici nu suporta comparatie Trulli, Fissichella, sau cu atat mai mult Eddie Irvine... Iti mai aduci aminte de vremurile cand Irvine si Barrichello erau coechipieri? Avea 3 clase sub Rubens irlandezul...
    Pilotii tineri (Heidfeld, Alonso, Webber, Button, Massa) inca nu aveau cum sa intre in discutie, intrucat vremea lor va veni cu siguranta... Felipe Massa va pilota un Ferrari in viitor (tineti minte chestia asta!).

  3. #3
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ayrton
    Parerea mea, e ca dintre toti pilotii din Formula 1 care ar accepta sa fie coechipierii lui Michael Schumacher (deci fara Coulthard, Villeneuve, Montoya, Raikonen), Rubens Barrichello este de departe cel mai valoros dintre ei. Nici nu suporta comparatie Trulli, Fissichella, sau cu atat mai mult Eddie Irvine... Iti mai aduci aminte de vremurile cand Irvine si Barrichello erau coechipieri? Avea 3 clase sub Rubens irlandezul...
    Pilotii tineri (Heidfeld, Alonso, Webber, Button, Massa) inca nu aveau cum sa intre in discutie, intrucat vremea lor va veni cu siguranta... Felipe Massa va pilota un Ferrari in viitor (tineti minte chestia asta!).
    aproape de acord , un lucru ma intriga : stiai ca pilotii din F1 l-au votat pe Fisico cel mai bun pilot actual ???

    :?
    Schumi? the only one!

  4. #4
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    E cel mai simpatic, e prieten aproape cu toti... Doar nu te astepti ca Villeneuve sau Coulthard sa-l voteze pe Schumacher...

  5. #5
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Optiunea celor de la Ferrari a fost Barrichello, desi puteau miza pe 1 italian, oricare din cei 2! Cred ca Scuderia ar fi trebuit sa aduca un italian..., totusi ei sunt italieni, si poate acesta este singurul aspect pentru care sunt criticati (pe la spate).
    Nici nu suporta comparatie Trulli, Fissichella
    Adica Barrichello ii mai valoros? Nu cred!
    Forza Ferrari!

  6. #6
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Parerea mea este ca Barrichelo nu a confirmat, si sint prea multe curse fara rezultat satisfacator.Anul viitor nu mai este la Ferrari Dorin

  7. #7
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Eu cred ca, cel putin in ultimele curse, putea sa faca mult mai bine, dar la fel putea si schumi...
    sa vedem. oricum, nu cred ca o se plece la sfarsitul sezonului

  8. #8
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by roxana
    Eu cred ca, cel putin in ultimele curse, putea sa faca mult mai bine, dar la fel putea si schumi...
    sa vedem. oricum, nu cred ca o se plece la sfarsitul sezonului
    roxana , chiar nu stiu la ce te referi..........
    hai , poate la Monaco , daca ar fi avut alte cauciucuri si daca nu ar fi fost intarziat de Trulli , Schumi ar fi obtinut un rezultat mai bun.
    dar in ultimele 4 cure , Schumi a castigat 3.
    cum putea mai bine ???

    :?
    Schumi? the only one!

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Se pare ca sezonul 2004 va fi ultimul pentru Rubens Barrichello in scuderia Ferrari, asta pentru ca e singurul care nu si-a prelungit contractul cu echipa calutului cabrat din actuala echipa: Michael Schumacher, Rubinho, Jean Todt, Ross Brown, Rory Bryne, Paulo Matinelli - toti (cu exceptia brazilianului) semnand pana in 2006.
    Asa ca Felipe Massa are cale libera.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Barrichello e fraier ca ramane sa fie sluga lui Schumi, dar are o masina buna cu care doar strange puncte ca victorii cam nema. oricum si asa, e ca si cum ai lucra undeva unde esti sclav si numai pentru ca ai "onoarea" de a lucra acolo taci din gura. Rubens nu are coloana vertebrala, asa cum a avut Irvine. E un pampalau care seamana cu un caine ce primeste in fiecare zi cel mai bun os insa plin de rahat, scuze. FORZA KIMI!!!!!

  11. #11
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Rubens nu are coloana vertebrala, asa cum a avut Irvine
    Aici parca tind sa-ti dau dreptate.

    Barrichello e fraier ca ramane sa fie sluga lui Schumi
    Nu cred ca-l obliga nimeni sa ramana, stia situatia... De aceea Alesi sau Berger nu au dorit sa fie coechipieri cu MSch. in 1996 la Ferrari.

    Bine, bine, dar cine vine in locul lui Rubinho (presupunand ca nu ii va mai fi reinnoit contractul)?

  12. #12
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    o mica precizare , daphix.
    Alesi si cu Schumi sunt foarte buni prieteni.
    nu cred ca nu a dosrit sa-i fie coechipier , mai ales ca Alesi era la finalul carierei.

    ma rog.

    da ce ne costa sa mai stropim cu un pic de cerneala ??



    cat despre coloana lui rubens , nu ma bag.
    doar ca un pilot bunicel , ca el , la alta echipa nu s-ar mai bate pentru podium , sau macar puncte.
    deja se vede .
    Schumi? the only one!

  13. #13
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    o mica precizare , daphix.
    Alesi si cu Schumi sunt foarte buni prieteni.
    nu cred ca nu a dosrit sa-i fie coechipier , mai ales ca Alesi era la finalul carierei
    Corect, DAR:
    In 1995, cand MSch. deja semnase cu Ferrari, se punea problema coechipierului sau, Alesi si Berger iesind din ecuatie, deoarece nici unul nu si-l doreau pe Schumi ca si coleg. S-ar putea sa ma insel, dar nu cred! /nope/ Asa a fost. A! Ca dupa aceea,Alesi si MSch. au devenit prieteni, este altceva. Atunci (1995) aceea a fost situatia, Alesi nefiind la finalul carierei, nici Berger de altfel, ei mai evoluand la Benetton dupa aceea, Alesi chiar mai mult, si la Prost GP, Jordan! Cu respect.
    Forza Ferrari!

  14. #14
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Daphix_
    o mica precizare , daphix.
    Alesi si cu Schumi sunt foarte buni prieteni.
    nu cred ca nu a dosrit sa-i fie coechipier , mai ales ca Alesi era la finalul carierei
    Corect, DAR:
    In 1995, cand MSch. deja semnase cu Ferrari, se punea problema coechipierului sau, Alesi si Berger iesind din ecuatie, deoarece nici unul nu si-l doreau pe Schumi ca si coleg. S-ar putea sa ma insel, dar nu cred! /nope/ Asa a fost. A! Ca dupa aceea,Alesi si MSch. au devenit prieteni, este altceva. Atunci (1995) aceea a fost situatia, Alesi nefiind la finalul carierei, nici Berger de altfel, ei mai evoluand la Benetton dupa aceea, Alesi chiar mai mult, si la Prost GP, Jordan! Cu respect.
    Forza Ferrari!
    a fost o exprimare mai mult metaforica . Alesi iesind din carti prin parasirea echipei rosii. ca dovada parcursul lui ulterior.
    si cred ca Alesi a fost indepartat la pachet cu Berger.
    s-a vrut o "renastere" totala.

    adevarul e ca cine si-ar dori ca si coechipier un pilot mult mai valoros , da mai tanar.


    sa traiesti !
    Schumi? the only one!

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    In Canada, recordul pe turul de circuit in cursa i-a apartinut lui Rubens. Oare chiar trebuie inlocuit brazilianul in conditiile in care e cel mai rapid pilot?

  16. #16
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ayrton
    In Canada, recordul pe turul de circuit in cursa i-a apartinut lui Rubens. Oare chiar trebuie inlocuit brazilianul in conditiile in care e cel mai rapid pilot?
    eh , asta e ceva relativ.
    degeaba fac cel mai rapid tur , cand petrec secunde in plus la pituri.
    sau in restul tururilor merg la peste 2 sec de cel mai bun..............


    cel mai rapid e primul la calificari (dar nici macar asta nu e cazul lui Rubens)
    cel mai constant e PRIMUL.
    8)
    Schumi? the only one!

  17. #17
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Barrichello... :oops: cam slab! Subtire! Am impresia ca are probleme cu psihicul, iarasi.

    ayrton: Barrichello chiar nu ii cel mai rapid pilot! Nu mai impresioneaza cu nimic pe (aproape) nimeni. Un tur rapid nu semnifica mai nimic in economia unei curse/GP. Daca turul ala rapid era facut macar in calificari!
    Nu neg talentul brazilianului, dar vezi tu, ca la fotbal, un jucator se poate simti bine si juca, la fel, bine, la o echipa, iar cand ajunge la un club "de traditie" nu mai impresioneaza, intra in anonimat oarecum.
    Ar fi exemplul lui Button: a debutat la Williams-BMW (2000), un an foarte bun pentru el, apoi a avut un an de cosmar la Benetton, iar acum din nou, are un an bun cu BAR. La Benetton (2001), adevarul e ca a si prins o "situatie" total defavorabila, as aminti doar ca avea o masina inferioara ptr. calificari, in comparatie cu Fisichella. In 2002, cu Renault, din nou peste Trulli, iar acum (2003), peste Villeneuve.

  18. #18
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Da, si eu sunt de acord: timpul lui Rubens Barrichello a trecut...

  19. #19
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    eu cred ca daca ar pleca de la ferrari, indiferent unde s-ar duce, nu ar mai reusi rezultate de top 10. pe cine ar putea sa vrea schumi la ferrari?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •